116
  • Ulkesh
    #116
    "ÉS KIZÁRT hogy más gyártók nem így csinálják..."

    Nezzel meg egy Sony Vaio-t belulrol, majd maskent gondolsz erre :)
  • droland
    #115
    Amióta az Adidas ázsiából vásárol fel cipőket, majd ráragassza az adidas emblémát és így keres profitot, én azóta nem hiszek ebben a kommers nem kommersben. Mert a suli amit kapott fujitsu siemens gépeket, melyeknek darabját számlázták CSAK 230e ftért egy kb. 15000 forintos via lap van benne, egy 3ghz celeron64 meg ugye az integrált via vga, és GYÖNYÖRŰ Fuj-Sie ház, mindez hangtalan működéssel, plusz OLYAN SZÁNDÉKOSAN ÁTALAKAÍTOT alaplap hozzá a fuj-Sie táppal, hogyha bedöglik CSAK TŐLÜK veheted meg a tápot 20e ft környékén, amibe semmi plusz nincs azóta NEM hiszek a kommers nem kommersben, ÉS KIZÁRT hogy más gyártók nem így csinálják...
  • Ulkesh
    #114
    "Bocsánat, nem akarlak megbántani, de egy PC vs iMac esetében PC-vel adott árkategóriában több teljesítmény elérhető, és ez tény..."

    Ha nem vagy igenyes es megelegszel a kommersz alkatreszekkel, akkor ez igaz.
    Ha brand-et hasonlitasz brand-hez, akkor nem igaz.
    Egy mai Mac-hez hasonlo teljesitmenyu Sony, vagy IBM gep, nem hogy olcsobb, hanem dragabb, mint az Apple..
  • Ulkesh
    #113
    "gyorsan össze állítottam egy konfigot PC,"

    Ezt gondold at megegyszer. Ha egy PC-s konfigot akarsz osszeallitani, ami tobbe kevesbe egyezik egy iMac-kel, akkor vedd figyelembe a hangtalan mukodest es a kompakt meretet is legyszi.
    Tehat kezdjed osszerakni a gepet, de minimum egy barebone konfiggal..

    "AMD Athlon 64 3000 754 BOX 30720"

    Ezt a procit reggelire eszi meg a Core Duo 2 GHz-en (X2 4200-al van egy sulycsoportban)..

    "Összesen 243024 HUF BRUTTÓ!!!!!
    Azt hiszem ez egy elég ütős konfig ára. Hol van ez 500ezerhez te csicska gyerek!"

    Egy 20"-os Inteles iMac 466 eFt..

    Ha PC-t akarsz ilyet osszerakni, akkor kezdjuk:

    20"-os HD display - 230 eFt
    Barebone alaprendszer - 140 eFt
    AMD X2 4200 - 105 eFt
    512 MB RAM - 10 eFt
    250 GB HDD - 26 eFt
    DL DVD-író - 12 eFt
    Rendszerhez illeszkedo bill. es eger - 15 eFt

    Összesen: 538.000 Ft

    Mar majdnem egy 100-assal dragabb, de meg nincs benne hasznalhato OS, nincsennek programok, csak a csupasz vas..
  • MacrosTheBlack
    #112
    A Tasnádi meg 1 perc alatt megkeresi egy pc árát. :P
  • LaPalma
    #111
    nem bántottál meg, egyébként sem vagyok sértődős, kapok a főnökömtől eleget.
    valóban nagyobb teljesítményt lehet elérni pc-vel. de én amikor megvettem az imac-et azt néztem, hogy mit kapok a pénzemért. kaptam egy jó és biztosnágos oprendszert a nagyon jó vas mellé. kaptam egy iwork-ot (office csomag) és az ilife-ot (nézz utána mi az, hosszú lenne elmagyarázni). kaptam egy könyvelő programot (quicken), azóta nem fizetek a könyvelőmnek. volt, amit nem kaptam, vagy nem kellett megvennem, sőt használnom sem kell: ilyenek a vírusírtó, ad-aware programok. nem kellett hardverösszerakással és driver telepítésekkel foglalkoznom, és nem is kellett ezért fizetnem. csak használnom kellett. két hét munka alatt megkerestem az árát :)
    nekem megérte
  • droland
    #110
    Bocsánat, nem akarlak megbántani, de egy PC vs iMac esetében PC-vel adott árkategóriában több teljesítmény elérhető, és ez tény...
  • LaPalma
    #109
    nem érted, amit leírtam, inkább hagyjuk...
  • droland
    #108
    Mind amellett egy dual procis p4 ht-vel meg a 20 colos tft-del halálra veri a 20COLOS :) IMAC-edet, és akkor még mindíg 500.000 alatt vagyunk. Bárhonnan is nézzük teljesítményben SOKKAL jobban ki lehet jönni PC konfigurációval, mint iMac királlyal.

    UI: Próbálgattam játszani azzal a tipikus Ipod-dal, de sajnos annak is csak a híre volt nagy... egy creative media center mérföldekkel ugye, de ez is csak azért über, mert "i", holott csak egy név, de hát reklámmal, marketingel (lásd: ms) mindent el lehet érni, bármennyire is jó, bármennyire is szar...
  • droland
    #107
    Az előbb még a PC szarabb volt mint a MAC. Az előbb még teljesítményről beszéltünk. Most már Inteles IMac-en van a hangsúly, de hogy akkor hogy is van ez? Most akkor az Intel PC platform, vagy akkor összekeverjük, mint a kását, és akkor már Inteles Imac és akkor király? Vagy most 20" vagy mennyi? Vagy akkor most a 20" befolyásolja a teljesítményt? Mert mintha az előbb arról beszéltünk volna, hogy azonos pénz"kidobás" mellett egy jóval jobb teljesítményű PC-ről beszéltünk a Mac mellett. De akkor most honnan is nézzünk?

    VAGY MOST AKKOR HONNAN AKAROD MEGKÖZELÍTENI? Nem értem...
  • LaPalma
    #106
    kicsit nézz vissza a 77-es bejegyzéstől felfelé, aztán próbáld meg úgy bizonytani az állításodat. vagy úgy, hogy te összeállítasz egy intel imac 20"-ossal azonos gépet
    az a gond, hogy vagdalkozol az állításokkal
  • droland
    #105
    A másik gond pedig az, hogy HISZITEK, hogy a MAC-ban lévő hardver az milyen überkirály, holott a MAC-nek régen is javarészt pl. az nvidia és a max volt a beszállítója, tehát 90%-ban a hardver UGYANAZ, csak hardver szinten annyi van bele rakva, hogy más lapban marhára ne induljon el, de ezt is megoldották, hogy más foglalat legyen. Tehát te valójában 2x annyiért megveszed ua, mert rá van írva, hogy MAC.
  • droland
    #104
    Tudod a probléma csak annyi, hogy egy akármennyibe kerülő Mac ellen simán össze lehet állítani ugyanannyiért egy olyan PC-t, ami sebességben legalább a duplájára veri. Csak ez itt a gond...
  • uniu
    #103
    Nem rossz az ipod. Most neztem egy szines LCDs valtozatot es eleg fincsi volt minden telintetben(LCD minosege, kezelhetoseg stb). Amilyen egyszeru kinezetre annyira gyors kezelni. Amugy meg ki lehet tenni a videokimenetet TV-re, es lehet nyomni a divx-es filmeket!
  • LaPalma
    #102
    hol írtam ilyent, hogy van benne gsm egység? már olvasni is nehezedre esik?
  • uniu
    #101
    Nem kell komolyan venni. Nezd meg a cikkirot is... ha megfigyeled blikkes, provokativ, "uszitsuk az nep egyszeru gyermeket", "stilusa" van.
  • bakterrier
    #100
    939-es alaplap, 754-es procival?
  • Dzson
    #99
    Okos vagy nagyon. Ha rajtad múlna még mindig gőzgéppel haladnánk, mert milyen hülyeség az, hogy jön egy újabb és sokkal jobb technológia. És látom ismered az iPod-ot is, mert szerinted van benne cellular GSM hálózatokat kezelő egység.

    A sok tudatlan azért vesz iPod-ot, mert
    1: neki ez kell (tisztelem a véleményét).
    2: mert apple.
    3: mert a hozzád hasonló szerencsétlenek azt mondják neki.
  • LaPalma
    #98
    benned valszeg egy nostradamus reinkarnációja lakozik és épp böfögött, amikor ezt leírtad.
    ha az ipodnak vége, akkor vajon a sok tudatlan miért vesz még mindig ipodot? és honnan veszed, hogy az ipod-ban nem lesz szupergyors adatátvitel két héten belül?
    neked tényleg nem kell internet, mert csak hülyeségek beírására használod
  • Dzson
    #97
    Az iPod-nak vége. A 3G konferencián olyan mobilokat és adatátvitelt mutattak be, amin secperc alatt lejön egy mp3 vagy akármilyen zeneszám. Nem kell internet, mac, iPod, stb. a zenéket úgy veszed mint most a csengőhangokat. Az iPod amúgy is q drága a tudásához képest. Lehet elfelejteni az Apple márkanevet.
  • arty
    #96
    az, h "pondró managger" a mentalitására értettem, üzletileg ettől még lehet sikeres :)

    nekem spec nem tetszik az alma dezign, de elismerem az eredményeket, sokaknak bejön :)
  • arty
    #95
    "csunya dolog vagdalkozni a szavakkal, ha te még kis menedzser sem vagy..."

    nekem nem életcél, h managger legyek, igazából az inkább, h sose legyek az, avagy olyan mentalitású :)
  • Equ
    #94
    valóban, úgy már nem is tűnik annyira akciósnak...
  • Godefroy
    #93
    nem forint, font... van egy kis különbség
  • kbupdate
    #92
    ár/érték, ja nézzük, hogy mit lehet kezdeni egy full-os mac és PCvel... PC mindent tud ami mac, de PC-re ott vannak a játékok is, ami szintén igen csak dob a piacon. PC-re ott Windows/Linux választható lehetőség is. na mindegy. még csak ennyit szerettem volna hozzáfúzni.
  • Equ
    #91
    "láttam adtak hozzá jelképes pár száz fontért "

    az valami nagyon különleges akció lehetett :)
    most, ha besétálsz egy mac boltba, csak trial-t kapsz és a teljes nem párszáz ft lesz... :)
  • Godefroy
    #90
    Ez nem igaz én vennék MAc-et mer térdekes játékszer lenne és lenne rá 1 millio körüli összegem... de nem akarok ennyit egy gépre költeni.
    Nemrég vettem egy C-64et 4 rugoért most azt nyúzom!
    És nagyon jó, tisztára mint a 80 as években!!!
  • Godefroy
    #89
    Nem nem , láttam adtak hozzá jelképes pár száz fontért
  • LaPalma
    #88
    valóban nincs benne, de iLife és iWork (ez egy office csomag) benne van...
    és nem kell vírusírtóra költeni
    de hiába is győzködjük egymást, ri nem fogtok mac-et venni, ha a leszakad az ég, akkor sem. én meg elvagyok a saját mac-jeimmel és a buherálás helyett dolgozom velük. és többszörösen kitermeltem már az árukat
  • Equ
    #87
    remélem, hogy nem a 30 napos trial-ra gondolsz, amit mellécsomagolnak :)
  • Godefroy
    #86
    Van Office macre is ebbebn tévedsz de a többi igaz.
  • Equ
    #85
    ms office-t ne rakj hozzá, mert a mac-ben sincs... Ha elég egy oo akkor az mindkettőnél ingyenes, ha nem, akkor mindkettőnél ennyi, leszámitva, hogy winre ingyen van a diákoknak, mac-re ugyanúgy egy rakás pénz, akárki is veszi.

    Bluetooth, wifi együtt 15e mondjuk, de hozzá kell tenni, hogy pc-n, ha akarsz 100 mbiteset veszel, a mac-be rádkényszeritenek egy 54-est...

    A csak 8x-os és csak pluszos DL-t kezelő iró is kicsit vicces mac-ben, a pio. 110-es nagyságrendekkel jobb nála :)

    Aztán, a mac 17-es lcdjének a 120-140 fokos láthatósági szöge nagyon gyenge, a kontrasztját fel se merték tüntetni... :)
  • LaPalma
    #84
    nem haraxom, leginkább azért, mert nem én voltam az, akinek nekiestél
    ellenben, ha lenne mac-ből is tetszőlege elemekből összerakható konfig, akkot bizonyára lehetne olcsóbbat összerakni. de nincs, ezért azt kell nézni, h ogy mi van benne és hogy ami benne van, az vajon megéri-e. és azt kijelenthetjük, hogy ilyen kompakt asztali gépet nem lehet kihozni ennyiből. illetve nem lenne sokkal olcsóbb. de egy nem hozzáértő gizike kénytelen fizetni a számtech boltosnak az összeszerelésért és a telepítésekért. hozzáértőknél természetesen lejön ez az összeg
    szóval a lényeg: az ár/érték arány
  • kbupdate
    #83
    szándékosan hagytam ki a windows-t meg az office-t. egy Home XP 25ezer ft (igaz OEM), de ott van a "linux" is, ami amúgyis ingyenes, (de persze a windowsért se fizetnek az esetek (80%ban).

    Officeról meg ne beszéljünk szintén, az is már 60eFt, de pl diákoknak INGYENES meg tanároknak stb, SŐT Windows alá még OO is mehet, ami szintén full ingyenes.

    na jó, adjuk hozzá

    Windows XP Home OEM HUN 24600

    Office 2003 Basic OEM HUN 54480


    ez plusz, 79080

    azaz 322104.

    "egy jobb PC 500e", nos? a webcam az nem feltétlen kelléke, de 3-5 ezerből meg van az is, izlés kérdése ki milyet akar.

    A TFT-t azért írtam mert TFT, de CRT-ből már jóval olcsóbban megvan, jobb minőségben. a Samsung 710N-es csak 1 volt a listán (nem a legolcsóbb 17es TFT) kiragadtam és kész, vannak még lehetőségek. de árban ott vagy még mindig 350 alatt simán.

    amúgy ne haragudj hogy úg neked estem, csak az az 500-as hülyeség nagyon felbosszantott.
  • LaPalma
    #82
    http://www.apple.com/imac/whatsinside.html
    bocs, ez lemaradt
  • Godefroy
    #81
    Az USA-ban 5% a piaci részesedése... hát tényleg oriási!
  • LaPalma
    #80
    ja, kihagytam a bluetooth-ot, a wifi-t.
    de itt a komplett speckó imac 17" brutto 355-ért
  • LaPalma
    #79
    azt a samsung tft-t kidobhatod, a 17"-os imac-ban lévőhöz képest egy gagyiszar. nekem ilyen samsung van a melóhelyen, tudom miről beszélek
    de!
    számolj hozzá még egy windows-t, egy alap office csomagot, egy webkamerát (isight minőségű 640x480)
    ezzel most mennyi jön ki?
  • kbupdate
    #78
    az meg hogy ehhez hasonló mac konfigot álmodban sem tudnál összeállítani még mindig 500ezer ft alatt! a kompatibilitásról nem is beszélve.
  • kbupdate
    #77
    gyorsan össze állítottam egy konfigot PC,

    Abit AMD 939 AN8 Ultra DDR PCX SATA 28680

    AMD Athlon 64 3000 754 BOX 30720


    AMD cooler csapágyas 754/939 3120


    512MB DDRII/533 Kingston/Kingmax 10680

    512MB DDRII/533 Kingston/Kingmax 10680

    tehát 1GB

    200 GB 7200 Samsung 3 év garancia 8MB S-ATA II 23880

    105 gombos, magyar AT - ATX 1152

    Ati X800 GTO 128MB TV PCI-E 43200

    17" TFT!!! Samsung 710N 68280

    DVD író Poneer 110D Dual 10680

    Midi torony ATX Codegen/Delux 7200

    Genius Soros/PS2 672

    Genius SP-K16 320W PMPO 4080


    Összesen 243024 HUF BRUTTÓ!!!!!

    Azt hiszem ez egy elég ütős konfig ára. Hol van ez 500ezerhez te csicska gyerek!