131
Dodge Challenger HEMI for America
  • Bucser
    #51
    kevesebb fuck off jellel normálisabb stílusban nem tudnád közölni a véleményedet?? Jó szereted a HEmi-t mi is szretjük mert szép hangja van de El kell ismerni az amcsi autógyártás nem az igénys minőségről híres hanem a bődületes autóbaszerelt teherautómotorokról!!!
  • Bucser
    #50
    Azert a Challenger már a maga idejében semvolt egy húdehatalmas számban gyártott darab!! sem a Caroll Shelby által gyártott GT-k!!! Ezek nem azért értékesek mert szépek hanem mert ritkák és bődületes teljesítmény robog bennük!!! ÉS rohadt kevés van belőle:) Nem beszélve arról, hogy azért a Supersnake tényleg gyönyörű lett: (igaz ahhoz nagyon nem sok köze van Shelbynek:D)
  • zoolee
    #49
    Ha valami nem tetszik akkó baze !!!

    Az igaz hogy a BMW meg az ilyenek elegánsak de szerintem otvar csúnya a külsejük...

    De az anerikai verdák azok szép formájúak!!!(Szögletesek)

    A másik , hogy egy amerikai verdára mindenki mindíg fog rá emlékezni!

    De egy BMW kb 2 évig negy pukk aztán semmi! És utánna már kell a következő BMW !!!(Mert megunta)

    De pl egy dodge egy chevy vagy egy craisler mindíg nagy dolog marad !!!(30 év mulva ki fog emlékezni egy x5 -re ???)(már most se negy dolog pedíg még csak 6 éve jött ki)

    Vagy egy shelby gt500 vagy egy charger vagy egy impala stb. Ezek ismert dolgok!

    Ja és ne pattogj ,hogy nem értek az autókhoz !!!

    Csak amerikai verda mániás vagyok !!!

    De annyira , hogy nem foglalkozok BMW -kel meg még ilyenekkel!


    És ez az amerikai verdák topikja nem az eu -soké úgyhogy nem akarok ezzel többet folgalkozni , hogy eu -s vagy amcsi verda!!!


    És attól hogy ez az én topikom nem kell csak utállatból ide jönni !!!(és baszogatni )

    Téma lezárva!!!

    Szóval lehet a dodge challenger -ekkel foglalkozni!!!
  • zoolee
    #48
    Attól szar , hogy csúnya és gyenge!
  • csm
    #47
    de zolee itt pattog v8 v10-el, mellesleg bmw-ből is van 3.5-ös. nekünk is volt 2.8-as buick meg 5.7-es camaro de az nem sokáig.
  • burkusdió
    #46
    Igen, ez elég idegesítő...
    Bár tudom,hogy nem sokat érek azzal,hogy leírom a véleményem, azért talán páran elolvassák...

    Amúgy ez volt az a teszt.
  • Darukezelő
    #45
    a vicc az,hogy még mindíg nem tudtam meg,hogy mitől szar,mert csak úgy mondja! konkrét indokot nem olvastam tőle,ha volt már akkor én kérek elnézést!

    nissan skyline teszt!:)
  • burkusdió
    #44
    Egyébként az álmom egy '67-es Ford Mustang Shelby GT-500-as...
    Remélem életem során lesz annyi pénzem,hogy egy ilyet birtokoljak. :)
  • burkusdió
    #43
    Ezért nem szeretem az sg-t...
    Osztogatja minden admin a büntipontokat mindenféle kihágásért, viszont az ilyen buznyák barmokat mint te beengednek ide...
    Szerintem egy fórum NORMÁLIS KERETEK KÖZÖTT LEBONYOLÍTOTT VITÁRÓL ÉS BESZÉLGETÉSRŐL SZÓL!
    Nem elsősorban azzal van bajom amit mondassz, hanem azzal, ahogy mondod...
    Ha úgy kezdted volna,hogy "Szerintem az európai autók nyomába sem érnek az amerikai autóknak, mert..." ellenben azzal,hogy az európai autók szarok mert ilyen meg olyan fos mindegyik sokkal több ember lett volna kíváncsi rá,hogy mit mondassz...
    De így? Bejön ide valaki kíváncsiságból, és mit lát?
    Egy hülye bumburnáykot, aki csakazért, mert neki az amerikai autók jönnek be, elkezdi fikázni az európai autókat. Vicces...

    Amúgy meg ha tényleg úgy gondolod, ahogy a #39-es utolsó két sorában leírtad, akkor csak azt tudom mondani,hogy újfent bizonyítottad azt, hogy kurvára nem termettél kulturált beszélgetésre...

    "Ez nem igaz !!!
    Lehet , hogy Német de nem minőségi!"
    Ne haragudj, de ha a német autókra azt mondod,hogy nem minőségiek, főleg egy M5-ös, akkor te valamilyen tévúton jársz...
    A BMW már soktíz éve minőséget képvisel autógyártás terén Európaszerte...

    "A keleti autók kb : közép úton vannak!!!"
    Tényleg? Nem akarok Toyota Avensissel vagdalkózni, mert az nem ebben a kategóriában van, de elmondanám,hogy a Toyoták azok az autók amik a legtöbb futott kilómétert képesek nagyon jó állapotban produkálni. (Olvass néhány autótulajdonostól kommentet a Totalcaron, vagy valamilyen autós magazin oldalán...)
    De ha nem Avensist hozok példának, hanem mondjuk Nissan Skylinet, akkorsem lehet azt mondani,hogy középút!
    Éppen a minap volt a Totalcarban egy Nissan Skyline, és elhiheted, nem mai darab... ÉS láss csodát, még mindig előszeretettel tuningolják, és használják, ~14 éves korukban is. (Ha jól emlékszem 92-es évjáratú autót mutattak be a Totalcarban.)
    Mi ez, ha nem a minőség bizonyítéka????

    De nem csak a Skyline-t lehet megemlíteni... Honda Civic. Ha nem nyújtana egy elvárható minőségi szitnet, akkor nem tuningolnák annyian. Mert valljuk be, szar autót nem érdemes tuningolni, mert gyorsabb lesz, de bármikor széteshet.

    Amúgymeg teljesen hülyeségnek tartom ezt az amerikai vs európai autó összehasonlítást. Mindenki beláthatja,hogy teljesen különbözik a kettő.
    Az amerikai autót mind nagyok, brutálisak, és zabálják a benzint mint az állat.
    Az erejük a V8-as V10-es, V12-es motorban van, és a motorra szerelt turbófeltöltőben, meg hasonló finomságokban.

    Míg egy BMW?
    Egy M5-ös BMW a sportos eleganciát képviseli.
    Ki vesz ilyen autót? Akinek elég pénze van rá, és szükséges ahhoz a státuszhoz, amit élete során elért, mert valljuk meg az őszintét, nem rohangál minden csóringer M5-össel.
    VISZONT, ahogy írtam, sportos eleganciát képvisel, és ebben van az igazi értéke.
    Amellett,hogy begördülhetsz vele egy üzleti tárgyalásra, és elmondhatod: elég pénzem van ahhoz,hogy ilyen autóm legyen, elmehetsz vele egy elhagyott autópályaszakaszra, kikapcsolhatod az menetstabilizáló buznyákságokat, és égetheted vele a gumit, mert az is jól áll egy ilyen autónak.

    Aki kicsit végiggondolja a dolgot beláthatja,hogy ég és föld az amerikai és az európai autók világa!
  • N3TuddKi
    #42
    mitől szar például egy 323as mazda?
  • N3TuddKi
    #41
    nekem 3.5 V6 Chryslerem...
  • csm
    #40
    és nektek milyen autótok van gyökér? annyira látszik rajtad hogy egy suta fasz vagy hogy az hihetetlen. szart sem értesz az autókhoz, csak v8 meg v10 de szvsz még azokat se tudod hogy mit jelentenek csak láttál egy képet a challengerről és nyitottál fórumot. szánalmas vagy
  • zoolee
    #39
    "Minőségi autó, jó hangszigetelés, csak alig hallatszik a motor hangja"

    Ez nem igaz !!!
    Lehet , hogy Német de nem minőségi!

    Ha egy v8 -asban vagy egy v10 -esben nem hallatszik a mtor hangja az baj!!!

    Mert lehet hogy erős meg gyors de milyen a hangja az a fontos mert az amerikai verdákban ezzel is foglakoznak!!! Nem úgy mint az európaiakban!

    Szal az európai verdák szarok! (márha lehet őket verdának nevezni)

    Ültél már Dodge ban de igazi amcsiban vagy Mosler -ben vagy Saleen -ban???

    Ha már azokbam ültél tudod milyen a jó autó !!!

    Az európai autókat nem lehet az amcsikhoz viszonyítani mert ami amerikában 20 pont az az európai autóknál 0,1!

    Ennyi eggyértelmű pontozással ki van jelentve ,hogy az amcsi verdák nyertek!
    Akinek valami nem tetszik annak
  • zoolee
    #38
    A keleti autók kb : közép úton vannak!!!
    Aból is van szar mint a mazda 323 !!!
    De vannak jók mint pl Nissan Skyline , Toyota Supra !!!
  • zoolee
    #37
    igen ültem x5 ben x3 ban m5 ben meg nég sok szar merciben
  • JimKirk
    #36
    muhaha!:)

    Ott a pont!
  • burkusdió
    #35
    Fölösleges azon vitatkozni mi szar és mi nem szar! Ízlések és pofonok... Nem egyezhet mindenkinek a véleménye! Viszont hülyeségnek tartom amit mondassz zoolee, mert a BMW igenis nagyon jó autó. És fikázni egy autót csak azért, mert más típust szeretsz, hát nem tudok mást mondani rá,hogy szellemileg elmaradott vagy attól a szinttől, amelyen lehet értelmes beszélgetést és vitát folytatni arról,hogy melyik autó szar és melyik nem... (Ezzel nem azt akarom mondani,hogy felsőbrendű vagyok, meg satöbbi... Ha ezzel támadsz nekem, akkor nem fogtad fel,hogy mit akarok mondani...)


    Visszatérve a szar BMW-hez...
    Ültél már M5-ösben?
    Nekem volt szerencsém egy próbakörhöz, igaz hogy csak nézelődöként vettem részt az egészben, nem vezettem az autót, de egy maradandó élmény.
    Nem egy fullos M5-ös volt, "csak" egy ~320 lóerős dízelmotor volt benne. De amikor az ember beül egy ilyen autóba, ésbeindul a motor, engem kiráz a hideg...
    Minőségi autó, jó hangszigetelés, csak alig hallatszik a motor hangja... De mégis, az az érzés,hogy egyböszme ~320 lóerős motor dübörög az autóban!
    És a tapasztalat,hogy lejtőn fölfele (a tesztkör a Bükk kanyargós szerpentinjein történt, aki járt már arra tudja hogy vannak elég húzós emelkedők) ugyanúgy gyorsul az autó...

    NA én az ilyen dolgok miatt szeretek bele egy autóba, legyen az BMW, Dodge, vagy Honda... Persze nem elhanyagolható,hogy jól is néz ki, tiszteletet parancsoló a külseje...
  • Darukezelő
    #34
    mitől szar? mert nem 700 lóerős alapból? ezt kifejthetnéd bővebben,hogy mitől szar egy BMW,vagy egy Porsche,ha már európai szaroknál tartunk,mert itt mondod,hogy így szar,úgy szar,de konkrétan még nem írtad le!
  • csm
    #33
    egyébként milyen kocsitok van? biztos egy 5.7-es corvette
  • csm
    #32
    hát elég faszkalap vagy. én elismerem mind2 kocsit te meg pattogsz. kis buzi
  • streeter
    #31
    Csak amerikai autó??? Akkor az oldaladon mit keresnek a japán szarok????
  • zoolee
    #30
    Hűűűűűű ki a fene akar egy szar európai autót !!!

    Csak amerikai !!!!
  • csm
    #29
    hali. nos engem érdekel a bmw meg az izomautók is. ne mondja senki hogy a bmw szar mert abból is látszik hogy nem ért a kocsikhoz. másrészt ne mondja senki hogy egy izomautó szar mert az sem igaz. nem érdekel mennyi a fogyasztása, és még más sem mert van feelingje, ami van bmw-nél,ferrarinál,chargernél, challengernél, de nincs a suzukinál!
  • N3TuddKi
    #28
    de kit érdekel egy bmw?
    pfff...
    volt már AMERIKAI AUTÓD?
  • Taibi
    #27
    De, jól néz ki, fasza autó.
    Csak nem emlékeztem rá biztosan, hogy az is Challenger volt...
  • zoolee
    #26
    Jaja az volt a narancs sárga !!!

    Mér nem jó ????
  • Taibi
    #25
    Ilyen autó van a Halálosabb iramban című filmben is, nem? Vagy az valami más?
  • zoolee
    #24
    Bocs a linkekért de nem lehet valamiért feltölteni őket!!!
  • zoolee
    #23
    1-2 kép

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    Remélem tetszenek!!!

  • zoolee
    #22
    Na igen ez így van!
  • zico87
    #21
    Hát ez így van aki H2-est vesz annak szerintem nem a tankolás a legnagyobb problémája !!
  • zoolee
    #20
    Ja és csak úgy el mondom , hogy

    1. 6.2 = 425 LE

    2. 7.2 = 550 LE

    3. 8.2 = 750 LE

    Ja és + a tuning verzió :

    A Mopar : HEMI 426 = 7.2 L = 798
    HEMI 572 = 8.8 L (Chip Foose special tuning)=1072 LE

    És ez csak az r/t változat.

    Van azomban egy t/a változat.

    Na az már kicsit más !!!
    Abból csak 2 változat van de ez brutális!!!


    1. 7.2 798 LE

    2. 8.5 871 LE

    Ebből nem tudok tuning változatról de ez alapból verseny változat!!!

    (Na úgy hogy el mehet a BMW a picsába!
    Egy kalap szar!



  • zoolee
    #19
    Na végre valaki érti hogy van ez!
    Multkor láttunk a haverral egy hummer h2 -t . Erre azt mondja : milyen drága lehet tankolni.
    Erre én mondom neki , hogy : ha ven pénzed ilyet venni akkor tankolni is van pénzed!!

    Ennyi!
  • zoolee
    #18
    ja igen de nincs meg!
  • Bercy #17
    Jaj hagyd már ezt a "veszel egy bmw-t" dumát. Kit érdekel, hogy mennyit fogyaszt. Ha van elég pénze, hogy hobbiból legyen valakinek egy challangere akkor mindegy mennyit fogyaszt.
    Az meg lehet, hogy egy "mai" M5-ös erősebb de ezek 30 éves kocsik.
  • streeter
    #16
    És hány lóerő volt?? Kitalálom várja
    A 6.2-es olyan 300-350ló
    a 7.2-es 400ló
    a 8.2-es meg 500ló

    Veszel egy M5-ös BMW-t és egy 5literes motorból megvan 510ló. Nem 8.2 literből....
    Gondolom majd a 8.2-es motor 15 litert fogyaszt... ne fárassz már. Meg majd 30-40év után egy autó 15 litert fogyaszt? Ez nevetséges. Szerintem egyik se áll meg 20 liter alatt.
  • LeePí17
    #15
    most néztem meg a Vanishing Pointot(Szálguldás A Semmibe) c-mű filmet...
    amibe Dodge Charger R/T van...a film végén a csávókám(Jim Kowalski) kb 200al beleszálguld a 2 dózerba....
    (ismeritek ezt a filmet?)
  • zoolee
    #14
    1. 6.2 l
    7.2 l
    8.2 l
    -es mocival voltak kaphatóak!!!

    2. 15 liter 100 km -en szerintem egész jó!!

    3. a suzuki most is egy szar!



    Ennyi!!
  • streeter
    #13
    Végre egy topic amit szétbarmolhatsz :D Gratulálok!!!
    Én nem vennék ilyen autót az biztos. nagy 5000-6000-esm otor meg 300 lóerő. Ugyanmár..... Csak kiesz a gatyádból....
    Amúgy meg a Suzuki már nem olyan mint régen. Az új autói 4-5 csillagot kapnak a Euro NCAP-n......
  • zoolee
    #11
    Tudom én is innen nézegetek challengereket .

    Már 1 gigánnyi képem van challenger ről..

    Tényleg ti melyiket szeretitek ???

    Az r/t -t vagy a t/a -t ???