298



  • The FlashBack
    #298

    Én személy szerint áttértem Litestep-re...
  • Amse
    #297
    a topic leállt, de az fut most is
  • The FlashBack
    #296
    leállt-e a totyik? mindenki letette a bblean-t?:|
  • Nfol
    #295
    Hol szeretnéd átírni a szöveget?

    Ha a menüben, akkor a blackbox/menu.rc-t nyisd meg és abban írd át magyarra a címeket.

    A betűtípust pedig a style-okban lehet megváltoztatni. Minden elem leírásában szerepel .font végződésű sor. Ha nem történik semmi, akkor vagy rosszul írtad be a betűtípus nevét, vagy a menüben be van kapcsolva a Global Font Override opció és akkor azt kapcsoldi ki előbb.
  • Lekvarostaska
    #294
    hol lehet az angol szöveget magyarra átirni? na meg hol lehet a betűtípust megváltoztatni??? köszi elöre is...
  • The FlashBack
    #293
    Rendi. Köszike
  • Nfol
    #292
    Annyit lehet a helyzeten segíteni, hogy meggondolod, melyik a legalacsonyabb felbontás azok között, amiket használsz, aztán a problémás pluginokat úgy helyezed el a képernyőn, hogy a legkisebb szélességű és magasságú képméret esetén is rajta legyenek a képen. Hú, ezt jól elmagyaráztam, mi?

    Szóval tegyük fel, hogy a Windowsod megy 1024*768-ban és 800*600-ban játszol. Játékból kilépéskor a pluginok elmásznak, kivéve, ha a bal felső sarok környékén voltak. A lényeg annyi, hogy a pluginokat ne tedd olyan helyre, ahol 800 pixelnélmesszebb vannak a kép bal szélétől, és így nem fognak mozogni maguktól. Nekem bevált ez a módszer.
  • Amse
    #291
    bbCalendar meg a bbSysMonPlus mászik el mindíg.
  • Nfol
    #290
    Mindegyik elmászik?

    Mert a bbSysMonPlus szeret mozgolódni, az tény, nekem viszont a többivel nem volt ilyen gondom, amikor használtam őket.
  • Nfol
    #289
    Sehol, legfeljebb valamilyen Bro@mmal lehet beletenni.
  • Amse
    #288
    nincs még arra megoldás, hogy ha futtatok vmit más felbontásban mint amiben a desktop van akkor ne másszanak el a pluginok?
  • The FlashBack
    #287
    Üdv
    Valaki megmondaná, hol találom a menüben a hibernációt?:)
  • Nfol
    #286
    Megjelent a bbInterface legújabb verziója, ami elég sok okosságot tud, például van lehetőség mindenféle varázslatok nélkül olyan gombok létrehozására, ami eltüntet vagy megjelenít egy másik bbInterface-es elemet, továbbá képes label-re kiírni a Winampos dalcímet és végre nem fagy meg az egész az állapotjelző csúszkától sem. Örülünk, Vincent?
  • Nfol
    #285
    Úgy tudom azért van kettő, hogy mindenféle BlackBox-verzió stílusai rendesen működjenek bbLean alatt is. Én mondjuk egyiket sem használom.
  • B@ldrick
    #284
    én így állítom be a hátteret a style fájlban, próbáld ki egy panorámással:
    rootCommand: bsetroot -f backgrounds\roadside.jpg
    de ha helpet kérsz a bsetroot.exe -h -val akkor láthatod hogy van neki egy -vdesk opciója ami a többmonitoros beállításhoz jó lehet (for multimonitor setup)
    csekit :)

    tényleg mi a különbség a bsetroot és bsetbg között, vmi backwards compatibility miatt tartották meg?
  • debug
    #283
    Tudtok arra megoldást, hogy én két monitort használok, és hogy hogyan tudnék két külön képet háttérnek felrakni a két monitorra, vagy egy két monitornyi felbontású panorámaképet berakni. Most úgy van beállítva, hogy a másik monitorra ki van terjesztve az asztal. Bblean nem tudom felülírja e ezt, a lényeg hogy most amit beállítok háttérnek, az jelenik meg mind a két monitoron, Köszi a segítséget!
  • Joey_The_Man
    #282
    köszi megvan
  • Amse
    #281
    át lehet szerkeszteni az rc fájlt, de a legegyszerűbb, hogy felülírod a plugit az eredetivel és újraindítod.
  • Malakai
    #280
    Jó, hogy megemlítetted desktop topikban, mostmár ez is févoricban. :)
  • Joey_The_Man
    #279
    igen ez megvolt.. csak azután kitöröltem azt a gombot.. azóta vagyok bajban. :-)
  • The FlashBack
    #278
    kezdésben behoz egy "about bbInterface" gombot, ha mindent jól csináltál, és egy halomnyi infót, innen kell kiindulni:-)
  • Joey_The_Man
    #277
    valaki segítsen, mert egyszerűen nem jövök rá, hogy tudom használni a pluginokat.. (tudom hogy én vagyok a láma)Interface plugint hozzáadtam és azóta nem bírom előhozni.. :SSS be van loadolva,de nem bírok vele folgozni.. köszi előre is a segítséget..
  • Joey_The_Man
    #276
    Felraktam ezt a bbLeant... ez egy csodálatos kis program :-D kösz a sok infot mindekinek.. :-D
  • Amse
    #275
    thx...
  • Nfol
    #274
    Amse: az RKLaunchert használom docknak, ha éppen használom, mert ingyenes és sokat tud.
  • HiPPoNaX
    #273
    rklauncher vagy yzdock pl
  • Amse
    #272
    nfol(vagy aki tudja): melyik progit használod ami hasonlít az objectdockhoz?
  • Nfol
    #271
    Gondoltam inkább tisztázom előre, mert van aki képes ilyesmit mellre szívni, és akkor baromi sokáig köhögi fel. :)

    Megnézem azért a Lost in the box-on is, hátha volt valakinek ilyen jellegű gondja.
  • k8bal
    #270
    okok köszi! az nem baj ha szájbarágós módszerrel írod le! :)
  • Nfol
    #269
    Tehát. A bbLean eltávolítása a következő lépésekkel lehetséges:

    1. Fut a bbLean. A menüjéből vagy parancssorból kiadod az uninstall parancsot, OK-t nyomsz.
    2. Újraindítod a gépet.
    3. Törlöd a bbLean könyvtárát.

    2005. júliusa óta használom a bbLeant. Nemegyszer volt rá példa, hogy vissza kellett állítanom az alap Windowsos shellt, és a fentiek betartásával soha nem volt probléma ebből.

    Szerintem most annyit tudsz tenni - már ha még nem oldódott meg a dolog -, hogy visszateszed a bbLeant, beállítod, hogy az legyen alapértelmezett, kicsit használod úgy a gépet, aztán szépen uninstallálod, ahogy fent leírtam. Lehet, hogy visszaállítja az összegabalyodott registry-bejegyzéseket. Ha nem, akkor... javító telepítés.

    Bocs, ha esetleg túlságosan dedós módon írtam le ezeket, nem akarlak sem megbántani, sem lenézni. És fenntartom annak a lehetőségét is, hogy valami egyéb probléma okozza ezt a hibát nálad, amivel még nem találkoztam.
  • k8bal
    #268
    az a gond hogy kikapcsolom bbLean-t teljesen! még a mappáját is törlöm > persze elötte uninstall hogy vissza állítsa alap témát utána újra indítás és nincs tálca! na ez a gond!
    erre mi a megoldás?
  • Nfol
    #267
    Na ez már igen!
  • Ch_Slater
    #266
    igen köszi, már okés. (egyébként ez volt a gond, amit irsz)
  • Nfol
    #265
    Nem értem a problémádat.

    Olyat nem lehet csinálni, hogy a Windows saját tálcája és a BBLean egyszerre működjön, hiszen éppen azért használod a BBLeant, hogy megszabadulj a tálcától. Vagy nem?
  • Nfol
    #264
    Pluginok között kikapcsolod a BBLeanSkin-t és kész.
  • Ch_Slater
    #263
    eléggé minimalista...(a linken a teljes felbontású van. 1280x1024)
  • Amse
    #262
    képt pls!
  • Ch_Slater
    #261
    BBSystemBarEX: jó, tetszik és mostmár úgy néz ki minden, ahogy én szeretném.. :))
  • k8bal
    #260
    meg úgyse jó hogy fut bbLean és Plug-In-ek közt kikapcsolom a LeanSkin-t és a Bar -t is! akkor se látom a tálcát!
    viszont az ablakoknak eredeti windows-on skine lesz!

    és a másik profilomba ott működik a tálca tehát nem a windows nyomorodott meg!
  • k8bal
    #259
    picsába már!

    rábökök az uninstall-ra a bbLean-en belül újra indít gép > nincs tálca cska indításnál bevillan!!!
    ez mi??
    miért nem látom az alap windows-os tálcát??
    nincs skinnelve a sima xp-set akarom!!
    meg nyomom windows gombot billentyűzeten akkor bejön a start de nem látom a tálcát!
    most mit lehet tenni?

    ha ez a bbLean ára akkor köszönöm de ebből nem kérek!