1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • Gatti
    #1285
    Hát én frisítettem a csatorna listámat de még mindig nem találom a fem 3 at és a pro4 et. De más néhány csatorna se jön. lehet elavult már a beltérim :(
  • gergely1991
    #1284
    "Minibe amúgy összesen mennyi FTA-s csatornát lehet fogni?"
    Ugyanannyit mint az alapban.:)
    "melyik műholdakat lehet fogni az antenna elforgatása nélkül?"
    thor6,thor5
  • barcafan94
    #1283

    Digi Minibe amúgy összesen mennyi FTA-s csatornát lehet fogni? Ilyen csatornákra gondolnék pl. hogy sport, tudományos, ismeretterjesztő. Vagy nézzem meg flysat.com-on?? És melyik műholdakat lehet fogni az antenna elforgatása nélkül??
  • barcafan94
    #1282
    Igen, ezt a hírt láttam korábban is, ezért mondtam.
  • gergely1991
    #1281
    Sajnos úgy tűnik hogy tényleg nem lesz.
  • barcafan94
    #1280
    Nálam még mindig 10-es jegyzet, úgyhogy szerintem Minibe nem lesz sajna:S
  • gergely1991
    #1279
    Nagyobb van,most már a csatorna elérhető(tesztábrával),ellenőrizd még egyszer.
  • barcafan94
    #1278
    Neked is Minid van amúgy? Nálad már megy a FEM 3 meg a PRO4? Mert nálam még a 10-es jegyzet van kiírva.
  • gergely1991
    #1277
    Nos időközben megtaláltam az adókat,nem is kellett keresgélni(azt hiszem az egyik helyén valami axn ce vagy discovery intvigation,lehetett a másikon meg eurosport2(nem a magyar hangvivős!!)),biztosan központi átállításokat végeznek az egységen,mert az előző csatornák nyomai még ott maradtak.
  • gergely1991
    #1276
    Pillanatnyilag én sem:S
    Mindjárt ráuszítok egy teljes műhold keresést...
  • barcafan94
    #1275
    FEM3-at meg a PRO4-et én még nem látom a miniben.
  • gergely1991
    #1274
    Nincs benne a mini csomagban,holnaptól viszont a FEM3 meg Pro4 pedig igen.
  • barcafan94
    #1273
    DIGI oldalán leírják az újonnan bekerülő 5 tematikus csatornának a beállítását ezen a linken:http://digi.hu/rolunk/hirek-es-media/hirek/1/1/173 A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy működne-e ez a DIGI Mini csomagban?
  • gergely1991
    #1272
    Hagyományos képernyőn nem viszont nagyobb felbontású készüléknél olykor feljön a "kockázódás". Talán azért jön 25 adó mert van néhány FTA(Free to air) adó is.
  • barcafan94
    #1271
    Lehet hogy gyengén jön igen, de nagyon ritka, valamikor meg 90-95 % a jel:D. Képminőségről neked mi a véleményed? Én meg vagyok vele elégedve, csatorna kinálat is jó, 17-es csomagba 25 csatorna.
  • gergely1991
    #1270
    Lehet hogy gyengén jön arról transzponderről a jel. :S
  • gergely1991
    #1269
    Azthiszem valami ppv funkció, meg minden csatornára külön hangerőt lehet rá adni ilyenek.Ezekért felesleges frissíteni szerintem.
    "És neked mennyi ideig jó egyhuzamban körülbelül, tehát hogy semmi gond nincs vele?"
    Azokon kívül amit beírtam nálam nincs.Bár lehet hogy csak a mi beltérink a hibás(Hyundai Hss-1165na).
    Lehet hogy gyengén jön arról transzponderről a jel. :S
  • barcafan94
    #1268
    Meg nekem néha a Duna TV-n meg ATV-n, meg Duna 2-n lecsökken a jel 10 %-ra, de utána helyrejön, csak nemtom mér csinálja, de a többi csatornán rendben van a jel.
  • barcafan94
    #1267
    És neked mennyi ideig jó egyhuzamban körülbelül, tehát hogy semmi gond nincs vele? Nekem felirat és OSD kijelző villódzás hálistennek nincs, pedig a szoftver nem mai rajta (2007/11/22), de nekem jónak tűnik eddig a beltéri a tegnapi szórakozás ellenére is, sokkal több mindent be lehet állítani a menüben, mint a T-Home-osban lehetett.A szoftver frissítéssel lett neked valami jobb, tehát új menüpont, vagy valami, vagy csak a villódzás tűnt el, ahogy te mondtad? Mert én ha jól működik, nem szeretném frissíteni.
  • gergely1991
    #1266
    Ha rámész a Preferencia>képarány menüpontra akkor a jobb-bal gombal tudod beállítani,illetve a Letter Box/Pan Scan funkciót szintén 16:9 vagy 4:3 arányra tudod beállítani használati útmutató 18.oldal.
    "10-es jegyzet hozzáférés letiltva zavart csatorna blablabláát írta ki"
    Előfordul néha hogy a beltéri meghülyül. :)
    Miénk néha olyan, mintha szellem ülne ott, és váltogatja a csatornát automatikusan(reset segít),ha sokáig kapcsolgatom megállás nélkül, utána befagy az egész, egyes esetben a beltéri kijelzőjén : "03 "," 3 "," 50 " jelenik meg(szintén reset).A felirat és a OSD kijelző villódzását egy update orvosolta(azóta nem találkoztam vele) a többi megmaradt.Büntiből el is kezdtem vele kíséretezni.-.-
  • barcafan94
    #1265
    De fater szólt a DIGI-nek, és elvleg az okozta a hibát, hogy a tesóm rögtön bekapcsolás után játszott a menüben lévő játékkal...jó hogy én már kinőttem a játékokból:D
  • barcafan94
    #1264
    Hyundai HSS-7160NA a típusa. De az első "hiba" már megvolt az egyik TV-n, 10-es jegyzet hozzáférés letiltva zavart csatorna blablabláát írta ki, remélem több ilyen nem lesz, de kb. 30 perc alatt megjavult.
  • gergely1991
    #1263
    Milyen típusú a beltéri?
  • barcafan94
    #1262
    Köszi a linket. Azt énis láttam, hogy a Preferencia-képarány menüpontban kell átállítani, csak épp ez a gond hogy ott csak Letter Box meg Pan & Scan van csak...:S. De köszi a segítséget, nem lehet átállítani, akkor nem erölködök vele ez van. A Digi majd csak fog vmi ilyesmit fejleszteni, aztán csak lehet egyszer Full képaránnyal adást nézni, ha már a T-Home-nál lehetett..
  • gergely1991
    #1261
    Rosszat linkeltem,ez pedig a jó link(nehéz telefonról, működő linket fejből írni-.-).
  • gergely1991
    #1260
    Preferencia>képméretarány menüpontban kell átállítani.Itt találod meg azokat(kivéve intelsat 10-02) amit mondjuk szabadon (FTA) vehetsz.
  • barcafan94
    #1259
    Mi ma váltottunk műholdas Digi Mini-re T-Home Sat TV-ről, de egyenlőre jóval több csatorna van, mint 17 db, de tudom hogy nem lesz mindig így:D. Hyundai beltérit kaptunk (jónak tűnik), jelszint olyan 65-80 %, a jelminőség pedig 70-90 % csatornától függően. Azt nem lehetne valahogy beállítani, hogy a csatornába beleférjen a csatornának a neve, tehát Full megjelenítésű legyen a képernyő? Mert a T-Home-on ez a beállítás a TV-beállításoknál volt Full néven, a Diginél csak Pan & Scan és Letter Box van, ha a Hyundai beltérit lefrissíteném, akkor be lehetne állítani?? Pl. A Hír TV nem teljesen látszik. A képminőséggel elégedett vagyok, csak nagyon kicsivel életlenebb mint a T-Home-é, de bőven nézhető. Mondjuk néztem a beltérin a feliratot, hogy MPEG-2-es, a T-Home MPEG-4-es volt, sztem ez a különbség. Próbálták beszerelésnél a Humax beltérit is, de enyhén szólva szar volt, fele ennyi volt a jelszint. A segítséget előre is köszönöm. Az Intelsaton 1002-n kívül még milyen műholdak vannak, és milyen csatornákat lehet rajta nézni?
  • gergely1991
    #1258
    Részletekért ajánlom a használati utasítás tanulmányozását.Ha bérled a beltérit akkor szerintem ne magad csináld vagy körültekintően(bár egy reset általában helyreállítja). :S
  • gergely1991
    #1257
    Thor 6 műholdon van.
    Ha nincs beállítva beltériben a thor 6 akkor
    Menü>LNB beállítás> felveszel egy műholdat(piros gomb) elnevezed a Thor 6-nak.Majd vissza a "transzponder keresése/szerkesztése">kiválasztod thor6 műholdat és beírod amit a honlapon találsz.(SR-FEC
    SID-VPID=FEC és szimbólum sebesség,Freq.
    Tp pedig transzponder frekvencia a mellete lévő pedig polarizáció V= vertikális, H=horizontális).
  • SzocsA
    #1256
    már tudom lefrissítettem a csatornalistát!
    de a prizmát nem találom! pedig a honlapon írja!
  • gergely1991
    #1255
    Ha műholdasod van akkor AXN CE meg a discovery Investigation egy másik transzponderre került(menü>telepítés>keresés>kiválasztod intelsat 10-02 és ok gomb).
  • banok
    #1254
    Movies24 tényleg megszűnt. A többitől a Digi vált meg.
  • SzocsA
    #1253
    mennyi csatorna megszűnt? movie24, AXN CE, investigation ... ezeket a digi szüntette meg vagy a csatorna szűnt meg?
    van helyettük valami másik?
  • gergely1991
    #1252
    Még azt is megoldhatod, hogy keresel egy RF csatlakozót a tv-be, meg mondjuk 2-3 m koax kábelt(szükség esetén le csupaszítod), aztán felemeled a magasra és elkezdted behangolni a tv-t ha az adótoronyhoz közel vagy akkor tisztább lesz a jel. :D
  • jimbo5
    #1251
    Nincs más amit foghatnék, csak a beltéri van. Angol TV az a baj, és beletenyereltem egy olyanba amit nem lehet állítani... Esetleg ha vennék egy videót akkor azon lehet nem? Akkor a videón átjön a jel és ha azon átteszem, a TV-n is jó igaz?
  • gergely1991
    #1250
    LOL,erről még nem is tudok,de ha lesz akkor a meglévő előfizetőknek új beltéri kell. :D
  • Suffering
    #1249
    mikor lesz már HD müholdasoknál is? őszre igérték. de se híre se hamva.
  • gergely1991
    #1248
    Más csatornánál is hang nélkül megy(RF modulátoron keresztül)?
    És ha megcseréled a kábelezést? Esetleg még + beltérit kellene bérelni.Akkor jöhetne rá a scart vagy Yuv csatlakoztatás.
  • jimbo5
    #1247
    Köszi de elvileg ez a tv ezen téren halott... Nem lehet állítani.
  • gergely1991
    #1246
    Csatorna keresés menünél nincs ilyen lehetőség?Legyen az pl.: "Ország kiválasztása"