46641
  • Gomber
    #42972
    A win7 folyamatosan figyelmeztetett merevlemez hibára, csináltam mindkét patríción ellenőrzést de nem talált hibát. Aztán egy hétig nem jelzett semmit, és most megint elkezdte. Szerintetek mi lehet?
  • TomBond
    #42971
    Nekem is ki van kapcsolva teljesen, bár nem ajánlott!
  • bon
    #42970
    Alulról a második opción álljon
  • Bal0924
    #42969
    Ha még 1 szinttel lejjebb veszem, akkor teljesen leveszem.
    Csináljam? "Soha nem kérek értesítést, ha...."
  • bon
    #42968
    Hiren's jó lesz.
  • beller
    #42967
    Bolond vagyok. Most jut eszembe, hogy van nekem egy Hiren's boot cd-m amin van egy csomó minden. Pl particionáló, Volkov kommander , meg nem tudom még mi minden. Na holnap majd arról próba. Nagyon köszi a segítséged jelentkezem ha sikerül valami azért, ha nem akkor azért:) Még egyszer köszi a segítséget, "üdv Néked és házad népének" :)
  • beller
    #42966
    Hm :) Megint olvashatom barátunkat a Google-t :)
  • bon
    #42965
    Lehetőség még pl. egy lemezről futtatható livecd segítségével parancssorból törölni a mappákat.
  • beller
    #42964
    Már azon gondolkozok, hogy kérek kölcsön egy 500 Gb-os wincsir, átmásolom a filmeket és format f:
    De nem tudom elhinni, hogy ne legyen más megoldás, inkább tökölök még:)
  • beller
    #42963
    Ugyan az csak most "TrustedInstaller"-t kér:(
  • bon
    #42962
    Beszokot válni még aza módszer, hogy tulajdonba vétel után a mappában lévő fájlokat törlöm majd külön az üres mappát.
  • beller
    #42961
    Köszi a gyors választ. A helyzet az, hogy elolvastam a saját tulajdonba vétel témakört:(http://www.windowsmix.com/blog/fajlok_mappak_sajat_tulajdonba_vetele_take_ownership/2010-03-22-31), így amit leírtál megcsináltam az alapján, de továbbra sem engedi magát kitörölni. Azt írja:
    "Ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges.
    A mappa módosításához forduljon engedélyért a következőhöz:
    HuszkaIstván-PC\Huszka István
    Program Files, Létrehozve.......)
    A Start menüben a felhasználó: "HuszkaIstván-PC" , de nincs utána a zárójeles rész. Nem tudom ez fontos e, de nem tudom kitörölni. Tulajdon képpen 4 könyvtár lenne, de mind a 4-nél ez a helyzet. Megköszönném ha volna ötleted.

  • bon
    #42960
    Jobb gomb a mappán tulajdonságok, biztonság füll speciális gomb tulajdonos sorban módosítás, beállítod a felhasználód. Remélem Windows 7-en is így van, mert Windows 8 alól írok.
  • bon
    #42959
    Az UAC szintjét nyugottan lejebb veheted egy szinttel, úgy sokkal kevesebbet kommunikál.
  • beller
    #42958
    Köszi a választ, de nem tom, hogy kell ezt csinálni: "Az F meghajtón lévő windows mappát saját tulajdonba veszed és törlöd kézzel.":(
  • Bal0924
    #42957
    Leginkább az zavar hogy mindig előjön a "felhasználói fiókok felügyeletebeállításai"

    Ez nagyon idegesít engem.
  • bon
    #42956
    Felesleges, jobb egérgomb futtatás Rendszergazdaként funkcióval kell telepítnei mindent.
  • bon
    #42955
    64bit-es változatott javaslom, progit nem tudok ajánlani, enyém jogtiszta.
  • Bal0924
    #42954
    Sziasztok.
    Hogy tudom a saját felhasználómat ugyan olyan rendszergazdává tenni, mint a Rendszergazda felhasználót? :)
  • huncsik
    #42953
    igen, akkor végül is most a 64-bitesd rendszer válasszam? vagy elég a 32 bites is? ha ugyan is 4 gb ram van benne, és most mondjuk nem akarom növelni, mondjuk a proci meg 64 bites! szóval melyik lenen ehhez a géphez az optimálisabb a proci Intel® Core™ i3-380M 4gb drr3 ram és Intel HD Graphics 128mb az integrált és NVIDIA GeForce GT 610m 1gb a rendes videókari! Illetve hogy melyik aktiváló progit válasszam, mert az extrem loader el aktiváltam és a telepített vmi frissítést és utána nem jött be a rendszer a következő indításnál hanem a kék halál és vissza kellet a rendszert állítani???
  • xxdani
    #42952
    sziasztok!

    miért nem jeleníti meg a windows képnézegető a képeket?
    Amikor kiteszem diavetítésre akkor mutatja.
  • Mbenyo97
    #42951
    Oké!
    Azért egy próbát meg ér, hanem nagyon akkor futni a Win 7 akkor majd maradok az XP-nél.
  • bon
    #42950
    Futna, de túl sokat nem remélnék tölle, elég régi konfig.
  • bon
    #42949
    Winyó állapotát nézted már?
  • Moyko
    #42948
    Hello!
    Teljesen érthetetlen jelenséggel állok szemben:
    Indításkor win7 betöltésnél kapok egy kék-halál kijelzést majd restart-tól a gépem (0x000000124 - google szerint ez vmi hardware hiba)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    - Aztán az indítási helyreállító után betöltődik (itt érdekes, az hogy az USB Bill nem reagál a választó képernyőn, előtte biosba-be lehet lépni, de amint a Win feldobja a helyreállítás vagy normál indítást akkor már a bill. nem reagál)
    azt figyeltem meg, ha utána elindul a rendszer, már nem sok gond van, néha keményebb alkalmazásnál eldobja magát ugyan ezzel (pl.:GW2, - 20 alkalomból egyszer) de ritkában, (netezés filmnézésnél soha -VISZONT: 2-3 órás kikapcsolás után mindig így indul.)
    Ha van valakinek ötlete hogy mi okozhatja a hibát az kérem ossza meg velem. - köszönöm előre is
    - bios frissítés,
    - default settings,
    - driverek cseréje/frissítése meg volt
  • zord01
    #42947
    Köszi az infót!
    Nem lenne jó egy HDD halál a mostani árak mellett.
  • Mbenyo97
    #42946
    Sziasztok!
    Az volna a kérdésem hogy a Windows 7 futna a
    Mobile Intel Pentium 4 2.00 GHz (1 magos)
    1 GB RAM és az ATI Radeon 7500 (32 MB,DirectX9) laptopon??
    Válaszotokat előre is köszi!
  • bon
    #42945
    Túl gyakori ki-be kapcsolgatás nem biztos, hogy hosszú távon jót tesz a winyónak, én 1 órára állítanám.
  • bon
    #42944
    Az F meghajton lévő windows mappát saját tulajdonba veszed és törlöd kézzel.
  • zord01
    #42943
    Csak jönnék rá, hogy kéne. Ha valakinek van megoldása, várom. Amúgy nem létszükséglet. Már ki is kapcsoltam az AIDA-t...
  • kifli
    #42942
    ne monitorozd a hdd-t :)



  • zord01
    #42941
    Köszönöm, bevált a dolog, de volna még pár kérdésem.

    Egyfelől használok AIDA-t, mert ezzel íratom ki a hőmérsékleti és fordulatszám, valamint terhelési adatokat a G15-re. Csakhogy az AIDA, ha fut, nem engedi kikapcsolni a HDD-t mert folyamtosan monitorozza. Erre nem tud valaki megoldást?????

    Másik kicsit butább kérdés. Ez a ki- bekapcsolás nem ártalmas a HDD-nek?
    Most úgy állítottam be, hogy 15 perc tétlenség után lője ki magát. Szerintetek ez jó szám, vagy érdemes kisebbre, nagyobbra venni az időt?

    Előre is köszi.
  • beller
    #42940
    Sziasztok! Az történt, hogy nem működött a windows-om ezért újra telepítettem. Telepítés után derült ki, hogy félig ki volt csúszva az adatkábel a C meghajtóból, ezért az F meghajtóra telepítette az új windows-t. Azt már beállítottam, hogy ismét a C meghajtót használja rendszer wincsinek, de a Win 7 ott csücsül az F meghajtón továbbra is. Ez számos problémát okoz. Gond van frissítéskor is és egy "lodctr.exe" program is megy folyamatosan a feladatkezelőben ami a CPU-t 50%-ban folyamatosan leterheli. Most jön a kérdés: hogyan lehet kitakarítani az F-ről a fölösleges windows-t? Többféle módon is próbálkoztam, de ezidáig nem sikerült. Van valakinek ötlete? A formázás nem jöhet szóba, mert az F egy 1 TB-os wincsi és van rajta egy nagy köteg film. Előre is köszi minden segítséget.
  • kifli
    #42939
    energia gazdálkodási lehetőségeknél, speciális beállítások.
    Beállítod a merevlemez kikapcsolást. Rendszer meghajtót nyílván nem kapcsolja le, mert az használatban van, viszont ha a hdd nincs használva lekapcsolja.

  • zord01
    #42938
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne. Van a gépemben egy SSD, meg egy HDD. Meg lehet az valahogy oldani, hogy ha a HDD-t nem használom mondjuk 10 percig, akkor auomatikusan leállítsa magát?? (De úgy, hogy az SSD, amin a rendszer van persze menjen).

    Tök jó lenne, ha ki tudnám valahogy kapcsolni anélkül, hogy szét kéne szednem a gépet, ugyanis jelenlet az a leghangosabb alkatrész a gépemben, még annak ellenére is, hogy 5400-as CaviarGreen, és szivacs hantompítók között van (és amúgy alig van hangja)...
  • huncsik
    #42937
    értem! ok azt hiszem igy már okés a dolog akkor végül is azért ír 3,68 at mert amikor az integráltat használja a többi kell neki!
  • bon
    #42936
    Feltételezem magától intézi a rendszer a vga-k kezelését.
  • huncsik
    #42935
    értem, és hogy lehet állítani hogy melyiket használja? mert a biosban a 128mb ot a videó memory-nál nem engedi állítani!
  • bon
    #42934
    Akkor jól gondoltam, megvan a megoldás, olvastam ilyen megvalósításról, alap dolgokra ott van a intel prociba integrált vga-ja, és ha szükséges ott a nviia külön vga-ja ami sokkal erősebb.
  • huncsik
    #42933
    nem, ott 2 vga van ezek vannak oda írva:
    Intel HD Graphics
    NVIDIA GeForce 610m