298



  • B@ldrick
    #258
    mindketten kikapcsoljátok a bar és skin plugineket...?
  • k8bal
    #257
    hali! azt hogy tudnám megcisnálni bbLean-ben hogy csak a jobb gombos menü maradjon meg? és az asztalt meg az ablakokat tudjam skinnelni WB5-tel?
  • Ch_Slater
    #256
    áhh, mégse jó az 1-2es. azt szeretném, hogy a beállított windows theme-ben lévő címsort használja és ne a BB-ben beállítottat. mit kell kikommentezni, hogy ne vegye figyelembe a style-nak az erre vonatkozó beállításait
    (működött, újraindításig...bár akkor sem mindenen, voltak olyan ablakok ahol a style-ét használta)
  • Nfol
    #255
    4. Az a helyzet, hogy a munkaasztalok nevének automatikusan annyi helyet hagy a tálcán, mint amennyit az óra és a tálca elfoglal, szóval nem függ attól, hogy mi a neve az asztaloknak. Ezzel én sem tudtam semmit kezdeni. Esetleg próbáld ki a bbLeanBar helyett a BBSystemBarEX plugint, az tud pár érdekes dolgot pluszban.
  • B@ldrick
    #254
    1. én a stylemakerrel állítom be a címsor betűstílusát, magasságot nemtudom lehet e állítani
    3. én is kérdeztem már de mintha most nem lenne már nekem (otthon megnézem)
    4. ha nincs rá szükséged kapcsold ki: a bbLeanBar.rc-ben tegyél a sor elejére felkiáltójelet

    Azt én is megjátszottam de már nehéz lenne visszaszokni :)
  • Ch_Slater
    #253
    UPDATE

    1-2. megtaláltam azt a beállítást, hogy az akt. windows theme címsorát használja. így megfelel
    3. ezzel az üres sáv is eltünt.
    (bár attól még nem tudom, hogy hogy lehet a címsort formázni)
    4. még mindig nem tudom...

    szerk.: jah még annyit, hogy tegnap használtam egy kicsit a windowst blackbox nélkül (pár hónap után először). mondanom se kell, hogy mindig a képernyő szélén kattintgattam jobbal, hogy feljöjjön a start menü. majd meghülyültem, hogy mindig le kell menni a sarokba... :))
  • Ch_Slater
    #252
    helo.
    pár kérdés:

    1. az ablakok címsorának a betűit hol tudom változtatni (méret, típus)?
    2. az ablak címsorának magasságát hol tudom változtatni?
    3. az ablak fölött is van üres sáv, pedig a Desktop Marginnál 0 van megadva. Ezt hogy lehet 0-ra hozni?
    4. a workspace-ek (alpha, beta, ...) felirata túl sok helyet foglal. annak a szélességét hol tudom változtatni? (a neveket átváltoztattam 1, 2, 3, 4 -re, de akkor is elfoglal vagy 200px-et)

    köszi
  • Amse
    #251
    shift+alt alapértelmezettben.
  • The FlashBack
    #250
    hol lehet állítani a nyelvet? Windows tálcán ugye az óra mellett van lennt
  • Nfol
    #249
    Mi az az About this control?

    Ha változtatsz a gombokon, akár ha csak arrébb húzod őket, mindig nyomd meg a menüben a save configurationt, különben legközelebbi betöltéskor a régi konfig jön vissza. Az rc-jét meg nemigen kell piszkálni, legfeljebb a gombok mérete miatt lehet érdekes, de ez az a plugin, amit menüből kell összerakni.
  • Amse
    #248
    EmThor: Boldog szülinapot!
  • The FlashBack
    #247
    Sziasztok
    egy hónap kihalás után egy kérdés
    a bbinterface-ról
    nem tudom eltüntetni a About this controlt, és az én butonjaim pedig eltűnnek mindig, és a bbinterface.rc-t sem tudom szerkeszteni
  • Nfol
    #246
    Függ a Windowstól, de nálam nem, mivel mindkettő rendszer magyar nyelvű... :)

    És a poén éppen az, hogy az egész blackbox könyvtárat másoltam át egyik gépről a másikra - mivel mindkettőn ugyanolyan elrendezést akartam -, tehát nem módosítottam semmit a clock stringen... Mindegy, este összehasonlítom, hátha mégis.
  • Ch_Slater
    #245
    de lehet azért mert a Control panel/Regional and language options-nál a hungariant választottam :D
  • Ch_Slater
    #244
    nekem angol windows-om van, és magyarul irja ki.
    ezt használom a bbLeanBar.rc-ben:
    %#H:%M %a %b %d (%#j/365) %#U. hét
  • Amse
    #243
    az nem windows függő?:)
  • Nfol
    #242
    Excel beállításai között, azt hiszem.

    Cserébe: rábukkant valaki arra az opcióra, amellyel a tálcán a dátumkiírásnál a nap és hónap nevét magyarul lehet megjeleníteni? Egyik gépemen magyar, a másikon angol, és mindkettőn ugyanaz a clock string format... :o
  • Amse
    #241
    azt, hogy lehet elérni, hogy ha több exel file van nyitva azt külön rakosgassa ne egy ablakba?
  • The FlashBack
    #240
    ezt is köszi
  • Nfol
    #239
    Itt a kért stílusfájl, egyenesen Flashbacknek.
  • Nfol
    #238
    A linket természetesen elírtam... Tehát: boxshots.org.
  • Nfol
    #237
    Ami még ennél is nagyobb gond a SysMonnal, hogy a felbontásváltás utáni elcsúszásra nem mindig gyógyír a reconfigure parancs kiadása, ugyanis ilyen esetben képen az írásvédetté tett .rc-jében is visszaállítani a pozíciójára vonatkozó adatokat a kis drágaság... De azért szeretjük.

    Más. A boxshots.org-ra kitették a BB4Win Wikijét, amin lehet találni egy érdekes kis leírást a módosított bbLean-ről, egy changelogot. Vannak benne érdekes dolgok, amiket ki fogok próbálni.
  • Nfol
    #236
    Hogy hegesztem össze? Sehogy. :)

    Arról van szó, hogy a SysMonPlus magasságát a tálca magasságávalmegegyezőre állítom, aztán lehúzom oda a bal sarokba, a tálcát jobbra húzom, a szélességét pedig akkorára veszem, hogy éppen beletakarjon kicsit a SysMonPlus jobb szélébe.

    Egyébként ezzel vannak bajaim, például az, hogy a SysMonPlusban ekkor a sztringet balra igazítva használnám, de csúnyán néz ki, ha rögtön a képernyő szélénél elkezdődnek az adatok; viszont ha beírok a sztring elejére egy szóközt, az újraindítás után mindenképpen kitörlődik onnan. Másik gond az, hogy ha futtatok egy játékot, ami nem 1024-768-ban megy, akkor elmászik a SysMon a helyéről.
  • Nfol
    #235
    Készültségi szint tegnap 21:40-kor: ~60%.
  • B@ldrick
    #234
    akartam már múltkor is kérdezni, hogy hogy hegeszted össze a sysmont a leanbarral? mer mintha nem lenne köztük csík pedig kellene de most rájövök...
  • The FlashBack
    #233
    #218
  • Nfol
    #232
    Olyasmi, mint az ObjectDock, csak nekem jobban tetszik annál, és szép nagy PNG ikonokat lehet beletenni.
  • The FlashBack
    #231
    az mire is jó?:P
  • Nfol
    #230
    Én speciel semmit sem tudok. Úgyhogy próbálkozok az RKLauncherrel.
  • The FlashBack
    #229
    énnek inkáb örülni kéne nem?
    ígye :]
  • Nfol
    #228
    Mindenki tud mindent. :|
  • Amse
    #227
    nemtom :)
  • The FlashBack
    #226
    mijeza nagy punnyadás amse?
  • Nfol
    #225
    Menüből sehogy. Szerkeszteni kell a bbinterface.rc-t, és abban meg tudod adni minden elemnek a pozícióját és a méreteit.
  • The FlashBack
    #224
    bbinterface-ben hol lehett állítani a buttonok méretét satübbi?
    melyik menüpont?
  • Nfol
    #223
    Nem tudom, ha nincsen fent az xoblite.net-en a pluginok között, akkor Google...
  • Somy
    #222
    thx! már közben elkezdtem a bbInterface-el szórakozni, ha sikerül akkor majd förakom valahova.
    jah és még egy a bbiTunes-t honnan tudom leszedni?
  • Nfol
    #221
    Egy strigula behúzva.
  • Nfol
    #220
    Hát, ez fogós kérdés... Ezen a képen szerintem használják a bbWinamp vagy bbiTunes plugint, a bbInterface-t biztosan, meg még pár egyéb dolgot, amiket jelenleg nem ismerek én sem. Esetleg a boxshots-on a kép szerzőjénél kellene megnézni, hogy nem linkelte-e be valahová a konfigot...
  • Somy
    #219
    bocs a nagy képért