188
Ki néz szívesebben meg egy magyar filmet és ki egy amerikait?
  • Gina79 #68
    egyébként sem meggyőzni akarjuk itt egymást szerintem, csak véleményt cserélünk:)

    ez nem korfüggő:)
  • fifi
    #67
    ilyen alapon én is... :D
  • fifi
    #66
    így van
    az ismerősöm elhozta a New York-i rövidfilmfesztiválról a legjobb vágás díját. Ez azért elég jó eredmény!
    Mégis ott tart, hogy a városi tévéből kell kölcsönkérni néha cuccot, ha azok nem használják.
  • Gina79 #65
    dehogy vagy öreg

    (jól tippeltem megközelítőleg, 28-32 közé gondoltalak)
  • neuro
    #64
    öreg vagyok én már, hogy fórumon vitatkozzak a magam igazáról: 31
  • Gina79 #63
    milyen témáról?
  • Gina79 #62
    nem kövezünk meg:)

  • fifi
    #61
    kövezzetek meg, de pl. tegnap este láttam, hogy valamelyik birodalmin lesz a Nico/Segal alapfilm/
    tuti, hogy meg fogom nézni! :D
  • neuro
    #60
    Ezt írtam én is: a magyar "szuperfilmek" meg Stohl kapják a pénzt a kezdő filmesek meg szenvednek...

    Mi is most szeretnénk elkezdeni egy sorozatot nyáron (igaz nem szórakoztató stílusban, hanem doku témában) és szinte biztos, hogy saját zsebből kell majd mindent finanszírozni.

    Egyébként az is fura, hogy a magyar dokumentum- és rövidfilmek a világ élvonalában vannak, de erről itthon senki sem tud, mert a "sztárok" és a bevétel fontosabbak.
  • Gina79 #59
    korodat szabad tudni egyébként? csak kíváncsi vagyok, jól tippelem-e:)
  • Gina79 #58



    eeegen
    sehol egy zsánklódvándámm? kiábrándítod még a végén Bobo-t:)
  • neuro
    #57
    Magyar filmek közül a Kontroll ami tetszett, kíváncsi lennék még a Fekete Kefére is, de azt még nem láttam.

    Külföldiek közül rengeteg olyan film van ami tetszik, felsorolni is nehéz lenne, de azért itt van pár cím: Smoke, Elveszett gyerekek városa, Vidocq, Pokolból, Hellraiser, The thing és a régi 70-es 80-as Carpenter rendezések, Big Fish, Ed Wood és az összes többi Tim Burton film, Fargo, Ó Brother where art thou és minden egyéb Coen film, háborús filmek (ToraToraTora, Thin red line, Vaskereszt stb.), Lynch filmek, sok francia és angol film (Kelet az kelet, Amelie, Snatch, Lock Stock, Sekély sírhant, Trainspotting), a Dogma előtti Kevin Smith fimek, Baraka + még vagy egy millió egyéb :)

    ... szóval sok szar amerikai szuperhősös megprodukció
  • fifi
    #56
    én megmondom neked, majd winnie kijavít, ha hülyeség
    azért ezt látjuk mert ebbe nyomnak zsetont...
    van nekem egy ismerősöm, nem fogom leírni a nevét. rendez. saját zsebéből. pl két éve egyik filmje/asszem az Urine/nyert pénzt, de ezt a mai napig nem kapta meg... :)
    kap helyette a Kovács Ági
  • neuro
    #55
    A Kontroll azért volt jó film, mert félre tudta tenni a magyar "valóságot" - nem véletlen, hogy a külföldiek is fogták, hogy miről van szó, hiszen nem kellett megélniük azt, ami itt megy. A Tímár Péteres, Üvegtigrises filmeken csak a magyarok tudnak nevetni, mert mi látjuk, hogy mi van a film mögött (milyen társadalom, milyen kultúra) - a kérdés már csak az, hogy erre kíváncsi-e mindenki. Én speciel nem...
  • Gina79 #54
    mondasz pár filmcímet, amit szeretsz?

    hátha még Bobo-t is meggyőzöd, hogy nem vagy gagyi (bár ha jól sejtem ez nem cél)
  • neuro
    #53
    Ezért is nem nézek se magyar se halivúdi kliséfilmet - bár ez utóbbit B0B0 biztos nem hiszi el :)
  • Gina79 #52
    pontosan
    ahogy az amerikai tömegfilmeknek is megvannak a maga kliséi
    a magyar filmeknek is, többek között pont ezek, amiket említettél:)
    számomra is éppolyan unalmasak a magyar klisék, mint a hálivúdiak:)
  • neuro
    #51
    Ha eddig nem értette meg, ezek után sem fogja :)

    Egyébként az Üvegtigris nekem sem tetszik, pont a szokásos magyarkodás miatt. Miért nem lehet valami más témáról filmet csinálni könyörgöm? Elegem van a lepukkadt alkikból, a boroskólából, a balaton fílingből, a nyóckeres roma gengszterekből, a kádárkorszak "romatikájából" meg az összes többi olcsó, gagyi, elcsépelt kliséből. Mintha ebben az országban csak ilyen karakterek élnének, normális emberek meg csak látogatóba járnának ide.
  • Gina79 #50
    nem látod te kicsit fekete-fehéren a dolgokat?

    nem hétköznapi karakter=szuperhős, szörny, zsaru, bűnöző, vállatigazgató (lol) ?
  • B0B0
    #49
    A vita tart életben egy topicot :)
  • B0B0
    #48
    Hát akkor mit mondott? Azt mondta, hogy őt nem érdekli a hétköznapi ember karakterrel teli film. Az amcsi filmek meg miről szólnak? Szuperhősök, szörnyek, vállalatigazgatók, zsaruk, bűnözők. Kissé unalmas má...
  • Gina79 #47
    én értem benne a poénokat, de lehet, hogy nincs humorérzékem:)

    mindegy, igazad van, nem vagyunk egyformák, de ez a jó:)
    legalább van miről vitázni:)
    különben csak bólogathatnánk egymás hozzászólásain:D
  • Gina79 #46
    szerintem a 25-ös egyáltalán nem jó példa

    ő azt írta, egy filmen szórakozni akar
    szórakozás és szórakozás között óriási a különbség, nem azt mondta, hogy gagyi hálivúdi tömegfilmeken akar szórakozni
  • B0B0
    #45
    Én nem állok hozzád máshogy, azért mert nem tetszik az Üvegtigris. Valljuk be az is kommerszfilm és aki érti a poénokat benne az bepisil a röhögéstől. Egyszerű sztori, könnyed szrakozás. Ha neked ez nem tetszik semmi baj nincs. Emberek vagyunk. Különbözünk.
  • B0B0
    #44
    Na várjunk! Én nem a művészfilmek híve vagyok!! Azokat én se nagyon szeretem. És a bizonyíték, hogy nem mind vagyunk vele így arra példa a #25-ös hozzászólás
  • Gina79 #43
    én nem tartom értékesebbnek a filmet csak mert kevesebb pénzből csinálták... kinek mire van lehetősége...


    ugyanakkor népszerűtlen leszek a véleményemmel, de hát ez van, soha nem tartoztam a többséghez... szóval nekem az Üvegtigris nem tetszett, se az egy, se a kettő
  • B0B0
    #42
    Csonkát meg Stohlt speciel útálom. Fényévekre van Koltaitól. Koltai egy remek színész a másik kettől meg két pojáca
  • Gina79 #41
    szerintem ezzel itt mindannyian így vagyunk, csak más értékeket képviselünk némileg


    én viszont a másik véglettől is rosszul vagyok
    attól ha egy filmet annyira nagyon művészire és elvontra akarnak csinálni, hogy a végén már csak az érti (ha egyáltalán), aki kitalálta:D

    de a szájbarágós tanulságos a másik kedvencem:D amikor nem kell különösebben agyalnod a mondanivalón, mert alaposan szádbarágják a film alatt

  • B0B0
    #40
    Tök mindegy miért van így. Ez teszi értékesebbé a magyar filmeket. Nézd meg az Üvegtigrist pl. Vettek pár autót, szereztek egy lerobbant lakókocsit és nulla összegből csináltak egy kultfilmet. Ehhez képest az amcsi kultfilmek rengeteg lóvét zabálnak föl. Nem az a nagy, hogy sok pénzből csinálok, hanem, hogy kevésből. Itt az érték lényege
  • Gina79 #39
    persze, én értem, nem is neked szólt a véleményem
  • B0B0
    #38
    Nem akartalak én megsérteni, de hogy ki van otthon film témába azt nem firtassuk miután nem meg sem nézel magyar filmet...

    Mellesleg nekem már csömöröm van az olyan filmekből amelyek története olyan egyszerű mint egy pofon és amikor az ember "kijön a moziból" nem tudja mit akart a stáb a pénzkeresésen kívül. Igénytelen szarok mind
  • neuro
    #37
    A "kisköltségvetésű művészfilm" persze csak túlzás, vagy inkább tipizálás :) Csak azért írtam mert erre ment el a téma.
  • Gina79 #36
    de ugye te sem gondolod, hogy ennek valamiféle hatalmas szellemi indokai vannak?

    péééénz
  • B0B0
    #35
    Ez így van
  • neuro
    #34
    Neked fogalmad sincs arról, hogy én mire gerjedek :)
    De amiket eddig hozzászóltál, ezt nem veszem sértésnek, mert látszik, hogy nem teljesen vagy otthon a filmek között...

    Egyébként nem bántom én Koltait, Csonka Picit vagy Stohl Bucit, ha neked ők tetszenek nézd nyugodtan. Mindenki abban leli örömét, ami neki tetszik
  • B0B0
    #33
    Szerintem magyarországon sokkal több figyelmet kapnak a kisköltségvetésű filmek mint az USÁban. Úgy is mondhatnám, hogy itt a kis költségvetés a jellemző ott meg a nagy...
  • fifi
    #32
    "szponzorokkal telenyomott filmek elnyomják a kezdők próbálkozásait"
    és ezeket a "bújtatott" reklámokat, néha olyan gyomorforgató szinten nyomják, hogy tényleg nevetséges...

    bár a pénz/támogatás nagyon nagy úr
  • Gina79 #31
    igen, én is ezt akartam írni:)


    bár a költségvetés nagysága és a film értéke között azért talán ne keressünk túlságosan nagy összefüggéseket
    kis pénzből is lehet jót csinálni
    de jó nagy sz**t is

    továbbá művészfilm és jó film között sincs ám egyenlőségjel
  • B0B0
    #30
    Nézd meg a Csinibabát. Abban kiváncsi lennék, hol találsz kocsmai karaktereket. Az már a te bajod, hogy csak az idétlen jelmezekben ökörködő akcióhősökre gerjedsz
  • neuro
    #29
    Ez olyan mint a zene: aki megelékszik azzal, amit a rádiók és zenei tv-k elédobnak az csak a kommerszet ismeri, aki pedig veszi a fáradtságot és igényes, az megkeresi a neki valót (filmet, könyvet, zenét stb.)