1608
Minden, ami mountain bike. Márkák, túrák, versenyek, események, sztorik és csak úgy.
  • Seaweed
    #526
    Hat jah..sokan hasznalnak nem rendeltetes szeruen telokat. Manapsag mikor a gyartok a vegletekig konnyitenek a sulymania miatt ...akkor jol meg kell fontolni hogy mivel mit kovet el az ember! En se veletlen hogy jokora rahagyassal szamitok dolgokat (pl utcan is az egyik bringamban 2.3-as kullok vannak...mert nehez vagyok..es meg hegy sincs a kornyekunkon...)...sokan elkovetik azt a hibat hogy nem arra hasznalnak valamit amire azt terveztek vagy epp tul sokmindenre es a zuzosabb dolgok kozben bizony a legzsirabb cucc is megadja magat ha nem arra van tervezve amire epp rakenyszeriti a gazdaja...

    Ezert is mondom hogy talan ez inkabb egy erosebb "normal" telo (azert nem XC mert ott nagyon sokat szamit a suly) mintsem egy minden zuzdat kibiro dirt vagy FR telo...meghat a 100mm-es ut is jelzi hogy talan feluton van ez egy konnyu XC/CC/tour (kinek mi tetszik) telo es a durvulasra szant atomrombolok kozt...
  • gordon 24
    #525
    Hát igen.. Ez egy alap dirt. Ha dh-ra vagy nagyon brutál felhasználása kell akkor a Drop off-ot kell megveni Igaz az 115000ft ami nem bolton tengelyes. Ami boltonos az 120-130000ft.
    Mindenestre jónak tünik ez a villa. Nekem a Monituo Black van ez 120-at mozog egy nagyon jó villa csak egy baja van hogy manitou és a betegségek ott is vannak.
    A Monitounak a nagy hibája az hogy kb 10 bringázás alatt kilógósodik ezért kotyog. Sajna az enyém is erre a sorsa jutott. De érdekes modon nem engedi az olajat semmi nemű gondot nem látsz csak érződik.
    Viszont a tesom Drop offja az nem lóg. Az viszont a manitou előnye, hogy én ilyet eltörve nem láttam de Marzocchit nem egyet. De lehet csak a nem megfelelő terhelés váltotta ezt ki.
  • Seaweed
    #524
    Ok majd irok ha ugy dontok ezt veszem es meg is veszem. Teszteket olvastam rola, testbike.hu-n is meg a CRC review-t is... bar utobbin szerintem nehanyan azert irtak negativ kritikat mert el vannak tevedve...egy belepo szintu Dirt villaval akarnak minden hataron tul durvulni...arra inkabb FR vagy csucs dirt villa kene nekik..csak ugye az 5-600€...es nem az otode..
    Szerintem ez a villa is oke hogy belepo szintu dirt..de inkabb mint nekem is amire kell hogy tulmeretezve "normal" felhasznalasra nehezebb ridereknek....
  • gordon 24
    #523
    Ha megvan és tesztelgeted irhatnál véleményt. Mit gondolsz róla.
  • Seaweed
    #522
    Fizetes utan barmit...addig penz nelkul nehez..foleg hogy kartyaval vasarol az ember es ha nincs szamlan a penz nincs mibol vasarolni! (CRC-tol rendeltem mar anno)
  • gordon 24
    #521
    Jónak tűnik! mikor veszed meg?
  • Seaweed
    #520
    Fuuu bázki...lehet megse merev villat veszek hanem telot...CRC-nel irtozatos akcioban vannak telok! pl 2006-os Marzocchi Dirt Jam Pro 146.49€..de a Comp verzio csak 131€...XC villak is bazi olcsok... Marzocchi Grand Fondo 2 es a 3 is 146.49€....ez cirka 36 ezer ft....ennyiert itthon sehol soha uj telot nem kapsz...foleg nem marzot..es nem XC es Dirt villat! (meg ha 2006-os es kifuto is...) ..es ezek ott csak a marzo telok...vannak Manitou-k es RS telok is olcson...



  • gordon 24
    #519
    Ez elég durván néz ki.. Tényleg olyan mint egy körfűrész.. :d
  • Seaweed
    #518
    A masik topicban berakott kepen az van a bringan..azaz azon a bringamon van az...a Maxxis Hookworm-ot akarom a Kona-ra tenni.
  • Szabi84
    #517
    Jónak tünik, és nem is drága!
  • Seaweed
    #516
    Akkor tessek! felterep kategoria...ott van koztuk a DBFighterII-is...mondom azt csak ajanlani tudom!!!
  • Szabi84
    #515
    70% ban terepre használtam, valahogy el kellet jutni odáig! Ott tünt fel a dolog, hogy ahol eddig felmentem, most elkapar, de nyár végéig kihúzom! Ddögösen néz ki! Azért valami olyasmi kéne amit irtál valami átmeneti!
  • Seaweed
    #514
    gumikeverek puha...betonon meg nem csoda hogy kopik, az egy Cross Country gumi sarra, murvara stb.-terepre! Nem betonra valo! Ha jo betonra valot akarsz vegyel pl Continental Double Fighter II-t! Nekem is olyan van az egyiken...nagyon jo gumikopeny! Igazi oszver, kivaloan teljesit aszfalton is de a homokba se sullyed el mint a titanik....szal tuti mindenes gumi! (Egyebkent is egy "legenga" mar ez a gumi ;)) De mas gyartonknak is vannak kivalo "mindens" gumijai. A nagy butykos gumik meg sose szfaltra valok, ott gyorsan elkopnak (foleg hatul), es megcsak durvan hsznalni se kell hozza...egyszerun olyan azoknak az osszetetele hogy kemeny feluleten kopnak gyorsan.
  • Szabi84
    #513
    Huhh jól néz ki! Nekem egy Continental Explorer 26x2.1 gumi van a bringámon ezt tették rá mikor megvettem, ez októberben volt, de sok bütyök letört róla! Nemértem miért kopott el ilyen hamar, igaz mióta megvan a bringám a budira is azzal járok, de nagyon kopik! A csóri 12 éves bringámon kétszer cseréltem gumit! Szóval nyár végén lehet nekem is kell vennem valamilyet, de strapabíróbbat!
  • Seaweed
    #512
    Legujabb szerelmem ez a kulso.. (Maxxis Hookworm)....2.5 szeles...latni kene eloben milyen mielott veszek egyet a neten...de ha tetszik eloben is akkor tuti veszek egyet....oda meg vissza vagyok tole most :D

  • Seaweed
    #511
    hu vazze..kapasbol osszekapartam egy 69K-s megrendelest az ebikerol...nah megjon a fizu lehet leadom a rendelest....kell a bringa...bringa nelkul nincs elet...
  • bardocz
    #510
    hát én ezt inkább körfűrésznek használnám:O nagyon keskeny aza rész ahol a fék fogja
  • Seaweed
    #509
    nem..frizbi...ne farassz
  • bardocz
    #508
    ez tuti fék?
  • Seaweed
    #507
    Ez az "hullamos" tarcsa..

  • gordon 24
    #506
    Hát igen ezt én is igy érzem. És tudod miért. Mert régen volt Direkkt Dhra fékjük. Ha most megnézed csak ez a HFx9-es van és ennek különböző válfajai. Olyan mintha nem foglalkoznának ezzel. Ugyhogy lehet bekellene fektetni egy Magurára. De hát annak az árai nem a földön járnak..
  • bardocz
    #505
    a tárcsák felmelegedése mindhol gondot okoz ahol tárcsafék van,bár tudom nincs bicóra karbon féktárca meg betét de pl F1-ben is ezért van olyan,bicókra ilyen spéci dolgokat nem gyártanak?igaz azoknak üzemi hőmérsékletük anyi hogy rásüla kezed a tárcsára és azon a hőmérsékleten még nem is fog igazán...
  • Seaweed
    #504
    Szal ha realisan nezzuk akkor mint a Magura /aki piacvezeto a csucs tarcsfekes megoldasokban/ is ilyen olyan megoldasokon dolgozik (Ventidisc) hogy a hutest megoldja akkor nem egyedi es nalad fellepo gondrol van szo! Mindenkepp akkor azon kell gondolkozni hogy ok mit miert es hogy oldanak meg es pl ami neked van azzal osszehasonlitani. (Bar ahogy elneztem Hayes weblapjat nem szakitjak meg magukat a hude hullamos tarcsak es pl a tobbdugattyus megoldasok teren..kicsit olyan erzese van az embernek Hayes-kapcsan mintha az innovativ emberkeiket kirugdostak volna es semmit nem akarnak elore haladni..holott a konkurencia (pl Avid) lepked azert rendesen elore!) De lehet en tevedek..mindamellett hangsulyoszom tuti jo cucc a Hayes...sot!
  • Seaweed
    #503
    innovacioban latom nincs hiany...de szerintem maradjuk a foldon...olyanrol bszeljunk ami van is bringakra...bar ha valaki rendelkezik ezkozokkel akkor keszithet protot tipusokat...
  • Seaweed
    #502
    Hatfene tudja...ha tuti zsirt akarnanak akkor Magura feket raknanak ra...de mar igy is alapbol olyan meredek arai vannak a bringaknak hogy szerintem kompromisszumokra kenyszerulnek! Nem ondom hogy szar a Hayes (sot!), de megprobalnak meg "megfelelo" de olcsobb alkatreszt ratenni hogy ne 2 millka legyen egy gep..hanem mondjuk 600K csak...
  • gordon 24
    #501
    Jahhh. :D
  • bardocz
    #500
    akkor vízhűtéses kell :D vagy amia wrc-ken van dupla tárcsa és olyan a két tárcsa között a kialakítás hogy belemegy alevegő amiko forog és így is hűlik igaz hogy 30kilós lesza bicód de jó lesz rajta a fék :D
  • gordon 24
    #499
    igazából ezzel nincs gond.. Amig nem melegszik el nagyon jó. Csakhát elmelegszik.
  • bardocz
    #498
    lehet fékbetétet kéne cserélned olyanra ami hamarabb elkopik viszont jobb a fékhatása bár hogy milyen márkát lehet venni vagy ilyesmi nem tudom :S
  • gordon 24
    #497
    Hát ja. Lehet ez is gond. Csak tudod nem értem a szitut a gyári freeridra való Kona Stinkyt ilyen tárcsával szerelik. Nemhinném hogy a táércsa a gond. Én inkább magára a fékre tippelek. De az is lehet amit te mondasz. ha lesz zsém lehet kipróbálom az ötleted.
  • Seaweed
    #496
    Akkor azok eleg "kerek" tarcsak! Mindenkepp megerne szvsz kiporbalni hullamossal is! nem nagy ossze gegy tarcsa.
  • gordon 24
    #495
    Huhh! Hát lehet.. Nekem nem olyanok vannak.
    Ilyen képek vannak csak róla. Elvileg ezek a tárcsák a Kona Dh gépeken vannak. Ezek a Hayes tárcsái.:
  • Seaweed
    #494
    Vagy vannak ezek a Hope tarcsak..ezen anyi lyuk meg forma van hogy ez tuti nagyon jol hul...szinte mint az ementali sajt...



  • Seaweed
    #493
    Itt van e: Magura 2007-es Louise..igaz hogy ezt max Freeride-ra ajanljak DH-ra mar nem...de a lenyeg hogy az az a pirosas belso resz a jobb hoelvezetes miatt (is) van allitolag!



    Ventidisc a neve:

  • Seaweed
    #492
    Milyen tarcsaid vannak?! Mert a kepen csak a hatso latszik de az kerek! Ha ilyen melegedesi es ero elfogyasi gondjaid vannak mindenkepp szerezz be valamilyen hullamos tarcsat! Annak a hullamot miatt nagyobb a hoelado felulete es igy gyorsabban hul es a fekero is alapbol nagyobb a hullamos feluleten! Talakoztam mar olyan emberrel aki szerint tarcsafekmegoldas csakis hullamos tarcsaval semmi massal!
    egyeszen olcson meg is uszhatod a jo hullamos tarcsat egy probat mindenkepp meger szvsz! (de mar anyi felol halottam ezt a hullamos tarcsat hogy tuti van benne valami! Nekem placcra boven eleg a kor alaku es 160-as...de ha jol tudom neked elol 203-as van oda mar az igenybevetel miatt (DH,FR) mindenkepp hullamos kellene...Gustavhoz is hullamos van gyarilag!) Pl itt vannak ezek az utangyarott aligator tarcsak..allitolag nem rosszak...es van belole hullamos 203-as egeszen jo arban!



    Illetve nemregen olvastam bikmakkban hogy valamelyik gyarto (talan epp a MAgura vagy a Hope..) az uly nagy igenybevetelu tarcsainal valamifele adaptert rak kozepre igy az is noveli a hoelvezetest...
  • gordon 24
    #491
    Hát igen.. :D ezért nincs nekem olyanom. Na majd egyszer talán.
    Igazából ez a Hayes is jó. Ez a melegedés gond inkább hosszabb pályákon jön ki kb 4-5km-eseken. Pl a multkor Schladmingban (igaz az olyan meredek hogy jóhihetetlen kb 800m-es szintkülönbség van) Ott a pálya felénél már csak nyikogi volt nem fékerő.. Aztán vártam egy picit aztán utánna már nem volt gond. Na mind1 az a lényeg hogy én többet vártam tőle.
  • Seaweed
    #490
    nah jah...50K felett van a 1db Gustav...de tenyleg az a csucs DH-ra...
  • gordon 24
    #489
    Hát arra, hogy nem igen vagyok vele megelégedve.
    Nagyon hamar elmelekszik és ez után meg már sokat gyengűl a fékhatása. Pedig elől nagy tárcsa van rajta és mégis. Szóval nem a legjobb.
    Mindenki szerint a Magura Gustav M a kiru. Csak ezzel az a gond, hogy abból egy kerűl annyiba mint ebből kettő.
  • Seaweed
    #488
    Ezt mire erted?
  • gordon 24
    #487
    Most hogy használom a Hayest már én is.