3334

  • Willi Betz
    #3294
    Átlagosan 9 liter városban. Én rövid távon használom,így inkább 11-12.
  • SötétBarom
    #3293
    5 gangos látom.. Mennyit eszik? Amúgy nagyon szép.
  • Willi Betz
    #3292



    A horgot majd leakarom venni,mert elrondítja és már 5x tuti belekurtam a lábam.
  • Willi Betz
    #3291
    M54 B22. 300 ezer km van benne,de ezt többnyire pályán tette meg. Belül olyan mintha új lenne,nincs semmi huggyá kopva.
  • SötétBarom
    #3290
    Baba, messziről látszik, hogy nem egy lelakott fos. Motor?
  • Willi Betz
    #3289
    Közel másfél hónapja az enyém. Vannak tervek vele,meg 1-2 apró javítani való is. De összességében jó autó.
  • Stockbauer33 #3288
  • Stockbauer33 #3287
    http://nepitelet.hu/autok/bmw/3_1998/penztemeto_rozsdaboglya/
  • Stockbauer33 #3286
  • Stockbauer33 #3285
  • Stockbauer33 #3284
  • Stockbauer33 #3283
  • Willi Betz
    #3282
    Ja meg a másik,vezérlés csere,ott a láncot milyen időközönként kell cserélni? Meg a vízpumpát. Vanos rendszerrel mekkorát lehet szopni,ha befosik? Illetve van-e valami karbantartása ennek?
  • Willi Betz
    #3281
    Autó csere előtt állok és képbe jött az E39 is. Nagyjából átnéztem az alkatrész árakat és ugyanazon az árakon mozog mint a mostani autómnak. Igazából arra lennék kiváncsi,hogy rozsda fronton mennyire porlad szét? Azt tudom,hogy az első sárvédőket szereti csámcsogni,ezek viszont cserélhető elemek. Hátsó sárvédőív,küszöb,ajtók alja mennyire rohadós? 2002-2003 körülieket nézegetek,kombiban. Ha ez számít.
    Mintha azt olvastam volna valahol,hogy az 520-ban nincs kettőstömegű. Automatával is megvenném,nem félek tőle,mondjuk itt nem tudom,hogy motortól függően került-e másfajta (erősebb-gyengébb) váltó bele. Mert ha a 20i-be is azt az automatát rakják,mint a 30i-be akkor bírnia kell bőven a kisebb teljesítményt,természetesen a rendes használat és szervizelés mellett.
  • SötétBarom
    #3280
    Nekem az E46-ba most ugrik bele egy új kuplung, szelepfedéltömítés, kettőstömegű, meg egy két apróság.. Ugyan ez a motor. Betegágy. BMW. Az hogy érdemes-e foglalkozni vele, egyéni preferencia és buxa kérdése :DD
  • broman191
    #3279
    Ha újkorától foglalkoztak vele, érdemes foglalkozni vele... :)
  • Willi Betz
    #3278
    E39 520i 170 lovas,mennyire betegágy? Felejtsem el,vagy érdemes lehet foglalkozni vele?
  • Stockbauer33 #3277
  • BenedekFeco
    #3276
  • Stockbauer33 #3275
  • gotchaaa
    #3274
    E34 cabrio
  • Stockbauer33 #3273
    http://www.carlinx.hu/redirect/post/9-bmw-amit-nem-adtak-ki-szerencsere
  • Stockbauer33 #3272


  • Dobronski
    #3270
  • gotchaaa
    #3269
    Megvettem végül. Melóhelyen már játszópajtása is van.
  • Dobronski
    #3268
    Rendben köszi. :) igazából fater autoszerelo csak leszarja, csak hinteket arul el. De raveszem hogy dugja ra a diagnosztikat.
  • Stockbauer33 #3267
    https://sg.hu/forum/tema/1145617532
  • SötétBarom
    #3266
    A DSC a fékekkel operál, így ha valami gebasz van vele, a fura hang lehet fék. Lehet, hogy valamelyik keréken lehalt a jeladó.. Csatit rá kell dugni, és megnézni konkrétan mit mond az auót.
  • Dobronski
    #3265
    DSC failure, autonak a hangja is fura. 325i e90 2005, ötlet?
  • TaRka0107
    #3264
    Üdv!

    Ilyen felni közepet honnan tudnék beszerezni? Köszi előre is!

    Utoljára szerkesztette: TaRka0107, 2016.04.13. 17:36:20
  • lacinkacinka
    #3263
    Üdv fanok! Remélem jó helyre írok, és tud nekem valaki segíteni!
    Van egy 95-ös e36-osom, és gyárilag ugye 15-ös felnije van. Én szeretnék rá venni 17-es felniket, de rengeteg méret van belőlük. Azt tudom, hogy a jukosztás 5x120-as (azt hiszem), de hogy mekkorát tehetnék fel 17-es felniből, azzal már gondban vagyok. Aki tud kérem segítsen méretbeli tanácsot adni! Köszönöm előre is!
  • broman191
    #3262
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak a Trabant gyárban gondolom legyintettek volna rá, ha annyi illesztési hézag eltérés van az ajtónál lent-fent mint a hetesnél... Kíváncsi vagyok, hogy meddig kézimunkázhatott vele az emberünk, bár benne van a pakliban, hogy gyakorlatból helyére rántotta azt a 2-3 tizedet tűrésen belülre elsőre...

    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.09. 12:47:24
  • BenedekFeco
    #3261
    Kedves jézuska...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért 7:48-nál, a Trabant gyárban megismert ajtóegyengetés befigyel

    Utoljára szerkesztette: BenedekFeco, 2016.04.09. 07:41:46
  • broman191
    #3260
    A legszebb szerintem túlzás, de stílusos az biztos. Nem semmi a gyártósor, lehetett benne sz0pás, amíg összeállították & beállították mindezt. A BMW gyár után szinte komédia volt a csatorna production videói között nézelődve az amerikai Corvette gyártást megnéznézni...egyenruhás munkások? Maximálisan sugárzó rendezettség mindenfelé? Ugyan már...változó hosszúságú farmergatya, mindenféle színű póló /némelyik ovis pizsamafelsőbe hajló mintázatú kivitelben/, rágózó John, random 200 kilós mekifan Murica' man itt-ott, kosz erre-arra...[sóhaj] a NY-EU azért NY-EU... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.04.08. 20:10:00
  • Stockbauer33 #3259
    A legszebb a luxus kategóriába

  • SötétBarom
    #3258
    Érzésre az első sárvédő panelek 15 rongy körül vannak (nyilván fényezetlenül), a hátsókat viszont lakatolni kell.. Attól függ mennyiért csinálják meg.
    Utoljára szerkesztette: SötétBarom, 2016.03.08. 14:52:50
  • gotchaaa
    #3257
    Hát, vegyes érzelmekkel távoztunk.

    Az autó jól megy, a kormány a futómű, a motor úgy tűnik rendben van. Belülről hibátlan az autó, a motoros deréktámasztól a tolótetőn át az ülésfűtésig minden elektromos kütyü működik.

    Viszont az említett rozsdásodások itt is jelen vannak, csomagtér, első fényszórók alatt, a bal hátsó sárvédő még elmegy, viszont a jobb oldali sárvédőn sajnos van egy kb. 2 ujjnyi lyuk :( mennyibe kerülhet annak az elemnek a cseréje?

    Utoljára szerkesztette: gotchaaa, 2016.03.08. 13:22:29
  • gotchaaa
    #3256
    Türelem az bizos lesz, legfeljebb elfogy egy idő után Köszi.

    #3255

    Rám is furcsán néztek, egy ember volt, akinek tetszett az ötlet de ő 10 éve 1-es Golfokat épít a két kezével, tehát elfogult az idősebb autók terén. :D Szóval ő fog elkísérni megnézni az autót, figyelni fogunk ezekre a hibákra, köszönöm!

    Egyébként szüleim egy '89es E30-at használnak, jövőre lesz 20 éve, hogy náluk van, tulajdonképpen abban az autóban nőttem fel, nem is volt kérdés, hogy mit veszek, "ha nagy leszek". Azt a "nyugodtan le is beszélhettek" dolgot még én sem gondoltam komolyan szerintem. :D
    Utoljára szerkesztette: gotchaaa, 2016.03.04. 23:05:01
  • SimaSuna #3255
    Ismerős érzés.
    Viszont BMW fanatikusként más nem is jöhetne szóba.
    Így most szántam rá magam, hogy megvegyem életem első autóját (29évesen), ami egy 97-s E36 318i lesz.

    A "gatyád rámegy" fogalmat számtalan ismerőstől megkaptam most...persze olyanoktól akiknek sosem volt BMW-jük :)

    A BMW nem autó, a BMW életérzés. Egy vírus ami gyorsan fertőz, üres pénztárcát és mámoros fílinget hagyva maga után'

    Nézd át alaposan, figyelj a típus hibákra.
    - főként a hátsó kerekeknél rozsdafoltok
    - első ajtók alja, pereme rozsdásokdik
    - csomagtartónál rozsdafoltok
    - dízeleknél adagoló hiba
  • SötétBarom
    #3254
    Én vettem kicsit kevesebb mint 3 éve egy 98-as e46-ot, és mentem vele 60 ezret. Kétszer fordult elő, hogy nem tudtam használni pár napig, ennyit meg tudok oldani bármikor (egyszer a hűtőrendszer szétugrott, és erősen folyt belőle a víz, másodszor meg az egyik hátsó hídszilent széthullott, és olyan ocsmány módon kopogott, hogy nem volt szívem menni vele).

    A gatyád rámegy dolog hozzáállás kérdése. Az alkatrész nem nagyon olcsó, viszont van minden bontva, ha van türelmed..