3334

  • Zizou5
    #2651
    Ma foglalóztam le :)
  • solo
    #2650
    Hagyd rájuk, ők okosak: DDDDDD
  • SpeedXHUN
    #2649
    áhh nincs különbség?hangja,gyorsulása,végsebessége,minden különbözik:D
  • SpeedXHUN
    #2648
    senki sincs tisztába a bmw-kkel,az újakra drága az alkatrész a többit annyit bontanak,hogy csak na,mellesleg egy alkatrész csere jóval többet bír,mint más gyenge kaliberű autónál.
  • Micsu
    #2647
    imádom mikor új autó árat hasonlítanak össze használtéval
  • Beagie
    #2646
    Én meg vezettem már egy 2011-es BMW 330xd-t :P
    Ja és jól ment 2 ezernél tovább nem forgattam, meg amúgy is elváltott, szóval fasza a bmw tényleg :)
    De 2 ezer RPM-ig elég egy kétezres is, úgy is csak kétezer RPM fölött jön ki a különbség.
    De az a komfort azért az tuti, volt benne seggpára elszívótól kezdve a kipufogógáz visszavezetésig minden.
    Kár, hogy csak 40 km-t tudtam kikönyörögni a tesztautóból, mivel nekik nem szabad sok km-t beletenni...
    persze, hogy legyen lehetőségük az értékesítőknek a családot elvinni vele hétvégi kirándulásra :)
    Na jó nem vagyok telhetetlen.
  • csm
    #2645
    ki ő?
  • solo
    #2644
    1000 km nagyon rég megvan már:) Napi 30 a minimum. Álmodozni lehet, szerintem ez egy teljesen emberi tulajdonság.


    Ellehet költeni bizony, de nem mind1, hogy a 4 millából 1 a ragadó-forgalomhahelyezés stb, vagy azt az 1 millát arra költöd, hogy ha komolyabban érdekel a kocsi, akkor saját igényeid alapján átépítgessed picit.

  • BlackWolf
    #2643
    Majd ha levezettél legalább 1000 kilométert , megvetted életed első saját autóját és nem a 70 es évekbeli amerikai veteránokról álmodozol(itthon) nyálcsorgatva beszélgethetünk.
    Kinek mi a normál autó van akinek nemfelel meg már a 200 ezer kilométert futott enyhén leharcolt 5 emberen átment kocsi , hanem teszem azt egy max 4-5 éveset szeretne használtan lehetőleg 100e kilométer alatt. Van aki ezzel van aki azzal boldog .. ellehet költeni az a 4 misit párféleképp.
  • solo
    #2642
    Egyik ismerős, aki itt is fórumozik, bár annyira nem aktívan majdhogy negyed ennyiből teljesen felújított egy e28 ast, és érted. Szóval ne beszélj hülyeségeket légyszíves.
  • MaRee
    #2641
    Hát nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy 2ezres motor alatt a BMW nem BMW :)) De ez csak az én hülyeségem. Életem legjobb autója eddig az e46 320d volt, pedig már ültem egy párban. Ja, egyébként kiderült a szerízben, hogy a 645-ben valami szenzor baszódott el, azért volt rossz a váltó.
  • whisky
    #2640
    Felesleges a 2 literes motor.
    Én 316i-t 320i-t vezettem, városi vezetésnél, sebességhatárt betartva semmi különbség nincs köztük, annyi, hogy lámpától normálisan közlekedve 0,6 seccel hamarabb gyorsulsz fel 50 re :)
    És városba a fogyasztás is nagyobb pláne a 2 literes motorral, olyan 1-2 literrel többet simán megeszik.

    Autópályán már nincs akkora különbség köztük, olyan 0,2-,0,5 liter az 1.6-os javára.
    Meg ugye a biztosítási díja is sokkal magasabb egy 2 literesnek, de ha sokat előzöl, néha mész szerpentineken is, és szereted elforgatni 4 ezer fölé, szereted ha van egy erőtartalékod, és biztosan megelőzöd a kamionsort, akkor tényleg neked való a 2.0-s.

    De nekem átlagos városi sofőrnek, aki az autót 60%-ba városba használja, és ott ugye nem érdemes száguldozni, mert csak a fogyasztás lesz nagy, a többit 40%-ot meg békés autópályázással tölti 130-as tempóban, hogy biztos célhoz érjen, annak felesleges a nagyobb motor.
  • BlackWolf
    #2639
    kiindulásnak nemrossz :) mondjuk az 1.6 kicsit kevés , de 1 hasonló 3 as 2 literes motorral már elég baráti valami hasonló van tervben az következő 3 éven belül :D
  • whisky
    #2638
    Lenne több is de azok nem beige belsősek, és nagyobb a motorjuk, vagy automaták vagy dízelek :P
    csak szét kell nézni.
  • whisky
    #2637
    Itt van egy, ami simán megáll 4m alatt.

    És pont olyan ami nekem kell, megbízható motor, 7-8 literes fogyasztás, fekete fényezés, Beige belső, fabetét.
    Engem nem igazán érdekel, hogy most egy durván 5 éves autóval járok, amiben 150-180 ezer km van, (ebben 140) hanem legyen konfortos, jó értéktartó, és ez innen már annyit nem veszít az értékéből, mint egy Kia, amit ha kihozok a szalonból 4misiér, egyből veszít az értékéből 500 ezret, ahogy hazavittem...
    És kemény kopogós műanyagok, 1 év múlva annyit fog érni mint most ez, az én szemembe még annyit se.

    De amúgy jó autó a Kia.
  • BlackWolf
    #2636
    na ? Kiváncsi lennék pár 4 millás bmw-re ami átírás után , meg átnézés, kopó alkatrészek cseréje után nincs 4.5-5 misi közelébe és mondjuk nem 150-200e km van benne?
  • whisky
    #2635
    így van, 4 milliós felszerelt kia árából, olyan bmw-t veszek, hogy megszólal :P
  • solo
    #2634
    3 év jobb esetben:D maradék 4 évbe meg még beiktatnak neked 4-5 kötelezőt 100-120k ért, és máris szarabbul járok mintha 3 év gar lenne, és utánna nekem kéne szervizelni:D

    Na mind1: D Bolond aki manapság új autót vesz. e30:P
  • Micsu
    #2633
    de van olyan is hogy x évig ingyenszervíz vanik
  • solo
    #2632
    Naigen, a kötelező szervíz: D


    Csak röhögni tudok a sok nyomorékon, hogy "7 év gari a KIA lófaszra, dezsír, menjünk, vegyünk egyből 5 öt"...Hogyne...Fizesse a hóhér 7 éven át a kötelező szervízdíjakat:'DDD
  • [HUN]Crassus
    #2631
    Barátosnét a toyotánál 300.000!! re húzták le a legutóbbi kötelező szervízen! és a lehúzást ne úgy értsd,hogy ennyibe került megcsináltatni a kocsit ennyit számláztak ki neki! úgy,hogy a számlán szereplő munkafolyamatokból SEMMIT nem csináltak és alkatrészt sem cseréltek!
    csak éppen a havercsajnak elég rázós haverjai vannak és miután egy másik szervízben a női megérzés és a barátja megérzése után elvitték a kocsit és megnézették visszamentek és szép szóval:P visszakérték a pénzt....és ez egy budai elegáns totoya kereskedő és márkaszervízben volt....gusztustalan

    lehet,hogy egy "szaki" is lehúz 2-3 ezressel,DE összeségében ilyen pofátlan lehúzást még véletlen sem csinálnának!
  • csm
    #2630
    igen,de ez talán már régen is ígyvolt :D
  • [HUN]Crassus
    #2629
    és arról nem is beszélve,hogy úgyátbasszák a fejed a márkaszervízekben,hogy csuda!:P
  • csm
    #2628
    utolsó mondatoddal nem értek egyet,de nemhinném hogy értelme lenne egymás győzködésének,így inkább hagyjuk.

    az meg,hogy egy régi kocsin szelepet kell állítani,sokkal barátibb,mint egy jóval újabb típusnál szervizbe hordozni ,és költeni rá a százezreket,mert MINDEN részén előjöhet valami szir-szar hiba,ami ha talán nem is lenne benne,jobb lenne tőle a jármű.

    és ma,mindent max 5 évre gyártanak,utána már bárhol széthullhat,nemcsak autóról van szó,hanem szinte mindenről,amit ezelőtt 20-30-40 évvel gyártottak,és ma is...
  • DanielT
    #2627
    Urban legend. Az meg marhaság, hogy MINDEN elromlik.

    500x bonyolultabb felépítésűek és nagyobb tudásúak az autók és mégsem hibásodnak meg nagyobb arányban, sőt. Le se szarják az emberek az autóikat, csak használják, 30x annyian, mint régen. Akkoriban akinek autója volt, volt róla fogalma is és foglalkozott vele, mert foglalkozni KELLETT vele.

    Mi romoljon el egy faék egyszerűségű, zéró tudású régi autón? El se kell romolnia, hogy FOLYAMATOSAN karban kelljen tartani, kenni a zsírzópontokat a futóműben, szelephézagot állítani, 8 ezrenként olajat cserélni, stb-stb.

    Lehet romantikázni a régi vasakkal, én is teszem, de mindenben rosszabbak technikai szinten. Igen, megbízhatóságban is.
  • [HUN]Crassus
    #2626
    a fejlődés nem is,de a piacgazdaság gusztustalan módon működik és ha tetszik ha nem MINDEN elbaszódik 3-5 év után,hogy venned kelljen a következőt....
  • DanielT
    #2625
    Divat ezt hangoztatni, de egyszerűen nem igaz.

    A fejlődés folyamatos, nem állt meg 30 éve ugyanazon a szinten.
  • Micsu
    #2624
    egyébként 100knként kartergáz szűrőt is illik cserélni, ez is ok szokott ledobásnál
  • csm
    #2623
    hát én pont az ellentétét vallom. ezek nem hosszútávra készülnek,nem szempont a tartósság,vagy az hogy mi lesz a 2dik tulajnál,a 200ezredik kilóméterek után... ráadásul itthon, M.O-n, a tulajoknál nemlesz pénz a drága szarságok hibáinak kiküszöbölésére,jön a gányolás,és nemlesznek sokkal jobbak mint a kubában futó 50es évek amerikai járgányai :D
  • DanielT
    #2622
    Ó, dehogynem... 100x komolyabb autók ezek.





  • csm
    #2621
    nemlennék olyan szigorú,legyen inkább 88 :D

    de nefélj,az e60,meg f10,már nemfog 30 évesen gurgulászni :)
  • DanielT
    #2620
    Ja, mert azok már elrohadtak 90%-ban :)

  • csm
    #2619
    nemúgy a jó öreg cápáknál. :)
  • chicco
    #2618
    az 5 ös 1 koca
    csak dobod bele a pénzt
  • DanielT
    #2617
    Összesen nyilván.
  • csm
    #2616
    azért ennél sztem jóval több kiadás van 150-200 ezer km között ezeken a kocsikon már :)
  • DanielT
    #2615
    Nem csak a 20d, a 30d is... Node 150-200 ezer km után egy 250 ezres kiadás egy ilyen értékű autónál szinte bele kell, hogy legyen kalkulálva. Nem örökéletű alkatrészek ezek.
  • Micsu
    #2614
    nekem is úgy tünik hogy egyesek tényleg nincsenek tisztában dolgokkal

  • Micsu
    #2613
    be lehet tartani ezeket a dolgokat de koránt sem biztos hogy a turbó rajta is marad a gépen, 100 másik oka is lehet amiért ledobja a gép a turbót
  • solo
    #2612
    Hát, nemtudom, csak nekem tűnik úgy, hgoy egyesek nincsenek itt tisztában 1-2 dologgal?

    Gondolj már bele, hogy 30 000 kilóméter alatt, az a váltó az hányszro fordul körbe, hányszor melegszik fel benne az olaj, stbstb...