16212
Battlefield 2142
  • TweaX
    #15211
    na ez mára sok volt
  • zeoos
    #15210
    Persze ... valojaban hasznalhato igy is, de azert ha van valamid (akarmi) es par funkcioja nem mukodik normalisan, azert csak-csak duhito.
    Tudod? Mint a szex es a paprikaskrumli osszefuggeseben:
    Jo-jo kolbasz nelkul is, de azert azzal az igazi
  • TweaX
    #15209
    nekem is ez a bajom...de különösebben nem izgat
  • zeoos
    #15208
    Akkor viszont lovesem sincs mi lehet a tennivalo. Mondjuk az erdekes, hogy nalam pont egy keddi EA szerverallitgatas ota letezik a problema. Jatszottam mint rendesen, jottek a szokasos kapcsolodasi problemak, aztan egy hosszabb connect problem utan eszleltem a jelenseget.
    Egyszer majd csak lesz valami megoldas ?
  • DwayneHicks
    #15207
    Megtaláltam a megfelelő fórum topic-ot hozzá, de természetesen senki sem tudja a választ. GAME reinstall nem oldja meg a dolgot...
    EAforum - BF2142
  • zeoos
    #15206
    Valojaban a punkbuster kozkedveltsegebol adodik a sebezhetosege is. Tobb olyan csalas keszult mar, ami kikeruli a csalasvedelem funkcioit es mint ilyen, soha nem fognak a ban listakban szerepelni. A pbblocker csak egy lehetoseg a sok kozul ... minel jobban ismert a vedelem logikai menete, annal konyebb olyan cheateket kesziteni, amelyek elkerulik a sarkalatos pontokat. Vegul is nem kell messzire menni, a jatekfeltoresek is ugyan igy kerulik meg a biztonsagi funkciokat.
    Valojaban pont ezert is hulyeseg a csalasrol vitatkozni, mert voltak/vannak/lesznek kevesbe hozzaertok, akik csak felhasznalnak egy amugy jonak gondolt segitseget es idovel biztosan megbuknak ... viszont a matrixban otthonosan mozgo verprofi informatikus venajuak sosem kerulnek pellengerre, hiszen tokeletesen ertenek hozza, napra keszek es mindig idoben lepnek tovabb.
    Ez az egesz pontosan olyan mint az ugynevezett pilotajatek. Mindig csak azok szedik meg magukat akik kitalaljak es elinditjak a folyamatot, akik viszont csak latjak az elodok eredmenyeit es kesobb kapcsolodnak be, biztos rajtavesztenek a dolgon.
    Ezert is jo minden jatekot mar az elejen megszerezni, mert akkor meg van egy bizonyos ido amikor valoszinuleg minden tiszta lesz ... kesobb megjelennek a linksegek. Varom is a BC2 megjeleneset, hogy egy ideig jot jatszhassak.
  • zeoos
    #15205
    Ugy erzem user error lesz ... mire is gondolok? Magambol kiindulva, sok ujdonsagot letoltok es telepitek ossze-vissza ... megnezem, kiprobalom ... aztan kesobb torlom az egeszet. Neha lefuttatok valami tisztito progit. Szoval en arra saccolok, hogy egy ilyen karbantartasnal vitt magaval valami fajlt, dll-t, vagy mit tudom en mit a nagytakaritas, amit valojaban a Battlefield is hasznalt. Gondolom a jatek ujratelepitese megoldana a problemat, de most mar kihuzom a kovetkezo komplett gep ujrapakolasaig.
    (Ne aggodj Gyuree, mire hozzad viszem a gepem tokeletesen friss es steril lesz ... max par pucer neni fog mosolyogni Rad az asztalrol )
  • DwayneHicks
    #15204
    Ez a Game mode választó jelenség nálam is megvan, marha idegesítő. Ha marad ALL módban akkor semmi gond, de ha már kiválasztok valamit (pl: TITAN, vagy Conquest,...) akkor semmi nem jelenik meg. Tök mindegy mire állítom, ha nem ALL-on van akkor egy szerver sincs. Még nem jöttem rá mitől lehet, de folyamatosan keresem...
  • liquivent
    #15203
    értem...köszi. :)
  • A Stranger
    #15202
    A ptd fórumon leírtakból sztem egy hackgyűjtemény...bot/wh+pár más dolog...

    "az összes fegyvert célba juttatja elég pontosan és elég nagy szögből, minden információt kivetít pl: ellenségek életereje aknái gépei, ha zavarnak a fák a fű az épületek akkor egy click és már nincsenek is ott. kiunlokkolhatod a fegyvereket tágíthatod a látómezőt."
  • F1rstK1ng
    #15201
  • TweaX
    #15200
    miért lenne gáz? esl fórumon van egy topic "better MD5 Check" néven...ott minden ilyesmiről van szó, és könnyű megtudni miről is beszélnek az emberek
  • F1rstK1ng
    #15199
    Én tudom, hogy nem csalsz ! Deh akkor is gáz ezeket beírni .
  • liquivent
    #15198
    én csak azt nem tudom még mindig, hogy a gamehook mit takar?
    szóval valamilyen hacket használtak, mittomén, wallhack, vagy valami és ezt jelzi annak? vagy mit jelent?
    mert tudjuk mi az amiobot és egyebek, de mit csinál valaki, ha game hook -al bukik meg?
    bocs a tudatlanságomért.
  • TweaX
    #15197
    ahol tapasztalt adminok vannak bf-szerókon, ott szerverüzenetként ki van írva hogy "this server streams to PBBans and GGC" nem kell ehhez nagy angol tudás hogy megfejtsük mit jelent

    másrészt azok akik nem buknak le csalással PBBlockert is használnak, ezáltal nem bannolódnak le->liquivent, itt a magyarázat, ezért kaptak bannt a nagyokosok

    (PBBlocker pedig aszzem ha aimbotot veszel a csomag része, tehát ha gamehook-olni akarunk, vegyünk egy aimbotot is hogy ne bannolódjunk, mert a kényszer nagyúr nemdebár?)
  • zeoos
    #15196
    Tanulni mindig erdemes ("jo pap is holtig tanul") ... okos ember pedig a mas karan, egy masik mondas szerint!

    Sokfajta BAN=kizaras letezik:
    (siman a szerver-szabaly megserteseert is reszesulhetunk kizarasban, ami valojaban nem csalas es meg is punkbusteres dumat loknek melle, pedig lehet csak sok teamkill van a szamlankon, magas a pingunk es hasonlok)
    Valojaban a PB egy 32 karakteres globalis egyedi azonositot (GUID) general a CD-kulcsbol, de emellett hardverunket is ellatja egy azonositoval. Ezek alapjan lehet egy-egy jatekost kitiltani a szerverrol, vagy kaphatunk olyan privilegiumokat (extra pontokat ... alapertek:1), amelyek alapjan alakulhatnak jogaink a szervereken (akar iranyithatjuk, vagy a klikkelesnel tobb pontot er a szavazatunk).
    Punkbuster folyamatosan figyeli a memoriahasznalatot, a kliens jatekanak konyvtaraban talalhato fajlokat, a jatek-beallitas tartomanyainak tullepeset es a gombokra rogzitett parancsokat (bind). Folyamatosan kepeket keszit a jatekrol es naploz minden esemenyt.
    Ha valakit jogtalan hasznalaton ernek, akkor global GUID bant kapunk ami annyit tesz, hogy a CD kulcsunkkal nem tudun tobbet egy szerverre sem felmenni, vagy ami ennel sulyosabb global HARDWARE bant, ami az osszes punkbuster altal ellenorzott jatekbol kitilt minket a hardver azonosito alapjan.
    Letezik tovabba tavoli naplozas is (streameles) ami azt a celt szolgalja, hogy nagyobb anti-cheat kozossegek (Game-Violations, PBBans, Punkbusted) is felhasznalhassak szerverre feltoltheto fajl formajaban keszitett listat, amely igy atfogoan tavoltartja a korabban lebukott jatekosokat.

    Ezt csak azert irtam le (valoszinu sokan tisztaban vannak ezekkel), mert beneztem a PTD forumra, de regisztracio hianyaban nem tudtam a temahoz szolni, kozben ugy gondolom a fentiek ismerete megmagyarazhat sokmindent.
  • zeoos
    #15195
    Vegul is csak a "+widescreen 1" a lenyeg, ennek beirasaval mar a jatek menujeben is meg fognak jelenni a 16:10-es felbontasok lehetosegei.

    Az viszont elofordulhat, ha nem a native felbontast hasznalod a jatekban, akkor a masnapi gep inditasakor a jatekban beallitott erteken fog elindulni minden. Okat nem tudom es vegul is nem nagy kunszt visszaallitani a megszokott felbontast, de azert kicsit duhito a jelenseg.
  • spacecrony
    #15194
    Jaa ! Azért módosítottam a parancsikont, de azért kösz.
  • zeoos
    #15193
    oxygen
  • TweaX
    #15192
    véletlenül volt arra a válasz, bocsi
  • zeoos
    #15191
    16:10-es felbontas:

    Jobb eger klikk az asztali parancsikonra. Felnyilo ablak parancsikon fulen, a cel mezobe ird be a kovetkezot:
    "C:\Program Files\Electronic Arts\Battlefield 2142\BF2142.exe" +menu 1 +fullscreen 1 +widescreen 1 +szx 1680 +szy 1050
    ................. es mar mukodik is (ertelem szeruen, ha kisebb felbontast akarsz kicsikarni a varhatoan nagyobb fps erdekeben, akkor azokkal a szamokkal hasznald) ... a szokozokre figyelj
  • zeoos
    #15190
    Gyuree ... nagyjabol ertem, hogy mit akartal kihozni a hozzaszolasodbol csak egy kicsit zavarban vagyok, hogy miert a #15174-es kommentre valaszul irtad?

    Kozben megprobaltam nem hanyaveti modon kideriteni az aranypar kerdest:
    152364 jelenlegi aktiv jatekosbol (milyen erdekes, a kezdetekkor tobb mint felmillioan voltunk) 976 magyar veri nap mint nap a klaviaturat ... ez ~0,65%
    Teljesseg igenye nelkul, a korabbi adatbol kiindulva 2346 bannolt jatekosbol sajnos 20 fo a mi nemzeti lobogonk alatt kuzdott, ami ez alapjan ~0,85%
    Tehat megallapithato a szomoru teny, hogy a banlista alapjan es az egesz vilaghoz viszonyitott aranyban valoban kicsit hamiskasabbak vagyunk az atlagnal: 0,85 > 0,65.
    Szinte lehetetlen lenne orszagonkent lebontani a dolgot hiszen csak global es country keresesi opcio van a jatekban, de a szamok nem hazudnak.
    Hat igen! "A magyarok nyilaitol ments meg Uram minket!"
  • spacecrony
    #15189
    Na rendicsek a parancsikont módosítottam a doc. mappa is marad a régi.
    Há megyen ez.
  • RoboGoD
    #15188
    Maj hónap megnézem.
  • RoboGoD
    #15187
    Ja hülye vagyok. Nekem is a crackelt van fent.
  • RoboGoD
    #15186
    Miért? A clanmod cseréli a BF2142.exét?
  • RoboGoD
    #15185
    Azt hiszem én nem leszek ott a waron. Majd ha lesz BF war.
  • spacecrony
    #15184
    Visszamásoltam az originál bf2142.exe-t es átneveztem a dokumentumokban lévő mappát így indult.
    Most a 16:10-es felbontással görcsölök.
  • RoboGoD
    #15183
    Ez van. 2x letöltöttem különböző helyekről.
  • RoboGoD
    #15182
    Ha a Clanmodot indítom lefagy a BF. Ha a BF-et indítom az működik, tehát nem zavarja. De Clanmod nyema.
  • zeoos
    #15181
    CLANMOD INNEN ... valami oknal fogva elofordulhat, hogy trojainak mutatja egyi-masik virusirto, de a valosagban garantaltan tiszta.
    *818*-asok mind ezt hasznaljuk !!!
  • spacecrony
    #15180
    Nekem is ugatott az avast.
    Ilyenkor mi az ábra ?
  • A Stranger
    #15179
    Ha nálam egyik napról a másikra így elbaszódik valami, akkor egyszerűen rendszervisszaállítást nyomok...sokszor egyszerűbb, mint kideríteni mi okozta.
  • RoboGoD
    #15178
    Ja és vírusirtó nélkül telepítve is lefagy a BF2142.exe az indításnál.
  • TweaX
    #15177
    félreértéseket elkerülvén nem a ptdclanra gondoltam hanem az ott megnyilvánuló egyénre
  • TweaX
    #15176
    hajajj srácok! Aki nem olvassa a ptdclan fórumát, kötelező olvasmány, a magyar gamer társadalom gyöngyszemei :

    " © mulder_hun ma 19:21 | Válasz | #5502

    Szevasztok
    szeretném nektek elmesélni -=HVS=-Dady0219 szomorú sztoriját. ki tudja tanulhatunk belőle. egyik nap átmentem a csávóhoz gamehook tesztre "

    tanulhatunk tőlük nemdebár?

  • RoboGoD
    #15175
    Nem tudjátok miért érzékeli a McAffee Security Centerem vírusosnak a clanmod klienst?
  • zeoos
    #15174
    Igazad van, de en csak a kozelmultba tekintettem vissza. Nem volt celom a regi sebek felszakitasa es valojaban meg nem is igen neztem at a pbban listat soha. Most is majdnem kiesett a szemem csak ennek a 2009-es evnek az attekintese miatt. Igy is tobb, mint ketezer parszaz sor jutott osztalyreszemul 9,5 oldalon keresztul. Pont eleg volt! Elnezest ha feluletes voltam.
    Meg az aranyparokba is igazad lehet, de valojaban en nem merlegeltem olyan forman, hogy mi pici orszag vagyunk ... ugy gondoltam, hogy a ~0,9%-os magyar reszvetel vilagviszonylatban is eleg jo arany.
    Magam is emlitettem, hogy tevedhetek ... nem foglalkoztatott a dolog olyan melysegben, mint inkabb csak vegre kivancsi voltam erre a szamomra es ezidaig misztikus listara.
  • raykrepsz
    #15173
    rákérdezek seldonra hogy lehet-e
  • liquivent
    #15172
    azt mondtam seldon-nak vagy talán raykrepsz-nek, hogy ha felkerül a tiétekre, akkor segítek beállítani a szervert rá.
    igazából semmi extra nincs benne...elfut egymás mellett a clanmod és a custom pályák és akár a sima pályák is.