22
  • phunky
    #22
    Sámson te kuki vagy
  • rudiking
    #21
    Nem hiszem, hgy nektek az lenne az első dolgotok hogy rohantok a szabadalmi központba(miközbe odakint tombol az 1971-es tél:D)
  • GulaSoft
    #20
    http://www.cvonline.hu/news/index.php?news_id=78&sec=1
    http://hvg.hu/Tudomany/20041203interhist.aspx

    A második cikkből kiderül, hogy a mai email alapjait egy Larry Roberts nevű fickó írta.
    Ray Tomlinson-nak munkaköri feladata volt két meglévő technológiát összekapcsolni, és a nagy isten program 200 sorból állt, ami ha gépikódot nézzük, hát nem egy nagy mennyiség.
    Tehát a fószer a munkáját végezte, mások mondták neki mit kell megvalósítani, ezért fizetést kapott (és akkoriban ezeket az embereket nagyon megfizették), igazából csak két rendszert kötött össze.
    Mint írtam jókor vol jóhelyen, és az igazi email rendszert nem is ő írta, hanem ez a szerencsétlen Larry manus aköről persze senki nem tud semmit.
  • sajtos
    #19
  • kotizsoka
    #18
    szívből gratulálok a "mesternek", a mail tényleg egy nagyon szuper dolog... jó lenne e-mailben is köszönteni...
  • GulaSoft
    #17
    Jó helyen volt, jó időben. Olvassátok el a wikipedias cikket, már előtte is voltak levelezőkezdemények, most az hogy pont akkor érett meg rá az igény, és pont ott ült az első hálózat előtt az a személyes szerncséje.
    Istenítsük azt is aki kitalálta, hogy kössék össze a gépeket, meg mindenkit egyenként aki a kezdeteknél kitalált valamit. Akkoriban nem volt nehéz új dolgot kitalálni. Biztos akkor is voltak olyan találmányok amik akkoriban nem terjedtek el, aztán az idők folyamán más emberek ugyan azt megcsinálták, és akkor már megérett a világ, meg a technika a használatára.
    Ezekről a névtelen emberekről persze nem szól a fáma.
    Lehet, hogy ha egy évvel előtte találta volna ki az email elválasztáshoz a @-oat, akkor az nem terjedt volna el, mert még csak 2 gép volt hálóba kötve, és most egy másik faszi % jelét használnánk email elválasztónak, és most azt az embert istenítenénk.
    Nem voltak ezek ám sokkal nagyobb fejek, mint a mai emberek, csak egy technológia születésénél voltak pont jó helyen.
    Ez olyan, mintha az orvosnak gratulálnának egy szülésnél, mert milyen ügyesen végignézte amint egy nő kínkeservel megszüli a gyereket, és a végén a doki elvágja a köldökzsinórt.
  • Sámson
    #16
    A saját önző kis érdekéből csinálta, hogy tudjon levelezni. Később ez mások érdekét is szolgálta.
    Nehogy már elkezdjetek Szentet csinálni belölle...

  • CsabiDuke
    #15
    Sajnos kevés az ilyen ember mint Ray Tomlinson... Sajnos!
  • MrTressy
    #14
    én nem szeretném de ha én lettem volna az ö helyébe most kéne
  • Pharaoh
    #13
    Azt szerintem nem lehet, mert ugyna olyna jel, mint a <>#&@{}<;>*. És mint a cikkben van már az 1500-as évektől használják.
  • Roli
    #12
    ezek szerint Te azt szeretnéd, hogy fizetni kelljen az e-mailért? levelenként 1 cent...

    Inkább aranyba kéne foglalni az ilyen emberek nevét! Azért csinálta valamit mert jónak tartotta és nem a pénz miatt! Rá kéne már döbbenni, hogy ne csak a lé miatt fejlesszük a világot, hanem saját magunk és társaink érdekében!
  • MrTressy
    #11
    hát jól hülyére kereshette volna magát ha csak 1 árva centet kér emailenként...akkor is milliárdos lenne
  • Gerygrey
    #10
    "Azt hittem, ez egy jópofa ötlet. Másra nem gondoltam" - nyilatkozta a szakember évekkel később.

    Én tuti levédettem volna, és évekkel később úgy nyilatkoztam volna hogy szerettem volna létrehozni valamit az egész emberi társadalom életének megkönnyítésére. Mondjuk lehet hogy ilyen hozzáállású emberek nem nagyon szoktak világrengető dolgokat feltalálni :)
  • roliika
    #8
    Szerinted szüksége van rá?:-))
  • ffxi
    #7
    Nem a pénz miatt csinálta.
  • kev
    #6
    Vagy a második..
  • UNREG
    #5
    Szegény, ha levédette volna az ötletét, ma ő lenne a világ leggazdagabb embere. :)
  • Kutuvoz
    #4
    lassan már levédhetné valaki a kukacot,

    mielőtt valaki más fogja...
  • szombi
    #3
    Ha megadná a bankszámla számát, én küddenék neki lét!
  • duke
    #2
    Szerintem tok bena a csoka,kuldtem is neki egy levelet hogy bena vagy,de nem mukodik a megadott email cim.
  • jejhas
    #1