16212
Battlefield 2142
  • Carloska
    #14611
    bf3 lesz 2010 vagy 2011
  • zeoos
    #14610
    Siman benne van a pakliban, hogy en vagyok a hulye ... meg is ugy tudom, hogy mindharom produkcio kulonbozik egymastol.

    1./ BF3-at mar ezer eve beharangoztak (modern cuccok, arab konfliktus)
    Battlefield 3
    2./ Bad Company 2 (ami tulajdonkeppen az elso resz folytatasa, csak most PC-re is megjelenik es leginkabb a sztori modra hajaz)
    BF Bad Company 2
    3./ BF 1943 (ami szerintem csak a raktaron levo regesregi anyag felprutykolese es magam sem tudom minek eroltetik)
    Battlefield 1943

    Valojaban tenyleg fogalmam sincs mi a valosag (de mar nagyon vagyik a kicsi szivem valami ujdonsagra)
  • TweaX
    #14609
    legalábbis én ezt hallottam
  • TweaX
    #14608
    Bf3 így szószerint nem lesz, csak BF1943 (amit inkább hagyjunk) és a Bad Company 2 (amire elképzelhető hogy érdemes egy pillantást vetni)
    az 1943 inkább egy ilyen butítás lesz CoD szintre kb.
  • zeoos
    #14607
    Amugy pedig az 1943 nem csak a BF3 kedvcsinaloja? Mert ugye az is gozerovel keszul modern fegyverekkel es Bagdad kornyeki helyszinekkel?
  • zeoos
    #14606
    Par szosszenet a TOTALBF oldalrol: Battlefield 1943

    A készítők valami oknál fogva a „casual" game irányába vitték el ezt a részt, tehát az életerő automatikusan lassan visszatöltődik, és nem kell aggódni a töltényekért sem, hiszen azokból kifoghatatlan a játékos. Ezzel pörgősebbé és kiegyenlítettebbé tették a játékot, viszont a BF fanok nem annyira fogadták ezt jól. A DICE még nem mondott le róluk, folyamatosan figyelik majd az igényeket, és változtatják a játékot, ha látják majd értelmét.

    Eltértek ugyancsak a classok kialakításánál a szokványostól, hisz limitálták azt, összesen háromféle kaszt közül választhatunk, így azok fegyverzete viszont sokkal változatosabb. Pl minden kaszt képes tankok ellen is harcolni a megfelelő fegyverekkel, és robbanó szerekkel.

    A játékmenet a megszokott Conquest módban zajlik, tehát a két ellenséges csapatnak zászlókat kell elfoglalnia az adott pályán. Viszont a születő helyeket jobban megvariálták, így fokozva az izgalmakat.

    A maximás játékos számot lecsökkentették 24 re, így a pályák jóval kisebbek, arányaikban eltérnek az eddigi szériákon megszokottól.

    Összesen három pálya került a játékba, de itt is várhatunk új mapokat, hogyha igényét látja a DICE. A bekerült pályák az 1942 ben fellelhető Wake Island (A történelem szerint 1941 december 8. án egy napon a Perl Harbor eseményeivel a japánok támadást indítottak a sziget ellen, amelyen az amerikai légierő egy százada állomásozott. Hatalmas veszteségek árán sikerült csak elfoglalni a szigetet a Japánoknak.
    Válaszként 1943 ban hatalmas légicsapást mért az amerikai haderő a szigetre, melynek következménye az lett, hogy az akkori Japán parancsnok utasítást adott a hadifoglyok kivégzésére), Iwo Jima (1945 -ben az amerikai haderő megtámadta a szigetet. Ez volt az első támadás, mely eredetileg Japán kézen lévő sziget ellen irányult. Erős védelembe ütköztek, ugyanis a sziget teli volt kis bunkerekkel, s rejtett tüzérségi ágyúkkal. Közel 20000 japán védte a szigetet, szinte mindenki meghalt az ütközetben. A küldetés eredeti célja az Iwo Joma szigetén található repülőtér elfoglalása volt) és Guadalcanal ( Pearl Harbor után a Japánk erős védelmi gyűrű kiépítésén dolgoztak, az elfoglalt térségükben. Céljuk volt az amerikai és Ausztrál információs vonalak elvágása. Miután a szövetséges haderők észrevették hogy repülő teret kezdtek építeni a Japánok Guadalcanal szigetén, azonnal megtámadták azt. Itt állították meg a Japánok terjeszkedését, és több hónap ostrom után sikerült az ellenőrzésük alá venni a szigetet a szövetségeseknek. A repülőteret már amerikai kezek fejezték be) feldolgozásai.
  • zeoos
    #14605
    Talan igy probaljak kikoszorulni azt a csorbat, miszerint csak osszeszokott jatekosok huzzak fel rendszerint egymast es toltik fel loszerrel a masikat ... legtobbszor viszont a sajat csapattars siman elrohan melletted es otthagy a slamasztikaban.
    Majd meg meglatjuk az igazi vegtermeket (eddig nekem a sorozat mindegyik tagja tetszett ... sot hangulataban a Vietnam jott be a legjobban, pedig nem volt a legkozkedveltebb a jatekosok vilagaban)
    Mindenesetre mar varom a megjelenest ... valos velemenyt majd csak utana lehet alkotni.
  • raykrepsz
    #14604
    Különben tényleg gáz lesz az 1943-ban, hogy örök lőszer+magától gyógyulás. Csapatjáték minek, a borítón pedig az lesz hogy 16- (alatt)...
  • Samspye
    #14603
    Hali!

    Megtudná nekem mondani valaki, hogyan lehet lan-ban botokkal játszani? Mert öcsémmel akarjuk tolni. Elvileg BF2-ben volt egy olyan macera, hogy single playert kelett indítani és akkor IP alapján tudott csatlakozni lanon a másik gép. A kérdésem az lenne, hogy ez a módszer alkalmazható BF2142-ben is vagy van rá valami más megoldás?
  • pokerarc 7
    #14602
    "Ez az egyszerűség abban mutatkozik meg, hogy csak három karakterosztály (Infantry, Riflemen, és Scout) kap helyet a kész játékban, amiknek hasonló képességük, ám némileg eltérő fegyverzetük van, hogy így minden feladattal megbirkózzunk, továbbá az életerő csíkunk magától újratöltődik és a géppuskánkból sosem fogy ki a töltény! "
    (pc guru online...)
  • tomonor
    #14601
    miért, mi a baj az 1943-al?
  • pokerarc 7
    #14600
    tf2-ben jobban megoldották szerintem (és nem véletlenül lett a tf2 után ez olyan nagy divat :P)
    az 1943-at meg hagyjuk... mondjuk marha jókat szoktunk röhögni rajta meg az EA-n...
  • tomonor
    #14599
    a heroesnak is cell shaded grafja van, és tulajdonkéépen tetszik. Nem kell annyira lehúzni, van akinek ez így jobban bejön.
  • Szoki333
    #14598
    Lehet h majd inkább letöltöm és ha nagyon megtetszik akkor talán megveszem..
  • Carloska
    #14597
    az hát csöves game én már teszteltem xboxon és azért is adják budget áron majd pcre :D
  • Szoki333
    #14596
    Uhh.. Most néztem 1943 bemutatóját és néhány gameplayt.. szánalmas.. Nem értem, hogy miért tértek át erre a szar képregényes játékra.. nem értem őket..
  • zeoos
    #14595
    k = g ... (bar en ugy hallottam, hogy a bolhak igy mondtak)
  • zeoos
    #14594
    Ket bolha hevereszik Mexiko feherhomokos tengerpartjan. Gatyarohaszto a hoseg, az egyikuk meg is irtozatosan reszket. Masik bolha, aki majd elolvad a napon ... ertetlenul kerdi:
    - hat Te meg miert vacoksz tesokam? Meglehet dogleni itt ebben a melegben.
    - ne is kerdezd cimbora - valaszol sohajtva didergos kis baratunk: idejovet vegig egy motoros bajszan utaztam.
    Ej-ej! Rosszul csinalod Te ezt, mondja a masik ... elmeselem, hogy legkozelebb mikent utazz!
    - menj be a repuloteren a noi mosdoba, vard meg mig egy csinos no pipilozni akar, majd ugorj a bugyijaba es szuperul utazhatsz legkozelebb.

    Par het mulva a ket bolha ismet osszefut a parton, de a korabban didergo kishaver talan meg annal is jobban vacog mint annakelotje.
    - kerdi is a masik: na mi van pajtas? Nem fogadtad meg a tanacsomat?
    - aaa! Dehogynem. Mindent a tanacsaid szerint cselekedtem. Beslisszantam a noi mosdoba, jott is egy bomba no. Bemasztam a bugyjaba ... olyan fincsi, olyan puha, olyan kellemesen meleg volt odabent, hogy rogton el is szundikaltam ...
    (masik bolha csak kerdon felhuzott szemoldokkel, tart karokkal varta a folytatast)
    - hat egy ido mulva nem arra ebredek, hogy mar megint egy motoros bajszan utazom?!
  • zeoos
    #14593
    "Megmollak" a tanitoneninek, mert a szaz helyett ez csak 51x ... bi-bi-bi
  • Carloska
    #14592
    hát nem müködik alatta még mindig a pb
  • RoboGoD
    #14591
    Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet. Ígérem, hogy többet nem indítok flémet.
  • RoboGoD
    #14590
    Mert? Mia abaj a PBvel a Win7 alatt?
  • Carloska
    #14589
    bárcsak ennyit foglakoznának punkbusternél is hogy legyen már végre win 7 alatt rendes pb akkor játszani is tudnék faszomba
  • zeoos
    #14588
    Az lehet, hogy csak BUG (grafikai hiba) volt es a szerveradmin dobhatott ki PB dumaval (mert valoszinuleg eszrevettek a radaron) ... ha igy van, Te is barmikor be tudsz menni ugyanott, persze csak ha felfedezed a bejaratot es a behatolas modjat (altalaban valamilyen grafikai kontraszt mellett guggolasban, vagy fekve sikerulhet a dolog). Nem szep az ilyen hibakat kihasznalni, de en magam is ismerek 2 ilyen lehetoseget (egyiket mutatta valaki, a masikat teljesen veletlenul en magam talaltam). Ket dolgot tehetsz a bughuszarok kedvenek szegese erdekeben:
    - irsz az EA games-nak es felhivod a figyelmuket, egyben kered a javitasat,
    - minel tobb jatekosnak megmutatod a helyet es igy egyre nehezebb visszaelni a lathatatlansaggal.
    Mondjuk RDX-el sokszor sikerulhet kirobbantani az ilyen jatekosokat, ha eleg kozel vannak eppen az objektum/tereptargy/epulet/fal kulso sikjahoz.
    De valoban igazad van a kellemetlen elmenyed tekinteteben, nagyban elrontja masok jatekat egy-ket ilyen hulyegyerek. Ha ilyennel talalkozol vagy keruld el meg a kornyeket is, de siman ki is lephetsz a szerverrol, esetleg tegyel le a kozelben egy supportos gyalogsagi radart, hogy felfedezzek Oket.
    Sok ilyen es hasonlo erdekessegel fogsz meg talalkozni a jatekban (sajnos).
  • frenkibende
    #14587
    ezt kipróbálom estére...frankó lehet. Kellemetlen élményem volt minap...játákba belépve a squad leader-re éledve egy konténerben találtam magam suez-en a PAC bázishoz közel lévő silónál....két fickó már bentről nyomta és jelentős üdvrivalgással fogadtak (részegek lehettek valszeg) nagyon fura volt a dolog, így látni azt, amiről csak hall a normális, nem csítelő játákos...rövid élmény volt meee kivágott a PB
  • zeoos
    #14586
    Es most vissza is terve a jatekhoz:
    a minap jatszottam egy szerveren, Berlin palya es tok idetlen volt, mert az EU bazison egyszerre 6 gunship kozott lehetett vallogatni. Jokat mulatkaztam a hazak kozott ropkodve (eddig meg soha nem talakoztam repuloszerkezettel varosi palyan ... erdekes elmeny volt)
  • zeoos
    #14585
    Figyeljetek Kislanyok!
    Miert nem vesztek peldat "pokerarc7" baratotokrol, aki mar befejezte ezt a temat (ugy latszik O meg is ertelmesebb Nalatok)?
    Ha nem vagytok futyikek mint serelmezitek, akkor most elhettek a felajanlasommal: BARMIKOR, BARMELYIKOTOKKEL HAJLANDO VAGYOK SZEMELYESEN "MEGBESZELNI" A TOVABBIAKAT!!! De itt es most vege.
    Ennyi volt, haladjatok tovabb! (ismet sikerult egy magyar kozossegbol kiutaltatni sajat magatokat)
  • Ben007
    #14584
    LOL
  • AdambanHun
    #14583
    srácok, ha nem bírtok magatokkal, kirakom az iwiw képeiteket, és akkor szégyenkezhettek...
  • TweaX
    #14582
    te kötöttél belém...te flame-elsz minden hsz-edben...nemtudom miért sírni kell hogy megvédd magad amikor te kezdted ezt az egész okítást...a sértegetések is mind tőled származnak de nembaj
  • A Stranger
    #14581
    "bunkok vagytok statisztikailag is!!!" Most pl. erre mit reagáltam volna? Sztem ez a bunkó dolog, ilyen szarokat hajigálni az embereknek...
  • A Stranger
    #14580
    Gondolom ez teljesen véletlenül jött pm-ben nekem célozgatás nélkül és gondolom a fórumon a "kispöcsözés" sem sért semmilyen szabályt...ugyebár.
  • tomonor
    #14579
    nem lenne ám rossz
  • JohnnySmith
    #14578
    Nem, de legalább ~70hsz-t kéne törölnöm ahogy nézem..... most már csak vége lesz..
  • zeoos
    #14577
    Elore is elnezest kertem, pont emiatt ment privatban. Viszont engedtessek meg, hogy megvedhessem magam. Koszonom.
    Nem szukseges az elolvasasa ha nem erdekel, a forumban pedig igazan elfer, foleg mivel semmilyen szabalyt nem sert se tartalmaban, sem nyelvezeteben.
  • AdambanHun
    #14576
    Szentjózsi, most már nagyon itt lenne az ideje a takarításnak. Vagy az utóbbi időben feljebb kúszott az ingerencia-küszöböd?
  • zeoos
    #14575
    Nagyon aljas huzas egy misztikusnak beallitott privat uzenetre hivatkozni es annak tartalmat felremagyarazni. Mindenkitol elnezest kerve, de a tisztessegemen esett csorbat kikoszorulendo, ime a level masolata:

    Feladó: zeoos
    Címzett: A Stranger
    Elküldve: 2009. 08. 04. 17:54
    Tárgy: orok kerdes: mi volt elobb? a tyuk, vagy a tojas?
    Reszrehajlo vagy es ez igy nem korrekt, de szived joga azt reagalni amit csak akarsz. Ami viszont teny, hogy a mai fiatalok funkcionalis analfabetak (itt es most hozza is teszem: hol utaltam valahol a felsobbrendusegemre?)

    "A tanulási problémák hátterében a mai iskolások 50-60 százalékánál - lényegében kortól függetlenül - kimutatható valamilyen, az anyanyelvhez, az olvasáshoz, a szövegértéshez, a szókincshez, a beszédhez kapcsolódó elakadás, zavar, fejletlenség, gyakorlatlanság.

    Ezeknek az eseteknek csak egy kis része valódi diszlexia, ami szakember segítségét igényli. A legtöbbször az is elég lenne, ha a gyerek a mostaninál többet olvasna - egyáltalán olvasna szabadidős programként is. Természetesen a legfontosabb ösztönzést, mintát a család nyújthatja: ha a szülők az esti tévézés helyett, vagy azt megkurtítva rendszeresen olvasnak napilapokat, egyéb újságokat, könyveket és az olvasottakról közös beszélgetés folyik, előbb utóbb a gyerek is rákap a nyomtatott szöveg ízére.
    A nyelvi alapok gyengesége nem csak a szűken értelmezett, iskolai tanulást nehezíti meg, hanem érezteti a hatását az élet minden területén.

    1. Az olvasás olyan alapvető technika, ami az elektronikus médiák korában is pótolhatatlan. Szükségünk van olvasásra ahhoz, hogy önállóan informálódni tudjunk. Az olvasásnak nem konkurenciája másfajta médiáknak a használata - az internetezés, a telefonálás, az sms-ezés - hanem fontos előfeltétel ahhoz, hogy ezeket kritikusan és tudatosan használjuk.

    2. Világszerte fenyeget a másodlagos analfabétizmus, ami azt jelenti, hogy a gyenge olvasási-írási készségek emberek százmillióit zárják ki a munkavégzésből, ügyeik önálló intézéséből, a világ megértéséből. A funkcionális analfabéták menthetetlenül másodrendű állampolgárokká válnak. Ők azok, akiket kizárólag a reklámok és a képregények néhány szavas buborék szövegei kötik össze az írástudók világával. Az olvasás az egyik legfontosabb védekezési stratégia mindenféle - bennünket érő - manipulációs kísérlettel szemben.

    3. Az új médiák - kiemelten az internet - új olvasási stratégiákat követelnek. A hagyományos analóg - vagyis folyamatos - olvasás mellett megjelent a digitális olvasás, ami azt jelenti, hogy az olvasó az elektronikus információ hordozóból maga választja ki, hogy melyik linkkel akarja folytatni az információ gyűjtést. Ehhez első lépésként hibátlanul kell tudni olvasni a hagyományos szövegeket.

    4. Az elmúlt fél évszázadban 75%-ról 95%-ra nőtt a fejlett országokban azoknak a munkahelyeknek az aránya, ahová olvasás és írás tudás nélkül nem lehet bejutni. Az olvasás tehát az információs társadalomban is az alapvető feltétel bármilyen kereső tevékenységhez.

    5. A személyiség fejlődésének és formálódásának ma is az olvasás az egyik legfontosabb eszköze. Ha olvasunk, dolgozik a fantáziánk, élesedik a gondolkodásunk, a szereplőkkel vagy a nézetekkel azonosulás vagy szembesülés mással alig pótolható szellemi "edzés" - különösen a fiatalok számára.

    6. Az olvasás megszabadítja a fiatalokat a hétköznapok nehezen elfogadható rutinjától és kényszereitől. Lehetőséget teremt számunkra, hogy személyes problémáikat bizonyos távolságból szemléljék, és szükség esetén a fenyegető külvilág elől is menedéket találnak. Olvasni annyit jelent, hogy egyedül vagyunk anélkül, hogy magányosak lennénk. Az olvasás vigaszt tud nyújtani, feszültséget és kikapcsolódást, pihenést és szórakozást jelent.

    7. Az olvasás során határokon, korlátokon, generációkon és évszázadokon átlépve teremtünk kapcsolatot emberekkel, és ezzel nagymértékben hozzájárulunk mások jobb megértéséhez, és elfogadásához.

    8. Az olvasás lehetővé teszi, hogy igazán megismerjük a világunkat, a valóság különféle megjelenési formáit, elfogadjuk mások kulturális teljesítményeit, megértsük, miért különböznek a másutt élő emberek tőlünk és egymástól is.

    9. Az olvasás olyan aktív tevékenység, amely folyamatosan edzi a fantáziánkat és fejleszti kreativitásunkat. Hozzájárul a pontosabb észleléshez, az úgynevezett hálós gondolkodáshoz - ez bonyolult szellemi feladatok megoldásánál nélkülözhetetlen - alternatívákban való gondolkodásra ösztönöz és járatossá tesz a szokatlan probléma megoldásban.

    10. És mindenek előtt az olvasás elbűvölő álomutazás idegen országokban, vagy akár a saját fejünkben, élvezet, izgalom, amit nagy veszteség lenne kihagyni. "

    Egyebekben ez a Prohardveres-stilus nalam egyaltalan nem fekszik es az ilyen (teged idezlek:) "szetflame-eled" szavak nem szerepelnek az en olvasatomban. Te is bolcsebb lettel volna, ha inkabb csondben maradsz, de valojaban tokeletes velemenyt alkottal sajat magadrol. Hat ennit szerettem volna hozzafuzni a velemenyedhez, nyugodtan borulj ossze a kis-haveroddal.

    Ennyi volt es a targyalasi resz idezet dr Pusztai Eva publikaciojabol. (lehet felremagyarazni?!)

  • zeoos
    #14574
    Hazudsz! En csak a tema terjedelme miatt nem ide irtam es inkabb privatban kuldtem el neked ... raadasul ha nem lennel lusta, az Interneten is megtalalnad a targyi reszt szorol-szora. Korabban is leirtam mar, hogy nem en talaltam ki! dr. Pusztai Éva tanulásmódszertani trénernel lehet reklamalni, ha serto volt amit olvastal.
    Egyet felejtesz el, hogy az elkuldott level eredetije itt van a gepemen, amiket pedig Rolatok allitottam, azt meg is fogom osztani az arra erdemes emberekkel (bar ketlem, hogy kivancsiak lennenek ra).

    Azota sem tudjatok takarekra allitani magatokat pedig mar mindenki kerte, hogy legyen vege ennek az egesznek!
  • TweaX
    #14573
    eh...szerinted én igen? de elegem van...nálam is van egy határ amíg tűröm azt hogy cikiznek...az kimondottan dühít hogy vagy beleköt valamibe hooopla, utána kimerészelem javítani, azt leszarja és megint csak cikiz és oltogat, szerintem ez a viselkedés nevetséges...ha hibázik, esetleg meggondolatlan kijelentést tesz azt pedig nem bírja elismerni és tökéletesnek állítsa be magát...visszaolvasva szerintem 10 hsz azt firtatta hogy nem tudok magyarul és tanuljak meg beszélni...és ezt az mondja aki elvileg a bölcsebb...ezt nem bírom megérteni...és fogadni lehet hogy most is elkezdi kimagyarázni magát nemhogy esetleg elismerné hogy meggondolatlan volt...de nem
  • A Stranger
    #14572
    Jól szóltál, de a pm amit hooopla küldött pont ennek ellenkezője (elküldött minden "kispöcsű szarost" a diliházba gyak.) Én csak ezért húztam fel magam. Ráadásul utalt arra is hogy ő hibátlan, ami "furcsa" volt.
    (PB-t meg télleg hagyjuk...)
    (Amúgy ez mindenki világa és én se mászok rá a korra, azt is kényelmetlennek érzem, mikor a többiek jönnek a 43 évesezéssel, meg get a life-ozással, mert én nagyon nem szeretem cikizni az embereket ilyesmi miatt.)