405
Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • PyRex
    #84
    Kérdezd meg, hogy mennyit keresett ott és mennyit itthon...
  • DanielT
    #83
    Áááá, azt ne tedd, felesleges. Sokkal egyszerűbb hangzatos szavakat kántálni, mint hazaszeretet, magyarság stb...
  • PyRex
    #82
    hazaszeretet? de, tudom mi az, bármilyen meglepő is :) Csak attól még gondolkozom.
  • Láma!
    #81
    figyelj, a környezetemben is van, nem egy ember aki ezt tette. a szomszédom pl aszsem 5 évig volt kinnt No-ban, aztán hazajött, épült egy házat, vett egy autot, már 3 gyereke van, és boldogok!
    vajon ök is ennyire buták lennének?? vagy hiányzott neki a család, barátok, és ez az elcseszett ország?
    szerintem nem annyira buta a srác
  • PyRex
    #80
    Ezt fogja tenni. Aztán hazajön, ide, ahol nem fog annyit keresni, de drágábbak az árak és pár év alatt ott tart majd, mintha el sem ment volna :)
  • Lammer
    #79
    tudod az a szo, amit "ti" sosem fogtok megerteni... ;)
  • DanielT
    #78
    Én nem kívánok ilyet neked, inkább azt, hogy menj el a világ legszebb tájai egyikére, alapozd meg a saját és családod egzisztenciáját, hogy gondtalanul és boldogan éljenek és kiáltsd el magad tetszőleges nyelven, hogy "Itthon vagyok".

    Ugye nem mindenből azt kéred amit először meglátsz vagy eléd raknak?
  • PyRex
    #77
    Bocs, hogy ezt mondom, de akkor te elég buta ember vagy. Ha a külföldön megkeresett pénzeddel ide jössz és hagyod, hogy ellopják tőled. Sokkal több adód fizetsz, sokkal rosszabb körülmények között élsz, mint külföldön és még sorolhatnám ugye. De nem, te vissza jössz és ezt választod :) Hát te tudod, tedd ezt.
  • Láma!
    #76
    de ezt ausztria kivételével minden szomszédban megjátszhatod
  • Láma!
    #75
    :)
    ez jo.
    jah, a földön érzed otthon magad. akkor neked nincs konkrét otthonod???
    szerintem menj egy icsit délebbre, mondjuk szerbiába, és kiáltsd el magad magyarul, hogy otthon vagyok!
    ha 5 percen belül nem áll kés a hátadban, akkor várj még 5öt;)
  • Láma!
    #74
    ember ki beszél erröl?????
    sokkal többet elérek kint, keresek x összeget. és igen, visszajönnék, vennék egy lakást, és élnék tovább, befektetve a kint szerzett pénzem. mert mint ahogy jellebb is elhangzott ebben az országban érzem egyedül otthon magam.
    de ez már az én bajom...:)
  • PyRex
    #73
    lol :)
  • DanielT
    #72
    Én a Föld nevű bolygón érzem otthon magam, nem korlátozom a lehetőségeimet megszokás és kényelmi szempontokból.
  • PyRex
    #71
    Jajj, ne mondd azt, hogy kimész, "pillanataok alatt" sokkal többet elérsz könnyebben (persze ha van tudásod meg tehetséged), mint itthon szenvedve, hosszabb idő alatt, de TE VISSZAJÖSSZ IDE SZENVEDNI. Hát ez nagyon lol...
  • Láma!
    #70
    "ebben az országban érzem egyedül otthon magam"
    erröl van szo!
  • Láma!
    #69
    nos, a Vb-cim mindnkinek hiányzik, de az a nemzedék a mai napig tudja, a németeket kivéve persze, hogy valojában ki volt az 50'-es években, és föleg 54'-ben Bernben a világ legjobbja.
  • I.C.ram
    #68
    Sajnos sokan elég ostobák, sajnos. :( Csak azt sajnálom, hogy csak a szájuk nagy és tényleg nem lépnek le :(

    Egyébként én is szívesen elmennék, de a szívem visszahúz ide mindig. Itt nőttem fel, itt vannak a barátaim, ebben az országban érzem egyedül otthon magam stb.
  • Láma!
    #67
    vszinüleg nem. és akkor vszinüleg nem is kéne ezen vitáznunk, de nem igy történt.
    mindkettönk legnagyobb sajnálatára.
  • DanielT
    #66
    Fociban nem vagyok penge valóban. Számomra megtestesít mindent ami primitív, főleg a közönség miatt(nem csak itthon persze, hogy félreértés ne essék). Mindesetre hiányzik nekem az a VB kupa, ha már übermindetelverőultrakirálymagyartanítómesterfocisták vagyunk! :)
  • Láma!
    #65
    nem mondtam hogy nem:)
    menj nyugodtan, senki sem tart vissza.
    én nem arrol beszélek hogy ne menj ki. csak arrol, hogy kinek mit jelent a haza szo.
    mint irtam, énis kimennék egy idöre, csakhogy keressek némi pénzt, de nem tudnék kint megöregedni...
  • Lammer
    #64
    "Amin mindig röhögök, az nagy "Aranycsapat"" ez mar verlazito!!! baszki legalabb informalodnal utana... 3 azaz HAROM olimpiabajnoki cim... talan olvassal annak is utana, hogy a legnagyobb focinemzet Brazilia SOHASEM tudott megverni minket(ezt a modernkori aranylabu alakulatunk el is baszta rendesen)... es meg sorolhatnam... ujsagcikkek vannak (kulfoldiek) hogy felnek a magyaroktol mindenhol... a 38as VBn is erdekesen a csoportmeccsen nagyon csunyan elpaholtuk a nemeteket, utana a dontoben erdekes modon kikaptunk toluk... vannak erdekes dolgok... ket lehetoseg volt: ha "lefekudtek" nekik, akkor kopok rajuk, mert "hazaarulas" egy reszrol, ha viszont "fenyegettek" oket, akkor az mar mas... mert ez a hulye magyarazat, hogy kifulladtak a dontore, ez kicsit inog, erdekes vegigverik a "vilagot" (pont elotte ugye a dontost iszoynat alazoan) es utana hirtelen megall a tudomany? hmmmz
  • Láma!
    #63
    jajj jajj...
    azt hiszem komoly gondokkal küzdesz, föleg foci terültén.
    "Volt olyan év, hogy ők voltak a világ legjobbjai? Nem. Soha nem voltak a legjobbak, valaki mindig elverte őket(nincs VB címünk ha jól tudom). "
    Vb-t 4évente rendeznek. ha pontosan tudni akarod megkersem, de ha jol emlékszem, ugy 2-3éven át veretlenek voltunk, és hidd el nem 5havonta játszottunk. mindig is voltak akik jobban rugták a labdát?
    jobb ha tölem tudod hogy abban a korban a magyarok tanitották focizni europát, és az egész világot. kérdezz meg egy nyugdijas angolt, spanyolt, vagy németet ha arra jársz!
    ö fel tudja majd sorolni majdnem az egész aranycsapatot, te azt sem tudod mit értek el...
    de nem is várom el töled, tudod, a semmitmondo szocska...
  • DanielT
    #62
    Szerinted hány übermagyar maradt volna, ha csak ennyi a döntés nehézsége: "Hejj magyarcsávó itt a jegy, elcsavarsz Ámerikába?"
  • PyRex
    #61
    Nem tudom miért nem, de attól, mert ők nem mentek el, én most, 2006-ban talán csak gondolhatom másként, nem?
  • DanielT
    #60
    "Azért lehetsz te most itt, és irhatod azt hogy szo nélkül elhagynád azt, amiért a szüleid/nagyszüleid ha nem is küzdöttek, de kitartottak mellette. Mert ök tudták, mi is a haza."

    Köszönöm a szüleimnek amit kaptam. De mi is történhetett volna, ha véletlen kivándorolnak mondjuk Amerikába '56-ban? Szegényebbek lennénk? Rosszabbul élnék? Nos, valószínűleg NEM.
  • Láma!
    #59
    már bocs. akkor ne a szüleidet vegyük. az életkorodbol itélve, a nagyszüleid, esetleg dédszüleid ugy az elso vh-körül voltak felnöttek, ha nem tévedek. abbol sem jöttünk ki jol. akkor is ott volt a lehetöség, sokan elhagyták az országot. a felmenöid nem. vajon miért?
    aztán ott volt 56', és még jopár lehetöség, miért nem volt rá lehetöségük?
  • DanielT
    #58
    "ez a legfontosabb, sosem tört meg, nem semmisült meg, kitartott, bármekkora is volt a baj."

    Jah, nem irtották ki a népességét, de ez a földgolyó ezen részén szerencsére elég ritkaságszámba megy :) Amennyire lehetett szétszedték, úgy látszik mégse voltak annyira okosak és kitartóak őseink. Mit kezdene egy másik ország egy 100% -os magyar többségű területtel? Így is vittek eleget. Mit lehetett volna még veszteni? Amit lehetett elvesztettük és a tendencia nem épp megfordulni látszik. Itthon nem érvényesül a tehetség, nem becsülik, visszahúzzák a korlátolt barmok. Állatira tudunk azzal büszkélkedni, hogy milyen okosak a magyarok. Jah. Az a kb 100 ember, ebből éljünk életünk végéig?

    Amin mindig röhögök, az nagy "Aranycsapat" Kik is ők? Volt olyan év, hogy ők voltak a világ legjobbjai? Nem. Soha nem voltak a legjobbak, valaki mindig elverte őket(nincs VB címünk ha jól tudom). Persze, legyünk rájuk büszkék, de más nemzetek fiai mégis jobban rúgták az a rohadt labdát.
  • blackgamer
    #57
    nem szar, de ez van
  • PyRex
    #56
    Bocs de ez baromság, a szüleim is elmentek volna a francba, ha tehetik, csak nekik nem volt rá lehetőségük. Sőt apám dolgozott is Németországban sokat, mert ott többet fizettek mint itt.
  • Lammer
    #55
    "Ott a pont!" ™ GG NORE...
    ezt kulonosebben szarbaveszi a tobbseg: " Azért lehetsz te most itt, és irhatod azt hogy szo nélkül elhagynád azt, amiért a szüleid/nagyszüleid ha nem is küzdöttek, de kitartottak mellette"
  • PyRex
    #54
    Hát igen, a történelem során sajnos ahhoz mindig értettünk, hogy a lehető legszarabb helyzetbe kerüljünk :(
  • Láma!
    #53
    Mi is a haza??
    hát ezt elég nehéz lenne definiálni, legalábbis számomra. Ha én azt a szót hallom hogy haza, vagy hazaszeretet,akkor beugranak dolgok.Olyan dolgok amikre mi, magyarok büszkék lehetünk.Had ne kezdjem sorolni ezeket, mindenki tisztában van a magyar találmányokkal, és a magyarok elért sikereivel. Ezekre mindenki büszke lehet, és büszkének is kell lennie, különben a gyerekeink már nem is fognak emlékezni rájuk...
    Mi is a haza?
    nos, számomra maga Magyarország.Magyarország, a maga szépségievel, Magyarország, a maga hátrányaival.Ugyanugy hozzátartoznak a sikereink, mint a lejjebb leirt gyülölködés, irigység, és nem éppen jolét.Vki irta, talán pont Te, hogy, egy vesztes ország.Én ezt nem igy látom. Nézzünk csak szét a multban. Ez az ország, a hazád, rengeteg szenvedésen ment keresztül. Ugye ismét csak nem kell sorolnom.
    DE! és ez a legfontosabb, sosem tört meg, nem semmisült meg, kitartott, bármekkora is volt a baj. akkor ott, gondolom azokban az emberekben is felmerült, hogy mi is a haza, és tudták. Azért lehetsz te most itt, és irhatod azt hogy szo nélkül elhagynád azt, amiért a szüleid/nagyszüleid ha nem is küzdöttek, de kitartottak mellette. Mert ök tudták, mi is a haza.
    ne érts félre nem itéllek el érte, én is kimennék egy idöre ha lehetöségem lenne vszinüleg, de nem birnék kint maradni!
    mert számomra jelent vmit az a kis haszontalan semmitmondo szo, hogy haza.
  • Lammer
    #52
    itt vagy meg?
  • Lammer
    #51
    "Egy vesztes ország, vesztes történelemmel" ebben nemikepp igazad van, telleg egy toketlen banda vagyunk... ha visszaporgetnenk az ido kereket, lehetne szamos akt, hogy lazan nyeresegesen jojjunk ki belole... dehat, toketlenseg rulz(meg a nyomas :C)... de amugy veletlen se a pozitiv hosokkel peldalozzunk like: Petofi, Szechenyi, Kossuth stbstb... pfff
    (hint: a nemet sem kezd el buszkelkedni Hitlerrel... de a magyarnak ez nagyon jol megy ugylatom... no comment)
  • DanielT
    #50
    Ja, ha ebből nem jött volna le, akkor persze, hogy itthagynám, mindent megtesz érte.
  • DanielT
    #49
    Mit is nevezünk hazának? A földrajzi adottságait? Van szebb ország. A múltunkat? Minden nagy ember aki valamire vitte elhagyta az országot és külföldön halt meg, mert ez az ország eltaposta. Egy vesztes ország, vesztes történelemmel. Az embereket? Bunkók, utálják egymást, írigyek stb. Az életet? Minden drágább mint fejlettebb országokban, mégis tizedét lehet keresni.

    Mi a haza? Nekem a szüleim és a családom.
  • PyRex
    #48
    dettó. Én sem panaszkodom jelenleg, vannak nálam sokkal rosszabb körülmények között élők is. De amikor meghallom, hogy olyan emberek, akik szinte ugyanazzal foglalkoznak, mint amivel itthon én, és ezt külföldön teszik és 10x jobban élnek belőle, akkor felmerül a kérdés, hogy a kettőnk keresete között miért van különbség és az kiknek a zsebébe vándorol mindig 4 éven keresztül ugye... A hazámat szeretem. Azokat, akik lenyúlják a pénzünket, azokat meg nem. Nagyon nem... De mivel ezen változtatni nem tudok, keresek olyan helyet, ahol megbecsülnek mint embert, megbecsülik a munkámat, stb. Nem folytatom.
  • Lammer
    #47
    irhattam volna a finneket is, jah... ;)
  • Dying Soul
    #46
    Finnország szintén. Nincsenek igazi nemzetközi kifejezések. A telefont pl puhelinnek hívják.
  • DanielT
    #45
    "Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?"

    Ebben a formában nyilván nem, mert amim van az itthon soknak számít, jobb életszínvonalú országokban pedig átlagos lenne. Azért mennék/megyek mert ennél is jobb lehetne.