405
Ha választhatnál, hogy kiköltözz külföldre az ittenihez képest egyenrangú munkával és lakással megtennéd-e?
  • Taranov
    #284
    Én is így vagyok vele. Már nem a tudás népe a magyar.
  • bens
    #283
    nah... erről beszéltem :-)
  • Ronny
    #282
    bocs, a fikázás kicsit dúrva volt
  • Ronny
    #281
    ez egy teljesen szubjektív dolog.Tudod mint az alma és a körte...Nincs olyan, hogy valami valamit "übereljen" ilyen szinten
  • B0B0
    #280
    Mutasd már meg, hogy hol is volt fikázás ebben a hsz-ben légyszíves!
  • Super Mario
    #279
    Semmi kivetnivalót nem találtam a hozzászólásában. Csak összehasonlított 2 tájat.
  • Ronny
    #278
    nem tudnád úgy dícsérni MO-t, hogy közben nem fikázol le más helyeket?A Dunakanyar ugyanannyira különleges mint a Missisipi, semmivel sem "übereli"( maximum neked)
  • Super Mario
    #277
    Nekem az egy hetes Londoni nyaralás is elég volt, hogy erre rádöbbenjek.
  • bens
    #276
    igaz

    én 1 évig laktam olaszban és amikor hazajöttem, az tünt fel legelőször, h milyen bunkó mindenki.
  • B0B0
    #275
    :/
  • Super Mario
    #274
    Magyarország ényleg nagyon szép. De az itt lakó rengeteg paraszt, kretén elveszi a kedvem, hogy itt éljek.
  • B0B0
    #273
    Magyarország a világ egyik legszebb országa, csak az itteni értékek nektek már természetesek. Kimentünk Londonban a híres Temze-partra és egy nagy nulla a látvány. Budapestet mindig a klasszikusan legszebb fekvésű városnak hívják és itt mindenki azt hiszi, hogy ez csak amolyan túristacsalogató duma meg, naná, hogyy dícsérjük, hisz a mienk, pedig nagyon is igaz. És ez csak egy példa. Lehet, hogy a Missisipi nagyobb mint a Duna, de, a Visegrádi Dunakanyar übereli minden szinten. A Hortobágy egyedülálló, Hollókő stb. És lehet, hogy elbaszták az utóbbi években, de egyik tengernek sincs olyan bensőséges hangulata mint a Balatonnak. A legtöbb tengerpart csak a strandról szól meg a diszkókról meg a csecsebecse árusokról a Balaton környékén viszont rengeteg látnivaló van. Szóval és vitatkoznék, mennyire szép ország a mienk...
  • Taranov
    #272
    Ez igaz, de itt én inkább azt látom, hogy mi csúnya, nem azt, hogy mi szép.
  • Láma!
    #271
    nekem magyarország is tetszik, rengeteg szépség van itt is:)
  • Taranov
    #270
    Hát nekünk, akik itt élünk, Magyarország nem nagy etvasz :)
  • Láma!
    #269
    bár ilyen erövel, ez minden országra elmondhato:)
  • Taranov
    #268
    Így van, pontosan ezekre. A természeti adottságokra gondoltam.
  • Láma!
    #267
    gondolom, a sziklás hegységre, a grand kanyonra,és egyéb ilyen helyekre gondolt:)
  • DJ Bee18
    #266
    mitől szép? kíváncsi vagyok, mert egy Olaszország, Franciaország azért kétszer übereli. Róma, USA-nak teljes történelme 200 év, a sarkunkon lévő ház öregebb :DDDD Vagy a hatalmas beton-üveg felhőkarcoló tetszik? :DD
  • DJ Bee18
    #265
    Egyszerűen az emberek oyan buták, hogy az valami hihetetlen. Ahol sorba kell állni, korlátokból kész labirintust építenek, menetel benne mindenki, mint a bírkák. Vannak idióta szabályaik, pl. szeszt ugye utcára csak zacskóban lehet kivinni, de amint meglátsz egy zacskót, úgyis tudod mi az. Meg ez az állandó vigyorgás, pedig az csak képmutatás, mert pl. amint beülnek a kocsiba, egyből gecivé válnak. Meg látszik, hogy közlekedés közben sem tudnak gondolkodni. Meg ugye a rengeteg 150 kilós elhízott ember, mert szinte csak műkaján élnek. Otthon egyszerűen nem tudsz megfőzni normális kaját (magyar szemmel), mert az alapanyagok amiket veszel az is mind mű. Meg a hülye szabályaiktól egyszerűen nem képesek elszakadni, nulla logika, kombinációs készség. Meg ami náluk az egészségügyi biztosításoknál zajlik, de filmet erről biztos láttál már. Meg az igénytelenség, mert ott nagyon sokminden olcsó, de amint valami minőségibb dolgot vennél, az viszont sokkal drágább. (pl. téglaház, és nem faház. Ugyanakkor az utak tökéletesek, nem basztatják a néet mindenféle adókkal, esélyegyenlőség tökéletes (összes buszon van lift, nem foglalják el a mozgássérült parkolóhelyeket pl.), meg biztonság van mindenütt, tehát a körítés nagyon szép. De amint egy hétnél többet vagy kinnt, már kezd idegesíteni rengeteg dolog. Mondjuk akinek a pénz többet számít, a hatalmas autók, azok jól érzik magukat
  • Taranov
    #264
    Nálunk ez talán így van, mert relatíve elkényelmesedett fogyasztói társadalom vagyunk, a boldogságunkhoz kell jó autó, plazmatévé stb. :)
    Vidéken (és tőlünk keletre még inkább) vannak olyan emberek, akik ezektől teljesen mentesek, de boldogok.
  • B0B0
    #263
    Hidd el, hogy nem extrém, nagyonis az 50 %-hoz közelít. Páran nem tudják, hogy mindenhol dolgozni kell!!
  • B0B0
    #262
    Van benne valami :)
  • B0B0
    #261
    Ne nekem meséld, hanem PyRex.nek! :)
  • Lammer
    #260
    "emellett persze nagyobbak a buktatók is"
    hajjjaj ne is mondd... nemreg csak ugy elmeleti szinten elemeztuk a dolgot otthon, hogy eladjuk a kerot, azt go ki... hmm erre (sorsszeruseg rulz? :D) egy par napra ra ismerosnel jartam es o meseli, hogy a baratjaek uj-zelandra kitipliztek(ugyanugy eladtak itthon mindent stb) es most 1 ev utan szarban vannak, mert megsem kolbaszbol van a kerites, megsem olyan meses a helyzet, mert kezdik felelni magukat :C tudom extrem, de ilyen is van... :C
  • Lammer
    #259
    (de!!! a mertekegyseget $-nak hivjak )
  • Taranov
    #258
    Nem is amiatt reménytelen a vita, mert nincs olyan, hogy mindenki boldog vagy mindenki szomorú.
    Azért értelmetlen a vita, mert az ember boldogságát nem az ország fejlettsége határozza meg, és attól az országtól függetlenül lehet valaki boldog vagy boldogtalan, amelyben él. Lehet valaki boldogtalan családi problémák miatt, és anyagi problémák miatt is. Viszont az anyagi problémák ellenére is lehet boldog.
    Egy ember nem boldognak vagy boldogtalannak születik, ez különböző tényezők hatására változik. Annyi variáció van, hogy tényleg nem érdemes erről vitázni, ráadásul nem is lehet lemérni egy ember boldogságát, ennek nem amper, centiméter vagy kelvin a mértékegysége.
  • B0B0
    #257
    Az a vita, hogy melyik országban boldogabbak az emberek, reménytelen. Nincs olyan, hogy szinte mindenki boldog, és hogy szinte mindenki szomorú. A lényeg, hogy kint nagyobbak a lehetőségek (emellett persze nagyobbak a buktatók is), és nem elítélendő ha valaki ezt a fajta könnyebb utat válassza, de az undorító, hogy emellett szarrá fikázza azt az országot, ahol felnőtt, és ahol tanult. Aki az internetezési ráta alapján akarja felmérni egy ország színvonalát az meg pfff...

    Továbbra is azt mondom:
    Könnyű a könnyebb utat választani...

    Aki büszke arra, hogy magyar, azt nem kéne cikizni, mert sokkal nagyobb dolog erre büszke lenni, mint egy "menő" ország polgárának...
  • B0B0
    #256


    Ez a lényeg!!!!
  • B0B0
    #255
    Még mindig semmi érvet nem mondtál...
  • B0B0
    #254
  • Taranov
    #253
    Meg egy nagyon szép ország. Ezt leszámítva egyetértek veled.
  • djemba-djemba
    #252
    Szerintem adott egyéntől függ, hogy hol tudna boldog lenni. Tehát nem lehet általánosítani, hogy menjünk x helyre, mert ott mindenki boldog. Mindenkinek más jön be. Én Finnországban nem hiszem, hogy élvezném az életet. Nüanszokon is múlhat a dolog. Én pl. nem élvezném a hideget, a sötétséget, a full visszafogott embereket. Vkinek viszont pont ez kell.

    Nekem alapvetően a közmorál, a mentalitás, anyagi lehetőségek és az időjárás fontos. Vkinek más kell.

    Rengeteg sztereotípia van az országokról, és azok alapján véleményt nyilvánítani csak puszta okoskodás.
  • Huncolin
    #251
    akkor egyet értünk, hogy kint is lehet barátokat szerezni :)
  • magus
    #250
    persze jo oldala, hogy sokkal konnyebb boldogulni ott, rohejesen konnyebb
  • magus
    #249
    engem egyszeruen idegesitenek.

    tudom, hogy nagyon nagy divat szidni usat, de egy nep aki kepes 2x (!!) megszavazni Busht, egy nemzet akinek annyi multja sincs mint egy kisebb falunak Mo.-n, es ennek ellenere nagyobb nacionalistak mint a nemetek (!!), egy orszag ahol szabadon lelohetsz akarkit anelkul, hogy barmi bajod lenne, szamomra nem elviselheto.
  • Taranov
    #248
    Ez tény, arra lennék kíváncsi, hogy mi olyan rossz az USA-ban.
  • magus
    #247
    mernokoket orvosokat sokkal jobban megfizetik kulfoldon. persze ha azt nezzuk, hogy itthon nem talal munkat, akkor abszolut jobb nyugat europaban
  • Kanál
    #246
    utobbi.
  • Taranov
    #245
    Igazán te is mondhatnál konkrétumokat.