1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • Borg
    #485
    És annyival nem kapsz többet, mint amennyivel többe kerül.
  • desigo
    #484
    ennyi pénzért teljesen jó ez...
  • lck
    #483
    Jól van, nem kell annyira szidni őket, én végül is elégedett vagyok velük.
    A képminőség olyan közepes DivX szinten van. Nagyritkán 1-2 másodpercre kihagy a hang. Ennél nagyobb hibát még nem tapasztaltam. Nekem ennyi még belefér. Aki meg többet akar, az menjen Szőke kapitányhoz. De azért ott többet kell fizetni.
  • desigo
    #482
    szüleimhez is bekötötték kb 2 hete de még a kábeltévét nem kötötték ki ezért azt nézték.
    Miután ki lett kötve a kábel onnantól néznék két külön tvn egy beltérivel két külön távirányítóval a műsort.
    Csakhogy az egyik távirányító nem működött.

    Ügyfélszolgálaton mit mondtak?
    Az nem garanciális ezért lehet újat venni 3 ezer Forintért.

    Szerencsére a szerelő intézte,hogy pár napon belül kapják az új távot.

    Botrány...

    Gondolom ha a szerződést valaki felmondaná akkor minden tartozékot követelnének,köztük a távot is...
  • madmanic
    #481
    pihenj.. nézz tévét..
  • lck
    #480
    Ha egy beltériből a másikhoz "egér" megy az tulajdonképpen 2 beltéri 1 dobozban. Csak azért rakják egybe hogy a 2.-at ne addhasd kölcsön valakinek és így Ö ne digizhessen ingyen. ( Régebben 2 beltérit adtak, de így jártak. )
  • Szabinna
    #479
    csak egy beltérink van, nem tudom akkor a dual fejjel, hogy lehetne. szerelőt már meg sem merem kérdezni. A másikhoz egér megy. De alapjáraton a bekötés sem volt egyszerü, 8-14 ig szerelték be a segitségemmel, csak hogy haladjunk. Munkahelyemről jól elkéstem, le is vonták:(
    bekötés is jó történet:)
    Egy nagy bérházban lakom a földszinten, a tányért a tetőre tették,szinte antik cserép bontása életveszélyes létra, de nagynehezen feladtam neki a tányért. majd 20 m kábel a liftokig, majd 20 m a földszintre (ferdén jön lefelé tehát ha valki kinyitja az ablakot tuti megmozdulhat valami lefelé:)végre lent a kábel, próbáltam megkeresni a legrövidebb utat a tévéig, ezek nagy lakások. szerelő 1 órán keresztül furt egy lukat falminőség miatt és alapjáraton nem volt akkora fúrója (mert nem mondták el neki mire számitson) jól szétbarmolta a falat. majd végre egyik tévéig eljutottunk ekkor már 12 óra volt. és mivel nem is kapott ennyi kábelt mert a lakásba is kellett volna még 20 m kisebbekből összerakta. elveszett a jel. kezdtük előről az egészet, megkeresni hol nincs jel. A fal, drót minden olyan koszos volt 5 percenkén kértem mosson kezet ha lehet. amikor már minden megvolt mondtam neki majd a kábelezést befejezem mert elkéstem már nagyon, és kezdtem idegbeteg lenni. Másnap mikor hazjöttem 2 órán keresztül csináltam a pontszorítóval való kábel elhelyezést, hogy ne lógjon lefelé. Szóval elég gány meló lett a részükről. Még jó hogy nem hüségnyilatkozatos, mert most hogy már minden a helyén van, általam, szivem szerint közölném vigyék ahová akarják. De most várok kicsit, elfáradtam:)))
  • lck
    #478
    Ezt egy másik topic-ból másolom ide ( DIGI szerelők képesítése ):

    szerencsére nem, "csak" munkalapot kell kitölteniük. igaz van egy pár akinek még ez is gondot okoz....

    Én itt 8 embert ismertem megg eddig ebből a csapatból mondom sorban a képesítéseket:
    - Pék
    - Asztalos
    - Programozó
    - Kerékpárszerelő
    - Kertészmérnök
    - Marketing és reklámmenedzser (ez egy külön állatfajta, nagyon "imádom" őkat...)
    - Főiskolai hallgató, bölcsész szakon
    - villanyszerelő (ez már közelit....:)


    :)
  • lck
    #477
    Furcsa hogy a H - V mizériát 2 tv esetén senki nem mondta el neked. Mondjuk én még a bekötés előtt olvasgattam DIGI fórumokat és tudtam hogy erre számíthatok. Állítólag május 2.án átteszik az összes magyar csatornát horizontálisra és megoldódnak ezek a gondok. ( Bár majd hiszen , ha látom. )
  • Borg
    #476
    Pedig elég alap dolog, hogy single fejjel (amit digihez ingyen adnak ugye) egyszerre nem lehet h polár és v polár adásokat nézni, csak ha mindkét tv ugyanazon a részen fogható csatornára van állítva.
    Ezt egy dual fejjel lehet megoldani, ami nem 5, hanem kb 3e ft. Ekkor a fejtől mindkét beltéribe külön kábel megy.
    Persze ettől még tényleg vicces, hogy mennyire nem értenek hozzá sem az ÜSZ-nél, sem a szerelő...
  • Szabinna
    #475
    Sziasztok!
    Szeretném megosztani mindenkivel ezt a kínszenvedést amit végigcsináltam, hogy másnak ne keljen. Sajnos a Digi kft-nél sok nemhozzáértő dolgozik :(. megoldottam, egyenlőre beletörődtem.

    Történet: 2008.04.01 hétfő, bekötötték,Rendeltem HBO pak szolgáltatást, (függő vagyok:)) szerelő közölte nem azonnal lesz HBO, 1hét. péntek: felhívtam őket HBo miatt és mellékesen pár csatorna nem szuperál, válasz HBO még 1 hét. Szombat: pár csatorna még mindig nem jó, ujraaktiválták mondjuk viszonylag megoldódott, HBO? nincs is benne a szeződésembe hogy kértem. Bepipálták. Vasárnap kiváncsiságból felhivtam őket, HBO? válasz: mivel pénteken kötötték be nálam az egészet még 2 hét. Ekkor robbantam. Felvilágositottam őket mikor kötötték be, és mit mért. És hogy azonnal kérem az HBO-t. Másik kollega mondta hétfőre lesz. Hétfő: HBO? majd kedden. Kedd: asztalt indultam borogatni a központba és lám 15 óra van HBO, igeeeeeeeen végre van HBO. Tévé beállit, kaja ölbe, csokika éjjeliszekrény, irány HBO, HBO2, HBO comedy. Comedy nem mükszik. felhivom őket. Na most figyeljetek főleg aki nem müszaki zseni. Ők bonyolultabban mondták, de a lényeg. ha két tévé van akkor külön külön hangoljuk rá az antennára, majd akét tévét kössük össze és müködni fog. nem müködött csak 5 percig. Visszahivtam a szerelőt, szerinte nincs bekapcsolva a comedy szolgáltatás. majd elment. Sajnos akkor én dolgoztam nem voltam ott. szerda: felhivtam őket, Comedy? válasz: mivel két tévém van zavarják egymást és vegyek dual csatlakozot vagy mit. 5000 ft. na mondom azt nem, elég lesz ennyi HBO is. de nem hagyott nyugodni miért nincs. ja és a szerelő is nagyon vághatja ha nem tudja:(. Dolgoztam a héten végig. Szombat hajnal most, megoldódott a rejtély. Lényeg: HBO, HOB2 és PL: RTL klub 18 Mhz jön, Comedy, mezzo, 14 Mgh. Ha az egyik tévé 18 Mhz néz a másik nem tudja nézni a 14 Mhz. csak ha mindkettő azt nézi. Még jó hogy ezt mind elmondták az elején nem?? és hogy 2 tévére rendeltem meg a szolgáltatást. Azt még nem deritettem ki ha a két tévé egész nap össze vissza mást néz, és utána mondjuk Comedyre teszem mindkettőt akkor bejön e újra gyári visszaállítás nélkül. Ja amit már vagy 5 ször elvégeztem. De ez holnap kiderül. Kérdem én, miért kellett ehez 1 hét és nem tudom mekkora telefonszámla, hogy a 10 ik ügyfélszolgálatos megválaszolja a kérdéses dolgokat. Mondtam nekik másodállást vállalok szivesen, fujom kivülről az egészet. Remélem segítek ezzel másnak is aki ugyan itt indul el mint én. Tájékoztatásul közlöm HBO még teszteli a Comedyt legalábbis a Digi Kft.-szerint és pár hónap mulva várják a 18 Mhz-re emelését!
    Üdvözlettel minden kedves olvasónak:
    Szabina
  • banok
    #474
    igen. Ha vastag felhő akadályozhatja a műholas jel szabad átjutását.
  • desigo
    #473
    az előfordulhat,hogy olyan fekete felfő jött,hogy elment a kép 5 percig?
  • desigo
    #472
    Nálam minden csatorna jön rendben.

    Annyi volt csak,hogy reggel az órája 1 órát előre ugrott...
  • Borg
    #471
    Nektek nem váltott át kódoltra egy csomó magyar csatorna?
    Kb dél óta, a népszerűbb magyarok közül egy csomóhoz le van tiltva a hozzáférés...
  • spidey
    #470
    ...megoldódott, rejtélyes módon.
  • spidey
    #469
    Most délután a TV-m zöld képernyőt dobott ki. Digi irányító egyik gombjára se reagált, kihúztam, visszadugtam, OK.

    Nem tudom, emiatt-e, de utána a második TV-n már nem volt kép se, csak feketeség.

    Üfsz elkérte a második kártya számát, hogy reaktiválják, csak tartsam a retekklubon 1 óráig. Ha akkor sem megy, akkor gyári beállítások visszaállítása a menüből. Megvolt, semmi, a második TV-n még mindig nincs kép, az infrája pedig érzékeli a gombnyomást. Megint hívtam őket, húzzam ki 15 percre, és dugjam vissza. Ez is megvan, még mindig semmi. Van valakinek ötlete, mi lehet?

    Ha a beltéri rossz lenne, akkor egyik TV se menne... Kártya jól van bedugva és a kábelek is rendben vannak látszólag. Próbáltam szoftvert frissíteni is, semmi.
  • Winz
    #468
    Nekem csütörtökön kötötték be a digit.
    A képminőség jó,de ha rögzíteni akarsz egy műsort csak szopsz vele...ezt azért mondom mert itt nem lehet időt beállítani,megnézed a műsorkínálatot és bejelölöd mit akarsz felvenni.
    Rendre percekkel késöbb kapcsol be a felvétel,a hibás műsorújságról nem is beszélve,ugyan is a délutáni Arzenál-Pool meccs 15 órára volt beírva,természetesen 13.30-kor kezdődött kb 15 percet nem láttam az elejéből,mondom nembaj benyomom a rec gombot veszi innen.
    Vette is......vagy 18 percet.
    Mikor észre vettem hogy nem ég a rec kijelző már az 54.percben járt a meccs (nem éltem együtt a meccsel mert a sport1-en a Westbrom-Pompy meccset néztem)újból benyomtam a felvételt innen már 106 percet vett ez a fosch.
    Egyébként platinum csomagban vok és csak 33 csatornát fogok,kedden jönnek ki megint és orvosolják a problémát.
    Egyedül az eurosport2 miatt érte meg,ezért nem tépem annyira a szám....végre nem skót bajnokit kell néznem.
  • Japep
    #467
    Akkor OK, megvagyok nélküle, azt hittem csak nálam van így... :D

    Amúgy kössz a rendelési segítséget mégegyszer!
  • lck
    #466
    Kicsi kamat - kicsi tánc.
  • Japep
    #465
    Amúgy mindenkinek így van, hogy teletext vagy csak 5-6 csatornához van, az az INFO meg vagy 10-hez?
  • desigo
    #464
    1-2 nap és csak azok a csatornák fognak jönni amiket fizetsz...
  • Japep
    #463
    Azt hogy kell??? És van értelme? :D
  • Magic Boy
    #462
    Frissíts szoftvert és több lesz.
  • lck
    #461
    A mind a 2 polarizációt tudod nézni akkor 100 körüli.
    A HBO azért van a listában, mert ha te csomagot váltasz akkor a központból aktiválják és már nézheted is, nem kell keresgélni.
  • Japep
    #460
    Tegnap felhívtak, és ma reggeltől már nálunk is bekötötték... :D

    Amúgy "csak" az a 100 csatorna van, amit mutat? Nem azért mondom, mert bőven elég. :D
    És miért van benne pl az HBO is (bár az nem jön be), ha én nem is fizettem elé rá?
  • desigo
    #459
    hogyan tudom megkeresni?
  • lck
    #458
    Van.
  • desigo
    #457
    Tv paprika nektek van?
  • desigo
    #456
    dettó ez van nálam is óraállítás óta...
    bár most nincs semmi műsorinfó
  • roppii
    #455
    Ja nálam is úgyan ez a probléma.Elég zavaró hogy össze vissza van az epg.
  • Borg
    #454
    Nálatok is szar az epg a nyári időszámítás óta?

    Azzal kezdődött, hogy nem jól állt át az órája. Manuálisan kellett timezonet korrigálnom (és nem is arra amire kéne), ahoz hogy a pontos időt mutassa. Azóta a pontos időt irja ki, de hozzá az 1 óra múlva lévő műsorokat...
  • lck
    #453
    Köszi.
  • StephenKing
    #452
    Ne aggódj nekünk is két hónap után jött az első csekk utána pedig már jött rendesen.
  • lck
    #451
    Most komoly !
    A drága gyermekeim behidalnak Jetix nélkül. (Hákettőó naon király)
  • Borg
    #450
    :DD
  • lck
    #449
    Nekem március 8.-án kötötték be, de még eddig semmilyen csekk nem jött. Szerintetek reklamáljak, hogy fizetni akarok ?
  • desigo
    #448
    Érdekes,hogy előre kifizettetnek egy olyan szolgáltatást amit még igénybe sem vettünk

    Megnéztem a befizetési határidő : ápr.10

    addig úgyis járok postán mert jön másik 5 csekk xD
  • Borg
    #447
    Digiék nem túl toleránsak :)
    Pár nap késés a határidőhöz képest, és máris ki van kapcsolva a szolgáltatás.
  • desigo
    #446
    ugysem fizetem be csak hó végén :)