71
  • archelf
    #71
    Parasztvakítás... (Persze az átlagember biztonsági tudatosságának emeléséhez ez is bőven elég). Rendes nettel kb 1-2 óra alatt lejön olyan linux, ami minden olyan "törőeszközt" tartalmaz, amivel (netről lefrissítve) törhető olyan xp (nem közvetlenül, de mondjuk levélben), amiről az eheti (!) biztonsági frissítés hiányzik. De egy két hónap elmaradt biztonsági frissítéssel már jó eséllyel felhasználó oldali beavatkozás nélkül is végrehajtható a "hatalomátvétel".

    AE
  • Dj Faustus #70
    "itt egy fasza kis javascript alapú webboltmotor, nem igényel szerver oldali script-futtatást és ez is úgy kezeli az árakat, hogy a felhasználó belepiszkálhasson."
    1. A rendelés elküldését valamilyen szerveroldali nyelvre kell bízni.
    2. A script cookie-kat használ. A példaoldalból szemezve (2 darab hálaadás-napi tök-csomagot "rendeltem" - Thanksgiving Pumpkin Pack): FPP1%7C2%7C59.95%7CThanksgiving%20Pumpkin%20Pack%7C14.95%7C - ott van benne az ár, a szállítási költség... Esetleg hamisítható?
  • noss
    #69
    a tudása mindenképp figyelemre méltó, ez nem kétséges. ha nem így lenne, már becsődölt volna a cége ;)

    http://www.nopdesign.com/freecart/

    itt egy fasza kis javascript alapú webboltmotor, nem igényel szerver oldali script-futtatást és ez is úgy kezeli az árakat, hogy a felhasználó belepiszkálhasson.
  • rosemberg
    #68
    Szerintem akkor is tiszteletre méltó a tudása mert egy apróságot elfelejtetek ő amiket csinált nem a haverjától kérdezte meg nem egy fórumon olvasta ,ő találta ki a megoldásokat és hát valjuk be ehez nem sokan értenek mert itt nem egy játékot kell meg crackelni.szerintem
  • noss
    #67
    szerintem is gáz volt azér ez a websopos példa, meg ha talál egy alaposan kifacsart, kivesézett exploitot winre és láss csodát, képes használni is...
    jó megfelelt a célnak, de szagmailag akkoris gáz =)
    viszont mint kezdeményezés kiválló, mer nem csak üres habla, a leglátványosabb talán a mobiltelós dolog lehetett (bár szagmailag az se olyan nagy szám)
    megjegyzem én nem vagyok heker és nem is tudok ilyesmit csinálni, de azér szagmailag vágom a tartás mihez képest... =)
  • Pukkár
    #66
    Nincs feltörhetetlen rendszer, ahogy nincs ellophatatlan autó, kirabolhatatlan múzeum. Csak van amit könyebb, van amit nehezebb. Ennyi. Erről kár vitatkozni.
  • Equ
    #65
    ja, tehát ez egy lámereknek szóló előadás volt? mert akkor OK... Csak akkor tudatosítani kéne ezt a sok itteni lámerrel is, hogy nehogy elhigyje, hogy ez a valóságban is ilyen egyszerűen megy, mert úgy tűnik sokan bekajálták...
  • Dj Faustus #64
    "utóbbi nagyon egyszerű, le is irtam: szakmailag inkorrekt példákkal próbál villogni."
    1. Mivel emberünk ebből - a rendszerek biztonsági hibáiból - él, nem fogja elárulni a "modern trükköket". Egyrészt hogy ne éljenek vele vissza, másrészt mert ezek a példák elég gyorsak, elterjedtek(?) és látványosak ahhoz, hogy előadható legyen.
    2. Sok ember jelenleg sem képes felfogni, hogy mit is jelent a számítástechnikában a biztonság. Gyenge jelszavak, bizalmas adatok megadása, rendszerfrissítések semmibe vétele, nyitott portok, hibásan megírt szkriptek...

    Igen pr - ez nekem is feltünt. De fontos felhívni az emberek figyelmét arra, hogy jobban ügyeljenek az ilyen dolgokra. Sebastian Schreiber ezt megtette.
    Nem istenítem, de ügyesen csinálta.

    Equ: Írj levelet a SySS-nek hogy bénák, és hogy többet vártál volna ettől az előadástól.
  • Equ
    #63
    "igazabol nem ertem miert istenititek, illetve hordjatok le ezt a sracot..."

    utóbbi nagyon egyszerű, le is irtam: szakmailag inkorrekt példákkal próbál villogni.

    Isteniteni meg nyilván azon laikusok istenitik, akik ezeket a szakmai bakikat nem veszik észre és bambán bekajálják a pr előadást...
  • dondore
    #62
    igazabol nem ertem miert istenititek, illetve hordjatok le ezt a sracot...
    mindenkinel van okosabb, szebb...
  • Godefroy
    #61
    annyira azért nem
    sugd meg Te
  • Godefroy
    #60
    Igen ezen csodálkozom, hogy az hogy lehet nekem semmi bajom az XP-vel?
    Miért nincs kék képernyőm, miért m1 már 4 éve különböző vasakon és minden müködik.
    Igaz el szoktam olvasni a leírásokat és telepítema védelmeket.
    1szóval ahsználom ahogy kell.
    Ja és mégegy.
    Megvettem és nem crackelt verzió.
    Ennyit megér a nyugalmam.
  • Godefroy
    #59
    A rendzsergazdánk szerint ért hozzá
    És tényleg úgy csinál mindent ahogy egy rendes linuxostól elvárható: folymatosan szidja a microsoftot, a termékeit, illetve azokat akik használják.
  • NEXUS6
    #58
    Poénos csákó az biztos, de arra én is kíváncsi lettem volna, hogy egy linuksszal mire ment volna, vagy egy erősen korlátozott júzerrel beloggolt, néhány eccerű trükkel bevédett xp-vel.
  • Genin
    #57
    na ezért térek át a mac OS-re hogy kimaradjak az ilyen vitákból :)
    na jó, nem csak ezért ;)
  • Equ
    #56
    "Ha a rendszergazdátok sem ért hozzá, akkor miért csodálkozol, hogy lerohad?"

    Nincs ezen mit csodálkozni, winnel is csak a lámerek szívnak, aki ért hozzá annak semmi baja vele, scripteli, automatizál, távolról vezérli, felügyeli wines gépek ezreit stb-stb...

    Aki meg lámer az linuxon is megszivja ugyanazt amit winen, csak még kényelmetlen is lesz a rendszere és a legkomolyabb szoftverektől is elbúcsúzhat, a hardvertámogatásról ill a gyakran hetekig tartó életre keltéstől meg ne is beszéljünk. De aztán előadhatja magát a forumokon, hogy hú de menő, mert nem wint használ
  • ttt ttt
    #55
    Ha a rendszergazdátok sem ért hozzá, akkor miért csodálkozol, hogy lerohad?
  • Alien_AM
    #54
    igen vicceltem kbup, tudod ironia, amugy a le lámerezes helyett ezt a mondatot is irhattad volna

    "Ez az egész Linux istenítés tipikus hozzá nem értés és misztifikáció."
  • Praetor
    #53
    A linuxnál az a jellemző, hogy a supportért kell csak fizetni. Van kivétel, de a főszabály ez.
  • TeDDyRuSh
    #52
    JAh amúgy nem is tom hova tegyem a kérdést,hogy Hallott e magyar kackerekről.. Mivel rohadtúl nem, ez
    Vagy azt jelenti h még "ehhez is" bénák vunk, vagy azt, h annyira ászok vunk benne,h sosem bukunk le:)Bár nekem van egy sejtésem hol állhatunk... Az adataim biztos vmelyik kormány vitrimbe csücsül egy Primco lemezen(de papír tokban)
  • TeDDyRuSh
    #51
    Az öreg kideríteni egy Blútúccsal
  • aDannyBoy
    #50
    teljesen publikus, hogy mennyi idős vagyok :) keress rá a neten :)
  • edemko
    #49
    Hali

    a két oprendszer között lehetne elég sokáig vitázni. Aki linuxos annak az xp "!%+"%+"/=(/!( , aki meg xp-s annak a linux ugyanez.....

    amugy nincs erről az előadásról valami video???
  • Godefroy
    #48
    Igazad van.
    Ez az egész Linux istenítés tipikus hozzá nem értés és misztifikáció.
    Mindent fel lehet törni, de főleg egy olyan rencert ami nyílt forráskodú!
    Munkahelyemen is azért van Linux, mert a rendszergazdán kivül senki nem ért hozzá (igaz ő se nagyon) viszont ez "olcsó" (igazából nem az , mert a srácnak sokkal nagyobb a fizetése mint t öbbieké, és a disztribucioért is fizetni kell) és "biztonságos"... igaz többször rohad le mint bármi más.
    De hát a főnökség (se) ért hozzá és a Linux az isten.. illetve már a BSD meg Ubuntu meg ki tudja még mi a szar.
  • Godefroy
    #47
    "amit anno gyerekként Windows 98-ok ellen mi is gyakran megtettünk. "

    Jó öreg lehet a cikkiró
  • bakterrier
    #46
    pixeles egy kicsit:D
    jó a rendszámod
  • Equ
    #45
    "Figy, ezt mennyi idő alatt produkálta?"

    Valószinűleg hónapokig készült rá otthon, összelőtte a saját winjét, hogy könnyen támadható legyen, begyakorolta stb-stb...
    Megnéztem volna, mekkora arca lett volna, ha valaki a közönségből feláll és felajánlja az xp-s teljesen patchelt notebookját wifin, hogy azon mutassa meg mekkora ász :)

    "Ha van egy up to date win-ed nemtoom milyen tűzfallal, egy idő után azt is megtöri, csak jóval több idejébe telik."

    Szép elmélet, de saját bevallása alapján is fel nem rakott patchek lyukain és gyenge jelszavakkal keresztül jut be a rendszerekbe... (most ezeket a szánalmasan amatőr webshop hibákat hagyjuk, mert ilyenek nem léteznek ma)

    "támadják. Vajon miért? Azért, mert ingyér van, és jó..."

    Legalábbis a lámerek nem tudnak róla, hogy támadnák... A valóság meg az, hogy pl. a slapper féreg pár nap alatt linux szerverek tizezreit nyomta fel. Az meg, hogy egy rendszert mennyit támadnak attól függ, hogy milyen elterjedt. Ahhoz képest, hogy a linuxnak szinte 0 az elterjedtsége a winhez képest, baromi sokat támadják és ugyanúgy vannak rá virusok, férgek, rootkitek, tehát maga a rendszer semmivel jobban nem véd, csak éppen a kutya se használja igy nem éri meg sok energiát belefektetni a rosszfiúk részéről. De, ha mégis rászánják az időt, akkor ugyanúgy megszivod linux alatt is, lásd slapper...
  • mousee
    #44
    De azt valamiért a linuxot mégsem... ez szép volt, elnézést, korán van, és beteg vagyok, de szerintem a lényeg érthető :)
  • mousee
    #43
    Figy, ezt mennyi idő alatt produkálta? Ha van egy up to date win-ed nemtoom milyen tűzfallal, egy idő után azt is megtöri, csak jóval több idejébe telik. A linuxba is van sok hiba, ezt alá is írom, de azokat javítják hamar... de azt valamiért a linuxot mégsem támadják. Vajon miért? Azért, mert ingyér van, és jó...
  • KaBuTo666
    #42
    szerintem van nála jobb hacker is,dehát hamár ennyire nem rossz,jolvan adja magát,ha ennyire akarja...
  • Equ
    #41
    "A sok lámer a windowsra is azt hiszi, hogy biztonságos, azt közbe mégse az... "

    Biztos igy van, és csak véletlen, hogy nagy "hacker" tudorunk patcheletlen xp-vel villogott... Hát nem jobban hangzott volna, egy 0 updatet mutató winupdate után megcsinálni mindezt? Ja, hogy az nem ment volna?
    (megjegyzem az alapből bekapcsolt tűzfallal se ment volna, mert rpc bugot használt ki)

    Hogy az ismertetett webshopos "hack-ek" 10 éve is csak amatőr shopokban működnének, nemhogy ma és komoly helyeken?

    Látod az ilyesmik észrevételén és nem a bambán bekjalásán dől el ki a szakember és ki a naív lámer...

    De ugyanezt a linuxra is el lehet mondani, arról is azt hiszi a sok lámer, hogy biztonságos, pedig nagyon messzi van tőle, hátmég ha hozzávesszük az elterjedését is...
  • szivar
    #40
    Dehogynem lehet. Sőőt. Ha az egyszeri júzer root jogokkal netezik meg minden, akkor elég könnyú :D.
  • nephotep
    #39
    miért van az hogy az sgn csak pr0 hackerek ( vagy éppen az aktuális hirhez NAYGON értő emberek ) vannak ? elhiszem van 1-2 aki tud is esetleg valamit csinálni de a anygtöbbségnek jár a szája és irigykedik... mint ahogy én is teszek..amugy ez a csávo tényleg jofejnek tünik, és szvsz ért is hozá nem csak pofázik
  • nyami
    #38
    omfg
  • archkoven
    #37
    Mi is szeretnénk olyan okosak lenni mint te, te nagymenő.
    Taníts mester!:))))
  • kbupdate
    #36
    te aztán vágod a témát.
  • mousee
    #35
    kedves kb..én látom az ironát a hozzászólásaidban... az irónia egy érdekes ellentét ugyebár... És te egy nagy ironikus lény vagy... azt hiszed, hogy értesz valamihez, és még azt is be akarod mesélni, hogy anno te voltál a nagy hekker, holott csak 1 windowst ismerő hülye vagy :)

    equ:
    "de mint látjuk itt is bekajálja a sok lámer"

    A sok lámer a windowsra is azt hiszi, hogy biztonságos, azt közbe mégse az...

    Szal ennyit a lámaságról.
  • kbupdate
    #34
    :D

    nekem ezt nem kell lemosni magamról te lámagyerek, nézd meg korábbi hozzászólásaimat milyen véleményen is vagyok:D

    jah, vagy csak viccelsz?
  • Alien_AM
    #33
    mostmar nem mosod le magadrol
  • kbupdate
    #32
    nem láttad az "ironát" (azt hiszem ez a megfelelő szó) hozzászólásaimban....