1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • banok
    #525
    osztott műsoridőben fognak sugározni.
  • lck
    #524
    Eddig is volt csak most már megy horizontálison is.
    Itt a Digi csatornakiosztása.
  • lippet
    #523
    Am most van a Fishingen and Huntig?
  • ricsa008
    #522
    üdv
    lenne egy kérdésem
    a keresésnél 153 adód talál de csak 100-at tudok megnézni (annak se jó a fele mivele alapcsomagunk van) nem tudjátok at az 53 adód hogy tudnám megnézni esetleg nem lehet kicserélni a listán ?
  • Soldiers
    #521
    asszem majd vmi Comedy akármi a VH1 helyet
  • lippet
    #520
    és nem tudod mi?
  • banok
    #519
    majd ősszel lesz.
  • lippet
    #518
    Nem tudtok vmi új adót a digin?
  • AdaKiller
    #517
    köszi szépen
  • banok
    #516
    Humax
  • AdaKiller
    #515
    hi!

    most tervezem a bekötést, melyik jobb a Hyundai vagy a Humax beltéri?

    köszi előre is
  • Zerénd
    #514
    Addig addig basztattam a témát, mire megoldódott a problémám. Tv tuner saját gyári programjával megy ( pinnacl mediacenter ) amit eddig mindenki csak szidott. Csak lekellett hozzá szedni egy javító csomagot, mert nekem a 3.2-es volt, ezt kellett felpöcsölni 3.4-re. :) Megúsztam a hangnak a kábelezést.
    De! Cristv-én még mindig nincs hang. Pedig tök ugyan az a beállítás, germán és pal-b. Lehet ennek is van javítás?
  • Zerénd
    #513
    Akkor nem úszom meg azt hiszem a plusz kábelt. Kell vagy 20m. Csak lehet ekkora távolságnál már nem lesz jó a hang minőség. :(
  • lck
    #512
    Nekem PCTV 110i van ami ugyan nem USB-s, de nekem is voltak hang problémák. Én a beltérit a tv kártyával s-videó kábellel kötöttem össze, a hangot pedig a beltériből a számítógép hátulján lévő line-in re vittem.
    Lejátszáshoz ezeket használom:
    K-tv!
    WinDVR 3
    KMPlayer ( igen TV-tunert is tud )
    Ezeknél beállítható hogy a hangot a Line-in bemenetről szedje.
    Persze a te kártyád más, de próbáld ki.
  • Zerénd
    #511
    Van egy kis problémám. Adva van egy digitv két tv készülékes szerződéssel. Beltéri egységből szerelő által kiépítve a lakás másik végére egy koax és hozzá tartozó távirányitó vevő egység. Ha tv van rákötve, szépen megy is. De! Nem tv hanem tv tunert használunk. Tv tuner egy pinnacle 100e analog usbés. Tv tuner saját lemezén található mediacenter szart se ér, erre már rájöttem, nem talál semmit. DScaler és cris tv progik már jobbak, kép szinte kristály tiszta. De hang nincs! Síma alaplapi a hangkártyám. Most az a kérdésem. Ami a tv tuner elején van hang lik az annak a bemenete, vagy a kimenete? Össze kell e kötni a tunert a hangkártyával? Usb kábel nem elég?
    Tv tunert próbáltam mindenhogy beállítani, pal b, pal dk stb stb. Csak kép van.
  • tobias88
    #510
    Hellosztok, a digi kábel csak lépcsőházakban, vagy akár kertesházban is elérhető?(nem Budapesten) Mert most valami lépcsőház program vagy mi van, és nálunk pont most vezetik be.
  • mumia77
    #509
    Én ugy tudom hogy az alumínium szigetelésű az jobban árnyékolt, mint a réz szigetelésű! Ide szerintem jó az olcsobbik is!
  • desigo
    #508
    Azt vedd ami 3X-os árnyékolású mert az nem szed össze környezeti zavart...
  • Japep
    #507
    Valaki szerint van különbség, hogy RG6 (alumínium szigetelésű 1mm-es, 50 FT/m) vagy RG6U (réz szigetelésű 0.9mm-es, 90 FT/m) kábelt veszek?
    Ne "kockáztassak" és vegyem, amit ők is adnak a készülékhez, vagy vegyem a drágábbat mert az jobb (ha egyáltalán jobb)?
    :D
  • Japep
    #506
    Ok, értem...köszi! :D
  • mumia77
    #505
    Nem is szabad hosszabitani! Mert azzal csak a minőség romlására megy! Érdemes venni mefelelő hosszuságu kábelt! Ha kell akkor 15 métert! Hidd el jobban jársz! És a másik kábelt sem kell eldobnod, amit most használsz, mert ha vissza költözeteed akkor jó a rövideb is! De mindenképp vegyél 1 db megfelelő hosszúságú kábelt, és arra vegyél ilyen csatlakózót melyet mutattam a képen! Egyébként nem drága! 15 M kábel kb. 900 - 1100 Ft és a F csatlakózó is kb max 100 ft-ból ki jön darabja! De ebből az F csatlakózóból megfelelő mennyiségűt vegyél! Max kb. 1500 Ft-ből az egész ki is jön!
  • Japep
    #504
    De ezzel nem tudom meghosszabbítani, ez csak akkor jó, ha veszek teljesen újat (15 m-t)...nem?
  • mumia77
    #503
    http://www.sg.hu/forumkepek/2008_05/F.jpg

    Bocsi, de itt a kép mégegyszer! Szóval ez az F cstlakózó! És én erre gondoltam! Egyébként ha be mégy egy antenna szaküzletbe és F csatlakozót kérsz akkor a képen látható csatlakozót fogod kapni!
  • mumia77
    #502
    URL=http://www.sg.hu/forumkepek/2008_05/F.jpg]F Csatlakozo[/URL]
    Én erre gondoltam! Egyébként ha be mégy egy antenna szaküzletbe és F csatlakozót kérsz akkor a képen látható csatlakozót fogod kapni!
  • Japep
    #501
    Köszi!
    Erre gondolsz? Mert sok fajta F dugó/aljzat van.
    De akkor kell majd egy visszaalakító is nem?
  • mumia77
    #500
    Javaslat: A kábel egyik végéről a csatlakozót le kell vágni. Aztán egy F cstlakozot kell rá tenni! És a probléma megoldva! F csatlakozó kell! Minden antenna szaküzletben kapható!


    http://w3.hdsnet.hu/donci77/tartalom/kabel/forum.htm
  • Japep
    #499
    Valakinek nem volt még olyan gondja, hogy meg szerette volna hosszabbítani a kábelt?
    Én leszeretnék költözni nyárra az emeletről, ezért kevés az 5 méter kábel...most vettem is 10m koax-kábelt, de nem egyezik a csatlakozójuk (későn néztem meg :D ).
    Nem lehet valahol olyan kábelt venni, amelyiknek az egyik végét belecsavarozom a kábel csatlakozójába, a másik végén meg a csatlakozót be a készülékbe?

    :D
  • John Cena
    #498
    ahaaa köszi
  • lck
    #497
    A szerelés kb.: 4000 FT (amit a szerelőnek adsz) + a társkártya ( vagy társbeltéri ) ami 6000 Ft egyszeri díj csekken.
  • John Cena
    #496
    ahaaa mert nekünk 2 szobánk lenne kb. 2 TV közt van 5méter szóval 5 méter kábel és mind 2 tvre kell ilyen Digi tv akkro az emnnyi lenne? cirka?
  • lck
    #495
    Nem pontosan. Ha egy helységbe köttetsz rövid antennakábellel, mindenféle extrák nélkül az elvileg ingyenes. ( szerelés+beltéri+minden ) Ha 2 helységbe köttetsz akkor a 2.helység bekötéséért már fizetni kell ( 4-6e Ft.) ezt a szerelőnek perkálod kp. Plusz a 2. helyéghez kapott társkátya ára az 6e Ft. Amiről később kapsz csekket.
  • John Cena
    #494
    OH THX! szóval 1szeri 4-6000 ha jól olvastam csekken
  • lck
    #493
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1139311387&no=443]#443[/URL]
  • John Cena
    #492
    ja igen a bekötés az mennyi FT+ úyg to milyen "modem" féleséget is raknak TV-nként az mennyibe kerül?vagy igyenes?
  • centi7
    #491
    Nekem most szombaton kötötték, és elégedett vagyok vele!! A szerelőkkel is, mondjuk ha csak anyám van itthon, lett volna egy két felesleges fúrás:) Vasárnap!!! már az HBOkat is aktiválták.....Szerintem megérte
  • John Cena
    #490
    Lehet pár hét azt lessz digi tv-m:) de amiket felsorol hogy a Maxi csomag ezekből és ezekből áll azon kívül még fog egy pár adást úgy 3-4et nem?
  • John Cena
    #489
    jaaa oké köszi ez a kérdés igen:)
  • lck
    #488
    Ha jól értettem azt kérdezed hogy a DIGI az a UPC-hez tartozik -e?
    Mert ha igen, akkor nem.
    Külön cég - a UPC konkurense.
  • John Cena
    #487
    Hi all valaki ír a topicba? lenen 1 oylan kérdésünk hogy UPC-jé ez a digi TV ő rekláma?
  • lck
    #486
    Helló!
    Bocs, ha túl amatőr a kérdés:
    Hyundai HSS-7160-as beltérin hogy kell ( kell-e valamit ) beállítani hogy az új Thor 5 műhold és TP-i megjelenjenek a listán. Mert most csak régi 3 db műhold látszik, pedig tudtommal már az 5-ös is üzemel.