140
Az emberek sokszor szembesülnek ezzel. Egyesek bűnhődés nélkül átgázolhatnak a másikon?
  • daeemoon
    #60
    Remélem nem haragszotok ha idézek a Depressziótól:



    Múlnia muszáj

    Nézd meg, hogy rohannak el
    A röpke földi évek
    És ha nem figyelsz,
    A nagy lehetőségek
    Így hát most azonnal
    Lépned kell, amíg bírsz
    Mert senki nem fog helyetted
    Utólag már hiába sírsz

    Nem baj, ha néha félsz
    Vagy mástól is segítséget remélsz
    De tönkremész
    Ha mindig félve élsz

    Annyi mindent veszthetsz még el
    Ha a bentlakó félelmekkel
    Nem tudsz mit kezdeni
    Hát kezdd el őket leküzdeni

    A benned élő félelem
    Lehet óvó védelem
    De lehet nagy kudarcot tápláló
    Élelem
    Csak úgy vallhatsz kudarcot
    Ha nem is próbálsz tenni
    Csak az nem fél semmitől
    Akinek nincs mit veszteni.

    Minden ami fáj
    Múlnia muszá
  • daeemoon
    #59
    Mindenkiben ott lakik a rossz, és ott csírázik a jó. Csak segíteni kell egyiket, akadályozni kell a másikat. (NEM ELFOLYTANI!!! LEGYŐZNI)
  • Raszkolnyikov
    #58
    A filmekben mindig egyértelműen tudjuk, hogy ki a rossz és ki a jó (főleg a szar akció filmekben...), de az életben milyen nehéz már ezt elkülöníteni?!
  • daeemoon
    #57
    Tisztában vagyok vele, hisze engem is rengeteg sértés ért. Általános suli, majd középsuli. Először, mert túlsúlyos voltam, majd mivel ronda vok. :) Lol...
  • Raszkolnyikov
    #56
    Értem és igazad van. Csak mint azt már sokszor mondtam, az ilyen bántásokat én pl nehezen viselem el és nem tudom őket az ágyalá söpörni.
  • daeemoon
    #55
    "Karrier vagy élet? Valahol úgy érzem nem lehet egyesíteni a kettőt, csak nagyon nehezen." Ez így van sajnos :(
  • Raszkolnyikov
    #54
    ezt fojtatva: És ne tessék félre érteni, nagyon sok jóbarátom van!--> azóta (ez egy másfél éve volt)
    ---> és nagy része nem oda valósi ahol a sulim is van
  • daeemoon
    #53
    Hogy Osho tanítását fogalmazzam meg: Halgass mindig a szívedre! - És akiben van szeretet, és együttérzés, lelkiismeret, az tuti hogy fog segíteni másokon.
  • Bandew
    #52
    Igen-igen ez nagyon nehéz és tényleg félelmetes! Ez persze ma már valahol tényleg sablonosnak tűnhet a sok tisztaszívű hősök mellett, akik a filmekben szerepelnek, de persze átélni teljesen más.

    "Amúgy minél különbb, egyedibb az ember, annál izgalmasabb, színesebb, és jobb az élet. Szerintem. :)"

    Ez teljesen így van! Nagyon is egyetértek veled! Én is rengetegszer esek dilemmába. Karrier vagy élet? Valahol úgy érzem nem lehet egyesíteni a kettőt, csak nagyon nehezen.
    Sokszor van olyan vágyam, hogy felkapnám a hátitatyóm és elindulnék bele a világba.
    Na jó én már kezdek máshol kilyukadni. :-)
  • daeemoon
    #51
    Azt sohasem mondtam, hogy nem kell másokkal "törődni". Nagyon is kell, és én gyakran igyexem így tenni. A másokkal nem foglalkozás kategória alatt azt értem, ha piszkálnak téged, vagy ha vmi másoknak nem teccik rajtad, azokkal ne foglalkozz. Én szeretek másokon segíteni. Ezért is szokok részben fórumozni. Tehát ilyen téren fontos hogy foglalkozzunk, vagy inkább úgy fogalmazzunk, hogy törődjünk a másikkal.
  • Raszkolnyikov
    #50
    Az én oszifőm is olyan idős! Nehogy osztájtársak legyünk

    Egyépként ez már megint más téma (habár ne msokat értettem a történetből!
  • Raszkolnyikov
    #49
    De sok embernek az életét pont az keseríti meg, hogy mindenki csak a saját dolgával törődik. Pl.: amikor én egyszer egy osztálytársam miatt komoly bajban voltam, csak nagyon kevsen segítettek és még a mainapig sem hevertem ki, ma is szoktam félni meg minden, pedig nem csak nekem volt vele bajom...Mindenki elakarta tusolni a dolgot..szörnyű érzés. Aki még nem élte át nem tudhatja!

    És ne tessék félre érteni, nagyon sok jóbarátom van!
  • Max7
    #48
    hehhe van egy kistermetű srác! valami baj is van vele de fain és csak vele találom meg a kellő témákat és felvetettem hogy elhívjuk az ofőt is (25-26) éves suna és hogy jön az ofő is és meg...hatja ha akarja :) elmosolyodott én meg szakadtam a röhögéstől megkérdezi erre az ofő hogy min nevetek a sráctól elre hott unott hangon ez nem vicces na akkor könnyeztem már a röhögéstől és amikor meg ismét rákérdezett a tanár akkor emg azt mondta szintén unottan hogy ez nem publikus :D na akkor már sírtam :D

    szal mások meg rajtam röhögtek hogy majdmeghalok :D szal én se vok épelméjű de ha az lennék akkor az életem bepunnyadna :D
  • daeemoon
    #47
    Oké sorry :)
  • daeemoon
    #46
    Mint említettem: Mindig jó kicsit különcnek lenni. Én se vok sztem totál épelméjű XD Néha úgy kiakadok a saját poénjaiomtól XDDDDDDDDDDDDDD
  • Raszkolnyikov
    #45
    Haveri cseszegetést ne vegyük ebbe a kategóriába!
  • Bandew
    #44
    Nem tom. :-)
    De amúgy tényleg rémesen sok gyökér él a világon és fel sem fogják milyen gonoszság az amit tesznek.
    Ezek a vicces beszólások persze teljesen helyénvalóak, nem is azzal van a baj.
  • Max7
    #43
    hát van amikor porig alázzuk egymást és egymásnak is esünk aztán szakadunk a röhögéstől :D (nem vagyunk normálisak)
  • Raszkolnyikov
    #42
    Sajnos van erre ellenpélda is. Itt le is írtak egy párat meg én is. De egyépként nagyszerű dolog, ha ilyen jól betudtál illeszkedni, van akinek egészségesen sem sikerül. Gondolom te nem is szoktad magad sajnáltatni. Valószínűleg erős vagy mentálisan.
  • daeemoon
    #41
    Ez a haveri csesztetés :) Ilyet mi is szokunk csinálni. Ez totál más, és még jól is eshet :)
  • daeemoon
    #40
    Amúgy a témakörrel kapcsolatban ajánlanám Osho - A bátorság című könyvet. Kissé veszélyes, ha rosszul értelmezik, de tulajdonképp ezzel a témával foglalkozik, kicsit másképp. Amúgy minél különbb, egyedibb az ember, annál izgalmasabb, színesebb, és jobb az élet. Szerintem. :)
  • Max7
    #39
    példaként megmagyarázom van egy focista haverom aki ujpesti folyton savazuk egymást becézgetem hogy újtepsi meg szoktak flashek lenni van hogy porig alázzuk egymást de semmi harag :D szal érted? :D
  • daeemoon
    #38
    Ebben nagyon igazad van!!!! Soha nem az számít, hogy mit mond más! Nem másoknak élünk, hanem magunknak! Ha egyszer megszülettünk, élnünk is kell, élveznünk az életet, és másoktól függetlenül kell élnünk. Ez nagyon nehéz. De másokkal soha nem szabad foglalkozni. Most ez sablonszövegnek tűnik (az is), de igaz!!!!!
  • Raszkolnyikov
    #37
    És szerintem minden embernek kötelessége törődni a másikkal! legalább anyira, hogy a méltóságát vissza nyerje, nem?
  • Geeryy
    #36
    Hat nemtudom ... akkor en biztos szerencses vagyok
    Mozzgasserült vagyok.durvan 12éve jarok suliba ,normal iskola ,normal emberekkel(szki).Senki nem kozositett ki , senki nem szolt be durvan(mivel jo a humorerzekem vannak persze vannak helyzetek amikor adodnak vicces parbeszedek"Halajd mar Geri!Persze futok :DD ).Segitenek ahol csak tudnak, vagyis inkabb ahol kerem (utalam a szanalmat).Nemtudom, velem torodnek az emberek, es egyszer nem volt meg olyan h fikaztak volna emiatt.Mi folyik itt Gyöngyösön ? :D
  • Raszkolnyikov
    #35
    Nem tudom, én sem vagyok arra képes, hogy ezeket elodázzam magamban és azt hiszem az se, akinek az egészélete ebből áll. A vagyoni dolgok nem érdekelnek (még most), de a többi sajnos igen.
  • Raszkolnyikov
    #34
    hát?
  • Bandew
    #33
    Nagyon tévedtek!
    A felnőtteknél is ugyanúgy megvan az elnyomás és a megalázás, csak már más témakörben. Itt az embert nem a haja miatt cikizik, hanem pl a vagyona, a szokásai miatt, hogy milyen a háza, milyen a pázsit, meg mennyit fizetett a cipőjéért.
    A társadalom szinte minden korosztályában megtalálható ez.
    Csak egy dolgot tehetsz. Legyél te a kivétel! Ne érdekeljen, ha ezért lenéznek, ne másokkal törődj hanem az elveiddel.
  • Max7
    #32
    hát volt aki engem is úgy álított be mint egy suttyó menőjenőt :D pl most tervezek egy 10 napos nyaralást és elhivtam pár általam cikizni szokott emberkét de nem azért hogy legyen kin röhögni :)
  • Raszkolnyikov
    #31
    Hát ez így van. De sokkal dúrváb lejáratásokról beszélek/beszélünk!
  • Raszkolnyikov
    #30
    És ha bejuttatják a szüleik olyan hejekre ahonann oszthatják tovább az észt és mások fölött ítélkezhetnek? Mert ezek közül jópárat nem a kétszemükért vettek fel, meg a tanulmányiátlagét, hanem azért, mert apuka meg anyuka jó hejen dolgoznak.
  • Max7
    #29
    én megtalálom! attól én nem leszek szebb ha lecsúnyázok valakit sőt vékonyabbse ha ledagatozok! sőt lehet hogy egyszer ő fog az eszével lealázni!
  • NeoMaN
    #28
    Ez csak a suliban illetve a "vagány" bandákban műkik. Felnötteknél már nem. Aki pedig gyerek korában ilyeneket csinált, az felnőtt fejjel nagyon rosszul fogja érezni magát amikor visszagondol majd a szemétségeire...
  • Raszkolnyikov
    #27
    Egyépként lehet, hogy fikáztok valakit csak nem úgy veszed fel, hogy ez neki tényleg rosszul esik. Nem kell senkivel sem túlságosan is elnézőnek leni, de azért ne alázzuk porig. Ahogy a koléga írta: arany középút!
  • Raszkolnyikov
    #26
    Amit te mondassz az egészen más.
  • Max7
    #25
    én sem találom viccesnek mikor vihorásik a padtársával elöttem és nem értem mit mond a tanár és 50-edjére szól rá hogy kusoljon! ő sem kérdezi meg hogy zavar-e :) ilyenkor szokott elcsattani pár poén a számból "hirtelen felindulásból" (odadobok egy szendviset hogy erre használja a száját ne pofázásra :)) de táblánál is kint áll mint egy tuskó és kurvára nem látok semmit akkor mondom hogy guruljon arébb de ezt nekem is szokták mondani :)

    szal van aki bunkón csinálja és aki viszafogotabban én nem utálom és nem kezdem el lögdösni emg ütögetni mint egy boxzsákot bár....
  • gergelyanevem
    #24
    tisztelet a kivételnek, természetesen
  • gergelyanevem
    #23
    teljesen egyetértek veled...mai társadalom egyenlő egy katasztrófával
  • Max7
    #22
    nálunk mindig a középontba van valaki! szal nem folyton ő van cukkolva és ha valakit nagyon boszant leállunk és nem teszünk rá még 1 lapáttal!
  • Max7
    #21
    ha odajönne és megkérne hogy hagyjam akkor abbahagynám és elhiheted senki nem röhögné ki és senki nem szálna rá! ez egy osztályközöség ami nekünk van mi nem úgy vagyunk hogy kényeszből szeretjük egymást! jó vannak akiket utálok de hidd el meg van az okom!