46641
  • [HUN]FaTaL
    #42812
    Windows 7 USB/DVD Download tool, vagy Universal USB Installer
  • Prof William
    #42811
    Tudom, hogy láma vagyok aki egy barlangban élt egészen eddig, de a Win7-et hogyan lehet/kell USB-ről telepíteni? Ha pl van egy gép, ami most lett összerakva/megvvéve és semmilyen oprendszer nincs rajta, akkor ha bedubom a pondrivet azt fel fogja ismerni és arról telepíti a Win7-et?

    Hogy kell ilyen pendrivet készíteni?
  • Zoli007
    #42810
    Ugyanarra a konfigra gond nélkül.
  • Hegi90
    #42809
    TIL
  • [HUN]FaTaL
    #42808
    Persze.

    #42805: Az enterprise nem olcsóbb. Az enterprise a nagyvállalati verzió. Nem is tudod otthon aktiválni.
  • Hegi90
    #42807
    igaz nem mintha számítana, asszem igényelhetek újat is... Na mindegy, ezért nincs kedvem újrarakni a gépet. Csak zavaró, hogy még Enterprise-ra is (ami ugye az olcsóbb csomag) lehet leszedni magyarítást, csak Professionalra nem.
  • Hegi90
    #42806
    és engedné felrakni újból ugyanezzel a kulccsal?
  • [HUN]FaTaL
    #42805
    Nem nagy cucc szerezni egy magyar isot, a kulcs működik. Bár szerintem bűn a wint magyarul használni :D
  • Hegi90
    #42804
    Ugye az most csak egy vicc, hogy MSDNAA-n nincs csak angol professional, amire nem lehet magyar nyelvet rakni??
  • alteran95
    #42803
    Van olyan ritka esetekben hogy nem az F8 hozza be hanem mondjuk az F10(bevallom ilyennel csak egyszer találkoztam)
    Folyamatosan nyomkodd gyorsan az F8-at és akkor jó lesz.

    De ha csökkentett módot akarod behozni akkor beírod a futtatásba hogy "msconfig" idézőjel nélkül és fen van egy fül hogy BOOT.INI azon belül SAFE BOOT.
    Azt bepipálod és megy, csak újra kell indítani.
  • Pupuci
    #42802
    Köszi, de nem csökkentett mód kellene nekem, hanem ez az illesztőprogram aláírásdi.
    A gpedit-ben hiába kapcsolom ki, csak akkor jó ha indításkor ezt az opciót választom. De hiába nyomom azt a qrva F8-at, nem jön be a menü.
  • bcrics
    #42801
    NA ez az köszi:)
  • xxdani
    #42800
    számítógép--->bal fent Rendezés---->Mappa és keresés beállítások--->Nézet fülecske és az alja felé megtalálod hogy rejtett mappák és meghajtók elérése vagy megjelenítése.
  • bcrics
    #42799
    Nem használok Tc-t.
    Csak be lehet állítani e nélkül is nem?
    Xp-nél vágom hogy volt hogy a rejtett mappákat is mutassa, de itt nem találok semmi ilyet:S
  • kifli
    #42798
    win+r -> msconfig -> Rendszerindítás -> Biztonságos indítás pipa, hálózat bepöttyöz
  • Pupuci
    #42797
    Srácok! Nem lehet letiltani/engedélyezni valahol ezt a F8-as mutatványt? Mondjuk a registyben?
    Hiába nyomkodom, "nem jön elő" az a rühes menü.
  • bon
    #42796
    Amúgy egy jó tanács, ha asztali gép és wifi-s a net lehetőség szerint gépbe épített wifi kártyát kell beszerezni, nem pedig USB-et. Az én tapasztalatom , hogy azok jobban üzemelnek sőt még a vételi képességük is jobb.
  • bon
    #42795
    Más géppel kitudod próbálni a wifi adaptert?
  • bon
    #42794
    Hivatalosan van Windows 7-es driver-e az adapternek?
  • dvid95
    #42793
    nem adapter azt már cseréltem
  • kl24h
    #42792
    A mappa beállításoknál (Folder Options) be lehet állítani, hogy a rejtett mappákat/fájlokat is mutassa a Windows Explorer. Én Windows XP használok, ezért nem biztos, hogy pont úgy kell beállítani a mappabeállításokat a Windows 7 esetében, mint a Windows XP esetében.
    Lehet Total Commander-rel is csinálni (ahogy #42791 hozzászólásban is le van írva), csak attól függ milyen Total Commander verziót használsz, mert verzióként máshova szokták elrejteni ezt a funkciót.
  • sunlight
    #42791
    Total Commander
  • bcrics
    #42790
    Help...!!!

    egy mappát rejtetté avanzsáltam, de sehogyan sem tudom újra láthatóvá tenni.
    Ennek a megoldására lennék kíváncsi.

  • Mr_no_NaMe
    #42789
    Sziasztok!

    Nem tudok már hova fordulni, a problémámra senki sem tud megoldást találni, így ide írok. Wifi hálózati probléma lenne a téma.

    Az a helyzet, hogy egy bérházban élek, és a szomszéd netjét használjuk és felesbe fizetjük. Ő kábelen (nála van a router, nem is akartam magamhoz rakni, ő alig foglalkozik vele, tehát nem nagyon érdekelt engem sem) én pedig egy wifi adapteren fogom a jelet.

    Mivel a gépem a földön van, ezért egy 2 méteres USB kábellel felvittem a fogasra (ne röhögjetek) az adaptert, és onnan közel 90%os jelet kapok.

    A probléma ott kezdődik, hogy teljesen random időközönként megszakad a netem. Van hogy ötpercenként, félóránként, de van, hogy 2 napig meg sem szakad. Egyszercsak leáll, nem tölti be a honlapokat, lehet mire megírom ezt az üzenetet és rákattintok a Mehet gombra, már megint nem lesz netem.

    Amint szakad a net,a windows 7-es hálózatkezelő elkezd keresgélni, majd hibát jelez. Innentől kezdve megpróbálhatom bonthatom a kapcsolatot ha odáig eljutok (mert lefagy a hálózatkezelő is) ha sikerül bontani akkor adapter ki, 10 másodperc múlva visszadug, felismeri keresgél, de már nem csatlakozik vissza a netre.

    Csak a restart oldja meg a problémát, de már ott tartok hogy ha megszakad a net, akkor nyomok egy resetet. A gép nem is hajlandó addig szabályosan kikapcsolni, vagy újraindulni, amíg ő nem észleli az adapterem, ezt pedig nem fogja, mert idióta. Netszakadásnál ki-bedugom az adaptert, tölt, keresgél, talál, hibát észlel, megint keresgél, lefagy, internet pedig nincs. Srácok, itt mi a búbánatos franc lehet a probléma? Már tippem sincsen. A gépet sem tudom kikapcsolni ha megszakad a net, csak ha hosszan nyomom a bekapcsológombot.
  • bon
    #42788
    pl. adapter driver gond
  • dvid95
    #42787
    Újraraktam a gépet kicseréltem az internetes adaptert de a probléma mindig fenn áll pár perc mulva miután bedugom az adaptert nem jön net a gépemre mi lehet a gond???
  • Pupuci
    #42786
    Kössz! De, megőrülök. Hiába állítottam be, hiába F8. Nincs menü... A windüza bootol mint az örültek :)
    Kellene ez az illesztőprogram aláírásos izé kikapcsolás. Mert a házirendben hiába piszkáltam meg, nem elég :(
  • Puhos
    #42785
    Nem az a legnagyobb bajom, hanem az, hogy a mappa üres. Elméletileg a múlt héten még innen indítottam pl. az Ashampoo-t. Most meg üres, ahogy a linkelt képen lehet látni. De nem csak ez az egy mappa ilyen van még több is.
  • bon
    #42784
    Igen erre gondoltam, 30 máspdpercig kellen látszódnia a rendszer indító menünek.
  • Puhos
    #42783
    Szia!

    Nem tudom, hogy amit írtál azon belül merre. Mert így van beállítva:

    Nem tudom, hogy erre gondoltál vagy valami másra? De így sem változott semmi.
  • bon
    #42782
    Írd ki újra, vagy próbáld meg pendrive-ról telepítnei.
  • bon
    #42781
    vezérlőpult\rendszer\speciális rendszerbeállítások\indítás és helyreállítás menüben
  • Zoli007
    #42780
    Dobj meg ezzel a háttérrel, kösz!
  • Puhos
    #42779
  • Puhos
    #42778
    A kép itt található. Valamiért nem tudtam belinkelni.
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_23_6ko5ac9fnx.jpg
  • Puhos
    #42777
  • Puhos
    #42776
    Sziasztok!

    Ma vettem észre egy furcsaságot a gépen. Amikor a Start gombra nyomok, majd utána a "Minden programra" akkor ugye megjelennek a telepített programok és egyéb programok. Itt egy csomó programnál az alábbi hibát vettem észre:


    Mitől van ez, még egy pár nappal ezelőtt nem voltak üresek a mappák. A gép tiszta, vírus és egyéb kártevő nincs. Köszönöm!
  • Pupuci
    #42775
    Win7 64b

    Meg lehet csinálni valamiképpen, hogy a windóz következő indulásakor automatikusan az indítási menü töltődjön be, F8 lenyomása nélkül?
  • dvid95
    #42774
    Üdv van egy internetes usb adapterem villog mintha müködne de közbe nincs net ha kihúzom és bedugom akkir megint van egy kis ideig de utána megint meghal mit csináljak nem hinném hogy virus mert 2 külömböző oprendszeren is a helyzet mind a kettönél szarakszik biztos újat kell vennem?
  • Horzsoló
    #42773
    Üdv!

    Win 7-et szeretnék telepíteni, Xp prof. sp3 - helyére. A Win 7 Dvd bootolásánál a következő hiba üzenetet kapom.

    "bootmgr file is corrupt. system cannot boot"

    A vas elég kell legyen hozzá. Maga a Win 7, biztosan jó, számos más helyen működőképes. A Dvd-re képfájlként van kiírva ImgBurn-el.

    Találkozott már valaki ezzel a gikszer, és talált rá megoldást?

    Előre is köszönöm a választ.