122
  • jefferson83
    #42
    Mert a városi megy-é ki az autópályára?
  • Borg
    #41
    Nézzél majd ki németországba egy kicsit, ahol az autobahnon akkor is letolnak a belső sávból, ha 200-al mész.

    Senki nem mondta, hogy MO-n tökéletesek az autósok szokásai, de hogy bárhol máshol jobb lenne a helyzet, az pusztán alaptalan feltételezés.
  • Borg
    #40
    És miért vonod egy kalap alá a városi közeledést az autópályával? Itt van az alapvető hiba. Nem a városban fogják feloldani a sebességlimitet.
  • Borg
    #39
    Milyen igazam? Én nem állítottam semmit, csak te. Szal nem nekem kéne alátámasztani amit irtam...
  • kemszi2
    #38
    Mert körülbelül ennyi az átlagsebesség az autópályán akárhogy is nézzük
  • kemszi2
    #37
    No speed limit-nek kicsi az eséje.Viszont tényleg feljebb kéne emeleni a sebesség határt 160km/h körüli sebességre
  • Ch_Slater
    #36
    hát sajnos én is úgy látom, hogy nem a legfeljettebb a magyar vezetési kultúra. ha szépen akarnám kifejezni magam, akkor azt mondanám, hogy idióta pöcsök vannak az utakon (tisztelet a kivételnek, mert az mindig van).
    1 évet éltem Londonban és miután hazajöttem, többször is majdnem elcsaptak (és nem azért mert a rossz irányba néztem). hanem azért mert hozzászoktam, hogy ha zebrára lépek (igazándiból, ha már megközelítem), akkor az autós megáll. mindig.
    itthon már a sáv felénél kell toporognom és még akkor is elhúznak elöttem meg dudálnak és hülyének néznek. mert mindenkinek olyan rohadt fontos dolga lehet.
    és sajnos már ültem is olyan autóban, aminek a vezetője így reagált a zebrán átkelni kívánóra: "..Nehogymá' átengedjem. Tud várni, nem?..."
    Szóval szumma. amit kint láttam, az az hogy a közlekedésben részt vevők tisztelik egymást (általában, mert ott is vannak kivételek). itthon a tiszteletnek nyoma sincs, csak törtetne mindenki, ahogy gázpedál kerül a lába alá. és szerintem a vezetési kultúra itt kezdődne: a tiszteletnél...
    beszéltem.
  • Placebó
    #35
    Gyerekek nemrég ültünk át Wareszról Ajudiba, mindenki tojja neki mint állat, néha én is és meg is rémülök magamtól. Szal ha van sebességkorlátozása akkor egy kamion előzésnél 140-nél nem villog le a bőrnyakú az S8-asával aki szitálva fékez az imént említett sebességre mögéd, és ugratja rád a hűtőrácsot, mert joga van hozzá. Így is agresszívek a magyarok az autópályákon, hát még akkor. Nem kívánom én azt a korszakot, ahol 17 éves frissjogsisok előznek be 190-el a leállósávon, veszélyeztetve pl egy családos autóst.
  • jefferson83
    #34
    Ezzel egyetértek, máshol sem tartom jó ötletnek a no limitet.
  • kemszi2
    #33
    De ilyen emberekkel bárhol lehet találkozni,nem csak mo-n
  • jefferson83
    #32
    Én csak annyit mondok, hogy osztrákokhoz közeledve egyre normálisabbak az autósok és igazat tudok adni Galynak. Csak egy példa: Ha sopronban lelépek a zebrára képzeljétek el megállnak az autók,vagy ha picit nagy a forgalom akkor is, ott már látszik valami a vezetési kultúrából. És ezzel nem tudsz vitatkozni mert ez így van!!! Erről ennyit.
  • Galy
    #31
    Most te dobálózol, támaszd alá az igazad, lehetőleg statisztikával...
    htx
  • Borg
    #30
    És hol a statisztikai kimutatás eme magasztos "feltételezésekre"? És hol a másik oldal tényállása, ahol szerinted minden olyan kultúrált?
    Ja tudom, az ismerős anyósának az unokaöccsének a barátnőjének az egyik rokona már látott meg hallott ezt meg azt.
    Élj kint egy évet. Majd utána nyilatkozz.
  • jefferson83
    #29
    Tudod vannak olyan emberek akik az NFS sorozaton nőttek fel. És nagyon nem szeretnék ilyen emberekkel találkozni az autópályán amikor a családomat viszem valahová. Csak ezért!
  • Galy
    #28
    persze:

    van oktató ismerősöm, állítása szerint a forgalomban lévő jogosítványok kb. fele lett kiadva olyan embereknek, akik se elméleti, se gyakorlati oktatáson nem vettek részt.

    De elég csak kimenni forgalomba, 10 autósból 5 nem ismeri az indexet, zippzár elvről nem is hallottak, két sávból hármat csinálnak, és még sorolhatnám...

    alap dolgok hiányoznak a magyar vezetési kultúrából, amig ezek nincsenek pótolva, addig felesleges bármiről beszélni.
  • Borg
    #27
    Nyugodtan írhatsz példát... ha csak egyet is tudsz esetleg.
  • Galy
    #26
    te csak tudod...
  • Borg
    #25
    hogyne, mimás... :)
  • Galy
    #24
    ugyanmár, én nem dobálózom, ez tapasztalat
  • Borg
    #23
    Igen, sokan szeretnek dobálózni ezzel a baromsággal, mert igen egyszerű kijelenteni, aztán ráhagyni hogy így van...
  • Galy
    #22
    illetve össze lehet: ott van, itthon nincs.
  • Galy
    #21
    a német/osztrák és a magyar vezetési kultúrát nem lehet összehasonlítani.
    kb ennyi a lényeg
  • kemszi2
    #20
    iszonyatos ez az állapot.Még most idén hál'istennek nem vágtunk tönkre egy gumit+felnit sem.Tavaly sikerült párat.ÉS ráadásul nem is nagy felniket,hanem sima lemezfelni:(
  • kemszi2
    #19
    de legalább magyarázátok meg!Légyszi
  • Borg
    #18
    Város detto.. MO-n /50 alatti gumival vétek elindulni, aztán nézd meg csak eggyel nyugatabbra tőlünk milyen aszfalt, meg milyen papucsok vannak a gépeken, nemhogy amerikában.
  • jefferson83
    #17
    Én meg egyetértek veled!
  • kemszi2
    #16
    Az országutakról csak annyit tudok mondani,hogy lassan már nem a kátyukat kerülgetjük,hanem a megmaradt aszfaltdarabokat:)
  • kemszi2
    #15
    Azt írják,hogy az itthoni autósok 50% VALLJA be ,hogy átlépi a sebességkorlátozást.De akkor minek a korlátozás ha senkisem tartja be.Amíg nem mérik mindenk km-nél a sebességet addig úgy is szinte mindenki megszegi.
    Itthon is elvégeztek egy kísérletet,130km/h-nál hányan előzik meg az embert.Még a suzuki wagonr+-al menő ürge is megelőzte,a szabályosan közlekedő autót.
    Nekem az a véleményem,hogy nem kéne teljesen feloldani,mert a magyar autósok egyrésze azért még nem nőtt fel a feladathoz,hogy ,,féktelenül száguldozhasson".Viszont olyan jó 160km/h-ig simán feljebb lehetne tolni a határt
  • Borg
    #14
    Nehogy azt hidd. Az autópályák minőségében szinte egyátalán nincs különbség, a német-osztrák-magyar viszonylatban. Persze az országutakra, és városokra ez már messze nem igaz.
  • Borg
    #13
    A németeknél sem mindenhol unlimited a téma.

    Az osztrákoknál tavaly a verkehrsminister kiállt amellett, hogy 160kmh-t vezessenek be az autópályáikon. Elég komoly fikahadjáratot indítottak ellene.
    Ezév elejére ebből annyi maradt, hogy 1db újonnan épült szakaszon (A1-es, Linz és Sattledt közötti új 2x3 sávos szakasz) legyen tesztként 160 engedélyezve. Ebből sem lett semmi, azóta se.

    Nálunk, szinte teljesen biztos, hogy hacsak nem akarják választási fogásnak bevetni a közeljövőben, semmi nem lesz ebből. Legalábbis ebben a formájában biztosan nem.

    Mondjuk hozzá kell tenni, hogy hiába van az osztrákoknak több mint 2x ennyi autópályájuk, elég veszélyes szakaszok is vannak ott, amelyek nálunk nemigazán vannak.
    Nemtom ki szokott gyakran kint autózni, de pl az A21 elég kemény strecke, sok hajó futóműves autónak a 130 is istenes némelyik kanyarjában. Mondjuk az Árpa a Lotus Eliseből könnyen beszél :) Én ha a Passat/Tourannal mentem arra, észnél kellett lenni. Mondjuk a Hondával nem volt gond a 170 se :D
    Itt MO-n a legtöbb autópályának minősített szakasz biztonságosabb, mint kint. Vagyis nincs annyi éles, beláthatatlan kanyar, nagy emelkedős, vagy lejtős rész. Ezenkívül az időjárás sem olyan szélsőséges, mint Ausztriában. Ott pl rengeteg tömegkarambol volt már a gyakori köd miatt, és bizony a nebelwarnsystem projekt is elég csúfosan csődött mondott.

    Szóval a 160kmh-s korlátra itthon is reális esély van, bizonyos szakaszokon. No limitre viszont aligha. Ráadásul MO autóparkja sem elég fejlett a nyugatiakhoz képest, és a speed limiteket nem úgy találják ki, hogy a legjobb autó mit tud. Mert én a Hondával letolom 190-el az M1-et végig, meg a Passatal is. Csak épp a Passat hajó futóművét már nem lehet kezelni ilyenkor igazán. És ez az, amit nem tudsz elmagyarázni az egyszerű halandónak, hogy a te autóddal mehetsz 190-et, a te autóddal meg 140-et is csak óvatosan. Hiába futják meg óra szerint, motorerőből. Nem mindegy, hogy irányítani is tudod e azt az autót, ha még manőverezned kell valamit.
  • Bercy #12
    A németeknél kicsit más az autópálya minősége. Ott az útminőség lehetővé teszi, hogy sebességkorlát nélkül lehessen rajtuk haladni. Ez nálunk nem így van.
    Azért sok sikert az aláírásgyűjtéshez.
  • kemszi2
    #11
    De szerintem nem igazán változtatna szinte semmin,a sebeség korlát feloldása.MErt ma aki az autópályán megy nem azt tartja szem előtt ,hogy 130km/h a korlát,hanem ,hogy időben elérje a célját.És ugyanúgy megy most is 150-160km/h-val.
    De természetesen vannak kivételek is
  • gabber_saviola
    #10
    elhiszem hogy a németeknél így működik, de ez Magyarország
  • kemszi2
    #9
    mindenkinek szíve joga eldönteni ,hogy akarja-e vagy nem.De az biztos,hogy a németeknél működik a rendszer.(Amúgy a sebesség korlátozás feloldása,csak az autópályára vonatkozik.Ezt elfelejtettem leírni)
  • gabber_saviola
    #8
    és imádom az ilyen amerikaimádó Árpa Attila féle figurákat :)
  • gabber_saviola
    #7
    már bocs, de remélem ez a kezdeményezés soha az életben nem valósul meg
    /ez az én véleményem, és WORLD PEACE/
  • kemszi2
    #6
    mondjuk azért a németek kicsivel nagyobb országban élnek
  • kemszi2
    #5
    ez a statisztika nagyon komoly
    Autópálya hálózat hossza:

    Magyarország: 775 km
    Ausztria: 1673 km
    Németország: 12 044 km
  • kemszi2
    #4
    itt megtaláltok róla minden fontos infót
  • kemszi2
    #3
    Egyre több cég,magénszemély támogatja az egyesületet:Bomba,AMS,Marsos,Árpa Attila,Bálint Antónia,Szabó Gergő,Tóth Imre stb