46641
  • bon
    #42852
    Sima java-s program, nem lesz gond, de most letöltöttme a hivatalos oldalon fennt lévő portable változatott és gond nélkül elindult Windows 8-on. Virtuális géppel nincs kockázat, munkahelyen többet is használunk ősrégi programokkal is és mind megy gond nélkül.
  • retroid
    #42851
    Nem merek kockáztatni ilyen cuccokkal h ilyen olyan mód mert az a tuti ha 100% ba müködik

    GeoGebra am a neve
  • bon
    #42850
    Mi a program neve? Kompatibilis módban is meglehet próbálni futtatni.
  • bon
    #42849
    Virtuális gép a megoldás.
  • retroid
    #42848
    köszönöm

    Azért kell a W7 a 8 mellé mert van egy program ami csak W7en müködik és kell sulihoz

    Akkor neki is ugrok mindjárt

  • bon
    #42847
    Mindig a régebbit kell feltenni elösszőr. A telepítés meg semmiben se különbőzik az egy oprendszerestől, elindítod boot-olva a Windows 8 telepítőt és külön partícióra telepíted. A boot menüt megcsinálja magától. Amúgy Windows 8 mellé felesleges egy Windows 7.
  • retroid
    #42846
    Hali


    Segítséges szeretnék kérni

    Szimpla windows telepítéssel sose volt gondom de duplán már nm megy

    Szeretnék Windows 7 és Windows 8 egymás mellett használni

    Hogyan kell feltelepiteni őket?

    Milyen sorrendbe?

    Mivel nem értek a 2 oprendszer telepitéséhez ezért lépésről lépésre ha valaki leirná nekem azt megköszönném
  • bon
    #42845
    Milyen kábellal van összekötve a gép és a tv?
  • Scany01
    #42844
    üdv
    megint kelene a segítség
    beszart a monitorom és a fizu is karcsú így nem bírtam másikat venni ezért feldobtam a tv-re(32"-osra)de hang nincs már mint a tv-n külsőn van(hangfalon) de tv-n nincs monták hogy xp-n hogy kell de 7-en más
    így ha vki tud segíteni at jóesne
    (vki kérdezné mé szeretném a tv-n akkor a válasz azé mert így könyebb hangerőt szabályozni meg nincs hifim csak asztali hangfal számítógépes)
  • kl24h
    #42843
    válasz a másik topikból
  • tommygear
    #42842
    van egy játék program ami elég érdekesen indul, tehát indítom a játékot és nem vált át az ablak, csak a játék ikonja villog lent a tálcán narancssárgán, majd ha az egérrel kattintok egyet akkor átvált a játékba, ezt egy lefagyás óta produkálja, kb mindent megpróbáltam már a játék és a win beállításaiban is de semmi, valami tipp esetleg?
  • Pupuci
    #42841
    Köszönöm szépen! Már el is küldtem neki!
  • NiGhTM4R3
    #42840
    Helló
    Van valami tipp, hogyan lehet gyorsítani a boot időt SSD mellett? (most nem az induló programok csökkentése érdekel)

    Pl. az Asus emblémája nekem kétszer jön be (de csak a másodiknál lép be bios-ba del-re) ami plusz 10mp
  • [HUN]FaTaL
    #42839
    link
  • Pupuci
    #42838
    Srácok, segítene valaki?
    Egy ismerősöm most kapott egy laptopot, angol billentyűzettel.
    Persze magyar kiosztással használja de nem találja a kérdőjelet, felkiáltójelet, stb..
    Meg lehet nézni valahol, hogy hol vannak ezek?? Esetleg nincs valahol egy pikcsör róla? NAgy segítség lenne neki :)

    Köszi!
  • tmp
    #42837
    ccleaner, uncleaner
  • Szabi84
    #42836
    Szevasztok. Kicsit belassult már a windózom, de nem akarom újratelepíteni, milyen progikkal tegyem rendbe?
  • bon
    #42835
    A Windows update-ről települő driver gyakorlatilag arra jó, hogy működjön a harvder, a gyátó oldalán megtalálható sokkal jobb válsztás (persze ha van támoagtás).
  • Scany01
    #42834
    jah azé a cd kuka is meg nem is mert aról lett telepítve csak régi szar hát már nem mai a vidi kártya (ati readon hd-4350-es 512mb)lol kicsit én szerintem amenyire tapasztaltam 4-5 éves lehet
  • Scany01
    #42833
    üdv
    nem kell tölteni semit!!
    kicsit szét kell nézni a az operációs rendszeren található eszközökön.
    szóval nálam a pont (ne ércsétek fére de a megoldásra kérdésem után jöttem rá)
    van a vezérlőpultban olyan hogy windows update és egy kicsit frissítetem a windowst(sokáig tartot) és volalá jó let már tom nyomni a gamét is


    de azé kösy hogy segíteni akartatok
  • bon
    #42832
    Pláne ha olyan driver van a lemezen ami nem is támogatja az oprendszert.
  • bon
    #42831
    Éppen, hogy nem arról a cd-ről, a lemez nyugottan mehet a kukába. A gyártó oldaláról kell leszedni a megfeleő driver-t.
  • Evin
    #42830
    "Itt azért sok mindent figyelembe kell venni mielőtt frissítenél..."
    A kártya pontos neve, és az oprendszer verziója, tényleg nagyon sok minden.

    "Nem mindig megy hogy minden legújabbat passzolunk fel és kész..."
    Épp, hogy így megy. Ha nálad nem, azt az user okozza.
  • kl24h
    #42829
    Itt azért sok mindent figyelembe kell venni mielőtt frissítenél és akkor minden tökéletesen működik.
    Nem mindig megy hogy minden legújabbat passzolunk fel és kész, mert lehetnek meglepetések.
  • [HUN]FaTaL
    #42828
    "És akkor nem kell csodálkozni, ha ilyen meglepetések lesznek...."

    Ha kérhetném, ne terjesszünk már hülyeséget. Akkor te használd a kártyádat egy 3 éves driverrel. Anomáliák pont a régi driverek miatt keletkeznek.

    "sőt még szokott lenni olyan lehetőségnek is, hogy miután már feltelepítetted lehet frissíteni és akkor nem lenne szabad legyen gond"

    Ott kezdődik, hogy frissítéskor sok esetben érdemes a régit előtte eltávolítani, tehát nem állja meg a helyét, amit írsz. Sokkal valószínűbb, hogy vagy haldoklik a kártyája, vagy szimplán másik kártyához való drivert telepített fel.
  • kl24h
    #42827
    És akkor nem kell csodálkozni, ha ilyen meglepetések lesznek....

    Tehát az igaz, hogy azok már nagyon régiek, de az biztos, hogy azzal jól működik, sőt még szokott lenni olyan lehetőségnek is, hogy miután már feltelepítetted lehet frissíteni és akkor nem lenne szabad legyen gond. Az is lehet, hogy túl friss a driver hozzá és hogy nem is épp a megfelelő. Másképpen nem szabad, hogy ilyen gond legyen, kivéve ha nem maradt egy vírus a rendszer újratelepítése előtt.
  • [HUN]FaTaL
    #42826
    Dehogy kell arról telepíteni. Le kell szedni az amd.comról a legfrissebb drivert. Ami a CD-ken van ezer éves.
  • kl24h
    #42825
    A videokártya drivereket arról a CD-ről kell telepíteni, amit adtak a géppel, ha van. Ha nincs akkor lehetnek ilyen meglepetések, mert közben a rendszer is frissült.
    De azért megkérdezném, hogy miért tetted fel újra a Windows 7-t?
  • Scany01
    #42824
    üdv
    olyan problémám van hogy idáig xp-m volt fent és már egyszer felraktam a eindows 7-et akk jó volt most is felraktam de már nem jó telepítete a videó kártyát,felrakta de újraindítás után ezt volt
  • bon
    #42823
    Mi értlme felrakni rossz winyóra? Csak gond lesz vele, rossz winyót cserélni kell.
  • atiloki22
    #42822
    Sziasztok!
    Valahogy megoldható a win7 telepítése rossz vinyóra? Mert telepítésnél nem enged tovább, azt írja hogy válasszak másik merevlemezt, és nem enged tovább. Előre is köszi.
  • felegyi
    #42821
    BIOS vírus? Kicsit komolyabb kell mint a NOD és társai... olyanok mint a macskák lusta verzióba... tele van egérrel a ház, ezek meg csak zabálják a "kaját"!
  • Zoli007
    #42820
    Vírus szaga van.
  • felegyi
    #42819
    Szevasztok! Lenne egy kis-nagy problémám... randomra leállítja magát a gép, majd nagy ritkán bekapcsol magától (reggel veszem észre, amikor belépek a szobába hogy megy)! 1-2 hete kezdődött... akkor naponta 1x 2x történt meg, ma viszont kb minden bekapcsolás után, rá 10 percre, vagy 30... most pl megy a HDD Regenerator, kb 1 órát bírta... csak azért tudok ide írni mert nem engedni kikapcsolni a gépet a regenerator progi... szoftveres hiba lehet szerintetek? Tudtommal felmelegedéskor lecsapja magát a gép, itt viszont bezárja a programot/játékot és mintha leállítottam volna... végső esetben egy újratelepítést alkalmazok, de az csak az uccsó eset lenne... előre is kösz a segítséget!
  • bon
    #42818
    Tuti benne van, 5-6 éves konfigok is támogatják már az usb-s telepítést.
  • Prof William
    #42817
    Mivel egy a jövő héten összerakott vadiúj géphez kell a Win7-ezért remélhetőleg ez az opció már benne lesz.
  • Zoli007
    #42816
    Nem hinném.
  • [HUN]FaTaL
    #42815
    Mindegyikben ki lehet. HDD-nél kell keresni, már a p4-em is bootolt penről.
  • Hegi90
    #42814
    azon gondolkoztam, hogyha leszednék egy iso-t akkor azt feltudnám-e simán upgradelni, tehát Windows javítása vagy hasonló opcióval. Így nem kellene formatálnom, vagy progikat újraraknom. Ez működhet?
  • wappista
    #42813
    Szia,csak akkor tudsz pendriv-ról bármit telepíteni,ha az alaplapi biosban ki lehet választani az USB-t.