19
  • Sanyix
    #19
    Ja és persze most 2006-ban is 30 évet olvasok :)
  • Sanyix
    #18
    Én harminc évet még a kilencvenes évek vége felé olvastam, de úgylátom az még semmi :)
  • Thrawn
    #17
    Már nem emlékszem, kitől olvastam az alábbi mondatot, de sajnos igaz: Ma ugyanannyira vagyunk az ember Marsra lépésétől, mint 1960-ban. 30 évnyire.
  • Darth Sith
    #16
    cska gratulálni tudok ehez, és hajrá! :)
  • mrzool
    #15
    A szomorú az, hogy 30 év múlva is ezt fogjuk hallani.:(
  • Sanyix
    #14
    Jah közelebb kerültünk, már csak 30 évet kell várni :) ha az amcsikon múlik.
  • Sanyix
    #13
    Ezt tudom, de hogy odaírja csak hogy 3500 km/h és semmit nem ír róla, hogy hol, az úgy elég gáz.
  • Dinosaur
    #12
    Gratulálok Én is, reméljük mostmár közelebb leszünk az emberes missziókhoz, mert elég lassan halad ez a dolog!
  • item
    #11
    "Műszerei között található egy 1,2 gigapixeles kamera, amivel a kutatók szerint akár egy konyhaasztal méretű objektumot is képesek lefotózni a magasból." A kis kémműholdaink újabb generációja!
  • Anteris
    #10
    kicsit gyanúsan nagy a nyüzsgés a Mars körül.
  • teddybear
    #9
    Per pillanat egy erősen elliptikus pályán kering a szonda. Az elliptikus pálya közeli szakaszán gyorsabban, távolabbi szakaszán lassabban repül. Vedd ehez hozzá azt is, hogy a Marsnak sokkal kisebb a tömege, mint a Földnek => a körpálya sebesség is kisebb.
    A 3500 km/h elfogadható érték, persze csak a távoli pályaszakaszon.
  • PetruZ
    #8
    Azok közelképeket tudnak csak, és a megjegyzés nem azokra vonatkozott. A Mars körül most is kering két másik szonda, azok felbontása max. 1 méteres. Az MRO felbontása ennél négyszer-ötször jobb (kb. 25-30 cm-es részletességű), a műszerezettsége pedig minden eddigit ver. Részletesebb technikai infók pl. itt.
  • nagro
    #7
    3500 km/s -os sebességet elérni sem tudják, nem hogy annyira lassítani! Kicsit durva lenne akkora sebesség!
  • Emmegki
    #6
    "Az MRO modern műszereivel a Mars-kutatás jelenlegi csúcsát jelenti"

    És a Spirit meg az Opportunity?
  • nearo
    #5
    lehet, hogy km/s...
  • nearo
    #4
    Szép kis pálya, mondhatom...
  • Sanyix
    #3
    "segítésükkel óránkénti 3500 kilométeres sebességre lassítva" 3500 km/h az nem lassú egy kicsit? 3500 m/s reálisabbnak tűnne, bár azt nem árulják el hogy a pálya melyik pontján volt ez a 3500-as sebesség, de az tuti hogy nem a legközelebbi pontján.
  • ScarY MAN
    #2
    Grat
  • ScarY MAN
    #1
    Grat