405
Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • obe
    #244
    szerintem sokan (régen még inkább) kényszerből mennek ki dolgozni, nem azért mert könnyebb elmenekülni...ez egy kis ország, x számu ember fér a bödönhöz, ők persze nem hőbörögnek, miért is tennék nekik bejött a számításuk, vagy megfelel az ami jut, jár nekik...de vannak olyan munkakörök, ahol nemcsak hogy nem léphetsz előrébb(távlati tervek), hanem állást sem találsz!
    vagy ha igen , nem fizetik meg a szaktudásod, igy kénytelenek odébbállni:((
    szal igy is lehet a dolgot nézni , és nem egyből árulózni melldöngetve, inkább örüljön hogy itthon megtalálta a számítását..
  • Kou
    #243
    Plusz, nem csak a kint élő magyarokkal lehet/kötelező csak ismerkedni :)
  • Kou
    #242
    Félre értesz :)
    Csak ugye folyamatosan azt olvastam, hogy jajj a barátok stb stb.. mintha nem lehetne kint is barátokat szerezni :)
  • DJ Bee18
    #241
    Spórolni itthon is lehet :DDDD Viccet félretéve, én viszont semmi pénzért nem mennék USA-ba, egy hétre sem. Kétszer voltam nyaralni, másodjára két hét alatt nagyon elegem lett az országból, és az ott élőkből :)
  • gnar killer
    #240
    Soha nem laknék külföldön csak egy kis időre míg megszedem magam d: Egyik ismerősünk egy éve ment ki a férjével dolgozni Amerikába és ennyi idő alatt majdnem 3 millió forintnak megfelelő összeget sportoltak össze. Nem dolgoznak éjjel-nappal, van másra is idejük, jól megvannak.
  • Huncolin
    #239
    azért sztem ez így leírva egy kicsit túlzás.
    meló után, este 7-8 után mit csinálnál?, sztem a legtöbben pihenésre vágynak.
    hétvége, ha teheted hazamész, egyébként meg, ahol magyarok is vannak, ott azért sztem van összetartás. Pl közös főzőcskélés, túrázás, foci-kosár...stb. De sztem max 1-2 évig lehet ezt csinálni, meg nem is érdemes tovább.
  • Kou
    #238
    A kint éléshez csak annyit, hogy ha kint élsz akkor bevágod az antiszociálist, meló után illetve hétvégéken ülsz otthon nem élsz, nem csinálsz semmit, csak agonizálsz azon, hogy "hejj dejó lenne most a barátokkal otthon lenni" és mondjuk ezt így évekig?!
  • Láma!
    #237
    jaja, énis kiköltöznék kis idöre, végleg biztos nem:D
  • DJ Bee18
    #236
    Igaz írtam ezt
    ,,Viszont több pénzért Franciaországot választanám"

    Arra értettem, ha milliomos lennék :DDDD
  • DJ Bee18
    #235
    Tessék:
    ,,Félre ne érts, szeretek itt élni,"

    Szerinted én össze vagyok csomagolva?? :DDD
  • Láma!
    #234
    mondjuk én sem állitom hogy itt minden jo, mert nem igy van.
    de én akkor sem menekülnék egy másik országba
  • DJ Bee18
    #233
    Én csak azért szálltam bele ebbe a vitába, mert nem szeretem, amikor valaki olyanokat állít, hogy itt minden jó, meg szuper, minden rendben. Pedig ilyen ország nem létezik. És nem hitt olyan embernek, aki 2 hónapokat kinnt tölt, ráadásul még azt állította, hogy ez csak az ő meggyőződése, nem a tapasztalata. + még be is vallja, hogy 12 hónapot itthon tölt egy évben. Akkor milyen alapon nem hisz neki??
  • Láma!
    #232
    mondott vki ilyet?:D
    egyébként sokaknak tennél szivességet azzal ha a parlamentben kaszabolnál kicsit.
  • DJ Bee18
    #231
    A két hős. Rontsak be karddal a parlamentbe? :DDDDD Ne röhögtessetek már ilyen szöveggel :DD
  • ollie
    #230
    Előszőr változzon a te hozzáállásod, utána ráérsz foglalkozni másokkal.
  • Láma!
    #229
    könnyebb elmenekülni, mint szembenézni...
  • DJ Bee18
    #228
    nem hőbörgök, de szted úgy javul a helyzet, ha úgy cselekednénk, mint ahogy Taranov, azt állítja, hogy itt minden a legjobb? Fel sem ismerjük a problémát.
    Mellesleg könnyű ez a nagy duma, hogy javítsunk rajta, meg építkezzünk, kérdezem én, hogy? Hogyan változtassam meg a magyarok mentalitását, miközben mivel magyar vagyok, ez a mentalitás bennem is megvan?? Meg hogy akadályzzam meg, hogy a politikában, és még rengeteg dologban egymásnak esnek, mert a saját érdekeik vezérelik. Úgyhogy sztem ezt a demagóg beszédet hanyagolni kéne...
  • Láma!
    #227
    ez igy van!!
  • ollie
    #226
    Figyelj. Választhatsz. Vagy kimész nyugatra és itthagyod az országot, vagy pedig ittmaradsz, és megpróbálsz javítani rajta. A hőbörgés nem megoldás, ezzel a hozzáállással csak rontasz a helyzeten, semmi szükség rá, hogy terjeszd az igét (negatív értelemben), hogy még több ember legyen pesszimista.
    Az országunk csak akkor fog radikálisan változni, ha mi magyarok egyesével úgy állunk hozzá, hogy én mindent megteszek, hogy jobb legyen.
    Az országot nem cserbenhagyni kell, hanem építeni.
    És a boldogságod nem attól függ, hogy hol élsz, hanem hogy hoygan állsz a dolgokhoz.
  • DJ Bee18
    #225
    ntéztem már jogosítványt, személyi igazolványt, útlevelet, vállalkozói igazolványt az okmányirodában. Soha semmi gond nem volt, 1 óránál többet sosem töltöttem ott. Húztam sorszámot, nemsokára szólítottak, készségesek voltak, a posta is helyben volt stb.

    és még te emlegetted a realitást... álmomban így van...
    Nem értem, csak velem van pont ellentétesen, meg még jópár emberrel?? Érdekes... A veled való vita alapján ez az ország a Kánaán. Félre ne érts, szeretek itt élni, csak ami tény azt be kell látni, hogy rengeteg dologban sokkal rosszabbak vagyunk, én teljesn józanul ezt látom.
  • DJ Bee18
    #224
    USA-t hagyjuk, ottmég rosszabb (van tapasztalatom!)
  • ollie
    #223
    Mint írtam, a boldogság nem attól függ, hogy kinek mennyi pénze van. Valaki sok pénzzel is lehet boldogtalan, és kevéssel is boldog. Sőt,még egy nagyon szegény ember is lehet boldog. Általában az az ember nem boldog, aki nem elégedett a ejlenlegi élethelyzetével, hanem többet akar elérni. Van benne egy állandó elégedetlenség. Ha viszon eléri amit akar, lesz benne egy rövid ideig tartó elégedetsség/boldogság, aztán megint többet akar, és a boldogság elillan.
    A világon mindenhol ugyanez a helyzet, ezért boldogtalan az emberek többsége (igen, mi magyarok is). De ennek semmi köze az anyagi helyzethez.
  • Dynamic
    #222
    Akkor csak nem olyan juj de boldogok az emberek itt, mint ahogy lentebb olvastam.
  • Taranov
    #221
    Nincs több, de nekem józan a gondolkodásom, nem vagyok elszállva. Persze oszthatnám én is az észt, hogy Amerika mennyivel jobb, mint Magyarország.
  • Taranov
    #220
    Intéztem már jogosítványt, személyi igazolványt, útlevelet, vállalkozói igazolványt az okmányirodában. Soha semmi gond nem volt, 1 óránál többet sosem töltöttem ott. Húztam sorszámot, nemsokára szólítottak, készségesek voltak, a posta is helyben volt stb.
    Abszolút soha semmi gondom nem volt. Engem az eddigi életem során boltban sosem vertek át. Legfeljebb mesteremberek, de ha ismerőst hívok, akkor ez sem áll fenn.

    Az állami kórházakkal sem volt sosem gondom, udvariasak az ápolónők, az orvosok, ha bejelentkezem előre, akkor nem kell várni sem. Szerencsére nem kell sokszor járnom.
  • ollie
    #219
    Az nem a szegénység miatt van, hanem a pesszimista gondolkozásmód miatt. Már említettem az albánokat, ők nyomorban élnek hozzánk képest, de nincsenek öngyilkosságok (legalábbis elhanyagolható arányban hozzán képest).
  • Dynamic
    #218
    Lásd Magyarország, ahol az egyik legnagyobb az öngyilkossági arány a világon.
  • Gina79 #217
    Nekem jó itt. Sok helyre szívesen elmennék körülnézni, de élni itt akarok, én szeretem:)
  • DJ Bee18
    #216
    Meg pont neki ne lenne valós tapasztalata? Neked több van tán?
  • DJ Bee18
    #215
    Magyarországon sem vernek át, és az önkormányzattal/okmányirodával sincs semmi baj. A te képzeletedre alapul a véleményed, nem valós tapasztalatokra.

    Intéztél te már ügyeket?? Amikor egy szarság miatt kell órákat várnod. Az okmányirodánál szarabb intézményt nem ismerek... Ne mondd, hogy vidáman üldögélsz egy hivatalban fél napot. Meg a magyarok nem vernek át senkit... Persze.
    Te nem egy másik Magyarországról írsz? Mert úgy tűnik, az alapvető tényekre azt mondod, hogy baromság...
  • Vaxi
    #214
    Én maradnék.
    Akármilyen szar a politika itt (is), akármilyen ótvar hely, ahol nincs semmi, akármennyire kihasználnak az emberek, DE ez a hazám. Itt születtem. Én maradnék.
  • Taranov
    #213
    Nem mondtam egy szóval sem, hogy nyugaton van.
  • Dying Soul
    #212
    Igen, szerintem is keleten van, de bárki tudott volna azzal érvelni, hogy az is nyugatra van, meg nyugathoz tartozik..
  • ollie
    #211
    Teljesen mindegy. A lényeg, hogy minél gazdagabb egy ország, annál boldogtalanabbak az emberek.
  • DanielT
    #210
    Ami szerinted hozzánk Nyugatra van... gratulálok! (a gömb formából adódóan egyszer minden irányból nyilván oda jutunk) Japán ugyanakkor igencsak Keleti ország.

  • Taranov
    #209
    Forgasd körbe a földgömböd, és lehet, hogy eljutsz Japánhoz.
  • Taranov
    #208
    A nyugati országokra hasonlít.
  • DanielT
    #207
    Vegyél egy új földgömböt...
  • Dying Soul
    #206
    Ebbe most beleszólhatnék, mert kihagytad Japánt, ahol hihetetlen sok öngyilkosság van, de ebbe beleköthetsz olyan alapon, hogy az is NY-on van..
  • DanielT
    #205
    Nem.