689
Miért is?
  • windrunner
    #569
    Többek között=#568
  • windrunner
    #568
    Marilyn Manson, Rob Zombie, Deftones, P.O.D., Unloco Rage Against The Machine, Oakenfold
  • Goth
    #567
    nyílvánvaló, hogy az egyén nem tudja eldönteni adott dologról, hogy természetéből fakadóan jó vagy rossz.
    Így ha minősítünk valamit, természetesen jó vagy rossz az mindig saját vélemény, nem azt jelenti, hogy számodra jó...
  • windrunner
    #566
    lol tudod eggyáltalán hány számhoz van köze Progigy-nek a Mátrix OST-iről??? Csak közlöm hogy nem túl sokhoz ember...aki ott csinált valamit az Don Davis,Juno Reaktor,Rob Dougan volt ah és többek között Technical Itch aki méltán elismert dnb Producer/dj....
  • Dying Soul
    #565
    Én csak metált és klasszikus zenét hallgatok, néha hallgatok rocknak minősíthető zenéket. Azért valljuk be, hogy a metál nagyon tág
  • _Vegeta_
    #564
    #559: Hallgattal mar prodigyt? Nem nem a divatszamokra gondolok. (no good, breathe stb)
    #560: A sorrend kb lenyegtelen, csak arra szerettem volna ramutatni, hogy a zene valtozik de attol meg ugyanugy zene marad. Kitudja 300ev mulva mit hallgatnak majd, lehet visszaternek a 2,3ra. Lenyegtelen a zene az a zaj aminek a hatasara extazisba kerulunk mint a narkotikumok hatasara. ;)

    Ezert nem nagyon szoltam bele a vitaba ertelmetlennek tartom igazabol, eleg primitivseg amikor valaki egy masik stilusu zenet gunyol. De ugyanugy azt sem ertem meg (es itt mar lehet h velem van a baj), ha valaki csak egy felefajta zenet hallgat.
  • zakika
    #563
    hat akkor egy kis techno beutesu gothic metal

    Theatre of tragedy
  • Dying Soul
    #562
    Mondjuk szerintem a szimfónikus power metál a zene egyik csúcsa..
  • _Vegeta_
    #561
    #543: Ja ertem akkor nem a prodigy-re gondoltal. Az egesz mas. My mistake. :)
    #544: Nekem tetszik. Dopestars, slipknot stb :)
    #551: Dejo h megmondod mien vagyok es mit ismerek. No comment.
    #553: Akarhogy is veszed, a metal egy feljebblépés. Es ez nem jelenti azt h rosszabb vagy jobb. Mivel zeneben nincsennek ilyen jelzok. Más es kesz. Attol meg uj lepcsofok :)
    #555: Amit vedessz sem ismered? :D Dopestars, Slipknot pl.

    Ha esetleg keptelen volnal 3kattintasra. Tessék
    #556: Megin "jó"zol es keptelen vagy felfogni h zeneben nincsen jo vagy rossz.
  • Dying Soul
    #560
    1)fadobolas tapsolas, ritmikus enek
    2)rendezett enek, kezdetleges hangszerek
    3)celhangszerek (hegedu, bracsa, meg minden)+rendezett enek
    4)rock n' roll, a gitar hoditasa
    5)a rock, melódikus hard rock, a szológitár igazi színrelépése
    6)metal, a gitar összes tulajdonsága közül valamennyinek a kihasználása
    7)szimfónikus metál
    8)elektro
    9)elektrometál
    10)?

    én kb így állítanám fel
  • Gabyee
    #559
    ott a Prodigynek is benne volt a keze,de ezek a zenék szinte csak film közben ütnek önmagában nem annyira!
  • McGrady
    #558
    a matrixnak voltak még jó zenéi, azok is ilyen elektrok :)
  • Gabyee
    #557
    mármint a filmhez készült zenék
  • Gabyee
    #556
    Anima Sound System,Neo
    ezek jók,Neo-tól pl.a Kontroll a zsír
  • Gabyee
    #555
    "ahol mar elektrot is bekevernek a gitar melle"
    alternatív rock?
  • Gabyee
    #554
    hát azzal én sem:/
  • McGrady
    #553
    én az 5-el nem értek egyet :)
  • windrunner
    #552
    Elektro műfajokon belül...
    no comment
  • Gabyee
    #551
    "#461: Rhcp eleg nagy divatbanda."
    ez kis részben igaz,nagy részben nem ismered csak a rádióban játszott 3db számukat(és nem vagy egyedül)
  • Gabyee
    #550
    "De te kérdem kiket ismersz a gagyikon kívűl?????"
    Pink Floyd
    Doors
    Dire Sraits
    U2
    Eric Clapton
    Eric Johnson
    ezek a gagyik??
    no comment:(
  • Goth
    #549
    tudtok még linkelni ilyesmit? :D
  • Goth
    #548
    ez faszányos, tetszik de télleg
  • Nolycsy
    #547
    Hocico -nak is ilyesmi számai vannak. Ebben van minden: hörgésbe átmenő ordítás, techno, de metal beütése is van. De szerintem jó.
  • Guer
    #546
    igyvan...
  • Dying Soul
    #545
    Turmion Kätilöt - Verta Ja Lihaa (részlet)
  • Dying Soul
    #544
    7) Elektrometál
    Fáj a fejem tőle hosszútávon
    rakok be pill
  • windrunner
    #543
    Joh ez a szám hogy Pendulumék remixelték már nem az igazi prodigy érzés. Szeretem Prodigy-t és Pendulum-ot is de mivel a Voodoo People Pendulum remix-ét annyiszor hallotam bulin hogy iszonyat és kb olyan screenshot-okon , msn megyjegyzéseken láttam már kiiíírva akik kb annyit tudnak az egész Dobbasszus-ról hogy igen "ZÚZDA" meg hogy Pendulum a király......a számot szeretem, a popularítást nem.pont
  • _Vegeta_
    #542
    A zenenek szakasza van.
    1., 2., 3.,
    Általaban ez lassu-gyors-lassu. Minden zenenek egy a lenyege, hogy elérd az extazist hallgatas kozben. (Nem nem drogrol van szo)
    Akar klasszikusrol akar rockrol akar elektronikus mufajrol van szo, a lenyeg mindbe ez. Kicsit gondold at. Nem azert monoton h konnyen lehessen kevergetni, hanem mert tanckozbe igy lehet fokozni az erzest. Minel kesobb jutsz el az extazisig annal nagyobb oromet okoz ha elerted.

    Az elektronikus zene a zene uj szintre lépése szerintem.
    1)fadobolas tapsolas, ritmikus enek
    2)rendezett enek, kezdetleges hangszerek
    3)celhangszerek (hegedu, bracsa, meg minden)+rendezett enek
    4)rock n' roll a gitar hoditasa
    5)metal a gitar tokelesitese
    6)elektro
    7)a metal kombinalasa mas hangszerekkel. (ahol mar elektrot is bekevernek a gitar melle)
    8)?

    Szerintem valami ilyesmi lehetne a zene tortenete. :)

    #541: Pontosan ezt irtam le, te is gondold át.
  • Pyotr
    #541
    egy track nem azért monoton hogy a dj-k könnyebben tudják keverni!
    egyébbként meg szerintem tiszta hülyeség két vagy több scenet összehasonlitgatni!
  • McGrady
    #540
    sry, de sztem annyira minimum értjük mint Te, mivel a rockkoncerteken is kell lennie egy bizonyos felépítettségnek.
    akkor van gond, ha a felvezetés nem sikerül hatásosra, hanem monoton lesz.
  • Goth
    #539
    Na linkelek én is egyet, hogy mi az a zene, amit igazán nagyra tartok =)
    Több mint 1 éve kedvenc, dallamos és színvonalas punkrock.
    Rise Against - Like The Angel
    Katt alul arra a nagy ruszkifelíratos gombra alul, aztán visszaszámol és megjelenik a link... Lassan fogja tölteni, de megéri. Isten =)
  • VinylToy #538
    Látod és az elektronikus zene rajongói az általad említetteket se tekinti igazából nagy számnak.
    A monotonitáshoz annyit, hogy muszáj egy számnak így felépülni, mert ezeket általában diszkókban, klubokban játszák, ahol a dj-nek szüksége van a számok átkeverésénél a zenék ilyenféle felépítésére.
    Ezt megint nem nagyon fogjátok megérteni, de higgyétek el fontos, hogy legyen egy számnak felvezetése és kifutása.
  • Goth
    #537
    Nah szétnéztem itt a gépen, nem csak én használom, találtam pár giga elektrót :p
    ma hallgattam belőle, vanitt tiesto, valami best of dance, club sandwich meg ATB ezekbe hallgattam bele, nos
    eltekintve attól hogy nem az én világom, némelyikben egész szép dallamok vannak, meg lehet hallgatni. Szóval nem olyan rossz, ami nekem nem jön be az a túl sok ismétlés, és a hosszú, elnyújtott monoton részek.
    Ha már elkapnak egy szép dallamsort, miért nem lehet aköré építeni az egész zenét? =)
    Az ATB-nél meg olyan érzésem volt valamiért, mintha belülről átmosnák az agyam langyos vízzel :D
    Van itt náksi meg crazy frog na az pfff a legnagyobb jóindulattal sem lehet zenének nevezni, a kreativitás teljes hiánya és az igénytelenség legteteje.
  • Dying Soul
    #536
    Lál akkor jó, így ismerem :D
  • McGrady
    #535
    tudod, "come on baby, light my fire" :)
  • Dying Soul
    #534
    Hallásból biztosan..csak lehet épp nem tudom, hogy az Doors :)
  • ChevyG work
    #533
    tuti, hogy van amit ismersz!
  • Dying Soul
    #532
    Doorstól semmit sem hallottam.. Nem azt akarom mondani, hogy az a Nirvana szám mindent visz, meg ilyesmik, de vhogy egy teljesen új korszakott nyitott az a szám, elsőnek mikor hallottam kb 5 éves lehettem, de ilyenkor még nem volt olyan nagy "rockertársadalom" mint ma, a családomnak se voltak ilyesmi rockzenét hallgató barátai/ismerősei, de nemrég hallottam újra a számot és tudtam, hogy vhonnan ismerős..
  • ChevyG work
    #531
    nirvana a doorshoz képest sehol sem volt
  • Dying Soul
    #530
    Nirvana is kult, ő az egyik kivétel, nem sok számot ismerek tőlük, de az azóta a rockvilág vagy hogy is nevezzem minek himnuszává vált Smells Like Teen Spirit igencsak bejövős