109
  • mixam
    #69
    Még jó hogy legalább azt a .doc filet meg tudja rendesen jeleníteni a M$ word amit az Adobe Acrobat rendesen megcsinál. Szerkeszteni és megtekinteni tudod nem ugyanaz. Még akkor sem ha 4x másolod be egymás alá a megtekinteni szándékozott szüveget. Majd ha egyszer neked is kell 200+ oldalas szakdogát szerkeszteni megtudod, milyan az amikor egy újabb beszúrt kép vagy ábra elcseszi az addigi formázást, eltolja a tördelésedet. A matematikai képletek beírását kísérő horrorról nem is szólva. Látszik, hogy Mancika titkárnőre optimalizálták a M$ wordöt, akinek átlag 5 oldalals körleveleket kell kilóra készítenie.
    "Microsoft Office a LEGJOBB. A tények magukért beszének."
    Már akinek, az IBM például már talál számára jobbat az OOo-ban. Ezek tények, tetszik vagy sem.
  • galocza
    #68
    utolsó word ami tetszett a 2.0 volt.8(
  • apocalypse0
    #67
    Egy szó
    rémes
  • kbupdate
    #66
    Microsoft Office a LEGJOBB. A tények magukért beszének.
  • Equ
    #65
    "M$ Wordben egy kínszenvedés a sok hiba miatt, még OOo-ban simán megy."

    Ez már megint levegőbebeszélés, avagy FUD. Lássunk pár mso hibát. Én felsoroltam egy tucatnyi nem is létező dolgot oo-ban, a bugokat még nem is említettem...

    Közben egy pdf könyvet átalakitottam word-be, van benne egy rakás kép, csináltam oldalsorszámozást, tartalomjegyzéket és pár tucat képletet bele. Mivel "csak" 400 oldal volt, bemásoltam egymás alá 4x és itt van előttem 1600 oldalas doc és semmi gondja. Villámgyorsan lapozza pagedown-ra, keres benne stb. és 43 Mb memórát eszik éppen a winword.exe. Megnézzük mit csinál vele az oo és milyen sebességgel, mekkora memóriahasználattal? Csináljak egy video-t mindkettőről? Ha lesz időm holnap este megcsinálom és rövidre zárhatjuk ezt a kis levegebő-beszélős bohóckodást amit előadtatok ma oo kapcsán...
  • echo
    #64
    Ja tényleg, az rtf. Egyébként nem tudsz véletlen egy linket ahol nagyjából ki van fejtve röviden, hogy hol vannak ezeknek a file formátumoknak a határai?(melyik miért jó)
    Közben elkezdtem kicsit testre szabni is. A spec karakterekhez lehet valahogy hotkey-t rendelni?
    (na keresek egy megfelelő fórumot asszem a további kérdéseknek :)
  • Mardel
    #63
    Részemről inkább photoshop. Volt már dolgom gimppel és nagyon nem jött be...
  • mixam
    #62
    Ezeknek a "súlycsoportoknak" nincs sok értelme a számítástechnikában. Az a fogalom boxra tartozik. Mondták ez a Gimp-Photoshop kapcsán is. Pedig a Photoshop tényleg egy szuper profi program. És volt jópár grafikusoknak fontos dolog amit gimppel nem vagy csak nagyon körülményesen lehetett megcsinálna. Aztán jött a Sony pictures és csinált egy saját változatot a gimpből cinepaint néven. Ha az már nagyon profi program. A mozifilmjeihez használja utómunkára. Túl sok plusz munkát nem is kellett beletennie a sonynak, hogy profi eszközt faragjon a gimpből. Szóval nem érdemes súlycsoportokat emlegetni, ez egy másik 'sportág'.
  • mixam
    #61
    Szerintem válaszd a Rich text formatot .rtf
    Nagyon extra doksinak kell lennie annak aminek már nem jó az .rtf
  • mixam
    #60
    Az egyetlen jó program a Microsoft Office csomagban az excel. Táblázatkezelésben mindig is jó volt a M$. Már a jó öreg plus4-re is összehozott egy egész jó táblázatkezelőt arra a kis memóriájú gépre, legalábbis mai szemmel.
    A Word viszont mindig is egy vacak szövegszerkesztő volt. Abban egyszerűen jobb az OOo. Aki nem hiszi íron meg benne egy 230 oldalas Ph.D szakdogát tele képekkel, ábrákkal és képletekkel. M$ Wordben egy kínszenvedés a sok hiba miatt, még OOo-ban simán megy. A többi tagját ritkán használom az office csomagnak.
    Abban lehet valami, hogy ez a M$ reakció egy zsigeri FUD az IBM lépésére. Ha az IBM teljesen át tud állni Linux+OOo kombinációra, akkor az másoknak minta lehet, lám már nagyvállalati környezetben is kiváltható a Microsoft. Érződik némi ingerültség is az ilyen nyilatkozatból "az Office 10 éves előnyben van" ami így nyilvánvalóan nem igaz.
    Az biztos, hogy a BSA razziáival jelen helyzetben csak árt magának a M$. Látnia kell, hogy már felnőtt egy újabb életképes versenytárs mellette. És az ilyen akciók miatt sokan dacból is váltanak. Pedig nemcsak a Microsoftot képviseli a BSA mégis a köztudat velük azonosítja. Ráadásul ez az új konkurencia, nem egy cég ami ellen bevált fogásai vannak a Microsoftnak, hanem egyfajta modern filozófiai irányzat, amivel szemben egy cégnek nehéz dolga van, mert üzletileg megfoghatatlan.

    Azaz a hír lényege, hogy a M$ bepöccent az IBM OOo-ra váltása miatt és most FUD-ol mert mást úgysem tud tenni válaszul.
  • echo
    #59
    A Writer-t próbálgatom. Nincs vele gondom. Igazából így hirtelen fél óra alatt, se jobbnak nem találom se rosszabbnak. Persze ez nulla idő volt. Asszem adok neki egy hetet :) Bár egy dologban bizonytalan vagyok: milyen formátumban is kellene mentegetni a dokumentumaimat. Mert persze ahogy látom a Word nem tudja megnyitni az OOo-ban default .odt-t tehát a vége az lenne, hogy amint tovább küldenék valamit konvertálhatnám át. Marad az MS Office XP .doc-ja? Hmmm...Ti hogy csináljátok?
  • Mardel
    #58
    Nem. Azt szerettem volna kihozni belőle, hogy nincsenek egy súlycsoportban. Ha felemelnék az OOt a m$ szintjére, akkor sokan átpártolnának, de a helyzet nem így néz ki...
  • echo
    #57
    NAh, ez elég durva, hogy az IBM átáll. Biztam eddig is, hogy előbb utóbb át lehet álni OO-ra de azt hittem ez az idő még azért nem jött el. Most viszon kíváncsi lettem :) Töltöm is le
  • kvarga
    #56
    Azért van pár programja a microsoftnak, ami komoly kívánnivalókat hagy maga után, de nem szabad azok alapján általánosítani. Az Office az egyik legjobban megírt általam használt programcsomag nem csak microsoft mércével mérve!
  • assdf
    #55
    Hát nemtudom, én használtam mindkettőt, és gyakorlatilag egyből megtaláltam minden számomra szükséges funkciót mindkettőben. Persze igaz, én nem akartam 5000 oldalas,1000 képpel ábrával teletüzdelt dokumentumot szerkeszteni, és nem volt rá szükségem hogy 50en dolgozzunk egyszerre rajta,de egyéb munkára mindkettő tökéletes volt. Persze biztos van olyan aki nem találja meg elsőre az új dokumentum menüpontot, vagy nem tud betüméretet váltani, de az én nem én vok.
  • BuzzFuzz
    #54
    nagy különbség nincs közte, csak a kezelőfelülete teljesen más, a tudásáról nem is beszélve, de ha te mondod---
  • BuzzFuzz
    #53
    akkor ebből gondolom az következik, hogy ami ingyenes (OpenOffice) az nyugodtan lehet szar? :D

  • assdf
    #52
    Én csak azt nem értem mi a francot vitatkoztok itt.Akinek az ms office tetszik az használja azt, akinek meg az oo teszik az meg azt.
    Sztem általános felhasználói célra mindkettő tökéletes,nagy különbség nincs közte, az meg hogy a munka során melyiket használják az az igényektől függ.
  • BuzzFuzz
    #51
    "Egy egyszeri docot akartam szerkeszteni és volt vagy 10 perc mire megtaláltam hol lehet azt a szerencsétlen automatikus javítási funkciót kikapcsolni. Hiába no a Microsoftnak nem számítanak az emberek igényei csak az övék."

    Igenis számítanak az igények azért is lett minden eddiginél ésszerübb, könnyeb és praktikusabb a kezelőfelület, majd ha kipróbálod te is rájössz hogy igazam van... ez az "ikonos kezelőfelület" egyszerüen telitalálat
  • Equ
    #50
    " "picit" kritikusabb mint egy exchange"=... mint egy freemail.
  • Equ
    #49
    "Ms Exchangel fél óráig sem bírná."

    Ehhez képest a világ legnagyobb levelezőrendszere (USA védelmi minisztérium, DoD) is mintha exchange-en menne és "picit" kritikusabb mint egy exchange. A hotmail meg "picit" nagyobb, szóval lehet, hogy egy kicsit stabilabb lenne a freemail is exchangen.

    "Olyan 'komoly' helyen ahol te dolgozol"

    1. ezt nem én irtam, idéztem mástól
    2. ez mind a szakmai érved a felsoroltakra?

    "Az olyan 'komolytalan' helyek mint a magyar bíróságok meg beérik az OpenOfficeal is."

    Ha most elkezdjük felsorolni a valóban "komoly" helyeket, ahol meg mso-val dolgoznak, akkor lehet, hogy nagyon komolytalan helynek fog tűnni a magyar biróság intézete
  • Anotino
    #48
    Az openOffice sehol sincs az ms office-hoz kepest szolgaltatasokban. De rengeteget fejlodott az utobbi idoben, ki fogja forrni magat. Nagy dokumentumoktol meg tenyleg lehal az msoffice. Ez alatt pedig nem 120 oldalt kell erteni, hanem 4-500-t, kepekkel abrakkal stb-vel. Arra tobbnyire latex-et hasznalnak.
  • ubuntu
    #47
    "Én is örülnék a munkahelyem is örülne, ha nem kéne, de sajnos egy ilyen szintű office alkalmazás szóba sem jöhet nálunk."
    Olyan 'komoly' helyen ahol te dolgozol, ahol napi rutin a teljes windows rendszer fordítása forráskódból, ott biztos szóba sem jöhet :-)
    Az olyan 'komolytalan' helyek mint a magyar bíróságok meg beérik az OpenOfficeal is.
  • ubuntu
    #46
    "míg a ms saját statisztikája szerint 70% felett a vállalati mailboxoknál.."
    Az MS saját statisztikája szerint. ROTFL ez nagyon vicces.

    A sendmail is messze stabilabb az exchangenél, és persze vannak más mail daemonok is mint az exim postfix qmail. A freemail pl. qmaillel megy. Ms Exchangel fél óráig sem bírná.
  • Jamie
    #45
    Mi a cegnel meg mindig Ofisz97-et hasznalunk....
  • Equ
    #44
    "Pontosan, ne rakd vissza!!! és úgy próbáld meg használni....."

    fuss neki mégegyszer, mit irtam. először nem raktam vissza, ekkor simán szólt, hogy nincs nyomtató, nem tud nyomtatni. Majd visszaadtam és simány nyomtatott. (ugyebár alapértelmezetett nyomtató mindig van, ha kitörlöd, akkor automtaikusan kijelöl egy másikat, ha nincs több, akkor pedig a fenti helyzet alakul ki)

    "de nem tudja, nagyobb tábláknál elszáll...."

    linkeljek képet?

    "Úgy értettem hogy egy 120 oldalas szakdolgozatba próbál beágyazni mondjuk 20 képet."

    Semmi gond nincs vele, ezer oldalnál sem. Szintén csinálhatok képet, ha kell...

    "Igen, mert egy ms office97-t csakúgy nem cserélhetek le office2003-ra csak ha kifizetek gépenként több 10000 ft."

    Ja, hogy komolyan gondolod 10 éves office termékek hasonlitgatását pár hónapos termékekkel... Hát bizony a minőséget és a tudást meg kell fizetni.

    "Hol a pdf export az ms officeban"

    Keress rá, sokféle ingyenes kiegészitő van, ha professzionális full acrobatot nem akarod megfizetni. (bár jóval komolyabb végeredményt kapsz mint oo-val)

    "Gondolom mindegyiket tenmagad installáltad személyesen"

    Látszik, hogy fogalmad sincs a nagyállalati környezetekről és szoftverekről... Pár gombnyomással telepitek többezer gépre környezetfüggően testreszabott office-t...

    "sőt a userek téged hívogatnak, mivel te vagy az elsődleges rendszergazdájuk."

    Teljes központi rendszerfelügyelet fut, az összes bejelentésről, elszállásról, javaslatról központi kimutatások készülnek, döntések születnek, igy bizony, minden egyes elszállásról tudok...

    De, ha már sorolgatni akarunk, akkor itt egy régebbi lista az oo-ról:

    Felület: a windows 3.1-et idézi, ehhez képest nekem lassabb mint az office 2003 (leszámítva a betöltést az kb. ugyanolyan) mind a dialog box-ok a scroll, minden. Egy 900 k-s mso dokumentumot majd 20mp-ig "importált", kiváncsi leszek majd mit csinál egy igazán komoly doksival.
    Csak a "word"-öt néztem táblázatkezelőt majd legközelebb.

    Elsőre a körlevelet akartam kipróbálni, odbc mssql 2000 sp3-hoz kapcsolódás, kapcsolat létrejön, ellenőrzése helyes, táblákat behozza, mezőhozzárendelése, OK-t nyomok, erre kapok egy invalid cursor state-et (default install nortwind db customers tábla) leokézom, erre elszáll az egész, bug reporter becsukódik...
    (ezután helyreállítás jól működik visszahozza a körleveles doksit a mezőkkel, persze adatok sehol.)

    Amik hiányoznak/nem találtam:
    - (szabvány) korrektúra
    - cimkekezelés, körleveles cimkekezelés
    - dokumentum egyesítés
    - formázás felfedés
    - többszörös vágólap
    - dokumentumtérkép
    - miniatűrök
    - egyedi élőfej
    - kivonatoló
    - autojavítás nem visszavonható helyből, be kell mászni a beállítások mélyére, akkor is, ha csak éppen abban az egy esetben nem kéne pl. mondat eleji nagybetűt csinálni. mso-ban kurzor fölévisz és visszavon)
    - nem szabályozható az elválasztás (zónafigyelés, ismétlődő elválasztás stb)
    - nincs kézi elválasztás
    - angol volt a help
    - szabályozható dokumentumvédelem
    - makrok sokkal bonyolultabbak, ami ms-oban 2 sor az itt 5-6, ezt még nem néztem át tüzetesebben, nagyon kiváncsi leszek, hogy fogok elérni COM objektumokat netán .net-et, címtárat, hogyan fogok word-ből excel vezérelni stb-stb ha lesz időm visszatérek rá.

    Így hirtelen ennyi, az összképem, hogy az oo ma egy játékszer, nem éri el egy 6.0-s word tudását sem, a felhasználói felülete csapnivaló.

    De. Hogy, ha ez valakinek elég, hát használja egészséggel és örüljön, hogy nem kell mso-ra költeni. Én is örülnék a munkahelyem is örülne, ha nem kéne, de sajnos egy ilyen szintű office alkalmazás szóba sem jöhet nálunk.

    (és persze az igazán komoly együttműködési szolgáltatásokat - sharepoint portal, STWS együttműködés, rights management - nem is említettem, mert minek)
  • Equ
    #43
    "E-mail serverek túlnyomó része linuxos."

    Már megint eltévedtél...

    2005-ben 50% fölött volt az exchange részesedése, míg a ms saját statisztikája szerint 70% felett a vállalati mailboxoknál...

    Pár éve is valószinűleg a linuxos sendmail-lel humorizáltak, amit ugye úgy is neveznek szakmai körökben, hogy "buggiest daemon on earth", talán nem véletlen...
  • lmisi
    #42
    "Egy évtizede 65536 sort kezel... Összetéveszted az oo-val, a" A 96-os office 97 és az office2000 lehet hogy kezeli, de nem tudja, nagyobb tábláknál elszáll....
    "Kipróbáltam, simán behozta, nyomtatásnál szólt, hogy nem tud nyomtatni. Visszaraktam és kinyomtatta. " Mi az hogy visszaraktad én ilyet nem írtam. Szerintem nem normális, ha a default nyomtatot kiveszed, megáll az élet.
    Pontosan, ne rakd vissza!!! és úgy próbáld meg használni.....
    Főleg úgy hogy a felhasználó felhív és nincs kedved helyszíni szemlét tartanod, hogy éppen mi van bekapcsolva és mi nincs.

    Azt hiszem a nagyméretű dokumentumok kezelésére szándékosan nem reflektáltál, mivel ezt "étizedek óta" nem tudja az ms office. Úgy értettem hogy egy 120 oldalas szakdolgozatba próbál beágyazni mondjuk 20 képet. Kicsit kiragadtad a mondatkörnyezetből.
    Főleg ha más memóriaigényes alkalmazás is meg van nyitva.
    Ja hogy az oo legutolsó változatát hasonlítom össze az ms akármelyikével. Igen, mert egy ms office97-t csakúgy nem cserélhetek le office2003-ra csak ha kifizetek gépenként több 10000 ft. (Nincs kedvem árlistákat böngészni.)
    Ellenben az oonál igyen használhatom a legfrisseb verziót:-)
    - Hol a pdf export az ms officeban??????

    "Ezzel ellentétben többezer gépes nagyvállalati rendszereken fut hibátlanul."
    Gondolom mindegyiket tenmagad installáltad személyesen, sőt a userek téged hívogatnak, mivel te vagy az elsődleges rendszergazdájuk.
    Amúgy nálunk sincs semmi baj a word-okkel a userek szerint...., ha mégis engem hívnak oldjam meg. Így valóban nincs vele gond. De ha te szívsz személyesen vele és nem a user.
    És ujra elmondom: Ugyanezen a gépeken alapinstallált oo-val soha nem voltak ilyen hibák.
    Soha nem zakkant meg és nem hívtak fel eltünt dokumentumok ügyében.

    Amúgy én azt egy szóval sem mondtam, hogy néhány oldalas dokumentumokkal nem boldogul el a word, excel. Pontosan egy normális mondjuk 100+ oldalas
    doksik kezelésével van gondja.

    A legnagyobb nehézség az OO-val hogy nem kezeli tökéletesen az office2000 formátumait. És nem teljesen ugyanolyan a menürendszere.
    De ezt nehéz is elvárni tőle. Sajnos az OO fejlesztőknek rengeteget kell foglalkozniuk az "ms office kombátibilitással"

    Az meg egyenesen horror, hogy az iskolákban egy profitéhes amerikai cég office-ját oktatják elsődlegesen és nem a szabadon letölthető ingyenes alternatíváját. Oktassák azt is, de csak másodlagosan. Az hogy egy magáncég mit használ belső magánügye, amíg jogtatiszta softwert használ!!!!
    Azonban a közigazgatás-önkormányzat -államhatalmi szervek milliárdokat áldoznak az ms adóra, az már nem!!!! Figyelem nem kevés pénzről van itt szó.
    És pusztán azért mert Pistike és Mancika ms officet szokta és nem hajlandó másban írni 2-3 oldalas leveleit, talán nem kéne emiatt a közszférában is erre áldozni.
  • Zoliz
    #41
    Igaza van az Linuxos úrnak bár én pártfüggetlen vagyok. Egy egyszeri docot akartam szerkeszteni és volt vagy 10 perc mire megtaláltam hol lehet azt a szerencsétlen automatikus javítási funkciót kikapcsolni. Hiába no a Microsoftnak nem számítanak az emberek igényei csak az övék. De nézzük a jó oldalát a hardvergyártók vasai elkelnek a fölös funkciók alkalmazásával. Ennyi. Gates úr védi a kreálmányát, de inkább a pénzét. Birodalom VS Lázadók.
  • GABOR16
    #40
    nekem a MS Office 2003 mindig egy szép kis hibaüzen nettel indul, folyton újraakarja magát telepíteni.
    Az OO.o viszont kezd felnőni, a stabilitása szerintem is már barátibb bint a másiké, a .DOC formátumokkal is egyke kevesebbszer hibázik (a táblázatokat nem szereti).
    De én alapból az OO.o-t használom, mert minden lényegesebb dolgot tud amire szükségem van. A MS termékére is csak az iskola miatt van szükségem.
  • Mardel
    #39
    Nem olvasom el mind.

    picipuha irodája azért "nagytudású", meg azért tud "sok baromságot", mert fizetsz érte.
    Míly meglepő sokan vesznek programokat, nem pedi wrzolnak! Gondolom te sem örülnél annak, hogy ha megvennél egy officet és annyit tudna mint egy openoffice ami "ingyenes". Szal ennyit erről...
  • randomly
    #38
    Helló!

    Nagyon jó az OOo, de például ma 30 perc alatt nem tudtam egy pps fájl automatikus lejátszásra állítani.
    A számláló szánmlál, de ugye a diák nem változnak.
    ennyi ...
    Buta vagyok hozzá azt kész.
    Gondolom MS Officeben megy a dolog.

    rand
  • ubuntu
    #37
    "pentaho-val meg ne humorizáljunk komoly környezetben..."
    Ez a "komoly" környezek aztán igazán komoly érv.
    5 éve még ugyanezt mindta egy Ms forgalmazó a Linuxos e-mail serverek kapcsán, és mi van ma,...
    E-mail serverek túlnyomó része linuxos.
  • ubuntu
    #36
    Még annyit tennék hozzá, hogy ha matematikai kifejezéseket kell használnod Ms Officeban, az equation editor kész horror. OpenOffice már jól használható, bár én LaTeXet nem cserélem le.
    A Ms office bár sok funkcióval rendelkezik de számtalan hibás vagy használhatatlan.
  • BuzzFuzz
    #35
    Tényleg nagyon király az új Office...
  • Equ
    #34
    "Az excell talán ha 30 ezer sort képes kezelni"

    Egy évtizede 65536 sort kezel... Összetéveszted az oo-val, az ami csak most jutott el ide egy évtized lemaradással. Nálunk 300 gépen fut office, több tizmegás exceleket használunk (pl. adatbányászat) és központilag van monitorozva a teljes rendszer, a tavalyi év folyamán 9 elszállás volt az office 2000-re vonatkozóan és 0 a 2003-asokban... Szóval lehet, hogy benned van a hiba, ha folyamatosan fagy...

    "OO 62 ezer sorig elmegy akár több ilyen táblával is egy munkafüzetben"

    Újabb tévedés, az is 65e-ig megy, de csak az újabbak.

    "Vedd ki az alapértelmezett nyomtatót az xp-ben. Pl úgy hogy a szomszéd gép nyomtatója az alapértelmezett, amit éppen nem kapcsoltak be. "

    Kipróbáltam, simán behozta, nyomtatásnál szólt, hogy nem tud nyomtatni. Visszaraktam és kinyomtatta. Tényleg nálad lesz valami komoly hiba...

    "Vagy próbálj meg egy doksin belül magyar és cirill betűket keverni ms officeban."

    Csatoljak képet? Még egy sorban is lehetnek, semmi gondja nincs vele.

    "hogy az ms officenak a legfontosabb tulajdonsága hiányzik és ez a stabilitás"

    Ezzel ellentétben többezer gépes nagyvállalati rendszereken fut hibátlanul.
    Az irásodból viszont az derül ki, hogy nagyon felületesen ismered a szoftvert, lehet el kéne menni tanfolyamra és akkor majd menni fognak ezek a dolgok neked is...
  • Darth Sith
    #33
    "Hány olyan telefonhívást kaptam:"Már két órája írtam az ms office-ban egy doksi, de lefagyott és most sehol sem találom" na azóta is kereshetik."
    érdekes, nálam kb amióta kijött az M$ office 2003, egyszer ha lefagyott, de akkor is egyből a restore funkcióval visszahoztam mindent.
  • Darth Sith
    #32
    jól beszélsz, erre legjobb példa az összes iPod. Millió egy job playervan, ami tudás/ár kategóriában agyon veri, de mégis ezt veszik meg jó a marketing. ennyi.
  • kbupdate
    #31
    Mindenesetre "ilyen szar meg olyan szar MSO", mégis mindenki azt használja az INGYENES "HIPERSZUPER" OO helyett.

    Akárcsak Windows - Linux esete:D
  • kbupdate
    #30
    nem értem miért a legújabb OO-t hasonlítód egy 10 éves MSO-hoz.