405
Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • Taranov
    #204
    Ugye?
  • DanielT
    #203
    Ajjajj...
  • Taranov
    #202
    Pont ezt akartam mondani, de látom megelőztél. A balkáni emberek köztudottan vidámak, pedig az anyagiak tekintetében rosszabbul állnak. Nem véletlen, hogy minél nyugatabbra megyünk, annál több a depressziós ember és az öngyilkosság.
  • Taranov
    #201
    Attól függ, miből élsz. Vannak Magyarországon is jól fizetett állások, és Nyugat-Európában is rosszul fizetettek. Amerikában már egy kicsit máshogy vannak a dolgok, Nyugat-Európához képest is.
  • Taranov
    #200
    Nevetséges vagy. Ha nem mondod el az érveidet, miről beszélsz?
    Amit most említettél, egytől egyig hülyeség! Magyarországon sem vernek át, és az önkormányzattal/okmányirodával sincs semmi baj. A te képzeletedre alapul a véleményed, nem valós tapasztalatokra.
    A dudálás pedig csak a más vezetési morál miatt van, Romániában, Szlovákiában, Törökországban sokkal többet dudálnak, mint Magyarországon, mégis boldogok az emberek. Azt sem tudod definiálni, hogy mi az az életszínvonal és a boldogság.
  • Dying Soul
    #199
    Én egyet kérdezek:

    Minek volt/van nagyobb hatása a jelenünkre? Mátyásnak, Árpádnak, vagy egy világháborús veszteségnek?
  • DJ Bee18
    #198
    de szeretek itt lakni, egyenrangú munkával nem költöznék ki. Viszont több pénzért Franciaországot választanám, még a spanyoloknál is rendesebbek (meg kevesebbet beszélnek :DD)
  • DJ Bee18
    #197
    maradjunk annyiban, hogy a spanyolok mediterrán népek, és mint ilyenek jobban élvezik az életet, szeretnek szórakozni, és ugye pihenni (szieszta). Ez a jellemükből fakad. És segítőkészek, voltam kinnt tavaly nyáron (kocsival, 8e km oda-vissza :D), és ugye én is megszoktam, hogy amikor elindulok, felkapcsolom a fényszórót, de ott mindenki mutogatott, hogy világít, mert náluk nem szokás. Meg a rendőrök nem szivatnak, a 8e km alatt (olaszok, franciák, spanyolok) sehol sem próbálták büntetni az embereket, mégis sokkal kevesebben hajtanak gyorsan. Egész más a mentalitásuk. Nagyon szeretnek beszélni, és mindig rohadtul ráérnek. De ez már idegesítő néha, mert a McDonalds-ban előttem a pénztárnál találták ki mit akarnak enni, 10 percig ment a karattyolás, azután meguntam, és elmentem. A magyarok mentalitása ezzel szemben nagyon rossz. Pl. nálunk megnyomom a dudát, az itt felér egy kurvaanyáddal, pl. lámpánál nem indul el a zöldre, én ráduálok, erre egyből felhábárodik, ahelyett hogy azt mondaná, bocs vagy köszi. Az ilyen emberek az olaszoknál megőrülnének, ők állandóan a kürtön állnak. :DDD
    Ellenben ez sztem nem a boldogságban keresendő, hanem ebben a hülye magyar ,,dögöljön meg a szomszédé" mentalitásban. Nem ők a boldogabbak, hanem velünk, a mentalitásunkkal van a probléma.
  • PyRex
    #196
    Igen, igazad van mester. Én 3 éve álomvilágban élek, amikor Spanyolországban élek. Sőt, valójában direkt csakis és kizárólag azzal a réteggel érintkezem, amelyiken látszik, hogy jobb módú. És valamiért - bár sehol sem tekintenek egyenrangú állampolgárként - ezt mégsem hangoztatják, soha. Ez vajon miért van? Vagy lehet, hogy miután sarkon fordulok, kiröhögnek a hátam mögött? Atyaég, biztos így van, igen! Te mondod jól. Hiszen Te sokkal jobban tudod, hogy milyenek velem az emberek, te sokkal jobban tudod, hogy hogyan viselkednek.
    Biztos az a hölgy is, akinek étterme van és kiszalad az utcára, amikor meglát minket, biztos az is csak ilyen ál-viselkedés, a puszik sem valódiak és amikor kedvesen órákat mesé magáról vagy a családjáról, az is mind csak álca. Igazából már unja hogy ott vagyunk és különben is hogy merek én hozzá szólni? Atyaég tényleg, most hogy mondod, valójában biztos utál és lenéz engem mert magyar vagyok! Meg a többi helyen is, ahol már megismernek és köszönnek, mint egy helyinek, igen, az is mind csak kamuból van.

    OMG, milyen emberek vannak itt, hát komolyan, jó hogy azt nem írod le, hogy reggel milyen alakút sz@rok. :))) Én elmondtam valamit, az, hogy más a véleményed, egy dolog. De az, hogy azt mondod róla: baromság, na az elég idegesítő. Te mennyi időt töltesz külföldön és hol, hogy ilyen komoly tapasztalataid vannak mester? Jöhetsz nekem történelmi vonatkozásokkal de az egész csak rizsa, kurvára nem érdekel senkit. Mindig is voltak és lesznek olyanok, egy országon belül is, akik utáltak / utálnak minket. Mint ahogy mi, magyarok is előítéletekkel vagyunk tele ugye, khmm. Ne a legrosszabb példákat ragadd ki, hanem próbáld az egészet nézni nagy általánosságban. És ne mondd már meg, hogy én valójában mit látok, vagy mit nem látok, amikor külföldön vagyok, mert sok dologt elviselek, azt is, ha valakinek más a véleménye, de csak akkor, ha megfelelő stílusban közli.

    "Már ne haragudj ,de kijelentéseket tenni egy adott ország hangulatárol ,hogy ott átlagban sokkal több a boldog ember egy nagy baromság.2 hónapot vagy ott,értem mégis mennyi emberrel érintkezel?"

    Igen én csak 2 hónapot vagyok ott. De te meg feltehetően annyit mint itt a legtöbb ember, aki beleugatott a mondandómba, mert ők szintén nem. Nekem viszont élnek kint barátaim is, akik már évek óta ott vannak, van, amelyiknek családja is van. És képzeld, van olyan, aki akkor ment ki, amikor még nem voltunk EU tagállam. És rohadtul megbecsülik, mert elért valamit saját magától. Nem nézik le, sőt. De úgyis megint bele fog kötni valaki, hogy ez nem is igaz, mert igazából lenézik, meg utálják, meg különben is én rosszul tudom. Na én befejeztem, tényleg, nincs harag, de egyszerűen nevetségesnek tartom a kioktató stílusokat és pont olyan emberektől, aiknek nagyrészt közük nincs ehhez az egészhez.
  • magus
    #195
    kulfoldon sem aranybol van az ut, nem kapsz ingyen semmit.

    utalom ezt a mentalitast ami itt van draga pici orszagunkban. csak egy orszagera van ralatasom, usaera, oda biztos nem mennek, nem birnam elviselni oket.

    es vegul, SOHA nem fogjak elfeledni honnan jottel, te mindig az a putto kelet europai szokeveny leszel egy europai szemeben, ugy ahogy en is lenezem a romanokat nem veletlenul.

    mellesleg topicindito eleg szuklatokoru, csak azert nem megyek el kulfoldre hogy ugyanazt a munkat ugyanolyan korulmenyek kozott csinaljam.
  • Láma!
    #194
    egyetértek!
  • katarzis
    #193
    a kötekedöknek rengeteg helyesírási hiba van a szövegbe,goyrsan gépeltem,késö is van,,de ha lehet ne ebbe kösstetek bele hanem a tartalmát nézzétek és arra válaszoljatok.
  • ollie
    #192
    Az csak felszín. Nem az életszínvonal teszi boldoggá az embereket. Én 2 évet éltem Albániában (igen, ott), humanitárius munkát végeztem, és elmondhatom, hogy az albánok sokkal pozitívabban gondolkodnak, sokkal vidámabbak és sokkal jobban élvezik az életet, mint mi magyarok. Pedig hidd el, hogy hozzánk képest ott igazi nyomor van.
  • katarzis
    #191
    Már ne haragudj ,de kijelentéseket tenni egy adott ország hangulatárol ,hogy ott átlagban sokkal több a boldog ember egy nagy baromság.2 hónapot vagy ott,értem mégis mennyi emberrel érintkezel?akiröl te véleményt tdusz alkotni az az adott ország népességének egy csekély hányada ,hogy következtetést tudj levonni ahhoz elég sok helyre el kéne látogatnod és ott eltölteni pár hónapot,gondolom te nem ezt teszed szóval mimd1,a másik külföldön nyugat europában a most csatlakozott tagországok polgárait másodrendü állampolgárokként tekintik.például nehogy azt képzeld ,hogy egy angol magával egyenraguként tekint rád számára,körülbelül mint mi a románokra.a másik irták ,hogy hihetetlen nagy hiba a nemzeti öntudat leépitése itthon.Írták egyesek,hogy mi mindig vesztes oldalon álltunk,mindig elbasztuk,valaki még aztis írta ,hoyg minden sikeres magyar külföldre ment.na szóval ha komolyan vizsgálni akarod ezeket a kérdéseket azt globálisan kell tenni.magyarország egy ütközö állam volt kelet és nyugat közt elhelyezkedésénél fogva.meg azis érdekes ,hogy ezek az emberek mintha a magyar történelmet csak 1526 után látnák ,de nem emlékeznek vissza akár Mátyás király korabeli magyarországra,vagy III.Béla uralkodására,és még lehetne sorolni.magyarország a török idök elött europa egy nagyon jelentös országa volt,mind katonailag mind gazdaságilag.a lényeg az egészben ,hogy az emberek itthon hajlamosak csak a rosszat nézni mind a magyar történelemben,mind napjainkban.a történelem viharai nem kimélték hazánkat és szerintem nagy szo ,hogy mégis itt vagyunk és ilyen állapotban,arra is gondolni kell ,hogy a nyugati államokat fele ennyi baj sem érte vajon velük mi lenne ennyi megprobáltatás után?könnyebb más országok felé kacsintgatni és elhinni ,hogy ott kolbászból van a kerítés,itthon is lehet valaki sikeres és sikertelen éppugy mint kint,nem vitatom ,hogy kint jobb az élet színvonal több a fizetés könnyebben lehet élni,de én személy szerint nem érezném otthon magam inkább maradok itthon elviselve a szükösebb élet körülményeket de legalább itt otthon érzem magam van hazám.ennyit akartam írni további szép estét.
  • PyRex
    #190
    Leírtam néhányszor: jobb az életszínvonal. És ezt most részletezhetném kb. 5 oldalon keresztül, hogy miért jobb, de nem teszem. Részletezhetném, hogy ha el akarsz intézni egy hivatalos ügyet bármilyen témában, akkor annak mi a menete ott, mennyire különbözik a nálunk megszokottól. Részletezhetném, hogy miért hallasz kb. ezred annyi dudaszót és anyázást az utakon, mint nálunk. Részletezhetném, hogy ha bemész vásárolni valahova, akkor szinte kivétel nélkül kedves eladók mosolyognak rád és egyik sem akar átvágni a kasszánál, nem úgy mint nálunk. Sok mindent mesélhetnék, de nem teszem. És miért nem? Mert nem fogom a hozzád hasonlókat meggyőzni valamiről, ami számomra már tény, amit én nem hiszek, hanem tudok, mert tapasztalom már több éve. És akkor jön egy ilyen, mint te, aki közli, hogy 12 hónapot van egy évben Magyarországon és milyen jó itt de ő tudja, hogy Spanyolországban is biztos annyi szomorú ember van, mint itt, stb, stb, blablabla...
  • Dying Soul
    #189
    no flém
  • Taranov
    #188
    1. Az egész mondandód értelmetlen. Nem tisztáztuk, hogy milyen a boldog ember, mitől boldog egy ember stb. Megindokolni abszolút nem tudod, hogy miért boldogok az emberek külföldön. Egyszerűen a nagy semmit magyarázod már órák óta, és amikor már kéne valami érdemlegeset is mondani, arra hivatkozol, hogy évi 2 hónapot Spanyolországban vagy.
    Ezekután nincs értelme a veled való vesződésnek, szánalmas az egész érvelésed.
    Törökországban minden szállodai dolgozó poénkodott és mosolygott, mivel ez volt az előírás a nyugati turisták miatt. Viszont nem gondolom, hogy különösebben "boldogok" lennének attól, hogy naponta egy csomót kell dolgozniuk minimális bérért. Ha a családjuk teszi őket boldoggá, akkor viszont Spanyolországban sem lehetnek boldogabbak az emberek. Ha az időjárás, akkor érthető, hogy ott miért olyan boldogok a szegény emberek is.
    Erdélyben a románok szintén vidámak, de megintcsak nem tudom a te érvrendszeredben beazonosítani, hogy miért.


    2. Ez nem nagyon látszott eddig.
  • PyRex
    #187
    1. Csak neked rohadtul nincs viszonyítási alapod. Hogy vitatkozhatsz egyáltalán, ha fingod nincs arról, hogy milyen más országokban az élet?? Hallottál valamit valahonnan vagy valakitől. Ok, na és? Itt boldognak látod az embereket? Rendben. Mennj el egyszer egy Nyugat-Eur. országba, de ne egy vagy két hétre, hanem pár hónapra. Azt hiszem enyhén meglepődnél...

    2. Látom a pontot.
  • Taranov
    #186
    Én meg Magyarországon töltök évente 12 hónapot, és látom, hogy boldogok az emberek. És most nehogy letagadd, amit írtál.
    "voltunk már Spanyolországban. Mallorca tengerpartján"
    Ha komolyan nem látod a pontot, akkor vagy vak, vagy értelmetlen vagy.
  • PyRex
    #185
    Te meg az én mondandómba akarod belemagyarázni azt, hogy szerintem Spanyolországban minden egyes ember ugrándozik az örömtől.... lol :)
  • Taranov
    #184
    Nem is hiszem, hogy nagyon irigykedne ránk Románia. Ők is Nyugat-Európába vágynak.
  • Dying Soul
    #183
    Mivel láma vagyok komoly, nemzetek hangulatát megváltoztató körülményekben, ezért hoztam fel az időjárást példának, nyílván te sem örülsz, mint az állat, mikor szakad az eső.
  • PyRex
    #182
    Nem, ezt csak te akarod belemagyarázni a mondanivalómba. Mondom: évente 2 hónapot kint töltök, de azért oktass ki arról, hogy ott ugyanannyi az elégedetlen ember, mint itthon, ok?
  • PyRex
    #181
    Igen? Az miért van, hogy pl. az internet használat terén csak románia kullog mögöttünk? Déli szomszédaink már lazán vernek minket... Ha így haladunk, Románia is verni fog és nem csak ebben...
  • Taranov
    #180
    Nagyon dühös vagyok ám rád, hogy belemagyaráztad a mondatomba, hogy egy mallorcai nyaralás alapján ítélem meg Spanyolországot.
  • Taranov
    #179
    Szerintem ti olyan embereket képzeltek Spanyolországba, mint amilyeneket a Baywatchban és a Magnumban láttok, és szomorúakat Magyarországra és Finnorszába. Abszolút időjárás-centrikus a megközelítésetek.
  • CattiBrie
    #178
    hát igen..
    ez így korrekt :)
  • Dying Soul
    #177
    Nyilván a túristák hihetetlen boldogok, mert nekik az új. Nekem hatalmas vágyam Finnországba eljutni, -25 fokban rénszarvasok mellett gyalogolni a főút mentén. pl. azt nem tudom megfigyelted-e már, hogy a finnek nagyrészének kedvenc évszaka a nyár, ami ugye náluk nincs.
    nekik a télből van elegük, nekem a 35-40 fokból, egyszerű
  • PyRex
    #176
    Igen vannak. Csak az arány nem ugyanaz, de nagyon nem...
  • PyRex
    #175
    "Tudod az a legszebb az egészben, hogy én értem, hogy miért jobb nyugaton a jobb, mint itt. Te csak láttál valamit és teljesen a hatalma alatt vagy."

    Ja értem. Tehát te érted (és elismered) hogy jobb külföldön, mégis amikor én ugyanezt mondom, akkor én csupán láttam (nem értem!) valamit és én csupán a hatalma alatt vagyok valaminek. Amit egyébként te értesz, de én nem.

    Még tovább égeted magad? Nem unod még? :) Komolyan mondom, hihetetlen vagy :)))))
  • Taranov
    #174
    Ne szállj el! Tudod jól, hogy Magyarországon nem lehet boldognak lenni!
  • Dying Soul
    #173
    Attól nyilván nem lesz vidámabb, mert vki úgy látja. Minden népre jellemző egyfajta hangulat, spanyolország tényleg a vidámabbak közé tartozik, ez ugyan olyan, mint a zenei kérdés országonként. megfigyeltétek már, hogy franciaországban nagyrészt hiphop megy, németországban, hollandiában az elektronikus műfajok szólnak, az északi népek pedig ny felé haladva egyre sötétebb metalt nyomnak.
    csak pár példa, németországból pl scooter, hollandoknál tiesto, stbiek
    DE pl attól függetlenül, hogy finnországban metáltz nyomatnak, ott van a hip hop szintén, tehát meg kérdel vkit aki járatos a témában: milyen zenét játszanak a finnek? a válasz az lesz, hogy metál. kész. ott a hiphop is, de a metál a domináló
  • Taranov
    #172
    Te komolyan nem tudsz olvasni? Ott volt a két mondatom között egy pont. Voltam Spanyolországban.
    Ettől függetlenül mondtam, hogy Mallorca tengerpartján is csak a nyaralók annyira boldogok.
    És egyébként sem értem, hogy honnan veszed ezt az egészet. Vannak boldog emberek itt és ott is, vannak boldogtalanok itt is és ott is.
  • DJviolin
    #171
    Mindenütt szar, de legszarabb itthon.

    Gyerekek!!! Az egész világon recesszió (lassú fejlődés) van vagy mi az Isten.

    A románok irigykednek ránk, mert nálunk gyorsabb a fejlődés, mint náluk. Mi irigykedünk a nyugatra, mert ott gyorsabb a fejlődés, mint nálunk. Nyugat-Európa irigykedik Amerikára, mert Amerika nincs krízisben, mint az EU. Az amcsik pedig élnek, mint hal a vízben. Ennek sohasem lesz vége.

    Mi lenne ha egyszer végre nem Spanyolországhoz, meg Nagy-Britanniához hasonlítanánk magunkat. Értitek épp nemrég kerültünk a klubba, és máris a házigazdákhoz akarunk hasonlítani. Szerintem örülnünk kellene annak, hogy minden nap van mit enni, és nem halunk éhen mint az Etióp gyerekek. De mindemellett nem szabad beletörődnünk a mostani állapotokba sem, és harcolnunk kell a jogainkért, hogy minél jobbak legyenek az életkörülményeink, és ne kelljen azon gondolkodni, hogy melyik országba disszidáljunk.
  • B0B0
    #170
    Tudod az a legszebb az egészben, hogy én értem, hogy miért jobb nyugaton a jobb, mint itt. Te csak láttál valamit és teljesen a hatalma alatt vagy. Ha tényleg olyan kurva jó odakint, miért nem mentél ki a mézeskalácsházba???

    Na jó éjszakát!
  • PyRex
    #169
    "Az általános pont azt jelenti, hogy szinte mindenki..."

    Igen, pontosan. SZINTE mindenki, DE NEM mindenki. Te pedig azt mondtad, hogy szerintem mindenki az, hát nem, én ilyet nem állítottam. Továbbra is kötekedsz és kiforgatod a szavaimat és direkt nem érted meg, hogy mit akarok mondani... De nem baj, már csak mosolygok :)
  • B0B0
    #168
    Ez semmiképp sem kötekedés. Vagy nem tudsz fogalmazni, vagy kevered a szeront a fazonnal. Az általános pont azt jelenti, hogy szinte mindenki...

    Lényeg, hogy nyugaton nem jobb pusztán azért, mert te a szép felét láttad
  • PyRex
    #167
    Hagyd, felesleges, úgysem érti meg, mert NEM AKARJA megérteni. Minden egyes szóba beleköt :)
  • Dying Soul
    #166
    Ez egy inverz példa volt arra, hogy Spanyolországban boldogok az emberek, de nyilván szomorúak is. De a nagytöbbség, nagyrészt vidám.
  • B0B0
    #165
    Nem azt mondtam, hogy mindenütt szar, hanem, hogy mindenütt lehet szar is!