109
  • sazsmadar
    #109
    Igen én ezt alá támasztani nem tudom semmivel ez igaz.
    Csak azt nem tudom ez miért hülyeség. Mert amit nem látsz ott, azmég nem biztos, hogy nincs ott. NEm biztos, hogy ez egy helyes gondolat menet.
    Egyébként én üdvözlöm az olyan törekvéseket mint az openoffice. És ha nem is nyílik meg olyan gyorsan, akkor sem hiszem, hogy olyan nagy problémát okoz nekem valamint a felhasználók többségének. Lehet, hogy szolgáltatásába elmarad az ms office-tól, de szerintem amit nem tud az oo azt egy átalg felhasználó nem is fogja belőle hiányolni.
  • Mardel
    #108
    Ez olyan, hogy csak akkor igaz, ha kiderül. Ha nem derül ki, az csak feltevés. Te ezt a feltevésedet vmivel alá is tudod támasztani, vagy csak poénosnak érzed beszélni a levegőbe hülyeségeket.

    Tudod, amit nem látunk, az ninics is ott!
  • sazsmadar
    #107
    Mert te tudod "professzor"?
    Mert szerintem te sem tudod. Csak most arcoskodsz.
    Egyébként itt van.
  • Mardel
    #106
    Csak az IBMs hírre regálva!

    Már nem aktuális... bővebben: link
  • mrzool
    #105
    "Ki tudja mikor milyen dolgokat tölt le biztosnági frissítéseknek álcázva."

    LOL.:) Az év poénját hallhattunk, tapsvihar.:)
  • sazsmadar
    #104
    És arra nem is gondoltál, hogy talán a MS okozza ezeket a problémákat az openoffice-nál? Ki tudja mikor milyen dolgokat tölt le biztosnági frissítéseknek álcázva. Szeresd nyugodtan tovább őket vakon!
  • sazsmadar
    #103
    Hüha! Komoly MS rajnongó.
  • combat
    #102
    Tíz éve az MS Office (Word 6 és Excel) kiválóan futott egy 66 MHz-es gépen 8 MB rammal Win 3.11 alatt.

    Később az Office 97 szintén jól futott 110 Mhz-es procival és 16 MB rammal Win95 és NT 4 alatt, úgy hogy mellette még futott a Quark Xpress 3.51 is, sőt alkalmanként (NT alatt) a CorelDRAW 6 vagy Photoshop is velük együtt, igaz ekkor már belassult és swappolt rendesen.
  • Equ
    #101
    "Tíz éve az Office 110 MB-ot zabált volna?"

    Nem hiszem, de ha mégis, akkor a ms legalább rendesen optimalizálta a kódját azóta, az open source közösség meg egy ilyen röhejes minőségű kódhalmazzal égeti magát 2006-ban. Bár nem teljesen sikertelnül, hiszen sokan ebből a topicból is bambán bekajálták az oo-s pr rizsát. Milyen vicces, hogy a közhiedelemmel ellentétben az open source-ot adja el a marketing és az ideológia és a ms termékeket meg a minőség, lásd videók.

    Közben újabb fejlemény, az oo még a semmittevéskor is másodperceként 10-15x veszi el a processzoridőt a valóban dolgozó threadektől! CSW delta, akinek mond valamit. Ugyanez mso-n 0, azaz nem pazarolja az erőforrást, ha nincsen dolga... Talán a jövő héten erről is lesz videó, nagyon tanulságos.
    Hát ehhez is lehet gratulálni az open source-os fejlesztőknek, nemcsak a valódi kódjuk pazarolja az erőforrásokat, de még a várkozás is. Csak nem végtelen ciklusban sleep vagy polling? Kitelik a nagy hozzáértésükből...
  • Hegyikecske
    #100
    Hajrá OO az emberek többségének szüksége sincs annyi alokalmazásra mint amennyit a http://www.sg.hu/kep/2006_03/0309office2.jpg képen akarnak belénktunkolni, h nekünk az kell. Azonkívűl az office se halad vmi fényesen, a mostani 2003as elnevezésű 2006ban eléggé nevetségesen hangzik, de a legtöbb embernek meg az az office xp van(2002 ugye) és mégis, a többség nem vesz észre más változást a kinézeten kívűl, szóval kell ez nekünk?
  • risp
    #99
    Tíz éve az Office 110 MB-ot zabált volna?
  • Caro
    #98
    Tudod mennyit szerkesztek szöveget, és tudod mennyire nem érdekel mivel csinálom csak legyen meg :D
    Képletet, grafikont tudok csinálni OOo-ban, úgyhogy ami kell az megvan.
    Ha valami profibb grafikon kell, arra meg ott a gnuplot vagy esetleg a maple.
    Vett az egyetem origint is, de szerintem sz*rt nem ér.
    Van benn sok-sok felesleges dolog.(nekem persze, meg sok más fizikusnak is felesleges, programozóknak lehet hogy jó, de ők minek vennének negyedmillióért méréskiértékelő programot?)
  • Equ
    #97
    "Csináld újra, de használd az office xml formátumát."

    Minek? Az jelenleg az office nativ formátuma? Nem. Abban kapom a dokumentumok 99%-át? Nem. Ha majd az lesz nativ formátum és abban közlekednek az dokumentumok, akkor majd lesz értelme abban tesztelni/használni.

    Persze nyilván lassulni fog a binároshoz képest, de ez nem tükrözi a valós felhasználást.

    De, ha lesz időm majd megmérem hétvégén.

    "Egyébként az opensource egyik legjobban reklámozott terméke a firefox."

    Ne terelj... Lehet egyszer sorra kerül, majd a firefox is egy hasonló teszt erejéig, de egyelőre elégedj meg az oo-s tévhitek és pr rizsák megcáfolásával
  • Caro
    #96
    Egyébként az opensource egyik legjobban reklámozott terméke a firefox.
    Gyorsabb, biztonságosabb, többet tud, mint az explorer :P
  • Caro
    #95
    Csináld újra, de használd az office xml formátumát.
    A doc bináris.
    Nem mondom, hogy ettől biztosan lassabb lesz, de akkor már így hasonlítsunk.(videó nem kell, csak az eredményre vagyok kíváncsi)
  • Equ
    #94
    Hát, akkor lássuk a TÉNYEKET a sok mellébeszélés és pr rizsa után, ime pár video összehasonlítás gyanánt:

    word indulási idő
    oo indulási idő

    Nincs mit kommentálni rajta... Azt lehet még hozzátenni, hogy alaphelyzetben az mso 10 mb ram-ot eszik, az oo 35-öt. Elég röhejes, ha figyelembe vesszük a durva tudásbeli különbséget és az indulási sebességet...

    1400 oldalas dokumentum megnyitása, módositása, elmentése wordben
    1400 oldalas word dokumentum megnyitása oo-ban, majd nativ odt-be konvertálása, ennek módositása, mentése

    Ez nagyon durva... Az hagyján, hogy egy 3 gigás gépen fél percet kell várni, mig behoz egy word doksit (ami word-ben 3-4 mp) de ugyanezt átkonvertálva a saját formátumába, akkor is ugyanilyen tetű módon nyitja meg, és ami még szánalmasabb, pár soros módositás után is a visszamentés is fél percbe kerül neki. (mso-nak 2 mp ugyanez, ismétlem mindkettő a saját formátumában működik, nincs konverzió)

    1400 oldalas dokumentum memóriahasználata word esetén
    1400 oldalas dokumentum memóriahasználata oo esetén

    111 Mb vs 35 Mb. Szintén magáért beszél, no comment...

    Hát valahol itt tart ma az opensource egyik legjobban reklámozott terméke a ms fejlsztésekkel szemben: baromi lassú, erőforáspazarló, kistudású. Nagyon is reális az a 10 éves lemaradás... De akinek van pazarolni való erőforrása és nagyon primitiv feladatra kell, az megelégedhet egy oo-val is.

    A videók természetesen vágatlanok, egy az egyben a hypercam kimenete, olyan is a minősége, de az most mindegy
  • Equ
    #93
    "Hát ezt honnan vettétek?"

    Láttam már párat...

    "Normális helyeken Quark Xpress van, esetleg Adobe InDesign."

    Ezekben könyvet IRNI?? Már megint el vagy tévedve

    Ezekben, legfeljebb végső formára hozzák, ha szükséges, de ez ma inkább csak a komolyabb grafikai elemeket tartalmazó kiadványokra vonatkozik, a "normális" könyvekre nem.
  • mixam
    #92
    Semmi, inkább csak szórakozás. Mi értelme lenne lenne egyébként a hozzászólásoknak?

    "a könyvek nagy része word-ben készül"
    Hát ezt honnan vettétek? Valami kis zugkiadóban talán. Normális helyeken Quark Xpress van, esetleg Adobe InDesign.

    Nem semmi viták vannak itt.
  • Equ
    #91
    azt közben már leirhatjuk, hogy az oo 120-130 Mb memóriát zabál ugyanarra a dokumentumra amire a word 40-et. A sebessége meg... majd a video-n,
    (ha el nem száll ez a szerencsétlenség, mert nagyon szenved egy nagyobb dokumentumtól)
  • Equ
    #90
    """a könyvek nagy része word-ben készül"""

    "te tudod mit írtál ????? mondjuk az lehet hogy a könyvek igen"

    Pontosan azt irtam te szerencsétlen...

    "Nekem nem kell jobb "

    Hát pontosan erről beszélünk. Aki igénytelen, vagy primitiv feladatokra használja, az legyen boldog az oo-val, csak ne akarj elhitetni másokkal, hogy egy szinten lenne az mso-val, mert csak hülyét csinál magából...
  • Kagemusha
    #89
    Van értelme annak, hogy itt vitatkoztok?
  • ubuntu
    #88
    LOL, ez milyen jó "SZAKMAI" poén volt :-D
  • z5oTtu
    #87
    Na ez jó poén volt
  • risp
    #86
    Kétség sem fér hozzá hogy az ooo semmire nem jó és nem is lesz jó amíg nem lesz képes 70000 oldalnál terjedelmesebb körlevelek készítésére, szóval én is maradok a nótpednél inkább, simán veri minden téren. A linux maga is szánalmas, ellentétben a winnel, ami viszont egy technológiailag tökéletes, ultrastabil, és hiperbiztonságos oprendszer, csak hát rajtad kívül lámák élnek a földön, dehát tényleg az ő hibájuk ez a sok minden, meg kéne tanulniuk használni. Azt hiszem, egyetérthetünk abban, hogy a linux ma kb. azon a szinten van, mint a windows 0.1 béta, mely az első távírógépen bútolt 1820-ban.
  • ttt ttt
    #85
    Na megelőztek
  • ttt ttt
    #84
    Nem kívánok az eredeti fud-ba folyni, de "a könyvek nagy része word-ben készül, az tördeli be, formázza meg pdf-be csak ki van exportálva pdf-be" Ezt ugye Te sem gondolod komolyan ?
    Ha csak nem arra godoltál, hogy a könyvet író személyek mindegyike MS Wordön pötyögi be irományát, bár ezt is kétlem.
  • bakterrier
    #83
    ja tényleg:D
    bazzeg ez valahogy nem jutott eszembe
  • ubuntu
    #82
    Don Kihóte Da La Mandzsa fonetikusan. Servantes híres regényének a hőse.

    "ajaj látom, itt valaki komolyan veszi a wordot meg az openoffice-t:D"
    Ja LaTeX-et kell használni :-) Aki pedig a Quarkot szokta meg, annak azt, tipográfiához.
  • z5oTtu
    #81
    ""DON QUIJOTE DE LA MANCHA" - e' meg mit jelent?"

    Spanyol irodalom.
  • bakterrier
    #80
    "DON QUIJOTE DE LA MANCHA" - e' meg mit jelent?
  • bakterrier
    #79
    ajaj látom, itt valaki komolyan veszi a wordot meg az openoffice-t:D
    persze nem mintha tulságosan értenék a tipográfiához, de arra azét rájöttem, hogy nem ezek a programok azok, amelyek erre valók

    érdekesség diplomatémában: egy meglehetősen nagy hexa számsort kellett beszúrni, és a word 97, xp és 2003 verziója is elszállt tőle, szervizpakkal is meg nélküle is, már nem emléxem hogy raktub be, de asszem szpészeket raktam bele meg tördeltem, és valahogy megette...
  • bakterrier
    #78
    érzelmi oldalamat félretéve annyit mondanék a képekről, hogy szerintem baromi ronda lett:D
  • ubuntu
    #77
    "Én diplomát írtam rajta hasonló terjedelemben és nem volt semmi gondom vele. Ha megtanulnád kezelni neked sem lenne..."
    Hahaha te diplomát :-D Egyetemre sem jártál DON QUIJOTE DE LA MANCHA.

    "Te tényleg ennyire lámer vagy?"
    Egy ilyen tudatlan hülyegyerek mint te Equ inkább ne lámerezzen másokat.
    A múltkor is jól beégytél Windows-kódfordító úr:
    http://www.sg.hu/cikk.php?cid=43126
  • Dzson
    #76
    "a könyvek nagy része word-ben készül"

    Ha ennyire sötét vagy DTP ügyben, minek írkálsz ide? Kiröhögtetni magad?
  • z5oTtu
    #75
    Már megint ez a Marketing

    "a könyvek nagy része word-ben készül"
    te tudod mit írtál ????? mondjuk az lehet hogy a könyvek igen, de hogy a kiadványok negyede sem Word, az biztos.

    "Én diplomát írtam rajta hasonló terjedelemben és nem volt semmi gondom vele."

    Én is Worben kezdtem írni, de kb 200 oldalnál befeküdt az M$. Aztán váltottam, Applix-ra. Még szerencse hogy szinte minden formátumot ismer, ahogyan az OO is.

    "mert szánalmas amit az oo "nyújt" ebben a témában"

    legutóbb MySql adatbázisból nyomattam a körlevelet. PikkPakk megcsinálta. Nekem nem kell jobb és olcsóbb, mert úgy sincs olyan. Ez pont megfelel a kiscéges környezetben. (Mennyibe is kerül az Office ?)


    Unom már hogy mindig az M$ ről hallani.
    -----------------------------------------
    u.i.: http://index.hu/tech/net/forum1886/
  • zentus
    #74
    Szerintem a Vinfos van 10 év lemaradásban minden területen a Linuxal szemben. Ja és akkor nem is beszéltünk az árakról... Mondjuk én csak pár honapja vagyok Linux felhasználó de egyre többet használom, mert nincs annyi gagyi dolog benne mint a Vinfosban.
  • Dzson
    #73
    Aki a vindózt isteníti, az azért teszi, mert az orosz szakról átképzett számtech tanár azt mondta neki a suliban, ő pedig elhitte. Aki használja is a vindózt (nem ilyen pdf konverziókra, ilyeneket általános suliban csinálnak hetedikben, és nem is játékra LOL), az tisztában van azzal, hogy csupán a kényszer az, ami ennek a fosnak az elviselélére kényszeríti.
  • ubuntu
    #72
    Van benne valami. Ez komoly presztízsveszteség a Microsoftnak. Erre a hirre gondoltál, igaz?
    http://hup.hu/node/22804
  • Equ
    #71
    "Még jó hogy legalább azt a .doc filet meg tudja rendesen jeleníteni a M$ word amit az Adobe Acrobat rendesen megcsinál. "

    Te tényleg ennyire lámer vagy? A teljes 1400 oldalt újra kellett szerkesztenie, tördelnie, a wordnek, mivel sima rtf szövegként jött át vágólapon az egész anyag (ugyanaz mintha begépelnéd), semmi köze a kinézetének, struktúrájának a pdf által már megcsináltnak. (és megsúgom a pdf semmit nem tördel, a könyvek nagy része word-ben készül, az tördeli be, formázza meg pdf-be csak ki van exportálva pdf-be)

    "Majd ha egyszer neked is kell 200+ oldalas szakdogát szerkeszteni megtudod"

    Én diplomát írtam rajta hasonló terjedelemben és nem volt semmi gondom vele. Ha megtanulnád kezelni neked sem lenne...

    Eddig egyetlen állitásod sem volt igaz...

    "Látszik, hogy Mancika titkárnőre optimalizálták a M$ wordöt, akinek átlag 5 oldalals körleveleket kell kilóra készítenie."

    A körleveleket jobb, ha nem emlegeted, mert szánalmas amit az oo "nyújt" ebben a témában. Optimalizálva meg nem erre van, hanem gyakorlatilag bármire, csak meg kéne tanulni használni. De majd meglátjuk mit csinál az oo, ezzel az 1400 oldalas doksival, félek nagy égés lesz...
  • mixam
    #70
    a vége már kbupdatenek ment.