572
  • JohnnySmith
    #212
    Hát jah bár össz vagy hátsó hajtással inkább :)
  • petee
    #211
    nem rossz, sőt kurva szép, kéne!
  • JohnnySmith
    #210
    Alfa Romeo GT X-supero (Totalcar cikk és galéria)



    Az olasz autók tuningolásának egyik legnagyobb gyakorlatú szakműhelye a stetteni székhelyű német Novitec, Fiattól Ferrariig szinte bármihez hozzányúlnak, lényeg, hogy az eredeti olasz termék legyen. A tuningmesterek most az Alfa GT-t vették kezelésbe. Kiindulási alapjuk a típus 3,2 literes 240 lóerős V6-ossal felszerelt változata volt, az autó az elvégzett átalakítások után teljes joggal viselheti az Alfa Romeo GT X-supero nevet.



    A hat henger tetejébe egy Rotrex kompresszort ültettek, ami majdnem száz lóerős teljesítménynövekedést eredményezett. Az X-supero maximális teljesítménye 337 lóerő, nyomatéka eléri a 390 Nm-t. A feltöltött motorral a Novitec mérései szerint 5,4 másodpercre csökken a 0-100-as sprint ideje, míg a végsebesség 270 km/h körül alakul. Természetesen a fékeket, a futóművet és a kipufogót is a megpiszkált motorhoz igazítják, a 19-es Pirelli P Zerókat feszítő felniket a Novitec maga gyártja.
    Rettentő látványos optikai csomagot is készítettek a GT-hez, melynek legjobb elemei az ég felé nyíló szárnyas ajtók, és nem maradhat el a Scuderia Rosso fényezés sem.



  • GregSB
    #209
  • kemszi2
    #208
    na egy ilyenért bármit megtennék....
  • Al Age
    #207
    Sprint Zagato nyamiiii :-)
  • kemszi2
    #206
    itt az én igazi szerelmem.Mondhatni szerelem volt első látásra:



    Eddig nem igazán tudtam róla....
  • JohnnySmith
    #205
    Érdemes ma a Tv2-n megnézni a 36 című francia filmet :)
    A főszereplőnek GT-je van :))
    Jó kompozíció SPAS-12 a kézbe és GT kulcs a zsebbe :)))
  • petee
    #204
    jaja, én is láttam , most elég jól ment az Alfa Farfus-sal. Reméljük a 159-cel már jobb lesz:)))
  • JohnnySmith
    #203
    A WTCC negyedik fordulója, Oschersleben pillanatképek.
    Sajna nem nagyon tudjuk megszorítani a gyári mezőnyt, majd jövőre.


  • I.C.ram
    #202
    Jó hát az első azért kicsit izmosabbra lett véve :) De széria autókként mindkettő nagyon szép :) Kb 20-30 különböző Amazont láttam eddig élőben, és baromi szép autó! Belülről, kívülről!

    Az Amazon volt az első európai autó, amiben szériafelszereltség volt a biztonsági öv, az oldaltámaszosz ülés stb, szóval igencsak jó autó az is :) Dupla Weber karbival meg istenül megy :D
  • kemszi2
    #201
    ,,felségjelzés" nélkül meg lehetne mondani melyik melyik:)
  • Al Age
    #200
    Azért az első szebb. :-)
  • Al Age
    #199
    Most hogy mondod láttam egyet Ausztriában szombaton.
  • JohnnySmith
    #198
    A kis morci :))
  • I.C.ram
    #197




    Szép mindakettő :)
  • JohnnySmith
    #196
    Valóban....gáz lenne ha nevetgélnénk rajta, de értem az íróniát.
  • I.C.ram
    #195
    Azért érzitek az iróniát! 3 amerikai ül egy olasz autóban, Európában, és frontálisan beléjük jön egy "amerikai" autó :D Nincsenek véletlenek :P
  • I.C.ram
    #194
    Kedvenc Alfam!!! :D Imádom ezt a kocsit!

    Ebben a szériában az Alfa Romeo GTA, Volvo Amazon coupé a két beszteszt!
  • JohnnySmith
    #193
    Na legyen egy kis kvíz :) Mostanában felkapott :))))
  • Yoyo
    #192
    Ez így van, nálunk nulla a közlekedési kultúra:(
  • DJ Bee18
    #191
    most utaztam német pályán 3 napja néhány száz km-t. Egész más kultúra. Senkinek nem kell villognia senkire, mert jól vezetnek és elengedik a másikat, nem hajt ki eléd, nem megy órákig 100-zal senkisem a belső sávban. Ugyanakkor nagyon kell figyelni, mert néhányan nagyon jönnek :) Itthon meg többször miket látok, hogy pl. egy nő kamion mögül kiugrott, rá kellett fékezni és 95-tel kezdte előzni a 90-nel menő kamiont. Aztán úgy 10 mp múlva már sokan megérkeztek, fogta magát befékezett és visszament a kamion mögé. Eszméletlen... Szóval nagy balesetek lennének ebből..
  • Chief
    #190
    kilónál milyen kellemes lett volna...
  • Yoyo
    #189
  • kemszi2
    #188
    most miért kell fájdítani ilyenekkel a szívem?:)
  • Miss Lucifer
    #187
    Szegény autó...
  • Al Age
    #186
    Hát ez valahogy nem tűnik egészségesnek. :-(
  • 0ppika
    #185

  • Miss Lucifer
    #184
    Teljesen egyetértek veled! Csak azért mert gyakorlatilag lehet haladni 200 körüli tempóval is az nem jelenti azt hogy kell is. Németországban egy kicsit fejlettebb az autópályák infrastruktúrája mint nálunk. Nem vagyok híve a száguldozásnak mindaddig amíg az mások veszélyeztetésével jár. Márpedig a hazai autópályákon a 110-120-as tempót is kevesen tudják/akarják tartani, hisz az itteni autósok többségének jobban számít a kedvező fogyasztás mint az a +10 perc amit a száguldozással nyerne. Így aztán nem sok értelmét látom hogy a többséget képviselő 100-130-as tempót diktáló autók között néhány újgazdag srác versenyezgessen és veszélyeztessen másokat. Plusz sajnálom azokat az embereket, akiknek nincs nagyobb problémájuk a világon mint hogy mennyivel haladhatnak a 10-20 millás verdájukkal! Szánalmas!
  • Miss Lucifer
    #183
    Akarom Őt!!!! Jujjjj de gyönyörű!!!!
  • Miss Lucifer
    #182
    Nadon teccccik!!! :-)))
  • Yoyo
    #181
    Nagyon jó:))
  • JohnnySmith
    #180
    A négylevelű lóhere azért ott figyel :))
  • Al Age
    #179
    Hehe mit találtam :D

    Egy kis állagjavítás ráfér a képre, ha kedvem lesz neki is állok és ezt megcsinálom :-)

  • Al Age
    #178
  • JohnnySmith
    #177

    Luxusautó show :)
  • JohnnySmith
    #176
    Srácok erről mi a véleményetek
    No Speed Limit
    A jól átgondolt gondolat, bölcs kezdeményezője Árpa Attila


    Saját véleményem hogy ez megint valami agyatlan idióta képzelgése.
    Bravó...hol vagyunk németországban. Netán van egy autobahn minőségű autópályánk? mire no limit ? arra ami szerintük egy jó autópálya????
    LOL gratulálni tudok a csodálatos elképzeléshez.
    Esküszöm nem értem hogy lehet valaki ennyire idióta. Se infrastruktúra hozzá és ami fontosabb közlekedési kultúránk 0! (tisztelet a kivételnek) Ameddig nem ismerik a közlekedési szabályokat illetve szarnak betartani azokat. (pl index nem használata amiért ŐLNI tudnék) Addig ne akarjanak már száguldozni az autópályákon.
    Sg-s topik.
  • Yoyo
    #175
    Erre nem is tudok mit mondani:(
  • Al Age
    #174
    Holy Sh!t !!!
  • petee
    #173
    ez egy modellfrissített 156 volt....