122
  • Mr Csé
    #82
    motorban sokat
  • Borg
    #81
    És ez min változtat?
  • Mr Csé
    #80
    mikor megvettük 6 éves volt :)
  • Borg
    #79
    Nah, azért túlzásokba sem kéne esni :) Még az ezres motorral is többet megfut az, mint 110.
  • Mr Csé
    #78
    régi kocsim swift volt és 110 nél meghalt sztem a wagonr+ sem lehet gyorsabb
  • kemszi2
    #77
    azért van egy kemény videó a nsl130.hu-n.140-nél a kis loutst egy wagonr+ előzi meg elsőként:PEz Gáz
  • Mr Csé
    #76
    háát -sztem szuzukisok sem :)
  • kemszi2
    #75
    Ház nem valószinü.De a Ladások már szóbajöhetnek!:)
  • Mr Csé
    #74
    gondolom nem a trabisok kezdeményezték
  • kemszi2
    #73
    Amúgy tegyük fel ha holnaptól életbe lénpe a speed limit,akkor az biztos,hogy elszabadulna pokol.Ezzel csak arra akarok célozni,hogy fő(a változatosság:P)a fokozatoság
  • jefferson83
    #72
    Jaaaj, ne akadlyatok már fenn ilyeneken :))) Egyébként is csak végső esetben használok kocsit, nem az én életformám :)
  • kemszi2
    #71
    na ez egy kis kiegészítésre szorul:) még minig nagyobb az esélyed a túlélésre.......sry
  • kemszi2
    #70
    de még mindig nagyobb az esélyed 160nál egy ugyanabba az irányba haladóval ütközni,mint 60-nál egy szembejövővel
  • Borg
    #69
    100-nál is nagyobb túlélési esélyed van, mint 130-nál. Akkor miért a 100-ért harcolsz az autópályákon?
  • jefferson83
    #68
    Mégegyszer lassabban: Én azt mondtam, hogy 130-nál nagyobb a túlélési esélyem mint felette. Trafikat kellene egyre több helyre telepíteni, hadd fényképezzen rendesen aki gyorsan hajt az meg fizessen mint a kisangyal.
  • kemszi2
    #67
    én egy olyan kocsiban azért 100felett sem érezném magam bizonságban
  • Borg
    #66
    Engem anno egy ilyen akart elkenni a horvát pályán. A belső sávban ment 140-el, mondván annál úgysem megy gyorsabban semmi. 2percig mentem mögötte, aztán kihúztam jobbra, és elkezdtem megelőzni. Ő meg gyorsított. Jobb sávban párszáz méterre előttem teherautó, aszitte fennakadok majd úgyis. Kénytelen voltam visszapakolni egyet, 7000, aztán pá. Próbált követni, de 160 felett gondolom már veszélyben érezte magát azon a futóművön :)
  • kemszi2
    #65
    naja.:)
    Az viszont nagyon komoly volt a videok között az nsl-en,mikor 140-nél először egy suzuki wagonr+ előzte meg a kislotust:P
  • Borg
    #64
    Az viszont biztos, hogy a tartós 160-hoz nem árt a 3 sáv.
    Ausztriában is elég rendszeres, hogy kalapos falusi Werner a C190D mercijével 90-el kiszüttyög a belső sávba úgy, hogy tükörbe se néz, mögötte meg nem tudja az ember, hogy hova fékezzen hirtelen.
  • kemszi2
    #63
    és ha így nézzük még a baleset veszélye is csökkene!mert ha vki mondjuk vki két kamion között kiszúr160-nál egy rendőrt,az általában,fékez,méghozzá elégkeményen,és erre viszont nem biztos hogy a mögötte jövő reagálni tud
  • Borg
    #62
    Pontosan.
  • kemszi2
    #61
    jah értem...akkor a picsába a statisztikával.De ha nem kell statsiztika,akkor csináljunk mi is egy tesztet.Emeljük fel a sebbeség korlátot egy szakaszon 160-ra.Szerintem nem változna semmi,csak nem kéne félni a rendőröktől annyira.
  • Borg
    #60
    Ez nem érdekes, mert ezek konkrét számok. Itt csak a feltételezés számít, amit az ismerős ismerősétől hallani lehet. Márpedig ha ő azt mondja, hogy NO-ban húdekultúráltan vezetnek, és MO-n minden sokkal rosszabb, akkor az úgy van. Nem kell ide statisztika, meg logika.
    Szal nem kell legalizálni a mostani helyzetet (hogy a többség nem tartja be a 130-at, hanem 130-160 között megy), mert attól az ő élete veszélybe kerül :D
  • kemszi2
    #59
    Egyébként még most ott tartunk,hogy össze kell szedni 50ezer szavazatot,hogy az országgyűlés elé kerüljön
  • kemszi2
    #58
    Mi szerintem no limit-nél is tartanánk a 160-at.
    Ha már alá kell támasztani a dolgokat,akkor nézzük a statisztikát:mo-n minden 24. baleset történik autópályán!A legtöbb baleset lakott területen belül történik, 7-szer több halálos kimenetelű mint az autópályán
    Németország - Baleseti statisztikák

    * Minden 15. baleset történik autópályán, ez a balesetek 7%-át jelenti
    * A halálos balesetek 12%-a az autópályán történik
    * A legkevesebb baleset az autópályán következik be
    * A legtöbb baleset lakott területen belül történik, több mint kétszer annyi halálos kimenetelű mint az autópályán
    * Lakott területen kívül történik a legtöbb halálos baleset baleset, ötször annyi mint autópályán
  • Placebó
    #57
    JA látom te Borg vagy, asszem ez elmond mindent és megmagyarázza az egysíkú és talán a sebességtől beszűkült látásmódod...:)

    Az emberi élet védelmében, a magyar mentalitást és szokásokat szem előtt tartva én indokoltnak tartom az autopályán a sebességkorlátozást, és annak betartatását is.
  • Placebó
    #56
    Jobbról szoktál előzni?
  • Galy
    #55
    ..feltételezésekre :)
  • Galy
    #54
    Te a tapasztalatokat átminősítetted "feltételesékre".
    ezek után no comment...


  • Borg
    #53
    Hol? Én csak feltételezéseket, meg "imerőstől hallottam" jellegű dolgokat láttam.
  • Galy
    #52
    én már érveltem...
  • Borg
    #51
    Aha, tehát ha 130 a limit, amit az autósok több mint 50%-a túllép (ausztriában is, jéé..) 160ig, akkor biztonságban vagy. De ha 160 a limit, és mennek 160-al akkor nem. Ráadásul úgy mennek 160-al, hogy közben nem a trafit lesik, hanem a forgalmat. De biztos van logika abban is, amit te irtál :)
  • Borg
    #50
    Nem az én érveimre várunk :)
  • jefferson83
    #49
    130- nál még van egy kis túlélési esélyem. Én nem szeretnék vitatkozni mert a mi álláspontunk szöges ellentétben van. Nem akarlak én meggyőzni téged (engem se lehet). Én jobban érzem magamat ha megvan ez a limit, akinek meg sietős dolga van az egész egyszerűen induljon el előbb. Aki meg a kocsiját tesztelné ott a hungaroring, vagy vannak erre alkalmas versenyek is. Biztonságos közlekedés tudom, hogy nincs de a felesleges kockázatokat meg nem értem miért kellene bevállalnom (Erre nem az lenne a jó megoldás, hogy ne menjek autópályára remélem.). Köszi, hogy meghallgattatok.
  • Galy
    #48
    Mondassz is valami témábavágót, vagy csak úgy itt vagy?
    :)
  • Borg
    #47
    Kétségtelen.
  • Borg
    #46
    És? Milyen különbséget vélsz felfedezni a 130-as limit melletti viselkedése, és a 160-as, vagy a limit néküli között?
    Biztos rendkívül részletes pszichológiai tanulmányt fogunk hallani az összefüggésekről :)
  • Galy
    #45
    Amit írtam, azt a saját tapasztalataimmal támasztom alá.
    Élten külföldön is, nem légbőlkapott dolgokat írok le.

  • jefferson83
    #44
    Persze. Az a városi fog kimenni az autópályára aki még a zebrán is el akar ütni.
  • Borg
    #43
    Esetleg magyarul is menne, hogy mire akarsz kilyukadni?:D