131
Dodge Challenger HEMI for America
  • [Walaki]D`Lair
    #91
    De azért egy mai modern változó szelepvezérlésű Euro4-es 16 szelepes Subaru motort ne hasonlítsál már össze egy 70-es évekbeli nyomórudas hengerenkénti 2 szelepes (szintén 16 szelepes) V8-assal...vajon mégis melyik a környezetbarátabb?
  • [Walaki]D`Lair
    #90
    Nem cserélnek ki benne semmit, csak más kipufogórendszerrel árulják európában, mert más a szabvány mint japánban...;)
  • Bucser
    #89
    Én sem vagyok Green Peace-s és én is szeretem ezeket a verdákat (csak én Charger hívő vagyok:D) De akkor sem kell tapló módon viselkedni.. "Csak az autóikat szeretem nem a gondolkodásmódjukat". És a 2-nek semmi köze egymáshoz... Attól, hogy szeretem ezt a benzinzabálót ez nem azt jelenti, hogyha lenne egy akkor mindenhova ezzel járnék egyrészt mert nehéz vele az 50-et tartani városon belül másrészt mert igenis érdekel kicsit a környezetem:D




    PEACE:)
  • zoolee
    #88
    És most nem mindegy , hogy 700 vagy 900 év mulva pusztul ki a népesség?!
    Egyszer úgy is meg fog történni.
    Akiknek van ilyen verdályuk majd pont a környezet szennezésre fognak elősször gondolni!

    Ez itt nem a "green peace" topic -ja.
  • Bucser
    #87
    "Na akkor el árulok valamit szarok a környezetre és a levegőre .(minek vannak a növények???)

    Ez olyan mint az iskolában ott van a semét és velünk szedetik fel .(mire van a takarító???)"

    Talán azért kell felvenni a szemetet, mert igényes vagy? és nem egy magad alá vizelős? A takarítónőt sem azért fizetik hogy utannad takarítson, hanem hogy tisztán tartsa az intézményt úgyhogy vidd el a szemetet a szemetesig. Nem fog leesni a gyűrű az ujjadról.

    Az első dologra pedig csak annyit: a Növények nem a szénmonoxidot alakítják hanem a széndioxidot amit kilélegzel.. a gond pont a szénmonoxiddal van és hogy az ilyen kazánok ontják magukból a szart... És a növény nem lesz életképes hogyha az olajos füst ami ezekből még hátul ki tud jönni (mert jön ám rendesen mert abszolút nem tökéletes az égési folyamat ezekben az autókban) rárakódik a levelekre. Nem attól leszel kemény gyerek hogy szarsz a környezetedre és taplólparaszt módjára viselkedsz mikor egy értelmes mondatot nem vagy képes leírni magyarul...
  • zoolee
    #86
    Azé , hogy takarítsák a levegőt!
  • csm
    #85
    "minek vannak a növények?"
  • zoolee
    #84
    Meg aztán ezek az ujj verdák mind GÉPPEL készülnek azokat meg kézzel heggesztették meg rakták össze!
  • zoolee
    #83
    Na akkor el árulok valamit szarok a környezetre és a levegőre .(minek vannak a növények???)

    Ez olyan mint az iskolában ott van a semét és velünk szedetik fel .(mire van a takarító???)

    Aztán azér kell mer szép és erős !
    És 1-1 -ig mindnek szép a hangra !!!


    És egy ilyan gép simán ott haggya a japcsi gépeket.

    Nézd meg a 70. hsz -t

    (illyan szépen nem fog 1 japán verda se ki nézni!!!(ezt garantálom))


    Na meg aztán a subaru is 280-320 LE és abban a mostani eu. hülyeségek miatt úgy is ki cserélnak 1-2 dolgot mert az nem felel meg az eus szabványnak!

    És challengert akár mikor be hozhatnék mert old timerekre nem vonatkozik !

  • RatBaG #82
    kinek a pap, kinek a papné. én csípem a japán gépeket is (na meg az európai márkákat), de a favorit a 60-as 70-es évek amcsi verdái
  • [Walaki]D`Lair
    #81
    Én jobban preferálom a japán pörgős motorokat :)
  • RatBaG #80
    ne legyél butus
  • [Walaki]D`Lair
    #79
    Miért jó nekünk a sok régi környezetszennyező füstölő kormozó V8-as?? Még a hangja se szép mindegyiknek...
  • zoolee
    #78
    Ehh ha agy matizba bele raksz egy v8 -ast
  • [Walaki]D`Lair
    #77
    Chevrolet.....egy 800-as Chevrolet Matiz....hajrá amerikai kocsik...pffffffffffff....lol....
  • 12346
    #76
    lol
  • zoolee
    #75
    Hehe meg van !!!


    Meg van a dodge challenger t/a modell 1/16 -os méretben !!!

  • zoolee
    #74
    Pontossan 165 mph a gyárilag mért vég sebesség!!!
    (Most nézetem)
  • zoolee
    #73
    200 - 250 ig de ebben is van egy 572 -es hemi compressorral!!!

    És úgy bírna még 30 km/h t !!!

    De az elektronika le folyt!!! 200 nál vagy 8800 rpm -nél!!!

    De ez olyan mint a skyline szal addig lehet húzni míg a motor nem robban!!!

    Sztem egy 20 LE -s nos -sal 300 -zal lehet repeszteni !!!
  • csm
    #72
    mér, gyárilag mennyi a végsebessége?
  • zoolee
    #71
    De akkor is kinek van szíve ilyet csinálni ???? ha már dodge challenger modellt vegy akkor nézzen ki úgy ahhogy sam posey -é néz ki !!!!
  • zoolee
    #70
    Na ez már valami !!!


    200km/h -at magy az elektronika miatt !!!

  • DJ Skyline
    #69
    az nem igazi,hanem makett
  • zoolee
    #68
    Ezekből csak ~ 1400 DB készült.


    Nézd meg a második képet !!!

    Hogy lehet vele így bánni????

  • zoolee
    #67
    Te annak a kitámasztója úgy ahogy van el van csúszva !!!


    Vagy csak én látom rosszul ????
  • zoolee
    #66
    ŰŰŰŰ bocs a nagy kép -ért !!!
  • zoolee
    #65
    Na a maga módján ez is szép a kis slick gumikkal !!!





  • LordVenom
    #64
    Egy Challenger és egy Charger:

    Challenger tuning "segg" :))

    Challenger:
  • zoolee
    #63
    Azért nem lehet ott megbeszélni mert ott más verdákról is beszélnek de ez Dodge Chellenger topik!!!
  • zoolee
    #62
    Ja és hogy lehet benner képet berakni ?????
  • zoolee
    #61
    Tessék a 23. hsz -ben 6 db van !!!

    És bocs de nem tudok valamiért feltölteni képeket azt írja a feltöltő ablakba , hogy a "lap nem jeleníthető meg"!!!

    Úgyhogy marad a link!!!
    1 idejig!




  • csm
    #60
    nem tudod mit beszélsz és primitív vagy. Lordvenom is amcsi kocsi mániás mégis rendes. Másrészt szúrj be képeket a challangerekről mert érdekel.
  • streeter
    #59
    Amúgy ez nem csak a mostani politikusok hibája. De több évvel ezelőt nem vett volna fel az ország annyi kölcsönt akkor most nem lenne ez. Tudod minden egyes emberre 1,3 millió Ft államadóság jut. Rád is zolee... tény hogy elég szar az ország állapota de ez nem csak a mostani politikusok hibája. Jah meg ha nem lenne annyi adócsaló.....
  • zoolee
    #58
    Ebben igazad van de 1 szer szer ki lehet vele menni pl : tököli reptér vagy az ilyen jó helyekre és ott aztán minden szabad kivéve ha jön a gép!!!

    A szar magyar utakhoz annyit , hogy ha nem lenne ennyi fölös geci politikus akak állítólag ott dolgoznak benn az ország házban és közben 90% -ukon a megbeszéléseknek nincsenek is ott és csak kapják a pénzt!!!
    (basszák meg a köcsög annyukat [szemét tolvajok])


    Fel függesztés problémáját megoldja 4 kemény ültető rugó!


    És ha tetszik a 323 -mas akkor teccen!
  • zoolee
    #57
    Ja negyon jó mind a 2 de a 70 -es jobb !!!
  • Bucser
    #56
    Szerintem meg nincs két tábor csak egy elvakult mindenki ellen akik elismerik az összes többit...

    Vanishing Point mindkét változata nagyon jó.. Mind a régi Barry "Petrocelli" Newmannel és mind az "új" 97-es Viggo"Aragorn"Mortensennel. És igen a Beast azaz a rendőrségi Charger ütős kis kocsi volt:) Kár hogy ripityára törik... Meg ugye a Challangert is a végén...
  • LordVenom
    #55
    A Vanishing Pointban a főszereplő egy Challenger. Bár az üldöző egy Charger volt,lehet arra értetted,amit írtál. Ha igen akkor bocsi a kijavításért...
  • LordVenom
    #54
    Hát gyerekek,beszartam a nevetéstől ahogy olvastam a topikot.
    Először is nem értem miért nem lehetett a Challenger témát a V8 V10-es fórumban megbeszélni,másodszor én is egy amerikai autó fanatikus vagyok,sőt az abszolút kedvenc autóm éppen a '70-es Challenger és a '70-es 'Cuda,de ahogy ezeket elismerem,elismerem mellette a jó BMW-ket,és akármilyen más gyártmányú autót.
    Attól függetlenül,mert nekem nem az az ízlésem,még lehet jó teljesítményű,és szép autó egy BMW,vagy egy japó gép is.
    Szóval ezt a felesleges jenki kontra egyéb vitát kár élezni (szól ez elsősorban a fórumnyitónak) mert soha nem lesz vége.
    Ja,egyébként érdekes,hogy egy vita mennyi embert idevonzott...
    Szóval nyugi gyerekek,megfér egymás mellett a két tábor.
  • streeter
    #53
    Ezt nem értem én se. Nekem pl tetszik a 323F az kifejezetten szép számomra. Amúgy meg ide a magyar viszonylatokra bőven elég a max 200lovas kocsi is. Nem tudod kihasznánli. Egy M5-ös BMW-t se tudsz kihasználni de egy amcsi kocsit se. Azok nagyon és elég gatya a felfüggesztésük is általába szal az nem a kanyargós és kátyús magyar utakra van kitalálva. Azok amerikába a kibaszott hosszú egyenes és syma utakra való.
    Szal szerintem felesleges ide egy 200-250lónál erősebb kocsi. Én az kis 1.4-es Renaultomma bőven elvagyok. Az is viszi a 150-160 ami bőven elég.....
  • Bucser
    #52
    Szerinte szerintem azért szar a porsche mert egy 3 liters Boxerből kihoz 250 - 300LE-t:D Ezt egy amcsi motor mikor tudja??

    Az meg hogy ez meg van épíztve meg ez amerikai autó... hát nem tudom de szerintem a szénszálerősítéses kompozit anyagok messze biztonságosabbak mint az acélkeret amikre ezeket a böhömöket építik.. Itt ha törik valami az átmegy a tüdőmön és meghalok.. akkoriban senkit nem érdekelt hogy mi a veszélye a sebességnek... Szívesebben megyek egy Böhmössel 150-el falba mint egy ilyen száguldó koporsóval 100-al bárminek... Az amcsi autóból tuti a blockról vakarnak le a böhmösnél még talán ki is kaparhatom a magam a kocsiból...