466
SG: USA Connection
  • ffxi
    #386
    Sosem voltál még odakinn dokinál?
  • CSOCSO
    #385
    jo kerdes.. fogalmam sincs.. majd lesz mikor megjonnek a papirok par honapon belul
  • Thanatos
    #384
    :DDDDDDDD vagy pedig egyse..., ez majd meg még kiderül :)
  • Bucser
    #383
    komolyra fordítva a szót: CSOCSO: Tudsz-e valamit arról, hogy az egészségbiztosítási rendszer hogy működik? Veszel egy biztosítást és X összegig fedezik a költségeidet vagy bizonyos betegségek tételesen szerepelnek a biztosításban mint támogatottak? ÉS a gyógyszert meg full áron veszed csak a kezelésre van támogatás?
  • Bucser
    #382
    huhh csakvigyázzunk mert 150 év múlva az USA-nak 192-vel több állama lesz:D
  • Thanatos
    #381
    mint mindenhol máshol is :)
  • ffxi
    #380
    Amerikában is vannak olyan részek, amelyik mindenki megtalálhatja a magáét.
  • Thanatos
    #379
    dánia tul délen van és tul sik :DDDDDDD
  • I.C.ram
    #378
    Akkor már inkább Finnország :) esetleg Dánia :)
  • Thanatos
    #377
    ott a pont :) énis utálom a meleget :)
  • Bucser
    #376
    HA mennék valahova akkor a svédekhez:) Ott az év nagy részében hó van:D VAgy az angolokhoz bár ott sok az eső:D
  • Thanatos
    #375
    mondom aki ki akarna menni..., én ki se akarok nagyon menni szal... :D
  • Bucser
    #374
    De itt legalább fél évre levegőhöz jutok nem egész éves az állapot:D
  • CSOCSO
    #373
    amerikaban te lennel katona???? ha francia... vagy... kina.. aszondom HURRA... nahde amcsi katona???? hogy is volt a sputhparkba?? elopajzs hadmuvelet? vagy mivolt?:) nah mindegy.. ha nem kuldenenek ket heten belul irakba akkor mennek katonanak...
  • Thanatos
    #372
    szvsz ha army-ért zöldkártya jár vagy állampolgárság akkor aki ki akarna simán jólenne neki :)
    viszont itt vlamai érdekes mert hivatalosan ugy van hogy az amryba nem létphetsz be a zöldkártya nélkül és nem si segitenek megszerezni..., szal kicsit káosz :)
  • CSOCSO
    #371
    mit nem ertesz?:D
    hat engem.. anevetekre. hogy megkapjam a zoldkarit:D
  • I.C.ram
    #370
    Ja Armyt ő is akkor kapott mikor még nem volt semmije.


    "amugymek.. nevedre vennetek?:D"

    Ezt most nem értem. Mit vennék?
  • CSOCSO
    #369
    army anyagot en is kaptam mar.. nevre szoloan meg minden... oszt meg semmilyen papirom sem volt mikor jott a cucc..

    amugymek.. nevedre vennetek?:D
  • I.C.ram
    #368
    Nekem a tesóm mondta, hogyha akarok dolgozni menni USAban, akkor menjek, mert azt mondták neki a hivatalban, hogy közvetlen családtagot igényelheti és meg is kapja rögtön a zöldkártyát. De ő már állampolgár, nem sima zöldkártyás.

    Egyébként meg állandóan kapja a reklámanyagot az Armytól, hogy csatlakozzon. Küldtek már neki pólót is meg minden szarságot :D
  • CSOCSO
    #367
    mikor anyamnak elkezdodtek a papir intezesei.. sajna csak ocsem kapta meg a papirokat.. en mar nem. mert 21 ev felett vaok...
  • I.C.ram
    #366
    Passzmek! Megsúgom neked, hogyha egy közvetlen hozzátartózód állampolgár, akkor a családja (papa, mama, testvérek) AUTÓMATÁN megkapják a zöldkártyát, ha igénylik. Ez jogszabály szerint van így!
  • ffxi
    #365
    Nem segít ez rajtad. Gondolj bele, csak nem olyan hülyék, hogy átengedik az ember egész családfáját.
  • CSOCSO
    #364
  • I.C.ram
    #363
    Nekem meg autómatán jár a zöldkártya, mert közvetlen rokonom ugye már állampolgár. :P
  • I.C.ram
    #362
    Pedig biztos így van. Már 6 éve él kint Michiganben. És ott rászólnak az emberre, ha Micsigant mond :)
  • desigo
    #361
    Megkeresnek és megtalálnak:))))
  • Kanál
    #360
    spanyolul loal :D
  • bertino
    #359
    aha, oké, én igazából télleg reméltem, hogy majd esetleg magyarok küldenek egy mailt vagy ilyesmi... de olyan felsőbbrendű szinten nem tudok angolul csevegni se :S
    namind1, azért thx
  • CSOCSO
    #358
    mindegy. ne idegeskedj.. amugy mar hallottam olyanrol hogy par magyar megkapta... (1-2 ember mondta)
  • CSOCSO
    #357
    semmi baj nem lesz... en is beregeltem ide.. sooot fizettem is de mar nincs szuksegem ra...a papirjaim mar uton vannak.. mai napig kuldenek emailt hogy nah mi les.z. mikor fejezem mar be a regemet.. soot olyan kedvesek hogy mar spanyolul is kuldtek:D hatha kecseg mehikoi vaok
  • bertino
    #356
    az őszintét megvallva érdekeltség irányból regeltem be a feléig, de a nyitóoldalon az volt, ingyenesen, ahogy megláttam, hogy bankártya és pénzösszegek vannak feltüntetve, tényleg egyből bezártam

    továbbá képes voltam azt hinni, hogy vmi magyar vonzzata vagy "kirendeltsége" van a dolognak, bár ezt rosszul hittem, mivel angol oldalon kellett regelni, hát későn gondolkodtam :(
  • bertino
    #355
    mármint ő kérdezett... csak becsuszott az M betű...
  • bertino
    #354
    bazki :(

    beregeltem, egy darabig, első lapot kitöltöttem, nem gondoltam volna, hogy ez lesz basszátok meg! Rohadtul beparáztam most!

    Ugye meg kellett adni a tel. számot is, én meg is adtam... második lapon már láttam vmi pénzes dolgot, így tőből fogtam és becsuktam a lapot.


    Most jött egy visszatartott hívás D: és angolul bájcsevegtem egy csajszival, aki angolul kérdeztem, én vok-e Krisztian Fehér, mondom nem. Kérdezi: Do you know this person ? Mondom, no... - Thank you, byebye

    Houh
  • bertino
    #353
  • desigo
    #352
    Az Ön új élete Amerikában itt kezdődik...
  • Thanatos
    #351
    itt a pont... :) mongyuk azt tegyük hozzá azért hogy a magyar angoltanárok ugy a legalja aze gésznek , az az amit elkell felejteni :) az ír legalább valamennyire közelebb áll hozzájuk :) amugy angolt amugyse tudod mire hazsnálni mert már alap..., ha a nylevből akar valaki megélni akkor valami ritka nyelvet kell tanulni, esetleg kinait :D
  • KG21
    #350
    ehh, a nyelvről annyit, hogy visszajöttem nagy arccal, hogy sokkal folyékonyabban nyomom a szöveget, erre az ír angoltanárom azt mondta gyorsan felejtsem el ezt a szlenget, amit kint magamra szedtem, mert semmi hasznom nem lesz belőle soha az életben :D
  • Thanatos
    #349
    sőt nem is kell halrembe menni miatta :D
  • Thanatos
    #348
    én emg ezt tudom hogy a kurva nagy nyelvtudásal ugyse megy az ember sokra harlemben :PPPP
  • Thanatos
    #347
    meg a beton szvsz, magyarországon a belvárosban nincs anyi beton mint kint a világvégén, az emg ugye sugározza a hőt