109
  • kbupdate
    #29
    Tény: a Microsoft Office a legjobb!
  • lmisi
    #28
    Az ms office hátránya hogy profi munkára pont a legalkalmatlanabb.

    -Próbálj csak meg egy 120 oldalas szakdolgozatot tárolni benne tele képekkel. Az excell talán ha 30 ezer sort képes kezelni, de azt is csak folyamatos elszállások mellett. OO 62 ezer sorig elmegy akár több ilyen táblával is egy munkafüzetben. Igaz vagy egy percig mentegeti, nyitja de nem száll el.
    Hány olyan telefonhívást kaptam:"Már két órája írtam az ms office-ban egy doksi, de lefagyott és most sehol sem találom" na azóta is kereshetik.
    Volt hogy oo alatt is ujraindult a gép, de amikor a user ujraindította az oo-t. Kicsit szöszölt az oo, majd közölte itt van egy sérült doksi, megpróbálja helyreállítani. Aztán egyszer csak ott volt a user elött a doksi épp úgy, ahogy és ahol abbahagyta:-).
    -Vedd ki az alapértelmezett nyomtatót az xp-ben. Pl úgy hogy a szomszéd gép nyomtatója az alapértelmezett, amit éppen nem kapcsoltak be. Ez esetben egy 2 oldalas dokumentumot sem képes megnyitni ez a nyavajás ms office, hogy azonnal el ne szállna.
    - Vagy próbálj meg egy doksin belül magyar és cirill betűket keverni ms officeban.
    És nem a hardwerrel volt a baja, mert ezeken a gépeken hibamentesen futtatható az openoffice.

    Ebből csak azt emelném ki, hogy az ms officenak a legfontosabb tulajdonsága hiányzik és ez a stabilitás, de mintha ez a többi ms termékre is igaz lenne. Ja ha ez lenne a fő szempont akkor egy csomo képességet ki kéne hagyni belőle...
    Márpedig a professzionalizmus ott kezdődik, hogy stabilan fut a cuccos!!!
  • strogg
    #27
    Nem mondazs hulyeséget, föleg, hogy két (inkébb 3-4) éven belül kénytelen lesznek linuxra is megjelentetni az m$ office-t.
  • assdf
    #26
    Jaj, egyébként én már úgy unom ezeket az összehasonlitásokat.A való világban nem az számit hogy melyik mit tud, ki tud többet,jobbat,szebbet.
    Az számit hogy ki hogyan tudja azt eladni.Mint köztudomású, az emberek hülyék.A szart is megveszik ha az ragyogó csomagolásban van, és lehet vmi a legjobb terméke, ha rosz a csomagolás. Ennyi. Wake up neo.Az emberek nagy ivből tojnak rá melyik tud többet,jobbat. azt fogják venni amelyiknek jobb a marketingje.És az msnek sokkal jobb. Nem tudom ki mondta de valóban igy van, ha az ms marketingja ráállna a linux reklámozására, 1 hónapon belül a linuxé lenne a fele részesedés. és ez igy van az oppenoffice és a többi nyilt forrásúval is.
  • AgentKis
    #25
    A májkroszoft különben pont az oktatás miatt sikeres. Megtanították a félvilággal az akkor még konkurencia és másolásvédelem nélküli szoftvereiket, mostmeg aratnak...
  • strogg
    #24
    Az biztos, hogy egyre több helyen kezdik az OOo-t favorizálni. Csoportmunka kezeléssel, vagy anélkül.
  • Darth Sith
    #23
    " Yates kijelentéseire, és szánalmasnak minősítették a szoftvercég részéről elhangzó kritikát. Azt ugyan elismerik, hogy a funkciók és lehetőségek terén a Microsoft megoldása vezet"
    nah akkor most mi is van? közel enm olyan jó, elismerik, de mégis támadják a M$ álíltását. hmmm
  • AgentKis
    #22
    Namármost szerintem a 2 dolgot összehasonlítani olyasmi mint a motorkerékpárt és a hintalovat. Ülni lehet mindkettőn. Viszont a 2 dolog nem ugyanarra való.

    Azt különben nem tudom, hogy ilyen csoportmunkás szoftvereket informatikusokon kívül valaki használ-e, de az tuti, hogy nem ECDL tananyag (nem is csoda, mert 120 órába nem férne be, egy olyannak aki meg ECDL tanfolyamon lát először egeret, még a mostani tananyag is igen magas, pedig a "teteje" a körlevél...).
    Márpedig sok "officerajongó" egyszerűen nem tud máson dolgozni, csak azon, mert ECDL vagy ECDL szintű oktatásra járt. No ezek nem fognak rajta csoportmunkázni, meg közös dokumentumokat ríltájm írogatni az tuti. Viszont ők adják a felhasználók messze több mint felét szerintem.

    Az egész persze olyan dolog, hogy akinek amelyik tetszik, azt használja. De mondjuk az államigazgatásban ami az én pénzemből (is) működik tessék használni az OOo-t mert azon is kitűnően meg lehet írni egy levelet (,még úgyis, hogy a bekezdést 3-4 space gombbal kezdi el valaki :D LOL). És ez szerintem hosszabb távon úgyis megérné, ha az államigazgatásba kerülőket oktatnák is rá...
  • Equ
    #21
    "De te viszont nemigen láttál még vállalati wiki rendszert. "

    Sok a mellébeszélés, lássunk akkor egy példát, realtime több useres olap alapú táblátkezelésre vállalati wiki alapokon.

    "OLAP-ra sem csak Microsoft féle a megoldás létezik, ott van mindjárt a Hyperion Essbase"

    Mennyibe is kerül? 150.000 ft/user? Az úgy nagyon költséghatkékony lesz OO-val.
    pentaho-val meg ne humorizáljunk komoly környezetben...

    "van hozzá StarOffice és OpenOffice add-in is."

    Sokra mész vele, ha sem az SO sem az OO nem támogatja a csoportmunkát.

    "A különbség annyi"

    ... hogy jó lenne megtanulni mi is az a realtime csoportmunka...
  • Equ
    #20
    asszem nem lesz újdonság, marad az aktiválás. ez nem nagyon fog változni, mert a nagy cégeknek úgyis kell a volume licensing aktiválás nélkül.
  • ubuntu
    #19
    Hihi, már a win3.11wfwg óta ismerem a Ms workgroup termékeit. De te viszont nemigen láttál még vállalati wiki rendszert.
    OLAP-ra sem csak Microsoft féle a megoldás létezik, ott van mindjárt a Hyperion Essbase van hozzá StarOffice és OpenOffice add-in is.
    Opensource megoldások között ott van a pentaho vagy a jpalo. A különbség annyi, hogy nem egy papírdobozba egybecsomagolva vágják a userek elé, akiknek 80% egyébként sem használná.
  • strogg
    #18
    Warezolokrol jutott ezsembe. És hogyan fogják védeni? aktiválás, meg hasonlók, vagy csináltak vele valami új megoldást is?
    Tényleg csak kíváncsi vok.
  • Equ
    #17
    De hasonló "kérdéseket" hallunk minden évben az új office-ok megjelnésekor, hogy nincs is rá szükség, aztán az eladások mindig rácáfolnak...

    Pedig a lentebbi durva szám a tavaly év végi bevételeket mutatta, bár most már nagyon sokan kivárnak a 2007-es office-ra...

    "Ha csak azok vennek meg az m$ office-t akiknek kel la csoportmunka kezeles, eleg szereny eladasi adataik lennenek."

    Ha tényleg csak abban tudna többet és, ha hozzávesszük még a jó 50%-os warezolókat, akkor megint más a kép...
  • strogg
    #16
    Ha csak azok vennek meg az m$ office-t akiknek kel la csoportmunka kezeles, eleg szereny eladasi adataik lennenek.
  • Equ
    #15
    na te se láttál még csoportmunka szoftvert...

    Próbálj meg a wiki féle "csoportmunkában" realtime együtt dolgozni egy táblázaton, mondjuk OLAP lekérdezésekkel...

    Persze a webes csoportmunkára az office is képes, csak éppen nem kell egy hulladék webes felületen bohóckodni, hanem ugyanúgy használhatod a teljes office funkcionalitását, guiját, de mégis egy megosztott webes csoporthelyre menti a dokumentumokat, verziókövetéssel, indexeléssel, trigerekkel, értesítésekkel stb... Majd, ha tud ilyet az oo, majd akkor lehet elkezdeni hasonlitgatni őket. Addig csak egy játékszer.
  • strogg
    #14
    Equ: nem annyira fura kérdés, mivel a jövőbeni Office 2007 kapcsán tettem fel. Tehát majd az első év után fogjuk megkapni arra a választ,hogy rossz volt-e a kérdésem, vagy sem.
  • assdf
    #13
    Szerintem te nem ms terméket használtál, vagy én vagyok nagyon okos,mert szinte bármelyik terméke tök könnyen használható.
  • ubuntu
    #12
    Volt idő amikor a WordPerfect volt jelentős előnyben a Ms Wordhöz képest. Akkor mégis a Ms Wordöt vették inkább mert csomagban olcsóbb volt és nem volt szüksége a userek többségének a WordPerfect extra szolgáltatásaira. Ma ugyanez a helyzet, csak már a Ms kárára.
    A magyar bíróságokon el tudnak végezni minden feladatot OpenOffice-al is. Nemrég álltak át rá országosan.
    Ha valakinek profi szövegszerkesztő kell, akkor az ért is hozzá, jobban jár a LaTeX-el. Az még a kiadványszerkesztők kritériumának is megfelel.
    Ha hatékony csoportmunka eszköz kell egy nagyobb dokumentum elkészítéséhez, akkor ott a szöveg és annak szerkezete számít, amihez pedig számtalan wiki portálrendszer közül lehet választani. Ha kell nyomtatott kiadványt készíteni belőle, akkor azt a wiki dokumentumokból a végén megcsinálhatha egy titkárnő egy OpenOfficeal is.
  • Equ
    #11
    "A kérdés az, hogy a kereslet oldal mire vevő."

    Elég furcsa kérdés az office divizió kb 3 milliárd USD/negyedéves bevételei után...
  • roliika
    #10
    Na meg eddíg bármilyen Microfost terméket használtam, rendkívűl bonyolult, kusza, és olykor értelmetlen a menüje! OO legalább átlátható és ingyenes! Ezt nem kéne elfelejteni!
  • strogg
    #9
    Nos fogalmazzuk meg így; Az m$ office valóban nagyon nagy tudású. Tehát a kínálat oldal adott. A kérdés az, hogy a kereslet oldal mire vevő.
  • Komolytalan
    #8
    Persze, az MS-nek az MS Office a legjobb. Otthonra abszolúte felesleges, szerintem cégeknél se sok értelme van, mert ha jellemző hogy 1 doksin többen dolgoznak, akkor már inkább egy tisztességes verziókövetéssel rendelkező általános dokumentum kezelő/project manager cuccos, amibe a CD imagetől az exe fileig minden trutyit bele lehet rakni, nem csak MS dokumentumokat.
  • ttt ttt
    #7
    Érdekes, valahogy ezekből a nyilatkozatokból mindig hiányzik az ár/teljesítmény megemlítése.
  • strogg
    #6
    http://hup.hu/node/22804
    Itt a cikk, amire ezt válaszolta az m$.(tegnap elötti a hír) Nem véletlenül akadtak ki úgy gondolom.
    Az m$ office tudásban erősen az OOo elött jár. Ez nem vitás. A kérdés, hogy kinek van erre a mértékű tudásra szüksége? Biztosan van ilyen cég, vagy user. De a 80% biztosan nem ilyen. Az erősen FUD, hogy az OO.o -val csak egyszerű jegyzeteket lehet csinálni.De ezt minden OOo user tudja. A fontos az, hogy az OOo terjed, az ODF alapja, és ez nyílvánvalóan idegesíti az m$-t. Az IBM bejelentés meg méginkább. Nem is a pénz hiánya miatt, ami az IBM miatt kiesik, hanem maga a hír, hogy egy olyan nagy cég mint az kék óriás igenis képes nagyvállalati környezetben linux desktoppal és OOo -val elvégezni amit kell.

    Azt már meg sem említem, hogy linuxra natívan nincs m$ office. Így ahol átlállnak linuxra elég valószínű, hogy az irodai csomag az OOo lesz.
    Szóval inkább hangulatkeltés ez a cikk, semmi több.
  • sonicXX
    #5
    Te is MS Word-öt használsz a porszívózáshoz?
  • vg
    #4
    Ha teccik, ha nem tényleg a MS Office a legjobb megoldás ami csak létezik...
  • echo
    #3
    SZerintem az alapvető office alkalmazások terén, nagyon nagy esélye van az open software-eknek, mert nem túl gyors a fejlődés a területen, nincsen már túl sok dolog ami még nem lenne lefedve. Így szépen lassan behozhatják a hátrányukat.
  • Szemi90
    #2
    begin flame.....
  • mousee
    #1
    Itt a nagy igazság:

    "Minden azon múlik, hogy milyen munkát szeretnénk elvégezni. Ha mindössze néhány jegyzetről van szó, az OpenOffice is tökéletesen megfelel.

    És erről volt szó, minden oo-s erről beszél, hogy a mezei home usereknek nem kell micro office egy egyszerű levél megírásához...