572
  • DJ BP
    #452
    akkoris nehezek, gyár is akarná csökkenteni. Ennek semmi köze ahhoz, mit várnak el tőle. Amúgymeg gyakorlatilag dícsérik az új Alfákat
  • Taranov
    #451
    Nekem sajnos még egyikhez sem volt szerencsém a 3 új Alfa közül, de kategóriájukban nem túlságosan nehezek.
    A magyar tesztelők szerintem minden autóban akarnak hibát találni, akár olyan áron is, hogy nem a megfelelő kategóriába sorolják az autót azért, hogy hibának bizonyuljon a súlya.
    A Totalcarban pl. az új Spidert az egyik tesztben az A4 Cabriohoz, a Z4-hez, a Mazda MX5-höz és a Mercedes SLK-hoz hasonlították.
    Ebből nem meglepő módon az jött ki, hogy csak az Audi nehezebb nála.
    Ha azonban a valódi ellenfelekhez hasonlították volna, az A4-hez, a 3-as BMW-hez, a Mercedes CLK-hoz, a Saab 9-3 Cabriohoz, a Volvo C70-hez stb., akkor az derült volna ki, hogy a kategóriájában a könnyebbek közt van, ráadásul még a motorjai sem annyira gyengék, mint mondják, csak a németektől marad el.
  • DJ BP
    #450
    az Alfa GT V6-ja még régebbi Alfa fejlesztés, az új V6-ok már GM fejlesztések, egész másik blokk. Megfigyelhető, mostanában minden új autó elvileg takarékosabb motorral jön ki (vagy jobban ráhangolják a fogyasztámérésre :). Ettől függetlenül nagy mérnöki csoda lenne, ha a 200kg-mal (ami sok tesztelő szerint is érezhetően sok) nehezebb autó kevesebb benzinből tudna városban gyorsítgatni, olyan csoda nem lehet az újabb motor :)
  • Taranov
    #449
    Rejtélyes dolog az Alfákkal kapcsolatban:

    GT 3.2 V6 240 LE, ~1450kg. Gyári fogyasztása városban 18,6l/100 km.
    Brera 3.2 V6 260 LE, négykerékhajtás, ~1650 kg. Gyári fogyasztása városban 16,9l/100 km.

    Na ez most hogy jön ki, ezt magyarázzátok meg.
  • Roll
    #448
    Igen megnézni megnézem heteken belül, de venni, majd csak nyár vége körül, mert nem akarom, hogy a hitel agyon nyomjon. :)
  • Taranov
    #447
    Én igazából GT-re vagy 159/Brera/Spiderre szeretnék majd upgrade-elni pár év múlva, de azért érdekes lesz ez a Lancia is.
  • DJ BP
    #446
    15 centivel hosszabb lesz a Bravonal is, szóval tágasabb lesz a 147-nél, de elvileg az a kategória (olyan ár körül várják legalábbis)
  • Taranov
    #445
    Hát várom már. Ez ilyen 147 kategória lesz?
  • DJ BP
    #444
    Lanciaból jön a Delta nemsokára :)
  • Taranov
    #443
    Hát igen, sajnos most van 3 modell, ami gyakorlatilag egy modell (159-Brera-Spider), és két kifutó modell (GT-147).
    Lassan oda jut az Alfa, mint a Lancia, hogy 3 modelljük van összesen.
  • DJ BP
    #442
    a fő gond az, hogy ugyanolyan...

    Képzeljük el, olyan mintha a GT-nek 156 vagy 147 orra lenne...
  • Taranov
    #441
    Hát igen, sajnos. Nem lesz könnyű újra ilyet alkotni.
    Nekem a GT orra azért jobban bejön, mint a 159-Brera-Spider orr, az az igazság.
  • DJ BP
    #440
    a GT lassan kifutó típus, azért nem eröltetik.
  • Taranov
    #439
    Már mostanság tervezed megnézni az autókat, vagy csak ha összejött a zseton?
  • Roll
    #438
    Mondtam én, hogy köze van a turbóhoz. :)
  • pszihopata
    #437
    Ez valszeg a bov.-lefujószelep,mikor elengeded a gázt,akkor a turbó után megnő a nyomás ami lefékezné a turbinát,ez a szelep kiengedi a nyomást,ezért nem lassul le a turbó a váltásoknál.
  • Taranov
    #436
    Nem, egyszer volt egy 120 lovas 147-es, annak ugyanilyen hangja volt csak 5000 fölött, de szerintem csapágyas volt vagy valami.
  • Roll
    #435
    Turbó dízel, az a turbó hangja, zene a füleimnek. Látom nem volt még td autó a kezeid között.
  • Taranov
    #434
    Hát gyakorlatilag a 3.2-es motor az, ami értékelhető, az nem szégyenkezhet a BMW-k előtt sem. Kár, hogy ilyen drága a benzin.
  • gstup
    #433
    Erre csak annyit reagálnék,hogy igen én is nagyon sajnálom,múltkor néztem egy rs4-es audit,basszus 423 lóerős...Alfából meg Gta 250,esetleg egy 8c 450 lóval.Persze ez eléggé mellékes adat Mo-n,de nem hozzánk kell mérni a fogyasztás meg lóerő arányt!Ismerősömnek van egy 525-s TDS Bömcsije,azt mondta 210 jött utánam én csak 190-el mentem,de nem tudott utolérni.Azóta sem tudom hogy neki vagy nekem mutatott rosszúl a kilcsimérő...
  • Taranov
    #432
    Ezen a videón nagyon jól gyorsul a GT és a hangja is jó.
    Ezen viszont elég borzasztó az alapjárati kerregés, meg azt sem igazán értem, hogy mi ez a sípolás 3000 fölött.

    Azt is megmondhatná még valaki, hogy az Alfa új 2.4-es, 200 LE-s dízelét miért nem rakják bele a GT-be, mikor még a 156-osban is volt. (Bár az még nem a 200 LE-s volt, de 2.4-es JTD)
  • Roll
    #431
    Ja és az Alfában 67000 km van, legalábbis ezt írták meg mailben.
  • Roll
    #430
    A két motor hangolása nagyon hasonló lehet.
    bmw 0-100km/h-ra 9.1
    gt 0-100km/h-ra 9.6

    gt 0-160km/h

    Egyik sem repülő, de nekem is első kocsim lesz, ráadásul eddig max 106lovas kocsi volt itthon.
  • Taranov
    #429
    Azt is hátrányként ítéltem meg az Alfánál a BMW-vel szemben, hogy a GT-be nem lehet elektromosan állítható ülést rendelni, a 3-as BMW-be viszont igen.
    Ezzel szemben a GT-nél van egy olyan extra, hogy Pieno Fiore bőr a műszerfalon és az ajtópaneleken.
    Ez plusz fél millába kerül, de nagyon különleges lesz tőle az autó.
    Ez most Rollt nem érinti, de szoktam nézegetni az Alfa GT extralistáját, és ez a megfigyelésem, hogy bizonyos extrák hiányoznak a rendelhető listáról is.
  • Taranov
    #428
    Hát nekem gyakorlatilag fapados 147-esem van, de ez az első autóm, és azért nem rossz, mert 2 éve nálam van.
    Apró kis részletekben mutatkozik meg, hogy Alfa és nem VW, Opel, Skoda stb.
    Pl. az ülés oldaltartása, az átlag gyári hifiknél sokkal jobb hangminőség, jó nagy, vastag ajtó masszív króm kilinccsel, bőr kormány igazi varrással, az átlagosnál érzékenyebb gázpedál, jobb hang. Hátránya a nagyobb fogyasztás, drágább olaj, drágább biztosítás.
    A 10 liter egyébként 100%-os budapesti használatot jelent. 52-53 liter benzinnel olyan 500 és 600 km között tudok menni.

    Na de térjünk inkább rá a Te ügyedre.
    A GT-ben mennyi km van? Ez a BMW tényleg jól felszereltnek tűnik, a navigáció nagyon ritka az ilyen kategóriájú autókban. A km nem igazán kevés, 100 ezer felett már azért drágábbak a szervizek, mint az alatt.
    A motor egyforma teljesítményű a két autóban, ki kéne próbálni, hogy melyik a sportosabb. Ezt nem tudom sajnos, mert még nem volt szerencsém sem dízeles Alfához, sem dízeles hármashoz.
    Ami így ránézésre ebben a BMW-ben gagyi, az az ülés. Ez az alap 147-es ülésének a színvonalát sem éri el. A kormányzás biztos a BMW-ben is jó közvetlen, a váltót is dícsérni szokták, szóval szerintem csak a motor hangolása a kérdéses, ezt ki kell próbálni.

    A 147-es is jó autó, de én ha most vennék, már bőrüléssel venném mindenképp, meg talán tényleg célszerűbb lenne dízellel, de inkább a 150 lovassal, mint a 120-assal.
    Azt bizton állíthatom, hogy az 1.6-os 147-es sokkal kellemesebb autó, mint az 1.6-os Octavia I, ezt a kettőt már volt szerencsém összehasonlítani.

    A GT azért szerintem a mérete miatt is komolyabb autó, meg ugye kupésebb a külseje, szóval ha van választási lehetőség, talán inkább a GT, mint a 147-es.
  • Roll
    #427
    320d

    Konkrét bmw nincs kinézve, mert nagyon sok van belőlük, de kb. egy ilyet néznék, amit linkeltem. Ősrégi, fapados nem vonz, egyik itthoni verda egy swift sedan, nem éppen a kedvencem. Az a 10 literes fogyasztás annyira nem tűnik jónak, mondjuk, ha város alatt Budapestet érted, akkor rendben. Nekünk is van egy 1.6-os gép 106le-vel és az városon belül 7,5 körül megy(octaviaII), persze nem főváros, mert az a dugó ami ott van az gyilkos. Most máv sztrájk miatt járok kocsival, hát néha inkább motorra pattannék.
    Továbbra is azt mondom, hogy nekem elég az 1.9dízel a 150 lóerővel, ha meg nem akkor 180 lóerőig felhúzható. Májustól, amúgy is új díjszabások lesznek az utakon. Megnézegettem a 147-est is ami neked van, és annak is nagyon bejön a formája, persze a dízelt néztem. ;)
  • Taranov
    #426
    Néztél már ki konkrét 320d-t a hasznaltauto.hu-ról? Azt esetleg könnyebb lenne összevetni a konkrét GT-vel, mint így általánosságban a 3-as BMW-t a z Alfa GT-vel.

    A szervizdíjak szerintem drágábbak a BMW esetében, mert eleve drágább márka, de gondolom nem vinnéd márkaszervizbe. Én egy márkafüggetlen szervizbe hordom, amit az Autóklubnál ajánlottak, és eddig csak az olaj volt drágább, mint bármilyen más autóban.

    A fogyasztásról: én sajnos nem tudok a dízeles GT fogyasztásáról semmit, de ennél takarékosabb Alfa motor egészen biztosan nincs. A tulajok azt mondják, hogy ez a dízel nem kerreg, hanem morog, ezt el is hiszem, mert a 147-es legkisebb motorja is nagyon kellemesen, halkan, de mélyen szól 2600-2800 fordulat felett, pedig csak 1.6-os, 105 LE-s, és a kipufogó is gyári persze.

    Nálam a fogyasztás a gyári alatt marad, ha spórolok, 100%-os városi használatnál 10 literre kijön, de csak nyugdíjas vezetési stílus mellett. Ez Téged nem érint, mert a dízel más, de az én tapasztalatom az, hogy a gyári brossúrákban nem hazudnak az Alfánál, tehát erre lehet támaszkodni.

    A minőségről: szerintem inkább Alfásokat kérdezz meg a minőségről, de lehetőség szerint a 147-est, a 156-os facelift-es változatát, a GT-t, a 159-est vedd alapul, mert régebben (pl. a GTV-nél) tényleg több volt a hiba...állítólag. A BMW-sek nyilván nem fognak semmi jót mondani, mert sajnos az emberek nagy része úgy hiteti el magával, hogy jól választott autót, hogy az esetlegesen szebb, vagy különlegesebb autóban hibákat keres. Túlzásnak tűnhet, de szerintem igaz, hogy az Alfa szép kinézetét nehezen tudják a magyar vásárlók feldolgozni, ezért kitalálnak mindenféle butaságot, hogy megmagyarázzák, miért nem Alfát vettek.

    A BMW is beteges, ha halálosan megbízható autó kell, akkor érdemes egy ősrégi, teljesen szimpla benzinmotorral venni egy fapados autót, pl. egy 1.4-es Golfot, ott kevesebb a hibalehetőség, de nagyon fontos, hogy bármelyik autónál, márkától függetlenül lehetnek és vannak is selejtes vagy legalábbis hibás példányok.

    Szerintem jelen pillanatban az Alfának két hibája van, egyik, hogy kevés modelljük van, a 147-es ráadásul már öreg is, a másik pedig az, hogy kevés motor van, azok is eléggé kisteljesítményűek, bár a hangolásuk nagyon sportos, ebben biztos lehetsz, de azért nem sportos márkához méltó egy 1.9-es dízel, mégcsak olyan dízel sincs, mint az Audinál a 3.0-ás, amit quattroval párosítanak, vagy mint a Mercedesnél a 320-as és a 280-as CDI.
    Ez mondjuk Neked is, meg a magyar vásárlók nagy részének kapóra jön, mert legalább kicsi a fogyasztás, de ez tényleg nem kelt prémiummárkás hatást az Alfánál.
  • Roll
    #425
    Na közben megjöttem én is melóból. :)
    4 millióból a bmw is 2004-es és felszereltségben is hasonló, a bőrűlés sem ritka, meg minden egyéb kütyű benne van, egyedül a kilométer több, bár ennek az adatnak én már nem igazán hiszek, csavargatják azt rendesen vissza. Végignéztem totalcaron a bmw-s népítéleteket is, azt kell mondjam ott is volt, aki nagyon megszívta vele, és igen, a szervíz szép áron megy. Az igazság az, hogy alfa még nem volt a családban/haveroknak ezért "félek" tőle. Ezzel szemben bmw már igen, pont az említett példány és a kötelező dolgokon kívűl semmi se ment tönkre benne.
    De minél több alfál megnézek, annál jobban belezúgok. :) Lehet meglesz a család első alfája általam.

    Viszont a fogyasztásról Taranov kicsit írhatnál, mert az eléggé érdekelne.
  • Taranov
    #424
    Ezzel maximálisan egyetértek, ha valaki úgy értelmezte volna az eddigi beírásaimat, hogy az Alfát mindennél többre tartom, akkor nem fogalmaztam egyértelműen.
    Az ötös/hetes BMW tényleg egy más kategória, és az Alfának ilyen árkategóriájú modellje soha, vagy nagyon régóta nem volt. Legfeljebb két azonos korú és felszereltségű Alfa 166-ost és 5-ös BMW-t lehetne összehasonlítani, bár sajnos még egyiket sem vezettem, és ebben az összehasonlításban már egyáltalán nem lennék biztos benne, hogy az Alfa a jobb.
    A 3-as BMW-ben viszont sajnos semmi különleges nincs, főleg azért, mert a 320d valószínűleg nem is túlságosan jól felszerelt.
    A GT-nél gyakoribbak az aránylag jobban felszerelt példányok, a bőrülés és a gerinctámasz sokkal gyakoribb, mint a 320d-kben.
    A GT-ben bőr sportülések vannak, ilyen üléseket szerintem használt 320d-ben nem igazán lehet találni. Ahogy én megfigyeltem a használt GT-ket (kivéve ezt a jóárasított Impression X 1.8 szériát), gyakorlatilag csak a bőr műszerfal és a GPS szokott hiányozni belőlük, így az átlag 1.9-es GT biztosan sokkal jobban felszerelt, mint az átlag 320d.

    A minőségről és a megbízhatóságról majd később írok, mert ha begépelnék itt egyszerre két oldalt, nem olvasná el senki :)
  • DJ BP
    #423
    de 3-as BMW, nem ,,ötös/hetes" :) Amit írtál egy kategóriával feljebb van

    Amúgy igaz, sztem se összehasonlítható, azért a BMW mégis prémium, Alfa meg nem. De BMW-k árát meg is kérik újonnan, meg szervízkor. Szóval aki fogja a fejét egy Alfára, az foghatná a BMW-re is, ha bedöglik valami, az zsebbe nyúlás, és a BMW se egy Toyota megbízhatósággal rendelkezik.

    De a BMW használtabb (régebbi) az Alfánál azonos árért nem?
  • mate317
    #422
    A BMW és az Alfa más kategória. Vezettem már focust, golfot, 147et, messze az utóbbi volt a legjobb. De egy ötös/hetes bömös maga az álom. Egyszerűen olyan mintha repülnél, 200 tényleg csak 90nek érződik, a többi autó olyan mintha állnának csak kerülgetni kell őket stb... A fotelek jobbak mint otthon, szóval sorolhatnám mekkora élmény volt lényeg az hogy kéne nagyon!
  • Roll
    #421
    Szerintem egy 3-as bmw se öreges egy m-es optikai tuninggal, persze, meg se közelíti a gt-t. A bajom az, hogy bárkinek felhozom az alfát, egyből a fejét fogja. Nem véletlen néztem az 1.9-es dízelt,ezt jól érezted, nem sok kedvem lenne 10-15 literes fogyasztással számolni. Nekem a 150 lóerő bőven elég lenne, legalábbis úgy érzem. Nézegettem az árakat, és nekem úgy tűnik, hogy bmw jobban tartja magát, de cáfoljátok meg, ha nincs igazam. Mindegy egy biztos, nem sokára elmegyek és megnézem élőben ezt a GT-t.
  • Taranov
    #420
    Ez az Alfa szerintem egy különleges autó. Ha a BMW-nek akarsz vetélytársat találni (úgy vettem ki a szavaidból, hogy nem a coupe verziót nézted), akkor inkább egy A4 dízelt kéne nézned, egy Mercedes C osztályt, Passatot, Skoda Octaviat vagy Superbet stb.
    Akkor már rögtön rájössz, hogy mennyivel izgalmasabb autó a GT.
  • Taranov
    #419
    Nekem még sosem volt panaszom az Alfámra, egyáltalán nem szervizigényes, legfeljebb az olaj drágább bele, mint egy "átlagos" autóba. Mondjuk az enyém 147-es, és benzines.

    Szerintem minden tömeggyártású autónál vannak selejtes példányok, de nem tudom elképzelni, hogy az Alfánál több lenne, mint a BMW-nél.

    Nem akarok senkit megsérteni, de a 320D nem fiataloknak való autó, olyan öreges. A GT a külsejével és a komfortjával is legyűri szerintem, én csak azért nem rajongok ezért az 1.9-es dízelért, mert annyira nem illik egy ilyen sportos autó karakteréhez. Még az új Q2 inkább, de én (ha nem számítana a fogyasztás), biztosan a 2 literes benzinest venném. Tehát ez az 1.9-es kicsit olyan spórolós sportos autó, ami ellentmondásnak tűnhet elsőre.
  • Roll
    #418
    GT

    Most olvasgattam népítéletet GT-ről totalcaron, sajnos erről az újabbról csak 7-en nyilatkoztak, mind agyon dícsérte, de a 7 az elég kevés, hogy tisztán lássak. Megnéztem a GTV ítéleteket, és eléggé elcsüggedtem. Mert hiába gyönyörű a kocsi, nem szívesen költenék többszázezreket a javításra.
    Szerencsére még alszok rá bőven, augusztus vége felé lesz meg a lóvé. :)
  • gstup
    #417
    Szia!

    Attól függ hogy milyen állapotút veszel,ha rendesen gondozták nem lesz vele gondod.Nekem egy 10 éves 156-om van és semmi gondom vele.Szerintem egyértelmű hogy Alfa GT :).
  • Roll
    #416
    Srácok, ha kettő közül kéne választanotok melyikbe ülnétek?
    Alfa Romeo GT 1.9 JDI vs BMW 320D? (Mindkettőből 2004-est nézegettem)
    Ja és, ha már ebbe a topikba keveredtem, elárulhatnátok, hogy mennyire szervízigényes egy alfa, és mibe fáj egy szervízelés. Ha külsőt nézem, akkor egyértelmű, hogy GT, de teljesítményben ugyanott vannak, szóval a fenntartás ami lényeges lenne a szempontomból. Köszi a válaszokat!
  • pszihopata
    #415
    Teljesen mindegy milyen beszállítoktól vannak az alkatrészek,az autógyár felel az alkatrészek minőségéért.A suzuki swift-ekben feleannyi pénzből is hibamentesek az elektromos cuccok,a vevőnek nem kell tudnia milyen elektronika van a motortérben.

    Japánban olyan szerződéseket kötnek az autógyártók a beszállítókkal,hogy bármelyik pillanatban az autógyárak ellenőrei ellenőrizhetnek a gyártóknál,szabad bejárásuk vannak vizsgálódni hol és hogyan készülnek az alkatrészek.

    Példának az lenne jó,ha a porsche-ban, lennének MM. cuccok,de azt nem érjük meg!
  • JohnnySmith
    #414
    (halkan teszem hozzá 97 vagy 98 tól készített Alfákban 147,156,166 az elektronikáért a Bosch felel, az 159ben pl úgy dobták ki a bosch cuccokat mint a szél Magneti Marelli elektronika van bennük)
    Gyenge példa tudom de pl a Maseratiban és a Ferrariban is MM-van.
  • pszihopata
    #413
    Általában nem a bosch cucokkal van a baj,a magneti marellivel sokkal több volt a probléma,nem véletlenül váltottak.
    Az alfa futóművek gyengébbek általában mint a többi kocsin,ezt az alfások is elismerik.Szarok a gömbfejek,a gumiszilentek meg katasztrófálisak.
    Igényesebb futómű,több hibalehetőséggel tényleg nem a magyar utakra való!
    Az alfa hozza azt a jóöreg olasz hagyományt is,hogy minden ami gumi /tömítések,szimmeringek/ feleannyit bírnak mint máshol.

    Ivecóval járok,mindegyikből öklik az olaj tipikus olasz autó.
    Menj alá néha japán kocsiknak is,és nézzd meg látni fogod a különbséget!

    Amikor alfám volt az egy 7 éves 2.0 td 75-ös volt.
    Nem sorolom a problémákat,és hogy hányszor hagyott cserben.
    Ismeretségi körömben előfordultak sokkal újabb tipusok is,de a hibák kísértetiesen hasonlók voltak.
    Leragadó relék,olajfolyások,recsegő váltó,széthulló belső,világító hibajelző /szenzorhibák/,hűtőrendszer,hengerfej stb.

    Az alfa az egyik legnehezebben javítható autómárka,ezt a szerelők is elismerik.Sokkal kevesebb pénzből fejlesztik ki a tipusokat a kis darabszámok miatt,és a dizájn az elsődleges,a mérnökök igazodjanak ahhoz.

    Olyan vevőknek való,akik érzelmi alapon autóznak,a racionalitás és praktikum nem olyan fontos nekik.

    Elismerem hogy nagyon szép,karakteres autók de ennek ára van.
    A magas használtpiaci értékvesztés pontosan mutatja,hogy egy alfát fenntartani többe kerül mint egy átlagautót,gyakrabban kell szervizelni,drága alkatrészekkel.

    Olyan emberekkel vitatkozzak hogy milyen az alfa,akiknek ez az első autójuk?
    Persze hogy veszik a fiatalok,sportos és olcsó ritkán is jön szembe.
    Miért vegyen papás c-osztályt,'szürke' japán kocsikat másfélszer annyiért?

    Megértem!

    Csak azt nem fogadom el,hogy tapasztalatok hiányában simán kijelenti,hogy nincsen minőségi különbség!

    Van,nem is kicsi,vállalja ha alfa kell neki,de ne bizonygassa az ellenkezőjét!

    Pontosan tudom hogy nem fogadjátok el amit írtam,és páran személyes sértésnek fogják venni!

    De legalább annyi alapom van leírni tapasztalataimat ide mint bárkinek,sőt amiket eddig itt olvastam megkockáztatom hogy több is!

    Minden autónak vannak gyengéi,a japánoknak régen a rozsda,a dizájn a mazdáknak is vannak gyenge pontjai.

    Le kéne már vetkőzni azt a szánalmas magyar hagyományt,hogy mindenki csak pozitívan nyilatkozhat autójáról,negatívum az nem létezhet,és ha valaki megemlítí,akkor úgyis csak rosszándékból teszi!