188
Ki néz szívesebben meg egy magyar filmet és ki egy amerikait?
  • fifi
    #148
    magyar filmek közül csak közönségfilmeket ismersz?

  • Gina79 #147
    miért nem lehet kultúráltan véleményt cserélni?
  • B0B0
    #146
    Skeleton key. Sok értelme van a filmnek. Az ilyen hülye tinihorrorok aztán igazán színvonalasak!

    Azt meg, hogy mennyire vágod a témát, bebizonyítja, hogy a Descent európia alkotás, nem amerikai. Ennyit rólad...
  • vg
    #145
    "Az amcsi filmek nagy része szájbarágós szar nullikus amcsiknak, hogy még gondolkozni se kelljen rajta"

    Igazad van! A Kontroll, A tanú, az Üvegtigris 1-2, az Argo, és a Pogány Madonna filmeken iszonyat sokat kell gondolkodni!
  • B0B0
    #144
    Eléggé sok filmforgatáson és színházi munkánál voltam jelen, de ez semmit sem számít.
  • B0B0
    #143
    Moderálhatnád magad!!!!
  • dia
    #142
    És Te vaj ki vagy, hogy mindenkit lenyomizhatsz,barmozhatsz aki más véleményen van?
    hány Magyar filmet láttál?
    Az amcsi filmek nagy része szájbarágós szar nullikus amcsiknak, hogy még gondolkozni se kelljen rajta
  • vg
    #141
    "És mi ezt szeretjük nézni."

    Én viszont utálom a magyar igénytelen, tehetségtelen filmeket! Ne haragudj, hogy megkérdezem, de ki vagy te, hogy mások nevében beszélsz?
  • vg
    #140
    "Hát ez az. És mégvalami! Kurvára undorító, hogy az összes amcsi film egytől-egyik happy-enddel végződik. Ha egy horrort vagy egy akciófilmet reklámoznak, teljesen felesleges megnézni, mert a végén úgyis életben marad a főhős."

    Te hol élsz te nyomi? Láttad már mondjuk Skeleton key, Descent című filmeket?
  • neuro
    #139
    Most már elmondhatnád, hogy melyik magyar filstúdióban, filforgalmazónál eetleg színházban dolgozol, mert úgy tűnik nagy szakértője vagy a témának... Esetleg résztvettél már filmforgatáson? Színházi színész vagy?
  • B0B0
    #138
    A Funes, Belmondo, Richard, Depardieu filmek szerintem is jók
  • gergelyanevem
    #137
    amúgy sztem a francia filmek sem rosszak....de továbbra is tartom magam ahhoz hogy nem lehet általánosítani
  • B0B0
    #136
    Halvány lila gőzöd sincs a színészetről ha azt állítod, hogy a színházi szerep nem nehezebb egy filmes szerepnél. Szánlak
  • Voltan
    #135
    Olyan szinten általánosítasz, hogy az már fáj. A színházas kijelentéseddel sem értek egyet. Mármint hogy sokkal keményebb munka lenne a színház, mint a film. Nem lehet a kettőt összehasonlítani, egész más jellegű dolog. Kb. olyan, mint a koncertezés, meg a stúdiózás. Sok olyan "kezdő" zenész, aki már túl van x koncerten és vihogva stúdióba vonul, hogy "na, két perc alatt felrántjuk a cuccot", iszonyú nagyod puffan. Egész más jellegű munka a kettő. Más jellegű profizmus, más jellegű koncentrálás. Figyelmedbe ajánlom a színárnyalatokat. Nem csak fekete és fehér van ám.
  • Gina79 #134
  • Voltan
    #133
    Ezek szerint te csak a Disney filmstúdió műveit nézted eddig.
  • B0B0
    #132
    Az tény, hogy az Üvegtigris nem egy "elmélyülős" film...
  • littleNorbi
    #131
    Én szívesen megnézem a magyar filmeket is,de vannak olyan filmek amiknek se fülük se farkuk, pl az Üvegtigris 1-2.
  • Taranov
    #130
    Ha már amerikai filmről van szó, a Tótumfaktumot ajánlom mindenkinek, tegnap láttam, és nagyon tetszett.
  • Taranov
    #129
    A Mátrix az egy szégyen. Sajnos volt szerencsém az első és a második részhez is. Unalmasak és értelmetlenek voltak. (Elvont, de nem elgondolkoztató)
    Akiket ismerek, és szeretik, azok is legfeljebb Kenau Reeves miatt.
    A Millió dolláros bébit alig bírtam nézni, elég durva volt.
  • B0B0
    #128
    Az első rész mindenképpen
  • B0B0
    #127
    Vizsgáld meg, hogy a hetente bemutatott 2-3 amcsi film melyik kategóriába tartozik. Nem hinném, hogy bárkinek is meglepetést okoz, hogy általában kommerszfilmek
  • Garfield
    #126
    Ez még rosszabb, mint a jelenlegi kiindulási alap: mi az, hogy tipikus? Milyen a tipikus amerikai film? Milyen a tipikus magyar film?
  • Garfield
    #125
    Talán ha emlékeznél az előzményekre:

    #110:
    Hát ez az. És mégvalami! Kurvára undorító, hogy az összes amcsi film egytől-egyik happy-enddel végződik. Ha egy horrort vagy egy akciófilmet reklámoznak, teljesen felesleges megnézni, mert a végén úgyis életben marad a főhős.

    #111:
    vannak ellenpéldák jócskán

    #115:
    Hallgatlak

    Mátrix happy enddel végződik?
  • B0B0
    #124
    A smile-t nem vettem észre. Bocsi
  • allock #123
    magyar film! Már csak azért is mert hazai!
    Üvegtigris 1&2
  • DJviolin
    #122
    Bocs hogy kötekedek, de lehet hogy a mátrixnak semmi mondanivalója, egyszerűen csak egy szimpla JÓ akciófilm. Többet ne is várjunk el tőle. Én kérek elnézést Garfield nevében hogy felsorolta. Mellesleg ott van a felsorolása mellett a smile. Szerintem ő sem gondolta komolyan.
  • B0B0
    #121
    Ha te a Mátrixot egyántalán nézhetőnek titulálod, nemhogy jónak, akkor kár vitatkoznunk tovább. Benne van a legszarabb filmek között amiket valaha láttam
  • B0B0
    #120
    Én csak azt akartam feldobni témának, hogy a tipikus amerikai filmkészítés nem áll másból mint a pénzzel teletömött kutyafaszát sem érő kommersz-szarokból...
  • B0B0
    #119
    Te is félreértettél. Én nem azt mondtam, hogy az összes amerikai film szar(lásd #117) és az összes magyar film jó. Komolyan mondom át kellene nevezni a fórumot 'értéktelen amcsi filmek és színészek'-re

    Én csak azt akartam feldov
  • Garfield
    #118
    Amerikai história X, Amerikai szépség, Az őrület határán, Millió dolláros bébi, Titanic , Mátrix-trilógia , Ütközések, stb.

    Az alapfelvetés pedig ostoba általánosítás. Magyar filmből is ugyanúgy van jó és rossz, színészből dettó. Nem a pénz és nem is a nemzetiség tesz egy filmet jóvá vagy rosszabb. Maximum a mennyiség más: nálunk jóval kevesebb film készül és sokkal nagyobb durranásnak tűnik, ha egy film befut.
    Arról nem is beszélve, hogy a jó és a szórakoztató kategóriáknak nem feltétlenül kell egybeesniük: más az, amikor az ember kikapcsolódásból néz meg egy filmet és azt soha többet és más az, amikor annyira jó, hogy DVD-n is megveszi, aztán akár évente egyszer újranézi.
  • B0B0
    #117
    Az amerikai filmek amik érdemesek akár még a kiírásra is:
    Állj ki mellettem
    Kramer kontra Kramer
    Diploma előtt
    Dzsentlemanus
    A hét mesterlövész (szamuráj)
    ...
  • B0B0
    #116
    Ha már a sorolásnál tartunk:
    Tanú
    Angi-Vera
    Legényanya (az egyik legnagyobb)
    Indul a bakterház
    Lovagias ügy
    ...
  • B0B0
    #115
    Hallgatlak
  • Taranov
    #114
    Nagyon igazad van, függetlenül attól, hogy az Argo pl. nem tetszik nekem, de annak nagyon örülök, hogy a Pogány Madonnát megemlítetted. A Kojak Budapestent is ide sorolnám még egy csomó más magyar film mellett.
  • B0B0
    #113
    Bocsánat, nem történet, hanem rendezés és mondanivaló
  • B0B0
    #112
    Hát igen. Csak két amerikásított magyar filmet említenék amelyek nagy bukások voltak pedig látványban súrolták egy amerikai film szintjét:
    Hídember
    Sorstalanság

    Mindkettő tipikus amerikai minta: maximum látvány, no történet
  • Gina79 #111
    vannak ellenpéldák jócskán
  • B0B0
    #110
    Hát ez az. És mégvalami! Kurvára undorító, hogy az összes amcsi film egytől-egyik happy-enddel végződik. Ha egy horrort vagy egy akciófilmet reklámoznak, teljesen felesleges megnézni, mert a végén úgyis életben marad a főhős.
  • DJviolin
    #109
    Szerintem a Kontroll, A tanú, az Üvegtigris 1-2, az Argo, és a Pogány Madonna mindent üt. Nincs az az amcsi film, amely jobban a magyar szivekhez tudna szólni, mint ezek a filmek. És hogy miért? Mert lehet bármennyire jó egy amcsi film, de nem a mi véres valóságunkat ábrázolja, hanem az amerikai álmot. És ezért jók a magyar filmek. Van bennük egyfajta önírónia, hogy nem egy csodálatos kitalált világot akarnak mutatni, hanem a valóságot a maga paródiájában. És mi ezt szeretjük nézni. És ez jó!!!