3334

  • gotchaaa
    #3253
    Sziasztok!

    Autóvásárlás előtt állok, tanácsot, útmutatást szeretnék kérni tőletek. Egy '96os E36 318is coupé a kiszemelt. Tudom, hogy öreg, de rettenetesen tetszik. Egy ilyen korú autón nyilván mindig tönkremegy már valami, de időm bőven lenne foglalkozni vele, a kérdés, hogy rámenne-e a gatyám is. A probléma csak ott kezdődik, hogy minden nap használni szeretném, ez mennyire felejtős egy ilyen kaliberű autó esetén? Igazából még nem éltem bele annyira magam, szóval nyugodtan le is beszélhettek. :)

    Előre is köszönöm!
  • Stockbauer33 #3252
  • Stockbauer33 #3251
  • broman191
    #3250
    Hmmm egy M4 már lehet nem férne el ott ugyanilyen ívben, milyen jó is volt régen a kisebb kasztnikkal... :))
  • Stockbauer33 #3249
  • Stockbauer33 #3248
    https://www.facebook.com/caranddriver.es/videos/vb.52021487015/10153167847897016/?type=2&theater
  • Dobronski
    #3247
    Fater 30 éves tapasztalata ex kamionsofőrként-autószerelőként. :D Magyarországi kutak közt is van különbség, hát még nemzetközileg. :D keress rá, biztos van erről cikk, én a kollégáitól is ezt hallom :)
  • SötétBarom
    #3246
    Mondod, vagy alá is tudod támasztani? :D
  • Dobronski
    #3245
    De van.
  • SötétBarom
    #3244
    Ennyi.
  • SötétBarom
    #3243
    Soha nem tankolok én se magyar benzint, amúgy nem mintha lenne különbség.. -.-
  • Dobronski
    #3242
    Számold hozzá, hogy nem magyar benzin. :)
  • BenedekFeco
    #3241
    2004 bmw 330xi, automata, plusz ugye összkerékhajtás. Svájc, autópályán ugye max 124 :-)


    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2015.11.26. 20:24:37
  • Dobronski
    #3240
    Na igen.
  • SötétBarom
    #3239
    Azért lehet velük extrém értékeket produkálni, de ha valaki azért vesz 3 littyós benyás autót, hogy <5km-eket menjen városban, az magára vessen... :D
  • Dobronski
    #3238
    Főleg benzinesnél szoktak egyből "uristen mennyit zabál, 20-25?"
  • SötétBarom
    #3237
    Én normálisnak mondanám. Sok ember van eltévedve baromira azzal kapcsolatban, hogy minek mennyit kéne ennie.. Én simán bevállalnám a 330-at is (legalább is nem a fogyasztás tántorítana el), mivel nagyrészt pályán járok, szinte biztos vagyok benne, hogy jobban fogyasztana mint a 20i..
  • Dobronski
    #3236
    Na ez valamennyire megnyugtat. Azért a hétvégén szerintem leeresztem az olajat, megnézem mennyit nyom ki magából.

    Szerk.: Átlagfogyasztásnak a 10.1 liter nem is rossz 25ihez képest (2005).
    Utoljára szerkesztette: Dobronski, 2015.11.25. 21:15:27
  • SötétBarom
    #3235
    Enyémben szar a szenzor, amióta megvan. Indítás után 15 másodpercig ég a visszajelző, aztán elalszik..
  • Dobronski
    #3234
    Ejj ezt én is tapasztalom.
  • Dobronski
    #3233
    Sziasztok!

    2005-s 325i-ben néha kidobja hogy az olajszint a minimum alatt van. Ez elég hihetetlen, hisz olajcsere után írta egyből, pedig megbízható autoszerelő végezte a szervízt (édesapám). Máskor pedig azt írja maximumon van az olajszint. Mivel nívó pálca nincs, ötlet? Olvastam, hogy szenzorhiba elég gyakori, fatert meg nem akarom zaklatni így is van elég gondja. :)

    Más: Balelső hangszóró néha torzít nagy hangerőnél, de ha kicsit ráfogok abbahagyja. A védőrács rezonálna?
  • Saka23
    #3232
    Köszönöm ! :)
  • SötétBarom
    #3231
    Ha figyelsz rá, kisebb eséllyel fossa össze magát. Nem fog leesni róla a turbo, nem rúgja le magáról a kettőstömegűt (e46-hoz 280ezer kuplunggal), nincsenek mindenféle csillió bar nyomáson üzemelő ketyerék, úgy alleszusammen kevésbé hiszits. Hamarabb fűt télen, és KIBASZOTT jó hangja van.

    Szubjektív:
    Nálam a dízel = szarrágás. Ha pedig feltételezzük valakiről, hogy szarrágó, akkor egyértelműen következik, hogy szervizelés-ügyileg is szarrágó, tehát sokkal nehezebb jó dízelt venni, mint jó benzinest.
  • broman191
    #3230
    Az általános tézis hogy egy benzinmotornak általában kevesebb a potenciálisan elromló alkatrésze, más, biztosabb technika ugye, de mára a károsanyagkibocsátási normák miatt már ez sem feltétlen igaz, mindent megbonyolítottak benne amit lehet és ami eredményt hozott, így rendes szívó benzinest már nem igen kapni, csak turbósat és persze a körítés sem az ami régen...ha van kinézett benzines autó, akkor érdemes utánanézni a motorkódnak a neten, főleg külföldi BMW-s fórumok felé kutatva, egészen biztosan kibukik a tulajok tapasztalataiból ha a bizonyos motor egy betegágy. Avagy főnyeremény.
    A szervíz nem feltétlen lesz spórolós, motortól függetlenül, német prémium ugye, de én inkább húznék a benzines irányba...már ha a várható éves futásod is összhangban van vele.
  • Saka23
    #3229
    Még egy kis segítséget szeretnék kérni :) Dízel vagy benzines? Dízel ugye kisebb fogyasztás,de mi az ami a benzines mellett szól? Talán nem annyira szervíz igényes?
  • Saka23
    #3228
    Köszönöm,nagy segítség,de ha megyek,csak autószerelővel .
  • broman191
    #3227
    Egynek :)
  • Saka23
    #3226
    Lekérdezhető adatoknál mikre gondolsz? :) Nagyon naiv vagyok ilyen téren..
  • broman191
    #3225
    Ha autópályán futotta a rengeteg kilométert és van rendesen vezetett szervízkönyve, benne a cserélt alkatrészekkel, esetleg azok közül is a nyelősebb tételekkel és a lekérdezhető adatok stimmelnek, akkor az sem az ördögtől való... Előfordul, hogy 1-2 éves prémium autókat is milliós nagyságrendű költséggel javíttatja az első tulaj, megunja a sz0pást, eladja, aztán a második tulajnak sok-sok évig nincs baja...rulettkerék. :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.11.02. 18:49:44
  • Saka23
    #3224
    Próbálok minél fiatalabbat venni, most szem előtt van egy 2010-es,164.000.km-el 4.000.000,néztem egy 2006-osat is az 3.000.000,de inkább rááldozom azt a pluszt és veszek fiatalabbat,úgy gondolom,jobban megéri,persze bele lehet nyúlni a fiatalabbnál is a rosszba,de úgy gondolom,hogy minél idősebb,annál előbb jöhetnek a gondok.
  • broman191
    #3223
    Ha évente nem fáj vagy félmillát beleszórni, akkor hajrá...persze lehet évekig jó lesz, aztán egyszerre jön majd az áldás, statisztikai számra gondoltam. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2015.11.02. 18:34:15
  • SötétBarom
    #3222
    Az pont határeset. Nekem dízel biztos nem kéne, figyelembe véve, hogy mennyi lóvét el lehet pirítani rá szervizben. Azon kívül amúgy, hogy tetszik, tisztában vagy vele, hogy mivel jár egy ilyen autó?
  • Saka23
    #3221
    Kb. 20.000 km
  • SötétBarom
    #3220
    Mennyit mész egy évben?
  • Saka23
    #3219
    Sziasztok!
    Autó vásárlás előtt állok, a E90-es 330D BMW az ,ami tetszik,tegnap volt szerencsém egy ilyet kipróbálni,bár az chipelve volt kb 270 LE. Mit érdemes tudni erről a szériáról?
  • pajti
    #3218
    http://www.speedhunters.com/2015/09/an-alpina-e30-for-the-street/
  • Stockbauer33 #3217
    https://www.facebook.com/therealjdm/videos/vb.91893123527/10153127901743528/?type=2&theater
  • SötétBarom
    #3216
    Majdnem elfelejtettem, kicsit ilyen régi fa hadihajó hangja van a kormányműnek, ott is bele fogok nézni 100-300k-s javításba. Szóval mindenképp gondold meg, hogy ezek a költségek neked beleférnek-e, mielőtt beleugranál egy ilyen autóba.. Ha nem gond, akkor csináld, mert amúgy baszott jó kocsi.
  • SötétBarom
    #3215
    Szervizköltségek erre a két évre sztem olyan 300k körül voltak. Volt 3 vagy 4 kisszerviz (olaj, szűrők), egy klímatöltés, két hátsó hídszilent, egy bal első lengőkar, két törött külső kilincs (mert prémium mint a disznó, és fasza öregedő műanyagból van :D), izzók erre arra, egy vese (szintén öreg volt, és eltört a motorháztető lecsapástól :D), egy gyújtótrafó, egy termosztát, egy tágulási tartály kupak.. Új 17-es nyári garnitúra volt még 120k, meg egyszer a csajom letörte az első lökhárítót, de azt ne soroljuk a költségek közé..

    A változó szelepvezérlés meg azóta szar, amióta megvan.. Ezt most akarom orvosolni.. Ez annyit jelent, hogy alacsony fordulaton nyögvenyelős az autó, kicsit rángat, kicsit nem megy.. Szar. Viszont 2000-es fordulat felett minden okés.. Netet bújva úgy tűnik, hogy az összes korabeli 6 hengeres benzinest érinti ez a probléma..
  • SötétBarom
    #3214
    Nekem 20i-m van, csak 3as. Vegyesben 10et eszik. 15 évesen vettem, az elmúlt 2 és fel évben komoly baj nem volt vele.. Futómű hisztis, amúgy teljesen megbízhatónak mondanám..