1819
>
  • slime001
    #779
    Most jöttem a boltból! Csütörtökön megjön a Sony Ericsson k800i fekete telóm!:)
  • kuci06
    #778
    A SEUS mehet sima, alap USB kábellel is (amit kaptál), a magyar nyelv is megmarad.
  • slime001
    #777
    Köszi szépen a tippet! A SEUS-t megtudom csinálni azzal az USB kábellel, amit a készülékhez adnak vagy ezt is külön kell megvennem? Illetve a magyar nyelv nem tűnik el?
  • Mike
    #776
    rendeld meg neten, ne kérj szállítást, hanem vedd át a boltban
    olcsóbb mintha a helyszínen vennéd meg

    szoftverfrissítés többféleképpen mehet, pl. a telefonnak is van ilyen opciója, de csinálhatod a SEUS-szal is, usb kábelen keresztül
  • slime001
    #775
    Nah rátaláltam egy jó boltra! Extreme Digital! Itt a 4 gigás memóriakártyát 10.490-ért árulják! És még a headsetből is van raktáron! Akkor holnap megyek Pestre az Extreme Digitalba megveszem a memóriát meg a headsetet, a telefont meg itt veszem majd meg ahol lakok!:) Már csak az lenne a kérdésem, hogy mit kell tennem ahhoz, hogy lássa mind a 4 gigát a teló, mert olvastam, hogy csak 2 gigát kezel, de szoftverfrissítéssel elérhető, hogy 4 gigát is tudjon kezelni! Erről tud valaki valamit? Hogy megy ez a szoftverfrissítés? Amúgy köszi az eddigi segítséget!:)
  • Mike
    #774
    2 giga 8-10k
    82-es 12-15k
    helytől függően
  • slime001
    #773
    Már csak szeretnék hozzá egy 2GB-os memóriakártyát meg egy HPM-82 Headsetet! Erről tudtok valami körülbelüli árat? Neten a 2gb-os 7900 volt, ahol meg a telót venném 1GB-ot 9900-ért adnak. 2GB-os nincs is. Remélem a Headsetért még egy másik városba kell utaznom, hogy megtudjam venni!
  • slime001
    #772
    Pfffff! Felhívtam a pesti SE márkaüzletet és 52.000-ért akarták eladni! Utánna felhívtam az itteni Vodafone üzletet és kártyafüggetlenül 35.000! Pár nap múlva megjön a telóm! Ezt azért, hogy gondolják?
  • misterkrisz
    #771
    50-60 körül leszel.
  • slime001
    #770
    Valószínűleg szerdán megyek Pestre és veszek egy ilyen telefont! Mennyire számíthatok? Neten nézelődtem és mindenhol más az ára egészen 36-tól 49 ezerig! Szeretnék még bele 2 giga memóriát és egy Sony Ericsson HPM-82 Headset-et! Ezek lesznek a Sony Ericsson márkaboltba vagy máshol kell majd beszereznem?
  • ZilogR
    #769
    :D természetesen holnap felkeresek még1 T-Mobile ügyfélszolgálatot, h pont kerüljön a végére, de:
    ha kapott már valaki számlalevelet, részleteset, igazán megleshetné, szerepel-e rajta ilyen tétel. Ha nem, az nem meglepő, mert ez az árlista 2008. június 1-től érvényes, így elképzelhető, előtte nem kellett ezért fizetni.

    A "ha ez így van"-ból mi a feleségemmel a "ha"-t ki is hagyhatjuk, mivel a saját szemünkkel láthattuk, hogyan megy ez: mikor Jolánka kattintott egyet, mi kipróbáltuk és láss csodát: kiírta a számhoz tartozó nevet a telefonkönyvből, előtte pedig nem!
  • misterkrisz
    #768
    ne nevettessük már ki egymást. ha ez igy van akkor a tmobile egy szar.
  • ZilogR
    #767
    1.) mivel megkaptam a szerződés mellé is írásban és mint be is linkeltem, weben is megtalálható: 2008. júnuis 1-től érvényes tarifák szerint a hívó számának kijelzéséért előfizetőknek 190Ft-ot kell fizetniük
    2.) valszeg nem fogom a garanciát ezzel elpasszolni... :P
    3.) ez ugyanolyan félreértés, mint a hívószám kijelzés: természetesen tudom, hogy hogyan kell beállítani, ettől függetlenül nem működik - valószínűleg a T-Mobile által a SIM kártyára telepített okosságok felelősek az efféle dolgokért
    4.) tudom hogyan kell :P
    5.) thnx

    3.-hoz: ha a hívó számát a hálózat nem küldi el nekem, akkor a készülékem nem tudja ki hívott! Ennyi az egész. Ezt én is tudom magam szabályozni, amikor beállítom, h a számomat ne küldje el a hálózat a hívott félnek. Ekkor látja a hívott azt, h "Rejtett szám", vagy "Magán szám". Amikor a szolgáltató csinálja ezt, az mégis más, ugyanis ekkor az "Ismeretlen szám" vagy valami hasonló üzenetet kaptam - egészen addig, míg Jolánka egy kattintással be nem ikszelte, h tudja az én telóm is kijelezni a bejövő hívások száűmait.
  • slime001
    #766
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy ha letöltök egy filmet és megfelelő fájlformátumba konvertálom akkor megtudom nézni a SE k800i-n?
  • misterkrisz
    #765
    1.a t-mobile os elöfizetés(tehát ez a hivoszám kijelzésnek) semmi köze nincs a te telefonod problémájához.
    2.én bevinném egy szervizbe ( Xyz GSM ) és megnézetném velük mert a szolgáltatok mindig is nagy kakik voltak.
    3.a cellainformácionak sincs köze a tmobile hoz azt a telefonba kell beálitani
    4.a 3as pontot megmagyarázza majd valaki akinek magyar a teloja:D
    5.sok sikert :)
  • AlieN911
    #764
    Hali!

    Én kiprobáltam, de fényképezett, utánna törölte és ennyiT Zene ment alatta! (bár ahogy te irtad, ugy nem tudtam fényképezni!)
  • Mike at home
    #763
    most már villágos
    ha nem mondod, azt mondanám ilyen nincs
  • Mike at home
    #762
    mindenki próbálja ki legyenszives a következőt:

    mp3-mat játszik le, billentyűzár bekpacsolt állapotban, kamerával fotóz egyet, majd az elkészült képet c-vel törli

    jelezze akinek emiatt újraindult a telefonja
  • ZilogR
    #761
    csak a lényeg - magas volt a Pannonos tarifám és jól jött volna ez a Ericsson telefon (kiváltott volna egy fényképezőt, MP3 lejátszót, rádiót és még adatokat cipelni is jó), így elmentem a T-Mobilhoz, ahol a feleségemmel vettünk egyet-egyet. Minden szép és jó volt, de igen hamar kiderült, hogy BÁRKI felhív bennünket, bármilyen más szolgáltatótól, vagy vezetékestől és akár benne van a száma a telefonunk címjegyzékében akár nincs, a készülék mindíg azt írja ki, h "ISMERETLEN SZÁM". Elmentem a SE szervízbe, mert a fene sem gondolta volna, h ezt a szolgáltató "tiltotta le", ott azonnal frissítették a telefon szoftverét. Utána próba, újból nem működött. Tegnap vissza T-Mobilhoz, ahol kényszeredett mosollyal közölte a kiscsaj, h ezért NÁLUK HAVIDÍJAT KELL FIZETNI!!!

    Magyarul: ha nem fizeted ki havonta a +190Ft-ot, akkor nem fogod tudni, éppen ki telefonál neked. Persze ennek akkor van nagyobb jelentősége, ha egy számodra ismeretlen hívó telefonál, mert nem tudod visszahívni.

    Olyasmiről ne is beszéljünk, hogy a "csörögj rám és nem veszem fel, de tudom, hogy itt vagy a kapu előtt" típusú műveletek kivitelezhetetlenek. (Ennek kompenzálására vezette be valszeg a T-mobil azt, h a nem fogadott hívásaidról SMS-t kapsz - persze az kényelmetlenebb, mint látni a hívó számát kijelezve.)

    Remélem érthető a probléma!

    Mi ezt könnyen tudjuk demonstrálni a feleségemmel:
    Felhívom, de nem veszi fel, én leteszem, majd megkérem, h hívjon vissza, ő persze nem tud - na, ez a probléma!

    És remélem mindenkinek világos, hogy itt nem arról van szó, h a következő vagy az összes hívásomnál rejtett legyen a számom (mert ez működik mellesleg)...!

    A cellainfo: biztos azért is kell perkálni havi xxxFt-ot, h működjön :P

  • Mike
    #760
    én is pannonos voltam, de szerencsére van számhordozás
  • Mike
    #759
    nem nagyon értem ezt a hsz-t

    nekme sem írja ki a cellinfot
    vodánál van előfizetésem

    a többi nem egészen világos
  • predat000r
    #758
    Én nem tudom de sztem félreértettek téged.Ez a hívószám kijelzés amiatt van ha valaki szórakozik veled, letiltja a számát de te 190Ft ért akkoris láthatod.Kb mint a vezetékes telefonokon is.
    Az meg tuti hogy ilyenért nem fizetünk.Pontosabban mindenért fizetünk, hiszen pénzbe kerül a telefonálás de a percdíjak mellett a számok kiírásáért tuti nem.
  • ZilogR
    #757
    Utolsó offom:



    Nekem is pontosan 9 évig volt Pannon, UGYANAZZAL a számmal - bízom benne, h már a K800i-ért megérte váltanom! :( :P Legalább ennyi vigaszom legyen :'-(
  • Gaba9
    #756
    soha semmire nem fizetek elő csak az alap előfizetésem van mindig ... na meg ami nekem fontos pluszban
  • Gaba9
    #755
    én még nem hallottam az tuti :D már kb 8-9éve van mobilom de nem
  • ZilogR
    #754
    ezt úgy érted, h ilyet a világ még nem hallott, h HAVIDÍJAT kell azért fizetni, h a telefon kiírja, ki keresett?!?!?
  • Gaba9
    #753
    hmm
  • ZilogR
    #752
    Néhány észrevétel és következtetés:

    1.) Itt tuti senkinek nincs előfizetése! :P

    2.) Semmi gondja nincs a telefonnak!

    3.) A T-Mobilnál ma este majd elájultak, mikor elújságoltam, h a SE Szervízben azonnal szoftvert frissítettek!

    4.) Bezzeg akkor nem voltak szívbajosak, mikor megkérdeztem, h van-e más járulékos költsége a választott tarifacsomagnak - és azt mondták, h nincs!

    5.) T-Rózsaszín-Qrvaanyja-Mobil ott húz le, ahol tud: a zavartan mosolygós cica azt mondta, ugyanis, hogy ez egy külön havidíjas szolgáltatás és 190Ft/hó díjért a telefonom ki fogja írni, ki keresett!

    6.) Időközben eszembe jutott, valszeg ezért nem írja a telóm a cellainformációt sem - nem mintha nem tudnám, hol járok épp a metróval...

    7.) Vajon tényleg van-e ennek a szolgáltatásnak havi díja, vagy ez egy próba: nem panaszkodtál?! Akkor te fizeted érte a havi díjat! Ha keményen lebaszod őket, akkor elnézést kérnek és nem kell fizetned?!
  • Mike at home
    #751
    nem tudom
    ha továbbra is fenáll a hiba, cseréltesd ki a készüléket
  • ZilogR
    #750
    megvolt a frissítés, hivatalos SE szervízben - bekapcs, próbahívás: "Ismeretlen" - akkor talán a szolgáltató baltázza el a dolgot...

    nem vagyok bennfentes, de gondolom úgy megy a "feature" kiválasztása manapság a mobiloknál, h van egy szoftver és "beikszelik", h milyen driver menjen a vasra rá. Tudjon BT-t? OK, beikszelem, stb..., aztán rátöltik. Még azt is megkockáztatom, az 1990-es évek óta semmit sem változott a GSM-kommunikációért felelős programrész.
  • Mike at home
    #749
    egyébként azt gondolom, hogy a telefon képességeit messze nem használja ki a szoftver
  • ZilogR
    #748
    :) ha be van járatva :P Nekem anno az a2618 volt ilyen szorosan illesztve, ma félkézzel, becsukott szemmel hátszélben lekapom. Gondolom ez is ilyen lesz idővel...

    Talán az előző post-ömlésemet h fűszerezzem, nem is ez a bosszantó, hanem a telefonkönyvben nem levő számoknál sem írja ki, h +36301234567-ről kerestek, hanem azt, h Ismeretlen. Ugye ebben az esetben igen kicsi a valószínűsége, h a nem fogadott hívásomat vissza tudom hívni...

    Ok, vissza a szervízbe, a fene egye meg, h nem bírnak normálisan megírni egy szoftvert...
  • Mike at home
    #747
    a hátlapot, ami alatt az akksi van? 1 mozdulat leszedni
  • Mike at home
    #746
    nem
    hanem amit a szervíz nyujt
  • ZilogR
    #745
    jah, még 1 érdekesség: ha nem fogadott hívásom volt, a T-mobil SMS-ben kiértesít, ahol viszont már AZ A NÉV szerepel, ami a telefonkönyvemben van! Na, ezt rakja össze valaki!!!!?!?!?!?!
  • ZilogR
    #744
    szoftverfrissítésen azt érted, amit a SonyEricsson nyújt? Mert az megvolt és természetesen semmi változás - elbaszarintottam vele egy órámat és majd kettétörtem a telót, mert ha a hátlapot egyszer felrakta valaki, többet le nem lehet szedni :P
    Amúgy jó kis masina még így néhány nap után is... ;)
  • Mike at home
    #743
    nekem az K500-as csinálta ezt
    szoftverfrissítés
  • ZilogR
    #742
    nagyon láma kérdést tettem fel, vagy mindenki belenyugodott, h az összes bejövő hívásánál azt írja a teló, h "Ismeretlen" - pedig minden névjegyzék infomat átpakoltam egy másik készülékről...!?
  • Cyber999
    #741
    Sikires Szoft frissítés után a telo(K800i) nem kapcsol be. 2 napig semmi gond aztán nem kapcsol be. Semmi életjel. Valaki ötlet??
  • ZilogR
    #740
    1 gyors kérdés, hátha valaki kapásból tudja: híváskor nem írja ki, ki hív, pedig benne van a telefonkönyvemben!?! Mi a teendő??