1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • madmanic
    #725
    vagy ha délután 1 körül jön a vihar és akkor elmegy az adás, te meg felhívod az ügyfélszolgálatot és kérdezik h mikor ment el az adás:

    -HáDébe' még vót..
  • madmanic
    #724
    örülj ha azt eléred hogy esőben ne menjen el az adás.. HD persze..
  • lee86
    #723
    hehe valahogy éreztem, hogy a digihez képest aránytalanul lelkes vagyok. :)
  • banok
    #722
    Digin ilyesmi szóba se kerül...
  • Borg
    #721
    Ugyan kinek lenne arra szüksége?
  • lee86
    #720
    sziasztok!
    nincs (akár pletykaszerű) információtok arról, hogy mikortól kezdenek el sugározni HD-ban is? köszi!
  • Daza500
    #719
    Vazze, nem volt más választás, tízezret fizettünk a szarul működő T-Home-ra. Muszáj volt váltani.
  • vixo
    #718
    Nah,senki nem tud vmi választ adni erre a kérdésemre: #707???
    Már nagyon idegesít ez a probléma,egyszerűen nem értem,h miért nem tudom nézni a digi műsorokat színesben ezzel a wireless cuccossal,pedig a nappalinkban lévő tv-n rendesen működik színes meg minden,pedig nem egy mai darab,de az én samsung hd ready lcd tvmen(tavaly októberben lett vásárolva) meg nagyon ritkán színes,de csak nagyon rövid időre,amúgy meg fekete-fehér az egész,pedig jól van csatlakoztatva meg minden, a normál szobaantenás adások meg színesek szóval nem vágom,h mi lehet a gond. Valakinek lenne vmi ötlete????
  • madmanic
    #717
    jó a digis fej és a tányér, bármit is hazudozzon a digi ügyfélszolgálat!


  • madmanic
    #716
    óriási hibát követtél el h digit köttettél...
  • rock18
    #715
    Mi baja a thor 2 műholdnak!!!!!!!!!????????????
  • banok
    #714
    a kódolt adásoknak, csomagoknak a kódját váltani szokták mivel ezeket törik rendesen és kikerülnek netre.
  • littleNorbi
    #713
    Mi volt ez a tegnapi kódváltásos történet ?
  • laposkuszo
    #712
    Hali

    Olvasgattam, regisztráltam és a pontosság miatt - hogy mindenki tudja - a digi üzletszabályzata a következőket tartalmazza:

    - hibabejelentés esetén: a hiba bejelentését követő 5 munkanapon belül köteles megkezdeni a hiba kijavítását (persze ezt kell igazolja az általad aláírt papírral), egyébként 5 munkanapon belül ki kell javítsa a fennálló hibát. Minden olyan hiba, ami nem tartozik előfizetői érdekkörbe (például leöntötted a beltérit vízzel, vagy kővel megdobáltad az antennát, tehát ilyen jellegű események) a szolgáltató érdekkörébe tartozik, ez alól nem zárhatja ki magát.
    Fontos az is, hogy megvásárolt készülékre 12 hónap garancia van, azonban ha hiba miatt cserélni kell a készüléket - úgy tudom Magyarországon nincs szerviz, tehát cserélik - akkor újraindul a garancia!
    Ha pedig bérelt készülékről van szó, akkor örök garanciát kell vállaljon a digi, hiszen az övé a készülék. (12 hónap után egyedül kiszállási díjat kérhet, ami úgy tudom 2500 Ft, és indokolt esetben - érdekkör kérdése munkadíjat! Cca. 2500 Ft/óra)

    Ha túlcsúszik az öt munkanapon (szombat vasárnap nem számít bele!), akkor a késedelmes napokra kötbért kell fizessen. ez a díj az általatok igénybevett szolgáltatás pl. alapcsomag és hobo egy havi díja osztva az adott hónap napjainak számával szorozva a késedelmes napokkal szorozva nyolccal.

    Ez egy alapcsomag esetén, mondjuk májusra egy teljes hónap késedelem esetén: 2900/31*31*8= 23200 Ft. Ezt nekik ki kell fizetniük, külön kérés nélkül! Nincs mese.

    Másik fórumon olvastam olyat, hogy hónapok kellenek ahhoz, hogy a szerelőjük átszerelje a beltérit és a lavórt egy másik helyre, ha elköltözik valaki. Itt is kell kötbért fizessenek, de itt 30 nap a határidő (nem 30 munkanap!)

    Figyelni kell arra, hogy mindig!!! Telefonon jelezzétek a hibát és a költözést, mert rögzítik a gépben, és utána nekik kell figyelni a dátumokra! Ha sürgeted, - mondjuk akkor sem erőltetik meg magukat - de így ki lehet sajtolni belőlük azt, ami jogosan jár szerződés szerint.

    Kötbérről ugye nem nagyon beszélnek a diginél, mert az nekik kiadás, de ha egy napot csúszol a fizetéssel, lekapcsolnak.

    A kábeles szerződés 3 napot ír hibajavításra, utána jár a kötbér, költözéskor szintén 30 naptári napja van, utána kötbér...

    Én hónapok óta szenvedek, hogy kifizessék a hibajavítás késedelme miatt a kötbéremet, nem erőltetik magukat, csak összevissza dumál kis levente minden féle baromságot emailben, de ez nem baj, mert már folyamatban van a feljelentés a felügyeletnél, az idő meg csak múlik, növekszik a kötbér összege:)
  • banok
    #711
    FTA csatornák eddig is voltak az Intelsaton. Ahhoz ugyanúgy sat beltéri kell.
  • t0mmy #710
    sziasztok!


    Most olvasom a digitv prospektusát és látom, hogy vannak már kódolatlan digitális műsorok. Ennek a fogásához kell settopbox, vagy elég ha a tv tudja elvileg venni a digitális adást?
    előre is köszi
  • vixo
    #709
    nem,a kábelekkel nincs semmi gond,rendesen vannak csatlakoztatva,vmi más gond lehet,mert a lenti régebbi tv-n müködik rendesen ez a wireless-es megoldás színes a kép,csak vhogy ez a samsung lcd tv-nél nem jó :S
  • Borg
    #708
    Ha svideo kábellel megy, akkor valszeg nem jól érintkezik a csati. Nekem is volt már ilyen, hogy a gyerek félig kirántotta, aztán volt kép, de csak FF.
  • vixo
    #707
    Hi all!

    Most lett a Digi Tv-nk beüzemelve és szeretném,ha 2 tv-nél többen lehetne nézni a műsorokat,azaz konkrétan 1 3.tv-n,tudom,h ez egy újabb előfizetéssel megoldható,de van ez a másik módszer is,van ilyen wireless-es cuccunk hozzá és részben működik is csak az a baj,h fekete fehér képet ad a 3.tvhez,de csak az lcd samsung tv-hez,mert kipróbáltuk egy másik tv-n is ott pedig jó volt,szóval nem értem,h a samsung lcd tv-n miért csak fekete fehér a kép,néha átvált színesre is,de csak egy rövid időre,mi lehet a baj? Előre is thx a helpet!
  • Daza500
    #706
    Nah, végre eljöttek mihozzánk is, tegnap kötöttük meg a szerződést, mindössze 2 hét várakozási időt kaptunk.

    Viszont csak kábelTV lehetőség van, a digitális nincs kiépítve még.
    De nembaj, legalább nem kell a kábelekkel bajlódni, végre visszaadjuk ezt a szar T-Home adaptert, meg több mint 60 csatornánk lesz, az meg bőven elég.
  • banok
    #705
    A Sat TV műholdas és valszeg ez még sokat fog fejlődni. Az analóg kábeltv-t meg úgyis felváltja a digitális (az nincs még felétek?)
    A DigiTV-nek kicsit gyenge a kép minősége, sokak szerint a T-Home jobb.
  • tiborpapp
    #704
    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy elő szeretnék fizetni tv-re, de nem tudom hogy mi a különbség a T-Home-nal a Sat Tv és a Kabel Tv Analog között. Az egyiket 3000, a másikat 5000 Ft-ért van és kb. ugyanaz a csatorna kiosztása. Illetve a Digi Tv nél néztem a müholdast, hogy mi a vélemény a Digitv-ről?
  • KovyZoly
    #703
    köszi a választ
  • banok
    #702
    a tányért csak átkell állítani a megfelelő műholdra (vagy satfinderrel vagy szakember segítségével).
    A beltérik viszont csak az adott szolgáltató kártyáját kezelik le tehát a UPC-s betéribe nem tudsz Digis csatornákat kinyitni. viszont az adott műhold FTA (szabadon fogható) csatornáit tudod vele nézni.
  • KovyZoly
    #701
    UPC Direct és a DigiTV vevőegységei átjárhatóak?
    azért kérdezem, mert a Digis cuccomat tudom használni Upc-re, vagy új tányért kell felrakni?
  • Soldiers
    #700
    még semmi hír hogy mikor lesz a tányéroson Comedy central???
  • banok
    #699
    lehet, hogy a Hyundai csak a digi műholdját az Intelsatot látja. A UPC lavór meg Astrára van állítva.
  • greco
    #698
    Egy kis segítséget kérnék. UPC Direct-em volt és az előfizetés megszünése után lecseréltem a beltérit egy digis Hyundai-ra. Szabadon fogható csatornákat szeretnék nézni vele, de nem sikerül műholdat találnom. Upc parabolával és fejegységel egyáltalán lehet? Vagy van vmi egyéb trükk?
  • banok
    #697
    A Humax jobb. A Hyundaira sokan panaszkodnak.
  • urobee
    #696
    Hali!
    Jelenleg ez a négy dekóder kérhető a Digi-től. Nem nagyon vágom mi a különbség köztük, melyik miért jobb. Tudnátok ebben segíteni nekem?
    Ez a négy lenne az:
    Hyundai Beltéri egység
    Hyundai Beltéri egység + antenna + fejegység
    Humax Beltéri egység
    Humax Beltéri egység + antenna + fejegység

    Köszi!
    Robee
  • DJ RX7
    #695
    közben megtaláltam a problémát. a vevő az azonos mhz-nél a polarizációnál nem találja meg a vertikális adásokat hanem helyett duplán hozza be az horizontálisokat.
  • tmisi
    #694
    Én is jártam így. De most nem otthon vagyok, így nem tudom pontosan hogy csinálta meg. De asszem a gyári beállításoknál kell vacakolni, a lényeg, hogy mikor kiírja hogy "Szkenneljem a DigiTV csatornákat?", akkor nyomsz egy OK-t és jó lesz.
  • DJ RX7
    #693
    humax digi IV -ről lenne szó
  • DJ RX7
    #692
    üdv!
    tegnap köttették be digi tv-t. 2 beltéri egységgel. a 2. beltéri egysében véletlenül kitöröltem olyan csatornákat amit nem kellett volna, ezért újra állítottam a gyári beállításokat. a szerencsétlen pedig van olyan csatorna ami duplán talált meg. (majdnem a fele) ez kicsit zavaró. nem tudjátok, hogy lehet kiküszöbölni ezt a problémát? az 1. vevőnél -amit először ér el az antenna kábele- pedig nem csinálja ezt.
    kösz előre is!
  • banok
    #691
    nem
    ZDF az Astrán és a Hot Birdön van. A Digi meg Intelsaton nyomja.
  • bmate17
    #690
    hi
    nem tudja vki h a ZDF-et lehet e fogni a digi tvvel??
    (ez egy német csatorna állitolag)
  • ricsa008
    #689
    ez egy nagy lófasz!! már 2 hete semmi nem jön be amikor meg felvannak híva akkor meg még nekik áll fejjebb hogy 2 hete"sürgősségi listán" vagyunk
    ez a nagy digiszolgáltatás
  • DeerHunter01
    #688
    MÁR JÓ LETT
  • DeerHunter01
    #687
    Szevasztok!
    digink van a legmagasabb csomag és szemcsés a kép :S
    pár csatorna be se jön !
    pl : Viasat 3.
    az lehet a baj hogy megtört a kábel vagy szarakszik a digi ?
  • EK1TEP
    #686
    Nah utána kutattam de semmi érdemleges csatornát nemláttam amiért érdemes lenne babrálni.