16212
Battlefield 2142
  • #13686
    Szasztok srácok! Valaki tudna nekem abban segíteni vagy valami okosat mondani, hogy még november táján megvettem a sima 2142, most meg néhány napja a delux editionost. Namost a bajom az, hogy itthon van 2 gép neten, és öcsémmel szivesen nyomnánk egyszerre. Mivel én regeltem az alapot egy HUNMiller3521 profilra, és most néhány napja is a deluxot arra regeltem (az unlockok miatt), így elvileg ugyanarra a profilra 2 cd kulcs van... Persze akkor nem gondolkodtam hogy ezzel vajon lehet e mit kezdeni, mert ugye hiába van 2 eredeti lemez az 1 profilos bajok miatt öcsém nem tud belépni mert azt az üzit kapja az account szervertől, hogy a cd-kulcs más néven van. Hogy tudnám a sima 2142-ős prfoilomat valahogy átadni, vagy átneveznivagy valami??? Valakinek nincs véletlenül valami használható ötlete?
  • CopyKing92
    #13685
    szoki ATi X1650Pro PCI-E / AGP-s? mert nekem AGP-s :S
  • darkman1
    #13684
    Biztos, h nem rdx...külső kamerába kapcsoltam h lássam h mit csinál a srác, ahogy rám ugrott szét is estem. Egyébként azt írta ki h "killed", tehát emiatt sem lehetett rdx.
  • o0Sagem0o
    #13683
    Öö ha minden igaz, akkor FF off-os szerveren szokták ezt művelni, amint leérkezik a poddal egyből szór pár rdx-et és bumm, jó eséllyel nem magától ilyen gyors, hanem makrózik:)
  • darkman1
    #13682
    Az életben maradás még csak-csak sikerül, de egy ugrással még sosem sikerült felrobbantanom egy tökúj APCt
  • Szoki333
    #13681
    Darkman1! Az APC-nek TILOS a fegyvereire ugranod POD-dal.... Próbálj meg a hátuljára ugrani..
  • o0Sagem0o
    #13680
    nana, csak a magad nevében beszélj!:D
  • raykrepsz
    #13679
    Abból azért már kinőttünk...
  • zeoos
    #13678
    Nem, mert sajnos nincs meg mindenkinek a Barbie House kiegészítő ... inkább Tetris-ezünk
  • papo21
    #13677
    és mivel nyomjátok sokat?? simsel???
  • darkman1
    #13676
    Nem tudja vmelyikőtök, hogy hogyan lehet titánpoddal felrobbantani egy teljesen új (100%os) APCt? Régebben már láttam ilyet, de tegnap megin találkoztam egy supermannel. Ha én ráugrok egy APCre jó eséllyel meghalok, vagy max 25%ot veszek le.
  • RoboGoD
    #13675
    Érdekes, hogy milyen kultúrált patch-elési módot sikerült még a BF-hez is(!!!) csinálni a First Strike Mod készítőinek. Miért nincsenek ilyen emberek az EA-nál...??? (Dice-nál???)

    A flémeléshez csak annyit szólnék, hogy mindenki béna láma, csak én nem. (Szeretném, ha egy kicsit körülöttem is forogna a fórum [már növesztem a szemöldököm és naptárat akarok kiadni] - anyám meg úgyis mindig csuklik)
  • F1rstK1ng
    #13674
    thank you !
  • zeoos
    #13673
    A dél-délnyugati irányba mutató nyíl jelölésű-, mások által "Enter" billentyűnek nevezett lehetőség helyett javasolható a következő gomb használata a különböző problémák egyszerű megoldására:


  • PartyService
    #13672
    king naon szépen megatnultál angolul ^^
  • zeoos
    #13671
    Értettem és természetesen arról is van elképzelésem, hogy inkább BARÁT vagy a pályán mint az a fránya "kóreiai pro", aki beslisszant azon a bizonyos titánon (persze ha gyorsabban jöttél volna segíteni ... ?)
    Engem inkább csak az lepett meg, hogy ilyen parázs vita alakult ki a dolog körül.
    Szerintem mindenki nyugodtan mondja el a véleményét, akár csipkelődhet is és még az is belefér, hogy valakik egymás pártjára kelnek, de nem kell vitákba keveredni ... fenyegetőzni meg pláne, mert csak-csak egy játékról beszélgetünk, valójában nagy valószínűséggel ugyanolyan rajongói vagyunk ennek a világnak, hiszen azért lehet megtalálni minket az ilyen fórumozó oldalakon (is).
    Magam részéről engem egyáltalán nem zavar, ha odaveszek a harcmezőn és nyugodtan alszom más eredményeitől. Szeretem a Battlefield összes részét, szimpatizálok még azzal is aki szétlövi a seggem (velem szemben egyáltalán nem nehéz ilyen babért aratni) ... én csak a mostanság felmerülő problémákra szerettem volna rámutatni és inkább összetartásra (ha úgy tetszik csapatmunkára) ösztökélni a társaságot, mint tűzet szítani.
    Legyen hát béke itt a topicban, beszélgessünk jókat és a harcmezőn vezessük le a "feszültséget".
  • o0Sagem0o
    #13670
    Igen, többnyire CQ-n vagyunk :)
  • RoboGoD
    #13669
    Ja én szoktam látni 818-asokat, csak már unják a Suezt szerintem, mert többnyire CQ-n látom a népséget.
  • raykrepsz
    #13668
    Pedig elég sokat nyomjuk...
  • darkman1
    #13667
    A k/d igazán nem árul el semmit...sokminden függ attól h az ember mit szeret csinálni, és mihez ért. Mondjuk egy 64es titán pályán ha valaki beáll gránátozni egy folyosóba (nem szeretek, de van h rá visz a kényszer), vagy RDXet robbantgat (pláne makróval) gyönyörű statokat lehet elérni...vki ezt szereti, engem speciel nemtudna lekötni, mer semmi akció nincs benne (bár az RDXes makrós bunnyhoppos figura tud izgis lenni, egyszer próbáltam 60/5 körüli volt a statom:P...N@M-os titánszerveren imádják ezt) . Attól is sok minden függ h kikkel vagy egy csapatban, hisz medikkel a hát mögött szintén szépet lehet aprítani...

    Az h mivel tucc a legjobban fejlődni, az csakis a te vehemenciádtól függ... Supporttal titánon gyorsan lépkedhecc előre, mer ha beszállsz egy járműbe rögtön adogatod az ammót a többi utasnak...Én rengeteget supportozok titánon, körönként legalább 10-15 ingyen ammopontot kapok, de sztem keveset montam. Assaulttal szintén nagyot lehet alakítani, ha az ember télleg segít a csapattársain...infantry pályán egyértelműen (camp, cerbere), de titánon is.
    Engineerrel és sniperrel a legnehezebb fejlődni szerintem, de ezeknél is van olyan játékstílus amivel nagyot lehet akasztani...csak meg kell találni a módját. Egyébként menj rá a ribbonokra és badgeokra, az elején nagyon nem mind1 h megkapod-e pölö az arany assaultot (1000 pont) vagy sem.

    Ha a jó teammunkát szereted, akkor tom ajánlani a HTWseket, remekül összedolgoznak, főleg infantryba nyomják, bár mostanába mintha kevesebbet jönnének:S...titánon a HUN4CE és mi (PTD_HU) játszogatunk több-kevesebb sikerrel...de inkább több:P
    a 818asoktól elnézést, én nemigen látom őket mostanság...ahogy valószínűleg ők sem engem:P





  • lammaer
    #13666
    A zeeooos, nem inditottal el semmit, en speciel veled csipkelodtem csak, amit valaki, akihez nem szolt, magara vett (nyaktoro janos :) )

    Amit leirtal tokeletesen tukrozi az en velemenyemet is. Par napos bf2142 elmenyeim alapjan (amit 1-1.5 ev bf2 elozott meg par evvel ezelott), kb ugyanaz tortenik mindket jatekban.

    Pl latok embereket, akik nyilvanvaloan allati jol toljak (k/d, points), es kozben egyedul belockoljak magukat egy squadba.

    Nekem - eh, 30 felett mar a reflekszeim nem ernek fel egy tinedzserevel, akkoriban meg csak wizard of wor-ban lehetett multizni :) - speciel jobban bejon a teamplay, 4-en csak konnyebb befoglalni es tartani a zaszlot, van eselyem a pro lonewolfokkal szemben is, plusz mivel a supportot/engineert tolom ki eppen, jonnek a pontok is nagyjabol a semmiert. Csak nehez talalni teamet, aki mondjuk egy guard parancs kiadasa utan 2 perccel ne rohanna szet a szelrozsa minden iranyaba mert meg nem jott az ellen...
  • #13665
    Sztem azoknak akik csak most vették meg a játékot, azoknak még nagyobb tisztelet, mert hogy lehetett enélkül ennyi ideig kibírni?????
  • #13664
    Érdekes milyen különböző stílusú és életű embereket össze tud hozni a játék. A korról nem is beszélve. Nem? Tisztára mint a harcosok klubjában
  • Kovács legény
    #13663
    BF találkozó 2009
    Április 18. vagy 25-én szombaton kerül megrendezésre.
    További infó az alábbi linken, jelentkezni ugyanitt:

    link
  • zeoos
    #13662
    Senki nem beszélt semmiféle "pro"-ságról, már mint a gépkezelési technikákat illetően. Én csak próbáltam rávilágítani a játék stratégiai- és csapatalapú mivoltára és ezzel egyáltalán nem vontam kétségbe bárki ügyességét.
    Amúgy is az eredményesség nem vita kérdése, hiszen naprakész statisztika áll rendelkezésre ennek eldöntéséhez. A napi produktum pedig inkább függ a csillagok állásától (vannak szerencsésebb és kevésbé ügyes napok).
    Elnézést kérek még egyszer a hozzászólásom miatt, nem akartam szócsatát indítani, főleg nem a "nyakkitörésig" elvinni a dolgot (bár a magam részéről szívesen felajánlom magam egy próba erejéig - hahaha).
    Nem hiszem, hogy az induló top-os ár és a jelenlegi akciós lehetőség között kellene keresni a különbséget, hiszen a játék ugyan az maradt és azt is elismertem, hogy mindenki volt kezdő játékos valaha, csak próbáltam rávilágítani, hogy egy pontra menő összecsapásban már ne csak az önös érdek mozgasson minket, kvázi ne az legyen a szempont, hogy egy másik csapattárs elől elvigyük mondjuk a helit és rögtön induláskor szét is kenődjünk az első utunkba kerülő akadályon, hanem használjuk a fejünket is.
    Magam részéről én elismerem, hogy nem minden fegyvernemben és nem az összes harcmodorban vagyok az aki vagyok, de igen is vannak dolgok, amiben talán picit kreatívabb vagyok az átlagnál. Ennyi és nem több. Viszont akár mit is teszek azt megpróbálom úgy csinálni, hogy abból másnak ne származzon hátránya, ráadásul nem lövöm le és még csak nem is gázolom el a társaimat a játék hevében. És valójában ez a lényeg: mindenki játszon úgy ahogy tud, de ne rontsa el más élményét akár lámasággal, vagy akár csalással.
  • F1rstK1ng
    #13661
    nem is neked szólt ;) "in my history"
    rád a low vonatkozik
  • F1rstK1ng
    #13660
    a tirpák egyébként nem sértő szó, csak a taplóknak
  • liquivent
    #13659
    Én csak azt tudom neked mondani erre, hogy ne csodálkozz, hogy így szól neked vissza mindenki, ha bejössz újként a közösségbe és arcoskodsz.
    Itt mindenki ismeri egymást legalább két éve, így tudjuk mikor mit gondol a másik, amikor beszól egy kicsit, vagy csípkelődik a másikkal, továbbmegyek, többen személyesen is ismerjük egymást és nem csak egy név vagyunk a másiknak a fórumról, így ne csodálkozz, ha megvédjük egymást....és ez nem a pro vagy nem pro -ságról szól.
    ne kérj tanácsot, ha megsértődsz a válaszon...de egyszerű letisztázni a helyzetet...ahogyan szoktuk...a hercmezőkön egy bicskaparty keretében....
  • lammaer
    #13658
    soha nem allitottam hogy jo vagyok BFben, miszter angolszotar :)
  • lammaer
    #13657
    Kedves Prok, kar nekemjonni, anelkul hogy kepbe raknatok magatokat mirol van szo.
    Ha kepesek lennetek lemeaszni a nagy lorol, es megneznetek pontosan mi tortent, nem fujnatok fel magatokat ennyire.

    - Kerdeztem valamit normalisan (#13634)
    - erre a nagyon vedett es ubertisztelt baratotok (#13635) beszol ("az ENTER billentyűt, ha ismered").
    - Semmi gond, nem vagok vissza (#13648, semmi offense),
    - erre magaravesz egy nem is neki szolt postot (#13649, aki ismeri a forummotor mukodeset, rajon kinek szolt :) )
    - es meg durvabban beszol (#13650), nyaktorozik, meg 12 evesezik.

    Ezek utan azt a stilust kapja vissza tolem amit o ketszer hozzamvag, es meg en vagyok a hibas?

    Felolem akar meg ha o talalta fel a battlefieldet vagy ha egyedul befoglal egy titant, akkor sem ez a megfelelo hangnem, plane nem ugy, hogy 13608-609-ben EN valaszoltam neki NORMALISAN egy igencsak egyszeru kerdesere (kb hogy kell elolvasni a readmet :), megse mondtam hogy "ha tudsz olvasni nem nehez" .

    Az egesznek csak annyi koze van a BF skillekhez, hogy egyesek ugy gondoljak, mert regebben jatszanak egy jatekot vagy jo reflexekkel/skillekkel aldotta meg oket az eg, akkor leugathatnak es lenezhetnek mindenkit, aki kesobb kezdi. Minden jatekban igy van ez, vegulis tok normalis, de engedtessek meg nekem hogy hangot adjak ha ugy gondolom valaki taplo velem szemben.
    En csak azokat baszogatom, akik velem szemben tirpakok - amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.
  • F1rstK1ng
    #13656
    in my history of bf2142 it was high now all the lowies think they are good but they actually fucking shit OMGWAD :o
  • Carloska
    #13655
    nem neked ment az elöző hanem #13653 nek
  • Carloska
    #13654
    bazdmeg nem beleszólni akarok de miaz hogy 11 k ért vette a játékot és azthiszi menő???

    pont azokat baszogatod akik a legelején megvették a játékot és ismeri mindenki őket hidd el nem megy eza stilus ebben a topikban
  • lammaer
    #13653
    Mégegy csákó, aki azt hiszi azért menő mert 11Kért vette a játékot :P
  • AdambanHun
    #13652
    Na, végre egy kis élet költözött a fórumba. Még egy budget price newbie szájhős.
  • lammaer
    #13651
    1 - az elso pontot tan alkalmazd magadra. eloszor. Forumos tavolbalatasi es fenyegetesi kiserleteid viccesek.
    2 - vedd eszre hogy kinek a posztjara ment a masodik hozzaszolas :)
    3 - a tobbit kosz. Speciel a kis kettes sztem kevesebbet er mint egy unlock, de ez nezopont kerdese.
  • liquivent
    #13650
    kedves új bajtárs!
    1. nem kéne beszólogatni idegeneknek úgy, hogy azt sem tudod kivel beszélsz....mert eltöröm a nyakadat!!!! én nem szóltam be neked, de ha így folytatod hamarosan megtudhatod milyen is az....nem tudom mennyi idős lehetsz barátom, de a viselkedésed alapján nem nézlek többnek 12-nél...
    2. nem tudom mikor láttál engem befeküdve egy folyosón gránátokat dobálni...sztem senki nem látott még...én szemtől szembe harcolok, ráadásul rdx camp nélkül, ami gondolom a távirányítású akna lehet a te olvasatodban...
    3. leírtam, hogy nem az én tapasztalatom volt mostanság, hanem meg is neveztem az illetőt....nekem a kezdetek óta ott figyel a "2" es.
    4. már egy évvel ezelőtt sem volt ott gomb, mégis működött...
    5. azért írtam, hogy a kis 2 es miatt kérdezte az illető, mert az lett hangoztatva, hogy az unlock miatt nem éri meg baszakodni vele, de nem az unlock miatt kellett az embernek...az csak egy mellékes plusz.
  • lammaer
    #13649
    Tisztelt új játékosok: tanuljatok a próktol: unlockoljátok a supportnál az automata géppuskát meg a gránátot, feküdjetek be a titánon egy folyosóra, tegyetek magatok mellé egy lőszeres ládát, és fossátok magatokból a gránátokat abba az irányba, amerre a géppuska el kezd lőni :)
    (a koreai pró még igy is bejön, de a többi kevésbé pró azért el lesz egy ideig)


    Játék szempontból elég vérpistikés lett a BF2142 önmagában is, ilyen automata géppuska, meg célkövetős akna, azért a BF2 nem adott ekkora luxust az embereknek. Azért élvezem, pláne hogy ha pontokra megy az ember, akkor jobban jár ha a többieket támogatja mintsem ha csak öldös (ez is az is csak +1 pont)
  • lammaer
    #13648
    Melyik az ENTER billentyű? Nekem nincs olyan, csak valami le+balra mutató nyil... az az?

    Amugy ismerem, azzal se ment. A forumokat olvasva 2 honappal ezelott meg ment, mert az EA annyira bena volt, hogy csak a gombot vette le a weblaprol, de a funkcionalitast nem..
    Te mostanaban probaltad ki, vagy csak a multbeli tudasod alapjan szoltal be?

    "másrészt pedig aki kérdezte, nem az unlock miatt szerette volna, hanem a kis "2" -es miatt a neve mellett.... " <-- tökéletesen irreleváns. Vagy ha kis kettest szeretnék, akkor menni fog? :P
  • bakvarnyu
    #13647
    hi hogy kel acountot csinálni