3334

  • SpeedXHUN
    #2891
    olyan "bután" néz ki
  • Susarc
    #2890
    ez nem is BMW ez vmi ratyimobil...:S
  • icetihi
    #2889
    Ahogy ránéztem a 2000CS jutott eszembe. Ultraronda. Én még az előző 1-es Coupéval kiegyeznék (az igazi coupéval).
  • Susarc
    #2888
    ehhdeszar
  • TheRock18
    #2887
    Ha lehetne egy kérdésem a BMW vezetéséhez,ez lenne: "miért kell elbaszni az 1-es sorozat orrát mindig?"



    Pedig jó lenne egy compact bajor,de ilyen "kedves,aranyos" orral a kutya som fogja venni...a BMW-nek pont az a lényege,hogy markáns,férfias gépeket gyárt....bár gazdagok feleségeinek tökéletes...
  • TheRock18
    #2886


  • SpeedXHUN
    #2885
    Sokan azt sem hiszik el,hogy bmw és csak olajakat cserélek meg szűrőket:D
    Persze csak ha jó állapotú az autó,és vételkor jól átlett nézve!
    Ami rossz állapotú,az ember gatyája is rámegy.
  • Zsolti9014
    #2884
    E36 Compactból van 316-os 1,9-es. Pl. ITT teszt is van róla.
  • malter
    #2883
    E36ost irt 1.9es 316 csak E46tol van aszem:)
  • Zsolti9014
    #2882
    318iS-t nagyon szeretnék, de amennyiből kapnék egy lepukkantabbat, abból már meglehet egy szebb sima, nem iS. De hátha kifogok egyet.
  • TheRock18
    #2881
    Ezt a blogot találtam,tele van infóval,képekkel.
    BMW blog
    A többit nem rakom be,valószínű úgy is ismeritek őket.
  • TheRock18
    #2880
    Egy másik ismerősömnek meg e36-os van 318iS sedan,full fekete a gép...30 éves múlt a pali,de azt a gépet le nem cserélné semmire :) se újabbra,se másra :)
  • TheRock18
    #2879
    Elég nehéz elhinni,hogy egy régi 1.6-os köhömm (1.9-es??) 7 literből megvan? ez még városon kívül is nehezen elképzelhető.
  • TheRock18
    #2878
    Rövid távokon a jelenlegi autóm is 10,9-et evett. Szóval a 10lityis fogyasztás nálam "megszokott",csak egy BMW-től valahogy jobban elfogadnám.
    A dízeleket évi 15.000 felett ajánlják,én annyit nem járok.(Egy ismerősömnek e34 2.4td van,már volt a motor felújítva,de jó azt mondja,legalább is szokta gyilkolni.)
    Szerintetek milyen árfekvésben lehet kifogni jobb e46-ot? Benzinesre és nem faceliftesre gondoltam. 2500-3000Euro között szabad nézelődni?
  • malter
    #2877
    a 316 nem hajtani van ezt ne is várd,ez arra valo hogy ha már van család stb lehiggadtál kicsit a 25ös után,akkor a suzuki vagy opel helyet inkább veszel egy 16ost ami nem sokat eszik,viszont a komfort ugyanugy megvan
  • csm
    #2876
    nem a 318 az alulmotorizált,hanem a 316...
  • zsgaby
    #2875
    Azért ne feledjük hogy E34-ben volt M20 és M50 -es 20as is. Nekem az M50 vanos van és inkább nem írom ide mennyit eszik pesten :))) Volt 318i-m is és akárki akármit mond az alulmotorizáltságról azért ez lényegesen jobban megy. A 318i 105LE volt és 1060kg ez meg 150LE és 1445kg. tehát elvileg hasonló lenne, de a 18i 110alatt volt igazán jó ez meg 100 felett.
  • SpeedXHUN
    #2874
    A 320 asom 10 est benyakal,és vicc,hogy gyári adat szerint a 25i még egy decivel kevesebbet is fogyaszt,de ez tényleg így van.
    20 ast pedig sokan keresnek,mert a legkisebb 6 hengeres 1991 köbcentivel 150 lóval,olcsóbb az átírás,biztosítás,adózás...
  • SpeedXHUN
    #2873
    Nekem van egy E36 316 os,7 literrel eljár,és feleannyi a fenntartás mint a 320 asomnak.igazi munkásautó csak menni kell,biztosítás is feleannyi rá.
    viszont a 320 asnak hangja k.o meg ha nyomod neki 2x durvább,de egyébként normál használatra ugyanaz a kettő,ez a tapasztalatom....
    Persze én is a 6 hengert ajánlom,de akkor csak jó állapotút 1 millió
    ft körül.
  • csm
    #2872
    az e34ből az 520 ugyanolyan alulmotorizált fos,mint az e36ból a 316. e36 318is a legjobb kompromisszum,kis fogyasztás mellett megfelelő menetteljesítmény,persze azért nem egy 325i :) e34ből az 525i 24v kevesebb benzinnel eljár mint az 520,voltaképp az 520nak nincs is értelme,ezért van sok eladó,és nagyon olcsón. Vegyetek dízelt,ha kis fogyasztást akartok,ki lehet fogni jót egy hozzáértővel,nem kell félni tőle,nem olyan szétesősek mint a mai dízelek :)
  • Falkon
    #2871
    Nekem az e34-be meg kevés a 2000-res motor! Kéne a 2,5 benzin! :/ Amúgy haveromnak e36 316i-je volt, és amikor meghallotta a 6hengert, egyből mindent eldobott :DDD
  • icetihi
    #2870
    Igaz. Megpusztulnék, ha 4 hengerest vettem volna, és meghallanék egy 6 hengerest...
  • Falkon
    #2869
    A 316-os sokat eszik, és nem is megy! Kell a 6 henger! 320i sokkal jobb választás! :)
  • malter
    #2868
    nekem 316 van most,és 1 tank 7,5l vegyesben(persze meloba is járok vele igy semmi csapatás:)
    etanol sürübb mint a benzin,és ezért ha átalakito nélkül használod szegény a kaja és károsodik a motor,pl elégnek a szelepek stb
    az átalakito végülis annyit csinál hogy bedusitja a kaját igy full etanollal járva kb 2literrel többet eszik,viszont kevesebbe kerül
    (elözö automban használtam,de ha nincs meg 100ft külömbség a benzin és etanol közt nem nagyon éri meg kinlodni vele)
  • bakkerman
    #2867
    318
  • icetihi
    #2866
    Köszi a tanácsot, akkor majd ha lefogy a tank, cserélek egy üzemanyagszűrőt, ki tudja, mikor volt utoljára...
  • Zsolti9014
    #2865
    Fogyasztást még a spritmonitor.de oldalon érdemes nézni, de úgy rendezni, hogy főleg a sok tankolásosakat nézni, mert azok reálisabbak, meg mégis több tapasztalatot mutatnak.

    Na, ha már idetévedtem: én E30-ra vagy E36-ra csorgatom most a nyálam, 318-ra kifejezetten. Az még az, ami fenntartható is lenne, és a tervek szerint 2 éven belül meg is vehetném. Bár a mostani "nem-BMW-mmel" elégedett vagyok, megbízható, takarékos. De régi vágyam egy BMW. :)
  • TheRock18
    #2864
    Etanolnál majd figyelj oda az üzemanyagszűrőre,mert az etanol leoldja a tankban és a csövekben összegyűlt lerakódásokat és eltömíti a szűrőt vagy az üzemanyag pumpa állHAT meg tőle. Amúgy néha érdemes lenne mindenkinek tankolnia etanolt is,csak sajna más a viszkozitása,mint mondjuk a benzinnek,így hamarabb tönkre megy tőle a motor. 1/3-2/3 etanol-benzin arány jó,tudtommal 50-50ig nem okoz problémát. Annyi,hogy asszem más a fajsúlyuk,így úszik a benzin az alkohol tetején :)
  • icetihi
    #2863
    A 318is-re nekem azt mondták igen (bár mivel nem sajátom volt, ne vedd kp-nek), a 16-os szerintem megáll 9-ből is. A 320-asom városon kívül 7-8 liter között megáll, közepesen dinamikus vezetés mellett. Ha bemelegszik, városban sem gond 10 környékén tartani. Viszont ami fontos, cserélnivalókra kényesek. Gyertya, olaj, stb.(ezeken bőven csúszhat akár 2 liter/100km is). Én most tesztelem mit szól az etanolhoz, 1/3 etanol, 2/3 benzin arányban. Eddig csendesebb járást, és több nyomatékot észleltem alsó tartományban, majd meglátjuk a fogyasztást is később.
    Adatok:
    316: komb:7,8-8,4 város:10,8 országút:6-6,7
    318: komb:8,1-9 város:10,3 országút:6,2
    320: komb:9-9,4 város:12,9 országút:6,7-8
    323: komb:9 város:12,9 országút:6,7
    325: komb:10,0 város:13,2 országút:6,7
    328: komb:9,2 város:13,5 országút:6,7
    Ezt most így gyorsban ollóztam össze, plusz 1 liter nagyjából hozzájöhet, kevesebből nem jössz ki, viszont ha pl. Bpesten használod hosszabbtávon, akkor a kombinált inkább a mérvadó.
  • TheRock18
    #2862
    A 316-os is benyakalja a 10litert? Főleg városban járok,így ez is érdekel. Most utána néztem úgy látom a BMW is a Porsche hátsó futóművét használja,így megnyugodtam. Nekem a pözsóba ezek a nyomorult franciák olyan hátsó futóművet terveztek,hogy a hidat most cserélnem kellesz,139e km-nél. Így uccsó ilyen autóm volt. Mikor ezt vettem,még nem voltak elérhető áron azok a bimmerek, amik tetszenek.
  • Susarc
    #2861
    HOLY SHIT! /egyedül a kormány nem illik bele a képbe! a sima m-tech II jobb lenne bele/
  • CoD23
    #2860
    legjobb!
  • pajti
    #2859





  • icetihi
    #2858
    Jó, akkor most gyere és töröld fel...

    E36: rohadt sok alkatrész van, és nem kérnek értük sokat. Viszonylag hamar rendbe lehet rakni, mivel ésszerű építésű autó, akár magad is belepiszkálhatsz. Ha esetleg problémásat fogsz ki, akkor sem lesz nagy gondod belőle. 90-91 évjáratot mellőzd, nagyvesések asszem 95-től vannak. Németben igen valószínű, hogy sok kilométeresek, bár rokon most hozott hollandoktól 318 TDS-t 400k+ km-rel, üzemanyagcső problémán kívül semmi baja, pedig nem kímélték, parasztkocsi volt, a földeken használták. Ja, visszatérve németekre, vigyázz, mert nem veszed észre, ha török az illető (attól nem vennék). Általában nem az beszél a megadott számról Ár: használhatót kb. 5-600Eurotól kifoghatsz.
    E46: csak 2000 utánit, drágább, nagyobb, kevesebb, drágább alkatrészek, viszont biztonságosabb.
    Remélem segítettem valamennyit.
  • TheRock18
    #2857
    Csorgassatok nyálat :) :P
  • TheRock18
    #2856
    Mesélnél a vasról? Ha jól számolok,akkor az egy e36 lesz... mondanál róla egy-két dolgot,illetve,hogy milyen hibák jöttek elő,illetve mennyire vagy/vagytok vele elégedettek?
    Azon gyötrődök,hogy e36 compact/sedan Vs. e46 sedan-t kéne-e venni? Az e36-ot megvehetném az idén,az e46-ra még várnom kell egy kicsit. És hozzá tenném,hogy németből hoznám. Ott megbízhatóak a dízelek?
  • TheRock18
    #2855
    Hát...nem volt még,de ültem benne,legalább is hátul. Ha keresel havi 500k-t akkor vegyél. Ezeket nem megvenni nagy kunszt,hanem fenntartani. Tiszta elektronika,ha beszarik,meg se moccan a gép,és az 500k-s fizetésed ott hagyod bármelyik szerelőnél,és még a szakszervizeket nem is említeném.
    Ha meg 7-es akkor e38 nálam az etalon. Nem tudom,hogy azért-e mert kiskoromban a '90 években erre felé ez volt a meghatározó gengszter autó,de szerintem az e38 a legjobb mind közül!
  • TheRock18
    #2854
    igen 100,hogy fóliázott :)
  • csm
    #2853
    nálam már az e39 is nejlon :D e28am van,ez még az utolsó ami szeretek :)
  • dragon11
    #2852
    ::D:D