405
Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • djemba-djemba
    #124
    Én fél évig Ausztrában éltem. Ami nekem elsőre feltűnt (az anyagi különbségeken kívül), az az emberek mentalitása. Mihelyst Sopronban leszálltam, már éreztem, hogy itthon vagyok. Feltettem egy kérdést az egyik vasutasnak, mire az olyan lenézően válaszolt, hogy az hihetetlen. Na a sógorok nem így szoktak válaszolni.

    A lényeg, hogy szerintem pénzügyileg is le vagyunk maradva, de ami sokkal nagyobb probléma, az a MENTALITÁSUNK.
  • Ron Ragm
    #123
    Mennék, de nem érné meg.
  • bertino
    #122
    vagy kocsival kell járni... bár az se egy nagy élvezet
  • CattiBrie
    #121
    lol

    de nem reggel :D


    azt ugye tod, hogy bejárni baromira nem leányálom?
    tömött buszok/hévek..
    dugók mindnehol


    bár ha monnyuk 11re kéne járni... :D
  • moralosan
    #120
    *egyelőre :P

    Még hány ilyen választós topicot fogsz nyitni?
  • djemba-djemba
    #119
    jaja, az tényleg zsír lenne
  • DJviolin
    #118
    Ez is megoldás.
  • djemba-djemba
    #117
    pontosan
  • PyRex
    #116
    Esetleg Budapesttől nem messze, egy szép helyen lakni, és feljárni dolgozni...
  • DJviolin
    #115
    Budapesten lehet hogy nem szép a vidék, de ezt kompenzálja a sok munkahely, ami itt vidéken hiánycikk. Ergo Budapest és a vidék egy szinten van. A tökéletes párosítás a vidék lenne sok munkahellyel.
  • PyRex
    #114
    Ja lehet, ha nem Budapesten laknék én sem akarnék elmenni :D
  • DJviolin
    #113
    Üdvözletem!

    Magyarországot választom. Mert szeretem a hazám. Azért egy picit bővebben is kifejtem majd:

    Szóval ide születtem, ezt a nyelvet beszélem, és nekem IS az őseim Árpád, István, és a többi fejedelem. Méltó utóduk szeretnék lenni, és ezért holtodiglan-holtomiglan, jóban-rosszban, esőben és szélben, háborúban és békében, haragban és jókedvben, nézeteltéréskor és egyetértéskor, jólétben és szegénységben kitartok a hazám mellett. Mert szeretem. Mert szépek a csajok, mert szép a vidék (legalábbis itt vidéken), mert szeretem a falum, és szeretek itt élni. Nekem nem érne meg annyit a jobb fizetés, hogy elhagyjam a szülőföldem.

    Maradok tisztelettel:
    ifj. DJviolin
  • bertino
    #112
    srácok, nyáron go ki Hollandia meló ha minden jol megy, utána majd mesélek az ottanról ;)
  • PyRex
    #111
    ok, majd ha éltél más országban, akkor meglátom mit mondasz.
  • Láma!
    #110
    tény hogy nem éltem még kinn, de akkor is basszza meg magyar vagyok:D
  • PyRex
    #109
    najah :D
  • joebacsi
    #108
    nemtom, speciel nekem jóitt a balkánon, minden hátránya ellenére :)
  • Dying Soul
    #107
    Nem akarok vitatkozni, de iménti kijelentésdnek feltételezem nincs súlya, hacsak eddig nem éltél minimum 2-3 évet másik 3 országban. ("ebben az országban érzem egyedül otthon magam.)"

    Ez körülbelül olyan, mikor azt kérdezik a fiútól, hogy miért jó lánynak lenni?
  • Super Mario
    #106
    Én úgy mennék el, hogy nem fájna a szívem
  • PyRex
    #105
    Azért Angliában biztos nem gyújtana fel egy 12 éves gyerek egy házat a felelőtlenségével...
  • PyRex
    #104
    Hú miért itt jól nevelik őket? Multkor 3 kb. 10-12 éves forma srác majdnem felgyújtotta az újságpapírtartót a ház előtt és még nekik állt feljebb. Eszükbe sem jutott, hogy mennyire rosszul is elsülhet egy ilyen dolog...
  • takibalint
    #103
    Igen Magyarorszagon sok felesleges dolgot oktatnak, de ez inkab a felsooktatasra igaz, nem? En az alapfoku oktatasrol beszeltem, az elobb. Altalanos iskolarol, de az oktatas csak 1 kerdes, a masik a neveles, es Angliaban nem igazan neveleki rendesen a gyerekeket. Ennek tobb oka is van.
  • PyRex
    #102
    jó hát nemtom, szerintem lehetnek eltérő tapasztalatok, nem?

    szerk: jó hát nem fekete munkáról beszélek :) az tény mondjuk, hogy angliából még repülővel is megéri visszajönni pl. fogorvoshoz :)
  • thiefpaper
    #101
    Magyarországon meg csomó felesleges dolgot oktatnak, aminek semmi köze nincsen az élethez. Tehetségkutatás is 0. Sportban meg csak a foci, a foci (ahelyett, hogy néznénk, és támogatnánk más sportágakat, foci EB helyet, fedett pályás jégcsarnok építése pl., mert hokiban nem vagyunk bénák, csak lehetőségeink nincsenek).
  • Lammer
    #100
    nemcsak a banasmod... kicsit lenezoek, ereztetik... szal elegge felemelo :C
    szerk: ezzel csak azt akarom erzekeltetni, hogy ott sem kolbaszbol van a kerites... raadas, ha veletelen bajod esik, es veletlen fekete munkas vagy, gatyadat is kifizeted az ellatasra(nagoyn sok ilyen eset van) persze igy korrekt, hisz beedik magukat az ingyeneloktol ez okes... nomeg a szorakozas sem oylan olcso(szinhaz, etterem) hmmm szal jobban keresel, dragabbak is az arak... bar meg mindig jobban kijossz, mint itthon... ez teny :C
  • PyRex
    #99
    Nekem tök vegyes, van aki fizikai munkát végez, van aki szellemit. És ha valakinek nem jött össze és visszatért, akkor sem amiatt, mert kellemetlen tapasztalatai lennének a bánásmóddal, stb.
  • takibalint
    #98
    Azert az angol gyerekekrol inkabb ne beszeljunk, naluk rosszabb keves van a foldon, az angol oktatas, amit kapnak, az szinten nem az egeket verdesi, persze ha nem maganiskolaba adod sok penzert.
  • Lammer
    #97
    huuuu hat nemtom... de nekem nem habmenedzser ismeroseim vannak, azokat biztos konnyebben be(el)fogadjak stb(epitoipar, vendeglatas stb)
  • PyRex
    #96
    Hú nekem meg az ismerőseim pont mást mondanak, na most akkor kinek az ismerőseinek higyjünk?? Igaz nekem Angliában és Spanyolországban vannak ilyen ismerőseim.
  • Lammer
    #95
    de :DDDDDDD
    most jott haza Irorszagbol ismeros(atmenetileg, megy vissza, csak hazajott szuleihez)... kinnt el ott doglozik(vannak meg magyarok ugyancsak) es szerintem o is komolyan gondolja... sooot eddig akivel beszelgettem (altalaban NEmet,Osztrakban dolgozok) kivetel nelkul ugyenzt mondtak, hogy igenigen jobb a kereet, felre is tudnak rakni meg minden, de ok ott olyanok mint itt a romanok, cigok...
  • Láma!
    #94
    ahha. és az egész familit kiviszed, vagy csak a nöket és a gyerekeket?:)
  • PyRex
    #93
    Normális a helyzet? Minimum 15 év :(
  • Sanyix
    #92
    Simán tűznék el innen, ha lenne lehetőség... Aztán ha normális helyzet lesz akkor talán visszajönnék.
  • Láma!
    #91
    volt rá nem egy példa, de talán manapság mér finomabb a helyzet.
  • PyRex
    #90
    Nem, nekem pontosan a családom a fontosabb, pontosan emiatt nem jönnék vissza, ha már egyszer felépítettem egy egzisztenciát külföldön.
  • Lammer
    #89
    -warning- erdekwhore detected... :o
  • PyRex
    #88
    Szerinted ott úgy viselkednek velünk, mint mi itthon a románokkal?? Na ne már, ezt te sem mondod komolyan... :)
  • Láma!
    #87
    figyi, meg fogom, de miért is tegyem????
    ha egyszer megvan mindene ami kell neki, miért maradna kinn, amikor itthon van a családja, és a barátai???
    neked fontosabb a pénz mint a barátok, vagy a család?
    és ezt a mondatot ne forgasd ki pliz.
    tehát ne ird azt, hogy "jo hajléktalan vagyok, de van egy csomo barátom", mert tudod hogy nem erre gondoltam.
  • Lammer
    #86
    tok jo kinnt "romannak" lenni tuti... biztos felelmelo erzes...
  • Láma!
    #85
    ezt em kivántam neked, csak egy példát hoztam. de egyébként az egy dolog, hogy te ott otthon érzed majd magad, viszont nem biztos, a ténylegesen hazaiak is igy gondolják majd;)