1485
Digi Tv az olcsó kábeltévé
  • Lipi1980
    #765
    Felhívtam a 1272-őt, és kb. 5 perc után fel is vette valaki, aki beaktiválta a két kártyát, és már műxik is :):):):)
  • Lipi1980
    #764
    Köszönöm a gyors választ!

    Remélem, hogy a "szervízben" megoldják a problémámat...
  • Borg
    #763
    Rengeteg embernek ez a gondja most. A kártyák elvileg előre aktiválva kerülnek kiküldésre, csak aztán valahogy mégsem.
    Fel kell hivni az ÜSZ-t, és aktiváltatni őket. Sokaknál ehhez szoftverfrissítésre is szükség van a beltérin.

    Elvileg mostmár heti 90.000 új kártyát postáznak, szal lassan mindenki megkapja a nagra3-as kártyáit... nekem még nem jött.
  • Lipi1980
    #762
    Viszont nekem is van egy problémám:

    Most küldtek 2 új kártyát, hogy a régi lejárt vagy mi a szösz, és hogy ki kell cserélni.
    Kicseréltem. Nem jó. Nyomkodom össze vissza. Megcserélem a két kártyát. Nem jó. Újra telepítem a csatornákat. Nem jó. Felhívom a számot (azt mondja egy gépi csaj, hogy várni kell egy órát a rendszer felállására. Hogy ezt a levélben miért nem bírták beleírni???

    Vártam egy órát. Még mindig nem jó.

    A következő hibaüzenetet írja ki:

    25 jegyzet-CA_RIASZTÓ_SMARTCARD_SOSEM_VOLT_ÖSSZEPÁROSÍTVA

    Hogy a francban párosítsam össze a kártyákat? Tán vegyek nekik búgatóport, vagy viagrát???
  • Lipi1980
    #761
    Nekünk is 2 kártyás beltérink van, és a szerelő mondta, hogy ezt CSAK 2 TV-n lehet használni... Persze!
    Azóta 4 tévén megy a műsor, úgy hogy a 4-ből 3-on ugyanaz nézhető egy csatornán + ott vannak a földi csatornák is :):):)
  • Soldiers
    #760
    szerintem még senkinek
  • wright
    #759
    Megy vkinek a digisport?
  • ricsa008
    #758
    értem köszönöm
  • Gabe18
    #757
    Nálunk meg már valami reklámok futnak BL,Európa Liga,Bundesliga, és néha kiírja hogy "Hamarossan Digi Sport"
  • banok
    #756
    most még csak tesztelnek.
  • ricsa008
    #755
    most van valami Digi Sport Hu de csak fekete kép van
  • ricsa008
    #754
    van valakinek DigiSport?
  • speedcop
    #753
    A helyzet a következő: ha elfogy a switch-ben a port és az erre szakosodott digi-s szerelő még nem tette be a szekrénybe a következő switch-et (ami aznap megtörténik) , akkor a bekötő (többnyire vállalkozó mint én), ki kell próbálja a lakó vezetékrendszerét, hogy a munkát jó csinálta meg vagy nem. Ezért az ellenőrzés idejére, ami max 5 perc mert egy kontroll emailt kell csak elküldeni, valóban az a bevett szokás, hogy addig kihúzunk egy korábbi bekötött lakót.Mondom max. 5 perc...ha viszont a bekötő utána balfék, és elfelejti visszadugni a régi előfizetőt ekkor alakul ki a leírt probléma amiért már nagy valagbarúgás jár szóval ennyi (egyébként Dunaújvárosban dolgozunk) üdv
  • StephenKing
    #752
    Nem kamu simán megcsinálják még különb dolgokat is.
  • Csak77
    #751
    Ez kamu!
  • madmanic
    #750
    Digi az internet szolgáltató... no comment..


  • vixo
    #749
    ilyen nálam is előfordult többször is,néztem egy műsort magyarul,majd átváltott románra és ezután állítgattam a hangsávot csak,érdekes...
  • wright
    #748
    pff
    Köszi-bár nem nyúltam hozzá...nem tudom h ment el a hang.
  • Borg
    #747
    Vagy elállítottad a hangsávot, vagy nem a CE-t nézed.
  • wright
    #746
    Sziasztok.Valaki nem tudja miért román nyelvű a discovery?
  • banok
    #745
    július 1.
  • Pedrobody
    #744
    sziasztok
    Nemsoká bekötik a DigiTV-t de csak egy előfizüt kötünk így 2 tv lesz használható róla. Pontosan mit is kell vennem hogy ne keljen még egy szerződést kötnöm és menjen egy 3. tv is??
  • Soldiers
    #743
    nemtudjátok mikor indul a DigiSport Hungary??
  • banok
    #742
    Ha digitális kábeltvd van akkor kapsz boxot. Ha nem akkor nem is kell.
  • t0mmy #741
    pff akkor ez is csak egy jellemzően magyar dolog... :(
  • Seth
    #740
    Magyarországon mpeg4-es sugárzás van, a tévékbe meg mpeg2-es tunert pakolnak többnyire,ennyi a titka sajna
  • t0mmy #739
    mire jó a tv-kben a digitális tuner ha nem lehet vele fogni a digitális adást??
    vagy valamit nagyon félreértek??
  • websnake
    #738
    Sziasztok !

    DigiTv-s kábelem van, szeretném digitálisan nézni azokat az adókat, amiket sugároz a digitv. A kérdésem az, hogy ehhez milyen set top box ra van szükségem ? Tud valaki ajánlani valami jót és persze olcsót ? MPEG2-es elég vagy MPEG4-es kell ??

    Köszi a válaszokat előre is
  • vixo
    #737
    senki nem használ ilyen wireless közvetítőt 2tv között???
    mert ha van ilyen,az segíthetne a problémám megoldásában! ^_^
  • banok
    #736
    A UPC Directen most volt egy kis képminőség javulás, IKO csatornák, Sport TV-k meg még egy-két kereskedelmi vált nézhetővé.
    A burzsuj tv-ről annyit, hogy akinek CRT-je van az naná, hogy elvan Digi-vel na de akinek plazmája vagy neadjisten LCD-je van na az nézheti a kockaháborút. És igen van aki szeret tv-t nézni, sokat - vagyunk így néhányan.
    És igen van akit érdekelnek a külföldi adók, mint pl engem is. De az igaz, hogy ezeket az adókat (Astra FTA adók) 25.000 forint ráfordítás után ingyen is nézheti (aki ilyenben gondolkodik annak egy multifokuszos lavórt ajánlok : több fej = több műhold = több csatorna)
  • madmanic
    #735
    ha nincs hát nincs..
  • Borg
    #734
    Jelerősséghez minek upc-t ismerni? nekem 95% felett van digivel... ennyi. A hiba nálad volt.

    Az ár per fő olcsóbb? Gondolkodj már az isten szerelmére, a digit talán nem tudod ketté osztani 2 beltérivel, mint ahogy a upc-t gondolod? Akkor az mennyi is lesz? Na ugye...

    A kép sokkal szebb? Én 72/82cm-en semmi gondot nem látok vele. Akinek meg burzsuj tv-je van, annak inkább az élet értelméről kéne gondolkodnia, nem arról hogy melyik szolgáltatónál szebb a kép... nincs az a tv adás, ami ennél nagyobb invesztíciót megérne.

    Végülis igen, hatalmas különbség, hogy 160 vagy 190 adó van a csomagban :D De biztos van akit érdekelnek a román adók, meg a kitűnő kínai és orosz adások :) De én pl hiába nőttem fel vagy 20 féle német adón, elég könnyen lemondtam mindről, és nincsenek elvonási tüneteim.

    Műsorújság meg van digivel is. Kb 10 csatornán simán működik. Nem mintha szükség lenne rá.

    Nem az a baj, hogy meg akarsz győzni valakiket, csak az, hogy nincs érved.
  • madmanic
    #733
    na akkor az épkézláb érvek mégegyszer, eszúttal pontokba szedve:

    jelerősség, jelminőség bezony hogy igaz.. aki volt már digis és upc s is az tudja.. te nyilván nem.

    ár / fő olcsóbb

    kép: sokkal szebb, pláne ha komolyabb berendezésed van.

    "szemét" csatornák: aki beszél idegen nyelveket lehet hogy szívesen nézi a nem magyar adókat is

    műsorújság: tényleg nem lényeg, de kényelmesebb mint felugrálni elballagni a gépig és bújni a port.hu t

    de tudod mit? legyen igazad...

    nem akarok senkit meggyőzni, nézz digit..
  • Borg
    #732
    Igen, kötözködhetnénk, ha legalább 1 épkézláb érved lenne.
    Hiszen sem a jelerősség kérdése nem igaz, sem az ára (mivel UPC-nél te úgy számolod hogy ketten használsz egy előfizetést), sem pedig a műsorújság problémája, sem pedig a csatornák száma. Elég csak megnézni a két szolgáltató adóinak listáját, a netto nézhető adók pont ugyanannyian vannak, vagyis max 20-30 körül. A többi szemét, ingyen is fogható, stb...
  • madmanic
    #731
    nem csak a tányértól és a fejtől függ mint tudjuk, van ott ugye a műhód probléma..

    mivel az intelsat van a LEGMESSZEBB amin a digi jön az astra meg elég közel valszeg ez lehet az ok..

    egyébként a jelerősségem jelenleg 70 % a jelminőség közel 100 %

    ha meg neked a 2500 ft drágább mint a 2900 akkor nincs mit hozzátennem..

    sokkal szebb a kép,működik a műsorújság, ami a sokadik digi beltérivel sem ment, sokkal több csatornát nézünk KEVESEBBÉRT.

    kötözködhetünk még, de sztem nem is értetted meg amit írtam.

    De a kedvedért módosítom:

    SZERINTEM a digi egy akkora kalap szar, hogy az már cilinder.

    Másnak meg megfelel. Rem így jó.
  • lee86
    #730
    A gyatra minőséget aláírhatjuk, ezen nagyon nem lehet vitatkozni. Kérdésem alapja csupán az volt, hogy a hetekben jöttek optikai kábelt bekötni (panellakás) a digis szakik és így arra mertem következtetni, hogy talán nem is olyan távoli cél a jobb minőségű, neadjisten HD szolgáltatás a részükről. De akkor ezek szerint dream on.

    Megnézem mit tud ad a UPC.
  • Borg
    #729
    Azért az felettébb érdekes, hogy leirásod szerint a digivel nem volt esőben vételed, de ugyanazzal a cuccal upc-nél meg igen... ebből is látszik hogy csak üres fikázás amit csinálsz.
    Esetleg irányba kellett volna állítani rendesen, és akkor digivel is jó a vétel. Dehát ennél ugye egyszerűbb megoldás valami drágábbra előfizetni, aztán bemagyarázni hogy az mennyivel jobb...
  • madmanic
    #728
    inkább állj össze valakivel aki szintén digis, szomszéd, barát, nagymama stb, és együtt köttessetek upc t, mint én.

    4500 ft a silver csomag + 1 beltéri, az egyik rögzítős, megverekedtek érte, tehát 5 rongy, fejenként 2500 ft és jobb minőségben nézel 5x annyi csatornát akár hd ben is, esőben is.. +1 hónap HBO pak.

    Ja és jó a digis fej meg a tányér hozzá az egész 4000 Ft volt,ha bankszámláról fizetsz nincs letét, és MÁSNAP felrakták..

    Ha olyannal társulsz akinek nincs digije, az sem baj, 1500 - 2000 ft ért lehet venni tányérat meg fejet teszveszen vagy vaterán. Meg mindenki kínálgatja a digis beltériket

    Életem egyik legszarabb döntése volt mikor bekötettem a fos digit, szar minőség, elérhetetlen ügyfélszolgálat, paraszt ott dolgozók, és még a lemondásnál is szopatnak csak hogy még egy fél hónapot ki kelljen fizetni..

    szánalom...

  • lee86
    #727
  • madmanic
    #726
    na jó, ez tényleg gyenge volt..