1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • Mr O
    #1325
    Lebutította a Digi a tévészoftverét

    http://homar.blog.hu/2012/05/10/lebutitotta_a_digi_a_teveszoftveret
  • gergely1991
    #1324
    Földfelszíni vétellel megy a tv? :S
  • báttyó02
    #1323
    sziasztok, kéne egy kis segítség
    már vagy 2hete szarakodik a tv-nk,a digitális adások képe/hangja "szétesik" , az analóg egy fokkal jobb,de ott meg 1-2 fekete csík mászkál fel le a képben állandóan...volt már vkinek ilyen?
  • gergely1991
    #1322
    Nem ott van a probléma ha nem ott ha egy idő után a "Rossz vagy nincs jel" helyett más szöveget írna ki a tévéje a kábelen lévő minden DVB-s adóra.
  • determinator
    #1321
    Tudom, hogy idegesítő ha nem működik valami.
    De mennyit is fizetel a digitális tv szolgáltatásért? 0 ft-ot.
    Nézz szét a konkurenciáknál, hogy mennyi pénzzel húznak le, ha az analóg tv mellé digitálist is szeretnél.
    Az hogy most tudjuk nézni digitálisan a csatornákat dvb-c tunerrel/tv-vel, az a digi ajándéka/jóindulata.
    De ha egyszer besokalnak a panaszkodások miatt, beszüntethetik, és majd elkérnek érte x ft, és muszáj lesz boxot venni/bérelni, mint az összes többi szolgáltatónál.
    Egy szót sem szólhatnánk miatta, mivel idáig ingyen kaptuk (A szerződésben is csak analóg adásról van szó).
    Most azon háborodtál fel, hogy egy ajándékba kapott szolgáltatás miatt nem küldenek ki szerelőt. Ha adnál egy idegennek egy pc-t ajándékba, mit szólnál ha 2 hét múlva felhívna hogy küldj egy szervizest, mert nem működik office?
  • Mighty
    #1320
    Én úgy gondolom, hogy a szolgálatónak csak az általa adott eszközeiért kell felelnie. Nem várható el, hogy ismerje a világ összes gyártójának az összes TV tipusát...

    Megértelek, bosszantó lehet, hogy az a két csatorna szar, de jelen esetben neked kell megoldást találni a problémára. Ahogy Petko írta a manuális beállítás segíthet.
  • Petko
    #1319
    gondolom azzal a feltételezéssel élnek, hogy ha valakinek saját tunerje van a tv-jében, akkor biztos képtelen beállítani normálisan és nem fognak kimenni ezzel vesződni
    mondjuk te is megpróbálhattad volna manuálisan beállítani.. az auto scan nem jó ötlet szerintem
    Csak ezek a transponderek vannak, mind 256QAM moduláció, 6900kbs jelsebesség, kivéve az első kettőt mert az csak 6000kbs (sajnos erre én se jöttem rá napokig) : 121,5 ; 128.5 ; 354 ; 362 ; 370 ; 378 ; 386 ; 394 ; 402 ; 770 ; 778 ; 786 ; 794
  • ndannyl
    #1318
    Ilyet hallott már valaki:
    Ma bekötötték a netet meg a TV-t. Elmennek a szerelők, és utána elkezdtem keresgélni a TV csatornák közt. A digisportHD tükörtiszta, mint nagyon sok csatorna, de a Discovery meg a National Geo. nézhetetlenül (beazonosíthatatlanul) kockás, szétesett képű. Felhívtam a digit újrahangolás után (samsung smart 3d tv), hogy nem működik 2. újrahangolás után sem az említett 2 csatorna. Párbeszéd:
    Ő: Van boxom?
    Én: Nincs
    Ő: Akkor sajnos nem tudok szerelőt küldeni. Újra kell hangolni a TV-t.
    Én: 2x újrahangoltam teljes hangolással.
    Ő: Akkor sem tudok mást mondani.
    Én: Még jó, hogy nem kötöttem hűséget, legalább még ma le tudom mondani. Viszhall.

    Ez mi? Ennyire szarnak az ügyfél fejére?
  • Petko
    #1317
    Nem kell beltéri egység, csak akkor ha a digitális adásokat akarod nézni (és a tv-ben nincs dvb-c tuner).
    Az analóg adások simán vehetőek normál tv-vel.
  • VisualHarmony
    #1316
    Ha panelba van bent(tehát kábeles) akkor nem kell beltéri egység?
    Nem ad a digi ilyesmit csak a koax van aztán csókom?
    Mert akkor nyilván nem velünk van a probléma hanem a diginél van valami gebasz és akkor beküldöm a fő bérlőt, hogy nyaggassa meg őket face to face.

    Nekünk eddig csak UPC volt, ott beltéri egység osztotta le a csatornákat és azt kellett a tvre kötni.
  • VisualHarmony
    #1315
    Elvileg elő van fizetve. Úgy volt, hogy lemondja a tulaj, de aztán mivel kivettük a kecót így nem mondták le("vissza csinálták").
  • Petko
    #1314
    elő van egyáltalán a tv szolgáltatás fizetve?
  • VisualHarmony
    #1313
    Sziasztok!

    Olvasgattam pár oldalt, de nem nagyon találtam annyira alap kérdést mint amit intéznék felétek, sorry ha már volt visszább.
    Most költöztünk új albiba és itt digi van(tv és internet). A net az működik is, de a Tv nem akar...
    Adott egy darab koax, azon egy 3as elosztó, és azon egy ANT csatlakozós kábel ami bemegy a TVbe(ennyit hagyott ránk az előző lakó). Nem kéne valami dekoder vagy kártya olvasó? Vagy ezek csak parabolás esetben vannak?

    Ha elkezdek csatornát kerestetni nem talál csak mákos rtlklub, tv2 és M1et amit ugye a Digis koax nélkül is megtalálna.
    A tv egy Samsung le32s62bx/xec.

    Olvastam én már, hogy Finnországot, vagy Kelet-Európát kell beállítani helynek, meg Dsub akár mi kell hozzá, eléggé láma vagyok a témához. Hívtam a digi-t de nem igazán voltak elérhetőek, írtam nekik mailt de nem válaszoltak még...valaki tudna segíteni?
  • maci19981998
    #1312
    Köszönőm szépen a segítséget :) nemgondoltam volna,hogy lesz valaki annyira jófej és utannanéz :)
  • maci19981998
    #1311
    s
  • Petko
    #1310
    Ja inkább itt: http://digi.hu/uploads/documents/aszf/20120401-E_melleklet_csatornakiosztas.pdf
  • Petko
    #1309
    http://digi.hu/uploads/documents/aszf/20120401-A_melleklet_kabel_tv.pdf
  • maci19981998
    #1308
    Nemtudna valaki megadni a Digisport Hu frekvenciajat?
  • maci19981998
    #1307
    Sziasztok,nemtudja valaki leirni a Digisport HU frekvenciajat?
  • ChaosTeam
    #1306
    A TV nem ír "jelminőséget" csak jelerősséget, és csak az M1 M2 és a Duna TV a xar, a Digi azt válaszolta, hogy béreljek tőlük boxot és akkor jó lesz nekem... de igazából 1 csatorna és 1 műsor miatt nem fogok boxot használni feleslegesen.
  • gergely1991
    #1305
    És a jelminőség hol áll, 0%?:D
  • Petko
    #1304
    A HD adáshoz kell jobb jelerősség, és mind a kettő pont egy transzponderfrekin van, lehet hogy pont ott megy valami durva zaj rá.
  • ChaosTeam
    #1303
    Külön jelminőség kell az M1 és M2 csatornához, minden máshoz meg tökéletes? :D A jelerősség amúgy 93, szerintem annak elégnek kellene lennie...
  • Petko
    #1302
    Rossz a jelminőség. Le kell ellenőrizni a kábelt a házban.
  • ChaosTeam
    #1301
    Sziasztok!

    Digikábeles vagyok és nem tudom miért, de Digitális adások közül az M1 HD és az M2 HD szinte állandóan kép ill hanghibás, vagyis szétesik a kép, nincs hang és gyakran írja ki a tévém, hogy "Gyenge jel, vagy nincs jel", de csak ennél a 2 csatornánál.

    Nem tudom, hogy az M1-nél van a hiba, vagy a Diginél, vagy a tévémnél? Másnál is jellemző ez a hiba? Hozzáteszem akkor van leginkább, amikor HD-ban sugároznak.
  • gergely1991
    #1300
    nekünk is:)
  • Dévss
    #1299
    Hali! Nekemis előre kiszámlázták a márciusit...
  • barcafan94
    #1298
    Azért kérdem, mert a februárit is most számlázták ki, de ez normálisnak mondható, bár a februári havidíjról is március 10. körül szokott megjönni a számla más szolgáltatónál.
  • barcafan94
    #1297
    Az normális, hogy a digi a küldött számlán a 2012 3. HÓ-i havidíjat (Márciusi)+bérleti egység 2012. 3.HÓ-i bérleti díját előre kiszámlázták? Valaki tapasztalt már ilyet?
  • cseles13
    #1296
    jah meg olyan van hogy, egyes csatornák nem müködnek de mivel többször teszi bele, a másik meg müködik. (ugyan az a csatorna)összefügg a dolog? pro4-ből meg a többiből csak 1-et tesz be
  • cseles13
    #1295
    probáltam már tp szerkesztés/kereséssel de semmi, semmit nem adott hozzá ugyan ugy 201 csatorna van benne... mindennel probáltam már 12.563 és 643-al is
  • gergely1991
    #1294
    Üdv!
    Azok viszont működnek, a probléma nálad lesz:Töröld ki őket és menj a transzponder szerkesztés/keresésre és ott a 12.563 majd a 12.643-as frekvenciájú transzponderre és a keresésre menj.
  • cseles13
    #1293
    üdv. Műholdason 2-3 napja rendesen ment a Pro4, Fem3 és a Duck tv, de azóta ezek a csatornák nem müködnek. már újra kerestettem de már megse találja. mi lehet a baj?
  • barcafan94
    #1292
    Na a képarányprobléma megoldódott azzal, hogy 16:9-ről átállítottam Auto-ra a képarányt.
  • barcafan94
    #1291
    bakker ez nagyon off volt, kérném a moderátorokat, hogy távolítsák el az előző hozzászólásomat ebből a topikból.
  • barcafan94
    #1290
    Na felraktam a cFos Speed nevű programot főleg ping javítási célból, és tényleg javított, ahogy néztem, abszolút nem ugrál a ping, meg a net is gyorsabban megy ahogy látom.
  • Gatti
    #1289
    közben én is , szerencsére :)
  • Japep
    #1288

    Én ennek alapján megtaláltam, amit belinkeltél. :)

    TP Frekvencia: 12563
    Polarizáció: függőleges
    Szimbólumsebesség: 27500

    Aztán keresés, és bejött.
  • Gatti
    #1287
    nekem meg humax , pont ez a 2 beltéri a bajosabb , néhány csatronát ez segítségével lehet megtalálni. Sajnos a pro4 és fem3 csatornákra nem találtam hasonlót... http://digi.hu/rolunk/hirek-es-media/hirek/1/1/173
  • Japep
    #1286

    Tegnap én is próbáltam szoftverfrissítést csinálni, hogy meglegyenek az új csatornák (főleg a Pro 4), de azt írta, hogy "Nincs letöltési szolgáltatás!".
    Egyébként Hyundai beltérim van.

    Valaki tudna segíteni? Köszönöm előre is. :)
    Üdv.