572
  • DJ BP
    #492
    már egy ideje nincs meg, hosszú sztori, családi vállalkozás beindítása, stb. Aztán mostmár komolyabban dolgoznom is kell, amivel együtt jár, hogy hetente 1x-2x sokat kell cuccolni, azért kéne kombi
  • Taranov
    #491
    Le akarod cserélni a Focust? :o :)
  • Taranov
    #490
    Ezzel én is így vagyok, ahol új út van itt Budapesten, ott odalépek neki, mert nem tudok ellenállni, viszont eltelik 5 perc, megyek 5 km-t, aztán máris olyan útra keveredek, amilyet még csak Erdélyben láttam Magyarországon kívül. Nehéz ügy ez.
  • DJ BP
    #489
    azt sajnálom, hogy nincs a kisebb kategóriákban olyasmi dizájnos kombi, mint a 159SW mert kombi kéne, de 3 millióért alig használtan csupa nekem nem tetszó létezik csak
  • DJ BP
    #488
    a mi útjainkra nekem nem kéne külön sportfutőműves autó, sokat járok dobálós-széteső harmadrendű utakon, azt is utálom néha, hát még ha jobban rázna
  • gstup
    #487
    Brera-nál vlmi sky window elnevezés van a spidernél meg exclusive.De sok cucc van a Ti-ből ezekben a felszereltségekben,azt hogy ezek helyettesitik-e a Ti-t. De szerintem nincs kifejezetten Ti(csak 159-ben),mert a 147-esben is Black Edition van és Ti nincs.
  • Taranov
    #486
    Ja igen, azt akartam még megkérdezni, hogy ilyen TI verzió van-e a Brerából és a Spiderből is, vagy csak a 159-nél létezik.
  • gstup
    #485
    Jól néz ki!Nem csak gyakorlatilag!
  • Taranov
    #484
    Ez nagyon jól hangzik.
    Erre még nálam rájönne a navigáció+BOSE hifi, összesen 750k, de utána fullos az autó gyakorlatilag.
  • Taranov
    #483
    Ez is brutálisan néz ki: (főleg ezzel a felnivel)


  • gstup
    #482
    Ok Johan.

    Taranov:ára: 9 980 000(2.2 JTS)
    Ennyivel tud többet(persze a Distinctive felett):235/40/19 TI könnyűfém keréktárcsák Fekete sport bőrülések, ülésfűtéssel elől
    Sport futómű, 20 mm-el csökkentett hasmagasság Fekete belső tér, tetőkárpit
    Vörös Brembo féknyergek elől, vörös normál féknyergek hátul Sportos bőrkormány Pieno Fiore bőrből, bőr váltókar
    Xenon fényszórók fényszórómosóval Alumínium pedálok
    Küszöb spoiler Speciális sötét alumínium betétek a műszerfalon
    Ezüst színű vagy a karosszéria szinére fényezett visszapillantó tükörházak Speciális alumínium küszöb betét
    Krómozott kipufogó vég (1.9JTDm - szimpla, többi motornál dupla) Sportos műszerhátlapok
    Osztottan dönthető háttámla, 3. hátsó fejtámlával
  • Taranov
    #481
    Nagyon király.
    Mennyibe kerül egy ilyen? (Mondjuk a 2.2-es JTS-sel vagy a 2.4-es JTDm-mel)
    Ja, és miben tud többet a simánál. (Spoilerezés, piros cérnával varrott kormány, ez alap, de gondolom van még benne más is)
  • JohnnySmith
    #480
    nincs mit szívesen (legközelebb kattints a "kép beszúrása" gombra)
  • gstup
    #479
    Thx hogy belinkelted helyettem.
  • JohnnySmith
    #478
  • gstup
    #477
    Itt egy kép a belsejéről:http://www.xelopolis.com/photos/gal/Alfa_Romeo/Alfa_Romeo_159_Sportwagon_TI_2007/070227_AR_159SWTI_03.jpg vagy ez is Ti változat http://www.alfaromeo.com/cgi-bin/pbrand.dll/NEWALFA_COM/controller/home.aspx?language=1,ha kell belinkelek egy képet is.

    Üdv
  • Taranov
    #476
    Én sem vagyok híve ezeknek a brutális német motoroknak (nem is tudnám megfizetni sem a vételárat, sem a regadót, sem a benzint), szóval számomra a francia/olasz/japán motorok bőven elegendőek, azért ezek az 1.5-ös meg 1.9-es dízelek, amiket pl. a Lagunába meg az Alfa 159-be tesznek, egy kicsit kevésnek tűnnek annak fényében, hogy pl. a 250 kg-val könnyebb Alfa GT-be is ezt teszik, illetve a 450 kg-val könnyebb Alfa 147-be is csak egy kicsivel tesznek gyengébbet.

    Persze a 2.4-es 200 lovas 400 Nm-es dízelnek már mindenre elégnek kell lennie, de végülis az már csak 600 cm3-vel marad el a német csodadízelektől.
  • Taranov
    #475
    Én nem mondtam, hogy nem vehet :)
  • pszihopata
    #474
    Szerintem meg ugyanaz az autó,és kevésbé csábít őrültködésre olcsóbb,és könyebben fenntartható.
    Magyarországi viszonyokra sokkal logikusabb választás.Azt legalább van mód néha lepadlózni,mert hiába sportos a kocsi ha nem tudod kihasználni!
  • DJ BP
    #473
    Amúgy az a kisebb kategóriákra jellemző, hogy fapadot vesznek, pl. olvastam, hogy a középkategóriában átlag 7,5M-ért vesznek atót, ami egyáltalán nem fapad :)
  • DJ BP
    #472
    És? Ha nincs több lé mit csináljon, nem vehet Alfát? :)
    Amúgy nem száguldozónak a 120 lovas dízel is teljesen elég...
  • Taranov
    #471
    Végülis ez minden autónál így van Magyarországon, de gyakorlatilag az a problémám, hogy az Alfa 159-ből egy nagyon jól felszerelt, elegáns autót lehet összerakni, ha az ember választ bele némi extrát is, meg ugye a 2.4-es dízel a 400 Nm-es nyomatékával (meg a 3.2-es benzines természetesen) eléggé jól is megy.
    Ezzel szemben egy fapados 159-es 1.9-es dízel motorral gyakorlatilag nem is ugyanaz az autó, mint egy jól felszerelt.
  • DJ BP
    #470
    de az nem tetszik nekem, hogy a legtöbben fapados verzióban veszik az 1.9-es dízellel.

    ezt most hogy érted?
  • Taranov
    #469
    Jaja, elég profi lett.
  • Taranov
    #468
    Rakhatnál be képet a TI-ről, még sosem láttam. A sima, TI nélküli verzió sem rossz, de az nem tetszik nekem, hogy a legtöbben fapados verzióban veszik az 1.9-es dízellel.
  • DJ BP
    #467
    nemsemmi honlapot csináltak hozzá :)
  • DJ BP
    #466
    mondjuk a 159 TI harmadennyibe kerül, úgyhogy ezalapján inkább a 8C :D
  • gstup
    #465
    Nagyon baba!Habár inkább egy 159 TI,de az bármikor,mondjuk egy 2.2 motorral.
  • Taranov
    #464

  • gstup
    #463
    Thx,csekkolom.:)
  • Taranov
    #462
    Megújult az Alfa Romeo nemzetközi weboldala (www.alfaromeo.com), ha valakit érdekel, megnézheti.
    A magyar site még mindig a régi, elavult.
  • Taranov
    #461
    Na ismételten kihalt a topic? :(
  • DJ BP
    #460
    még az előző A6 volt, a motor az alapközeli volt 2,4 170LE, de bőrülés, multitronic fokozatmentesváltó stb. Hogy tetszett? Eleves pár hónapos volt a jogsim :), tetszett, de hogy most másikhoz képest mit tud, meg hogy nekem melyik kéne, azt nem tudom :)

    A 7-es az egy új 750-es volt, persze, hogy nagy élmény volt, adtam egy két padlógázt főútra kifordulva, hát durva :)
  • Taranov
    #459
    Most egy kicsit utánajártam, és az derült ki, hogy ez a V6 tényleg nem a legkorszerűbb, a BMW 335i coupe hasonló lökettérfogat, és kilóra pontosan ugyanakkora súly (1600 kg) mellett 306 LE-t tud, és a gyári városi fogyasztása 15 alatt van. (Ugye a Brerának 16,9)
    Aztán lehet, hogy az Alfa becsületesebben írja a fogyasztásokat, mert az enyémből is ki lehet hozni mondjuk 10 litert, holott a gyári adat 11,1 talán.
  • mate317
    #458
    Melyik hogy tetszett? Én ültem egy fapados A6ban egyszer hát kb csalódás volt.
  • DJ BP
    #457
    én se vezettem még, csak egy A6-ost meg egy 7-est rövid körre :)

    Egyébként most 159-hez hasonlítottam a sima A4-est, ezt nem írtam :)
  • Taranov
    #456
    Ja, ez igaz, valóban dícsérni szokták.
  • Taranov
    #455
    Ja, a V6-ost sokan szídták, hogy a karakterisztikája sem az igazi, meg nehéz is, de ha a négykerékhajtás nem lenne benne, akkor meg amiatt sírnának, hogy a 250 LE-höz már nem elég az elsőkerék.

    Végülis van igazságuk a szkeptikusoknak is, mert tényleg kicsit furcsa a motorpaletta az Alfánál, de ugyanilyen problémák vannak pl. a már említett Saabnál és Volvonál, csak ott ezt azért nem kifogásolják, mert azoktól nem is várnak sportkocsit.

    Sajnos én ilyen drága autókat nem vezettem még, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy a vezetési élményt tekintve nagyon elmaradna a Spider az A4-től vagy a többi, valódi konkurensétől.

    Ettől függetlenül vannak kicsit kellemetlen dolgok, pl. elektromos ülésállítás esetén is manuális a deréktámasz állítása, nem rendelhető bele TV, pedig a színes kijelző ott van a navigáció miatt stb. (Ezek hiányozhatnak esetleg annak, aki a német autókhoz van szokva)
  • DJ BP
    #454
    persze ettől függetlenül kabriónak lehet a Spyder kéne :) Sportautónak más :)
  • DJ BP
    #453
    Igazából az összkerekes V6-ra panaszkodtak, ott pl. egy A4 100 kilóval könnyebb