358
Nightwish
  • Magic Boy
    #198
    Sziasztok!
    Én is sajnálom Tarja-t, de az élet megy tovább és az újj csaj is nagyon jó és nem is csúnya.

    Valaki megtenné, hogy fölsorolja az összes albumukat (jelölve, hogy melyik a maxi)?
  • csomi
    #197
    Egy jopofa video szerenysegemtol amint Tarja Turunen magyarul enekel .
    http://videa.hu/main.php?page=play&v=QIRAFq1TVpv0xuvz
    Megtekintese kotelezo!
  • Thanatos
    #196
  • Chris 2000
    #195
    Sziasztok! Érdekes olvasgatni a hozzászólásokat... Nagyon megosztlanak a vélemények a csapatról. szerintem nem rosszabb a nigthwish mint a régi. Mind kettő tényleg jó. Mondjuk a két csajt felesleges hasonlítgatni, mert két külön világ. Anette sohasem lesz olyan mint Tarja, Tarja meg sosem lesz olyan mint Anette.
    Valaki írta az egyik hozzászólásában, hogy a billentyű kicsit sok, elnyomja a gitár riffeket. Véleményem szerint ennek a műfajnak ez a lényege, hogy sok billentyű téma legyen benne. Ez adja meg a sóját ennek a zenének!
    Tegnap nap vitatkoztam az egyik haverommal, aki azt mondta, hogy ez már nem Nightwish...

    hát... Azért az igaz, hogy Tarja különleges volt benne, de a Nightwisht a zene teszi leginkább Nightwish-é. Mert amikor a faszi, (Marco) énekelt, én akkor is felismertem azonnal, hogy ez Nightwish...

    Na jó : ) ismertem Marco hangját, de ha nem ismertem volna akkor is rájöttem volna a zenéből, hogy az Nightwish!

    Jól kifejtettem magam!

    ui:Nem vagyok fanatikus Nightwish rajongó, csupán szeretem a csapatot, ezért ha a neveket nem jól tudom, nehogy levegye valaki a fejemet...



    Egyébként még egy észrevétel: Úgy vezsem észre, sokan a személyeket bálványozzák... Én a zenét szeretem úgy összességében... Nincs olyan ember, aki pótolhatatlan!

    Üdv, mindenkinek!
  • Zomil
    #194
    figy az ujakkal nincs gondom, nem rosszak :)
    viszont addig, amig nem csak uj számokat adnak addig koncertre tuti nem megyek :D
  • Nuki
    #193
    Haj de sokáig fogjuk ezt a csontot rágni...:D
    Szerintem hallható (főleg hogy olvastam valami interjút Tuomas bácsival, pöttyet alátámasztott így sokadik meghalgatás után), hogy teljesen más a hangja mint Tarjáé, és ezt így direkt csinálták(választották). Nem utódot kerestek, hanem valaki új hangot.

    Majd ha lesznek új-új és csak új számok(koncerten, albumon, akármi), úgyis pörögni fog a fórum, onnan megtudod és talán megtetszik ^^
  • Zomil
    #192
    elég volt a youtube-os felvételeket megnéznem :)

    ha majd csak uj számot adnak elö 1-2év mulva elmegyek, de azért nem akarok elmenni, h sirjak, mert anynira bénán énekli a régi számokat,h pfffff
  • Nuki
    #191
    Majd ha jó lesz, sajnálkozhatsz... (nem tudhatod előre hogy szar lesz, ne szójjál be!! )
  • Zomil
    #190
    nincs és nem is lesz :D
  • Nuki
    #189
    Kinek van már meg a következő konszertre a jegye? (március 5.)?
  • Zomil
    #188
    hühh ez de szép :)
  • PeeTeR
    #187
    While Your Lips Are Still Red
  • GPx8
    #186
    Szvsz. már csak azt nézték, hogy emberileg megfelel-e...
  • Zomil
    #185
    nem is öt szidom hanem a zenekart h hogy a francba sikerült kiválasztani :D
  • Lyan Kyj
    #184
    Nem a mozdulatairól beszélek, hanem a hangjáról, jobban érzi a dalokat, mint Tarja. Amúgy nemtom milyen mozdulatokat vársz egy metálkoncerten:)

    A dalok meg tényleg nem neki íródtak, pontosan ezen okból változtat rajtuk.

    A régi dalokat pedig muszáj volt előhozni, mert nem lenne mit előadni a koncerteken:)

    "nekem is ez a gondom h egyszerüen tucat hangja"
    itt is a zenére gondoltam, nem a hangjára.

    Az, hogy pop-osan hangzik sem az ő hibája, minden ilyenért a csapat többi tagjánál kellene reklamálni, mert ők választották.

    Neked sem Anette-tel kellene, hogy bajod legyen, hanem Toumasékkal, a fent említett okból.

    röhej h néha hirtelen lehajlitja mélybe, meg amugy is rengeteget hajlit a számokon

    Ehhez csak idő kell, Tarja is máshogy énekelt jópár számot az elején, majd Anette is belejön.
  • Zomil
    #183
    az beleélés h rázza a fejét mint aki bekattant? (én csak röhögni tudok rajta) :DDD
    a másik meg a She is my sin... eddig a kedvenc számom volt, de mikor a hamburgi élöt halgattam majdnem sirva fakadtam
    öszintén szolva ha csak az uj számok lennének akkor még ugy-ahogy elfogadnál, de kár volt eröltetni a régieket mert egyszerüen nem az ö hangjához irodtak, pl röhej h néha hirtelen lehajlitja mélybe, meg amugy is rengeteget hajlit a számokon...szvsz elég lett volna az ujakat énekelni, igy viszont elment a kedvem az egésztöl :S

    nekem ez igy nem ér meg 6000Ft-t h koncertre elmenjek:(

    irtad te is h tucatszámok a másik fele:) nekem is ez a gondom h egyszerüen tucat hangja van mintha vmi kis gagyi pop énekesnöt hallgatnék semmi extra semmi különlegesség, Tarja-ba ezt tetszett különlegességet adott a számokhoz
    nem hiszem el h csak egy ilyen átlagos hangos sikerült találni:S
  • Lyan Kyj
    #182
    Szerintem nagyobb beleéléssel énekli őket, mint anno Tarja. Persze Tarja hangjával szebb, de egy élő koncertre Anette verziója jobban illik.
    She is my sint is hallgasd meg hamburgi koncertről, szerintem nagyon jól adja elő.

    Ha egyszer meg nincs mégegy Tarja a világon, akkor nincs, erről nem ő tehet, ha lett volna Anette-nél jobb hangú jelentkező, akkor azt választották volna. Én is feltudnék sorolni jópár érdemesebb jelöltet a dologra, de ha egyszer nem ők lettek, akkor nem ők lettek.

    Bár nálam a Nightwish lezárult Once után, ettől függetlenül az Új Együttest is élvezem, a koncertjükre elmegyek.

    DPP Albumról:
    Első felét naponta hallgatom (ahogy az összes többi NW albumot is) - Eva-ig, a második felét meg nem raktam playlistbe, sztem tucatszámok lettek.


  • Zomil
    #181
    még annyit tennék hozzá, h most kezdtem el nézegeni a koncert felvételeket(tudom vannak már egy ideje hozzám most jutott el a hir :D)
    de ezeket a sorokat már az asztal alol irom, pl megnéztem a Wishmaster-t és hát az egyszerüen katasztrofa amit az uj énekes csinál, mintha kicsfacsarná teljesen a számot...
  • Zomil
    #180
    áhh halljátok ez siralmas most tényleg azt hiszi ha hangosan visit attol magasabb hang jön ki a torkán?
    borzasztó...
  • Nuki
    #179
    Ezesetben igencsak jó humorérzékre vall részükről
  • Dying Soul
    #178
    Avagy:

    Anette beszállt és mindenki azt mondta ez pop lett. "Hát nesztek köcsögök, pop zene Tuomas bácsitól!"
    Lehet egy fricska is.
  • Dying Soul
    #177
    A Tarja vs. Anette téma unalmas már nagyon.

    És szerintem azért ilyen az új szám klippje, mert kontrasztot állít a szöveg mellé. Ti. a szöveg Tarjának szól, elmondván azt, amit már tudunk: Tarjának semmi köze sem volt a zenéhez és a legkisebb szívfájdalom nélkül elénekelt ilyeneket, amik kőkemény lírák Tuomastól/ról Tarjának címezve:

    "My fall will be for you
    My love will be in you
    If you be the one to cut me
    I will bleed forever"

    "Take me
    Cure me
    Kill me
    Bring me home
    Every way
    Every day
    Just another loop in the hangman`s noose

    Take me, cure me, kill me, bring me home
    Every way, every day
    I keep on watching us sleep

    Relive the old sin of Adam and Eve
    Of you and me
    Forgive the adoring beast"

    Tehát szerintem a nőcikkel a klipp azt hivatott kifejezni, hogy itt egy lánybanda és ők írják a dalszöveget, a zenét, de közben ott volt a Nightwish, kedves Tarja, amihez semmi közöd nem volt, csak énekeltél.
  • PeeTeR
    #176
    pedig most akartam ebben a pillanatban :DDD
    ugyan az majdnem mint az Amaranth klipje :D
  • Giovanni Gatto
    #175
    A cicababás/átalakulós klip az nem az Amaranth, hanem a Bye Bye Beautiful. Az Amaranth klipje jóval igényesebb kivitelű. Valaki más írta, hogy Anette kiejtése szar, pedig hát Tarjához képest mérföldekkel jobb. A hideg kiráz Tarja kiejtésétől (pl. dead kiejtve "dííííd", halld többek között Century Child album).
  • Stigmata
    #174
    hát mindenkinek megvan a saját véleménye, tudtommal a fórumon ezt lehet kifejezni :)
    de azis lehet hogy a zenei ízlésem "nőtt ki" a Nw-ből, az a lényeg hogy másoknak tetszik, attól még nekem nem kell :)
  • Qwerty4
    #173
    Sztem a DPP simán megérdemli idáig az év második legjobb metal albuma címet.
    Amúgy a legjobban a Paradise Lost In Requiem-je tetszett.
  • Nuki
    #172
    Jó hallani mások véleményét is.
  • Stigmata
    #171
    mint zenészkollega és régi Nightwish rajongó elmondanám a véleményem az új albumról :D
    az énekesnőről no comment, nem hiszem el hogy nem találtak jobbat ill. különlegesebbet. annyira tucat a hangja. within temptation énekesnőjétől kb abban különbözik hogy nem huhog. (wt rajongókat ezzel nem megbántani akartam)
    az új album meg... hát. egy rakás kaki a régiekhez képest. a zeneisége egykét számnak nulla (pl master passion greed ahol asse tudtam hol a refrén első hallgatásra úgy egybefolyik) egykét jó téma van az albumon, de vagy nincs elég jól kidolgozva vagy ismételve van 5milliószor ami unalmassá teszi. hiába Tuomas drága a főkolompos, túl sok a szinti, gitárt állatira elnyomja legtöbbször, amit nem szabadna egy ilyen bandánál.
    a szövegekről meg aztán télleg no comment, egyre nagyobb agymenéseket ír. felsőfokú nyelvizsgával plusz több mint 12 év angoltanulás után nem tudom felfogni mit akar a szövegekkel. egyszerűen vagy nincs értelme vagy Anette nem tud artikulálni ami egy énekesnél végzetes hiba.

    két használható szám van az albumon, az egyik a the escapist, viszont agyon van nyúzva. jól kezdődik, de Tuommy kicsit túlzásba vitte a komponálást.
    a másik az amarath, aminek a zenei alapja jó lenne, de a nyávogás nagyon elrontja. a klip meg egyszerűen borzalmas. hiányos öltözékű szilikonmellű cicababák rázzák magukat aztán a refrénnél átalakulnak női ruhás nightwish-sé... najó bevallom jókat nevettem mikor Tuomas mindkét nemében akkorákat élvez a szintire két akkord lenyomása közben XD

    sajnálom ha valakit megsértettem, de kikívánkozott belőlem :D
  • GPx8
    #170
    Nekem nem is az új énekesnővel van a legnagyobb bajom, hanem, hogy az új lemez sz*rrá lett effektezve. Túl sokat voltak stúdióban, túl sok pénzzel, túl sokáig...
  • Qwerty4
    #169
    ez a klip elég gagyi lett
  • Shiwo
    #168
    csodállom, hogy ezt még nem linkelte senki...
  • Shiwo
    #167
    erre azt tom mondani, amit az 1ik kommentelő is írt...szar videó Anette-ről és egy jól sikerült Tarjáról
  • Frozen Whispers
    #166
    jesszusom
  • Lyan Kyj
    #165
    03/05/2008 Petofi Hall Budapest Hungary

    YAAAAAAY!!!
    Megint nyomorgás lesz, mint előző kettőn, igazán találhatnának egy nagyobb helyet..

    Amúgy ha minden igaz, ma került boltokba itthon a lemez, lehet rohanni.
  • Frozen Whispers
    #164
    Szerintem az új énekesnő nem igazán tudna megbirkózni a régi számokkal :/ Amarath végén is amikor visít mint akinek a lábára léptek, szerintem olyanok lennének a régi számok új verziói is
  • Nuki
    #163
    Szerintem a félrehallós klippek óta semmi negy gyalázhatja meg őket. Örök dicsfényben ragyognak mind :)
  • Frozen Whispers
    #162
    És meggyalázzák azokat a dalokat :S
  • Nuki
    #161
    Szerintem a Sleeping Sunt és a Fish...akarommondani Wishmastert minden bizonnyal eléneklik újonnan is...
  • Qwerty4
    #160
    háhá, te se bírtad itt sokáig
  • Frozen Whispers
    #159
    Ahhoz nincs elég anyaguk az új énekesnővel. Tuti, hogy elő fognak venni jópár régi számot is amit Tarja hangjához írtak.