84
  • Ecology #84
    Tisztelt hozzászólók! Ne bántsuk egymást azért mert valakinek más a véleménye,izlése,értékrendje mint a miénk! Nincs két egyforma ember,hagyjuk meg mindenkinek a szabad vélemény nyílvánítási jogát. Nincs értelme azon vitatkozni,hogy jó e egy sorozat vagy sem mert van akinek tetszik és van akinek nem! Ez így természetes. Osszuk meg egymással a tapasztalatainkat de ne személyeskedjünk és csúfoljuk ki a másikat csak azért mert nem eggyezik a véleményünk. Lehet ezt kultúráltan is csinálni! Persze megosztani mindenképpen meg kell mert nem jó ha bennünk marad ugyanis kettős a fájdalom ha rejtjük kínjainkat! :-)
  • pistike88 #83
    Egyébként az enyém is csak 1 vélemény.
    Még szerencse, hogy ahányan vagyunk annyiféle ízlés, lehet, hogy másnak ez a csúcs.
  • SirLord
    #82
    többet nem nyujt a film...szerintem
    mit film, miket beszélek, sorozat....pardon
  • SirLord
    #81
    viszont ugytünik ismét vannak akik beugatnak, és nem tudnak értelmes érvekkel elörukkolni
    én személy szerint csak azért néztem végig, mert kiváncsi voltam hogy mivel magyarázhato eza egész történet(sajna ugytünik ezt csak a 2. évad végignézésével tudhtom meg) és valoban amelett hogy fölösleges vontatotságal telt minden rész, nagyon fordulatos tud lenni néhol ez a sorozat, itt föleg a történetek(sorsok)öszekapcsolodására gondolok...
    és érdekesnek találom néha(!!!) egy egy ember életét és odajutásának elözményét.
    rendkivül dühit (mint irtam) vontatott, és néha már már emiatt unalmas cselekmény, öszintén szolva volt hogyha nincs egy(rendkivül ügyesen és megtévesztöen öszevágott) elözetes következö részböl, lehet hogy megse nézem...
    ezenkivül utálom azokat akik nem tudnak érvelni a film melett, csak a nézetségre meg arra a 10 vagy mennyi gg dijra hivatkoznak, saját véleményük peidg nincsen.

    nézetség
    ugy van felépitve szerintem eza sorozat hogy aki látja elsö részeket(elözetes és a ködösitett történet miatt) mindenképp kiváncsi lesz a következö részekre----ezt a csorportot (elejétöl nézö fanok) agyonmarketingolás és a péntek esti müsoridö miatt oriásira dagasztották...
    viszont azok kik késöbb kapcsolodtak be(elég rá 3 vagy 4 rész) már egyáltalán nem köti le a sorozat... és igen azért mert nem értik történetet, és ennél a ködösitett vontatott történetnél(hiába midnenféle gg dij) többet nem nyujt a film...szerintem...
  • SirLord
    #80
    rendkivül tetszik hogy végre van egy olyan hir vagy leirás ahol sokan irnak külömbözö véleményt de értelmes emberek modjára tudjátok ezt tenni... tényleg grat!
    kevés ilyet láttam itt az SG-n
  • Kelta
    #79
    Ebben azért nagyon sok igaszság van.....
    egyetértek.
  • pistike88 #78
    Igazad van, filmet akarok nézni: olyat ami magával ragad, vagy szellemességében, vagy izgalmas sztorijával, vagy más olyan dologgal ami miatt fel sem merül bennem, hogy kifogásokat keressek.
    Ugyan ki hiszi, hogy a valóságban is vannak Jedi lovagok?
    Valamiért mégis jól esik beleélni magam a csillagok háborújába, és nem azt firtatom, hogy ezt nem is lehet megcsinálni a valóságban!
    A Lost csak a valóság primitív paródiája, vontatott, az ember már izgulni és gondolkodni is lusta.
    Elcsépelt: terhes nő, öreg katona, drogos zenész, sovány, kövér.
    Ráadásul mindenkinek vannak sötét titkai, amit ugye a megfelelő időben el is sütnek.
    Pattogatott kukoricát és sült krumplit zabáló 20-40éves seggfej amcsi embereknek készült!
    Hát izguljanak rajta ők, megérdemlik.

  • BaliBoy
    #77
    Ebben igazat kell, hogy adjunk. Mármint a keresési dologra gondolok. De felmerül egy nagy kérdés. Filmet akarsz nézni, amiben néha vannak olyan dolgook amik nem fedik tökélezesen a valóságot, vagy nem. Néha egy film sikeréért/érdekességéért kompromisszumokat kell kötni. De mint ahogy már írtam lejjebb, ennek a filmnek még mindíg nem az a lényege, hogy repülőgép szerencsétlenséget szenvedtek, hanem az, hogy MIÉRT? Ezt nem kívánom elmagyarázni, mert aki a film alapján nem értette meg, annak úgy is mind1.

    A csónakos dologra meg annyit, hogy várd meg a 2. évad kezdő részét, és akkor választ fogsz kapni a felvetésedre.
  • chipie
    #76
    nézzétek meg a ?rendező korábbi sorozatát az American Gothic-ot , a legjobb valaha készült horror sorozat
  • pistike88 #75
    Állítom, hogy még az általános felhasználóknak szánt Google Earth is tud olyan felbontást, hogy egy lezuhant repűlő szétszóródott roncsait észrevegyük.
    Hogy az igazi katonai, vagy polgári védelmi cuccok mit tudhatnak....
  • pistike88 #74
    Nem akarok senki pártjára állni, de a Lost-tal kapcsolatban mondja már meg valaki,hogyan tűnhet el 1 utasszállító repűlőgép a 21. században, és, hogy ugyan miért nem keresi őket senki, vagy a többi utast aki meghalt????
    Vagy az utolsó részben egy olyan kis ladikkal rabolják el a fiút amivel normális ember a Balatonra sem merészkedne ki, nem még a nyílt tengerre!!!
    Gondoljatok bele: GPS, mobil, megfigyelő műholdak hada, repűlőgép rádiója, fekete doboz,
    meg egyéb kütyük amiről esetleg nem is tudunk amivel meg lehet figyelni/keresni/ embereket.
    Könyörgöm azért nem Robinson korában élünk...
    Nagyon bánom a ráfordított időt, inkább néztem volna akár mi mást!
  • Csacsis
    #73
    U.I:Tom, pocsék a hejlyesirasom!
  • Csacsis
    #72
    Ja, és igen. Lehet hogy a lostot az RTL-en a szinkron öli meg sok ember számára, mert azt vettem észre egy két sorozatnál amiből láttam egy-egy részletet szinkronnal, hogy az érzelmesebb, poénosabb, feszültségteremtőbb részek unalmas párbeszéd formályában jön le.
    Invasion? Eddig azt hallottam róla csak, hogy szörnyű. Nemtom. Lehet majd belenézek.
  • Csacsis
    #71
    Gyűlölöm az RTL-klubot, mert a megvágásokkal és a pocsék (gyenge szó rá) szinkronnal és a félrefordításokkal tönkreteszi a sorozatot.
    De a Lost tényleg jó!
    Angolul.
    Mint ahogy a csillagkapu is, (egy ovis jobban utánozná a "goauld" hangokat mint ezek) illetve a BSG.
  • Kelta
    #70
    Teljesen igazad van, de akettö közt van némi különbség, hogy mi a sikeres és mi a jó.
    Pl. az Isaura annak idején hihetetlen népszerü volt, pedig milyen gagyi...:)
    Az hogy valamit meg tudsz etetni több millió nézövel, még nem jelenti azt hogy jó.
    Bár a Lost nem a legrosszabb sorozat ami megy, söt!
    eltekintve a sok logikátlan dologtol, meg a bosszantó hibáktol :)
  • Dynamic
    #69
    mielőtt belekötne valaki:
    "a múlt év EGYIK legsikeresebb sorozata"
  • Dynamic
    #68
    Nyílvánvalóan hülyeség amit írsz.Egy sorozat vagy film sikerét nem abból kell megítélni, hogy ezen a fórumon perpillanat 5-ből 3-an fikázzák-e.Kicsit globálisabban kell vizsgálni a dolgot és ha ez sikerül a rájöhetsz, hogy a múlt év legsikeresebb sorozata világszerte.Miért is fut jelenleg a második széria?Mert a nézők szerint is szar volt?Aha, persze...
  • Aukartis
    #67
    Kelta: 15 az már majdnem vége egy szezonnak. Sztem nem tucat. Engem megfogott benne vmi. Ájulni nem fogok, ok, te se tedd.
  • BaliBoy
    #66
    Váááá. Ezt nem kellett volna mondanod. Még csak a 7. részig láttam és a többi még nincs is lent. Egész nap a Battle for minddle earth 2 töltöttem és még kitart estig. Holnap reggel meg megyek vissza a koliba.
  • lele
    #65
    Én már megnéztem az első 14 részt
    megkell hagyni nagyonm jó lesz és 10-14 pedig 1szerűen döbbenetes és minden kicsi dologra oda kell figyelni bár szerintem a lostban sokkal jobbak a szinészek

    körülbelül ugyanolyan jo mind a 2 széria csak az invasionak nem különítettek nagyobb figyelmet a lost melett, de ha az invasio leet volna hamarabb akkor az lenne most a szzent
  • Kelta
    #64
    Ok, de én inkább az invasionrol irtam, a lostot te hoztad fel....
    persze kisérlet, azzal aztán sok mindent meglehet magyarázni..
  • BaliBoy
    #63
    Nekem mind1, de csak Lost-al kapcsolatos hozzászólást ide nem írok, hogy ne offuljunk.

    mért nem ülnek össze és beszélik meg, mi a fene történik velük??? mint általában az életben..
    Szerintem pont nem ez a jellemző az emberekre. A jegesmedvére meg csak annyi, hogy nyílvánvaló, hogy mindenféle kísérlet folyt a szigeten. erre nincs is jobb bizonyíték: 2x02 34:29. KÉP
  • Kelta
    #62
    Kedves töled, de kösz..én jól megvagyok itt :)
  • BaliBoy
    #61
    Folytassuk itt.
  • Kelta
    #60
    Jogos. rosszul irtam.

    Hm, viszont az alkotók azzal kérkednek, hogy mindenre racionális ésszerü válasz lesz a végén, nos a mai fizika törvényei szerint nincs rá ésszerü magyarázat.:)
    Nem tartom hülyeségnek hogy korábban sokan találkoztak!! söt! nagy ötlet, ez tényleg tetszik benne....Nem mondtam hogy rossz sorozat, csak hogy kissé sok az idöhúzás benne, és néhány dolog kissé eröltetett.
    Pl. jegesmedve, meg hogy mindenki olyan jól elvan, nyomkodják a gombokat, meg növényt termesztenek, meg sétafikálnak a tengerparton..:)
    mért nem ülnek össze és beszélik meg, mi a fene történik velük??? mint általában az életben..
  • BaliBoy
    #59
    LOST SPOiLER

    Látod ezaz!!! A többieknek sem kellett volna túlélniük. Grat. Sikerült rájönnöd a lényegre. Miért maradtak éltben????? Ilyet nem szokás túlélni! Ráadásul 'sértetlenül'. Erről szól a film, hogy valami céllal kerültek a szigetre. Az #52-es hozzászólásomban pont erről írtam, hogy nem csak nézni kell, hanem meg is kell érteni. Sőtt akkor gondolom, hogy te azt is hülyeségnek találod, hogy sokan már találkoztak az életükben a sziget előtt. De hát pont ez a pláne benne!
    És, hogy egy picit kötekedjek : Az a rész amiről írsz már a 2.é. 7. része.
  • Kelta
    #58
    Akkor rendben :)
    Egyébként a lost rol, csak hogy itt is leygen példa..:

    LOST SPOILER!!!!!!

    2 évad bevezetö jelenet: a farokrész becsapódik, szabadeséssel a vizbe, benne 10-30 emberrel.
    gondolkodj már el azon, hogy élhet tul valaki kb 300km/ó becsapódást, sérülés nélkül!! sicc!! :)
    de mindegy, neked tetszik, nézd, én kinöttem már ezekböl :)
    inkább nézek Joey-t, az is hülyeség, de legalább jót röhögök rajta :)
  • winnie
    #57
    Legalább 3 most futó sorozatról állítják azt, hogy az USA legnézetteb sorozata: Lost, Invasion, 4400. Egyébként ez a 3 sorozat elég hasonlatos stílusra.

    ebben az a szép, hogy egyik sem a legnézettebb.

    a legnézettebb már évek óta a helyszínelők, utána jön a grace klinika és a született feleségek. a lost 4-6., az invasion 35-40., a 4400 100 alatt van, de ez nem ér, hisz utóbbi kábelsorozat.

    az invasion viszont valóban a legnézettebb scifisorozat és a 4400 a legnézett scifi volt az invasion előtt.
  • BaliBoy
    #56
    Az előző üzi Nexus6-nak szólt.

    Kelta:
    Már boccs de nem szeméyleskedtem és nem kötöttem beléd. A hozzászólás nem neked volt címezeve egyenesen. Hanem mindazoknak akik logokai bukfencekről írnak de alátámasztani nem tudják.

    Egyébként pont itt hagytam abba tegnap a film nézését, szóval erről érdemben nem tudok nyilatkozni. Majd ma.
  • BaliBoy
    #55
    Na, mennyünk ki a hóra. :)))) Nem. Ne, akartam beléd kötni. Mindössze csak ahogy olvasgattam a hozzászólásokat ez az átlagos dolog megragadt bennem. És csak leírtam, hogy nekem mi a véleményem az átlagról.

    Alias, Lost. (Mily' véletlen mindkét sorozatot J.J. Abrams műveli. :)))
    Nem nagyon tudtam értelmezni, hogy amkor a "tinirokihorrorpikcsőrsó" -t írtad pontosan melyik sorozatra gondoltál. De végülis lényegtelen mert a reakcióm ugyanúgy ráillik minden filmre, sorozatra. Hogy miért nem 40 évesek, rokkantak, vagy idős hölgyek stb. a főszereplők. Erre pofon egyszerü a válasz. Azért mert nem lehetne építeni rájuk egy sorozatot. Az első '10 percben' meghalnának pont azért mert 40 évesek, mert rokkantak mert időssek. Szerintem nem kell magyarázzam miért. Egyébként ha rendesen nézted volna a Lostot akkor találtál volna benne isdőseket, házasokat stb.
    ( a két sor között eltelt fél óra mert telefonáltam, szóval elfelejtettem mit is akartam írni.
    )
    Ja megvan. :)) Ráadásul a Lostnak az a lényege, hogy azok az emberek nem véletlenül kerültek arra a szigetre. Egyébként először tényleg furcsa, hogy mindenki több hét után is uyganúgy néz ki, de azt azért ne felejsd el, hogy a nagyon sok cuccot megtaláltak amikben egyenként tuti volt tisztálkodási cókmók. Ráadásul mindössze 40 akárhányan élték túl a repülőn viszont jóval többen utaztak.
    Egyébként megjegyezném, a BSGben sem találsz nagyon időseket. Természetesen az Admirálist és az elnököt leszámítva, de nekik nem is szokot lenni olyan akció dús jelenetük.
  • Kelta
    #54
    Na hogy csak egy nagy hibát emlitsek az Invasionban.

    SPOILER!!!!!! ne olvasd ha még nem láttad a sorozatot...


    Szoval mikor Larkin autóbalesetet szenved, ott fekszik a félig feldölt és összetört autóban bekötve! hallja hogy a férj keresi rádión és hiába nyújtozik, természetesen 5 centivel távolabb van!! nem éri el..nos utána a az eltört tükörrel elvágja a beszorult övet.Eddig rendben van a dolog..de!!
    a következö kép hogy vánszorog valamerre.....
    kérdésem: miután elvágta az övet mért???? nem használta a rádiót??? hisz akkor már elérte??? nos??

    sorolhatnék még ilyeneket, de felesleges, mert te belém kötöttél, én meg a filmekröl irtam véleményt...nagy különbség.
  • NEXUS6
    #53
    Most belém akarsz kötni? Akkor köss belém, itt NEXUS6-nak hívnak, jónapot kívánok!;)))

    Az átlag érdekes fogalom, tegyük fel azt a különös esetet, hogy neked 100-as az IQ-d (biztos vagyok benne hogy több, nyugi;)))). Elvileg ebből van a legtöbb, viszont sokkal valószínűbb, hogy ha mész az utcán, akkor mindenkinek akivel csak találkozol, más lesz az IQ-ja. Érdekes nem?

    Az általad leírt sorozatok nagyrésze nekem is tetszett (Alias, meg Lost kivéve), de itt a cikk folytán is alapvetően a Lost került szóba.
    Másrészt ha megnézed a szereplőkről készült első képet, akkor ennek a sorozatnak is van egy tinirokihorrorpikcsőrsó jellege. Sehol senkinek az apja, sehol egy idős, sehol egy ifjúházas gyerekkel, rokkant, vagy akár csak 40 éven felüli emberke stb. Mindenki szép mosolyog, vagy akárcsak a Lostnál a több hete lezuhant utasszálító utasai max dzsorzsmájkeles 3 napos borostát növesztenek, (sehol egy szakáll, lenőtt haj) és mindenki olyan "fontos" ki-kitszeret-kivelbaszki kérdésekkel van elfoglalva, amivel az emberek az ovitól a középiskoláig szórakoztatják egymást.
    Megmondom őszintén, nekem ezek a dolgok csak mérsékelten jönnek be. Monnyuk itt nem csak egy szigeten vannak, szerencsére és vannak más szereplők is.

    Épp ezért BSG rulez! (minusz magyar fordítás/szinkron)
    ;)
  • BaliBoy
    #52
    Légyszi, azok akik folyamatosan logikai buktatókról beszélnek említsenek már meg párat. Sokan saját magukat hazuttolják meg a hozzászólásaik folyamán. Az egyik hozzászólásban még azt mondja, hogy nem názte, a másikban pedig azt, hogy látta a 80%-át. Egyébként érteni és megérteni valamit között óriási különbség van. Sokan csak a képernyőt bámulják de nem fogják, hogy egy sorozat valójában miről szól. Kétségtelen az ilyen embereknek kivétel nélkül a barátokközt meg a hozzá hasonló sorozatok való. De ide venném a 3. műszakot is. (Amellet, hogy én is nagyon szeretem.) Valójában nem sok mondani valója van.

    "Iránymutatónak ugyan nem iránymutató az ízlésem, viszont roppant mód átlagos." - Erre csak annyit tudok monadani, hogy a magyar egy birka faj. Nemrég történt, hogy egy vllámolvasási tanfolyamra beirattak. Erről tudni, kell, hogy az agykontrollnak egy része. Lényeg a lényeg már az első nap levágtam, hogy enyhén deffektes emberek jelentkeztek erre a tanfolyamra, akik csodára várnak. Mindent bekajáltak amit csak mondott az előadó. A 2. nap megkérdezte az előadó: Önök szerint ha látunk két ffi-t egy padon ülve újságot olvasni és tudjuk, hogy az egyik elvégzett egy ilyen gyorsolvasási tanfolyamot akkor észre veszünk-e kötük különbséget vagy egyáltalán lesz-e az olvasásuk között különbség. Természetesen mindenki (kb 20 fő) azt mondta hogy persze aki elvégezte a tanfolyamot az nagyon gyorsan elolvassa az újságot. Összesen ketten mondtuk azt, hogy nem lesz különbség. És nem azért mert nem hittünk a dologban hanem azért mert megértettük, hogy miről is szól valójában a villámolvasás (egyébként humbug). Az összes többi ember befolyásolható volt és csak egy dolgot láttak maguk előtt... Végül az oktató nekünk adott igazat! Ezzel a sztorival csak arra akarok kilyukadni, hogy Mo-n egy dekát sem jó az átlaghoz tartozni! Az átlag magyar elég egysíkú.

    De hogy a sorozatról is írjak. Most néztem meg a 7. részig. Nekem nagyon bejön!!! Az első rész tényleg egy kicsit lassan indul, de a 2. rész után nem tudtam abbahagyni. Most is csak azért mert a többi rész még nincs lenn.
    Egyébként sorozat faló vagyok: SG1, SGA, 4400, BSG, Lost, Alias, Babylon 5... és mostmár Invasion is.

    Ja még egy megjegyzés. Mivel elég sok sorozat útját kísérem figyelemmel ezért vannak információim. Legalább 3 most futó sorozatról állítják azt, hogy az USA legnézetteb sorozata: Lost, Invasion, 4400. Egyébként ez a 3 sorozat elég hasonlatos stílusra.
  • quack
    #51
    "nem véletlen, hogy ez a sorozat számít jelenleg Amerika első számú scfi-szériájának."

    mi a fasz?
  • vg
    #50
    2. Walker, a texasi kopó - 1,694 millió néző
    3. Rex felügyelő - 1,565 millió néző

    Ez egyszerüen HIHETETLEN!!!!!!!!!!!!
  • NEXUS6
    #49
    Mivel háttal ültem a tv-nek valóban nem láttam, viszont mint mondottam volt vagy 70%-át "végigélveztem". Szal nem úgy fikázom hogy asszetom miről van szó.

    "Neketek gondolom a Star Trek meg hasonló szutykok jönnek be.. amit jó szivvel is csak óvodás sorozatnak neveznék "
    Na ezt eltaláltad;)))
    Bár az én kedvencem az az Alfaholdbázis igazából.
  • Athlon64
    #48
    Hát nemtudom ilyen lesz ez az új sorozat, de amit igazán látni szeretnék az a Harmadik műszak folytatása!!!!!

    Szerintem az egyik legjobb sorozat ami volt a TV-ben valaha is!

    Személyszerint amit és sorozatot néztem életembe az időrendbe a következők voltak és osztályozva (1-5):
    Onedin Család (3)
    Dallas(4)
    Kight Raider(4)
    Merlos Place(5)
    Nash Bridges(5)
    Harmadik műszak(5*)
    Lost(3)
    Cobra 11(4)

    Ezeken a sorozatokon kívűl másokat is néztem persze, de azokat nemnéztem végik (pl.: Sliders megj.: végefelé nézhetetlenűl gagyi lett)
  • EvilDevil
    #47
    Ja azt minjárt gondoltam, nem is nézted és fikázod... 1-2 rész alapján nem lehet megítélni egy sorozatot, azzal egyetértek hogy vontatott volt nagyon, de jó sorozat! És mint mondtam a 2. széria sokkal pörgősebb, izgalmasabb.. de ez téged ugyse érdekel..

    Neketek gondolom a Star Trek meg hasonló szutykok jönnek be.. amit jó szivvel is csak óvodás sorozatnak neveznék
  • Kelta
    #46
    Roppant érdekes,amcsiban csak a 15. résznél járnak, te hogy láthattad "majdnem végig"?????
    egyébként jó magyar szokás baromira idiota cimeket adni a filmeknek...
    azé annyira ne ájulj el töle, nem egy nagy kaland, bár nem rossz kis sorozat, tucat :)
  • Aukartis
    #45
    "A Rejtélyek városa angolul az Invasion címre hallgat." Mondja meg kérem szépen valaki, hogy mi a halál kukacáért kellett ilyen ostoba magyar címet adni neki? Ezzel kb pont a történet és a sorozat lényegét gyilkolták le. Miért nem volt jó az invázió? Miért kellett "kreatívkodni", és egyáltalán van joguk átnevezni? Csalódott vok mert a sorozat nagyon tetszik, első évadot majdnem végig láttam, jó is hogy leadják, de aki nem ért hozzá az minek barmolja össze...