46641
  • Evin
    #43052
    Töredezettségmentesítés megvolt? Valószínűleg szanaszét vannak a fájlok a vinyón.
  • Snexi
    #43051
    a lemezkezelőben a C-t le akarom zsugorítani, hogy egy új particiót hozhassak létre,de csak 10 gigával engedné,holott 120 giga szabad helyem van még.Ez miért van?
  • mester1987
    #43050
    Köszi
  • bon
    #43049
    Szerintem nem érdemes.
  • mester1987
    #43048
    Akkor ha az nem talál semmit akkor nem is érdemes mást futtatni -szerinted-?
  • bon
    #43047
    Heti 1x szoktam még futtatni az Emsisoft Emergency Kit-et.
  • mester1987
    #43046
    *Hitman Pro nem talált semmit, párra hibásan is jelzett.
  • mester1987
    #43045
    Szia bon! Érdeklődnék, hogy Microsoft Security Essentials mellett mit érdemes átfuttatni a rendszeren ami javarészt megtalálja az összes malwaret és a vírust?
  • Bal0924
    #43044
    Egyikse, szerintem.

    Másik.
    Egy külső winchester-t csak forgatja, de hangosan. és nem akarja felismerni, tönkrement a winchester? Van megoldás?
  • bon
    #43043
    Virusírtó, töredezetségmentesítő, indexelő szogláltatás foghajta, amúgy simán kihúzod.
  • Bal0924
    #43042
    Sziasztok!

    Hogy tudom kiadni egy Külső Winchester/Pendrive-t ha nem akarja kiadni?
    "az eszköz (Általános kötet) nem lehet leállítani,....."
    És semmi program, semmi ablaka nincs kinyitva
  • marsu
    #43041
  • bon
    #43040
    Ezzel a módszerral tudtommal már nem.
  • marsu
    #43039
    Odáig eljutottam, hogy automatikusan megnyílik a böngésző, de be kell írnom a nevet és a jelszavat, és még egy entert is kell nyomni. Hogy az egész automatikus legyen azt meglehet oldani valahogy?
  • marsu
    #43038
    Utána nézek, köszi!
  • bon
    #43037
    Ütemezett feladatnak nevezik, beépítve megtalálad a Windows-ban.
  • marsu
    #43036
    Sziasztok!

    van e olyan program, ami bizonyos időnként megnyitja a böngészőt, és elindít bizonyos oldalakat??
  • Ryder62
    #43035
    Általában estére mindig kikapcsolom a routert. Az esemény napló meg a szokásosat írja hogy nem megfelelően lett leállítva a rendszer. Kritikus kategória és a kernel powert írja forrásként. Szóval semmi extra. Mást nem találtam.

    De mint ahogy írtam volt már olyan hogy baromi lassan indult el a rendszer és ilyenkor javában kereste a hálózatot kb 1 percig a forgó töltés ikon volt a tálcán a hálózat ikonján majd átváltott sárga felkiáltó jelre. Ilyenkor nem volt net. Átmentem megigazítottam a kábelt a routerben és jó lett.
    A csatlakozója a kábelnek elég vacak, kilazul, alig fogja valami, és ilyenkor nem meglepő ha nem vagy rosszul érzékeli a netet.

    Az igazság az hogy mikor először csinálta kb 1 percet vártam aztán nyomtam neki a resetet. Most már vágtam mi van úgy hogy fél percen belül. Lehet betöltene a rendszer, nem vártam olyan sokáig.

    Ezért gondolok arra hogy lehetséges hogy a hálózatot keresi, csak mivel megint gáz volt a vezetékkel, nem volt rendesen bedugva, nem érzékelte a netet normálisan, hátráltatta a win töltését.
  • bon
    #43034
    Router-t nem kell kiakacsolni, az a dolga, hogy menjen folyamatosan arra van tervezve és persze a fogyasztása se magas.
    Ettől függetlenül még be kellene tölteni a rendszernek még ha lassabban is, mert keresi a hálózatott. Egyenlőre annyit tudok javasolni, hogy a hiba keletkezés időpontjában nézd meg az eseménynaplót hátha ír valami hasznosat.
  • Ryder62
    #43033
    Hali

    Mostanában a Win7 elkezdte azt csinálni hogy az üdvözlő képernyő után megfagy és nem tölt be. Csak az egér látszik a fekete képernyőn. Eddig 3 alkalommal csinálta ezt. Ilyenkor nem is tölt semmit.
    Mivel routert használok, lehetséges az hogy valamiért nem találja a hálózatot, vagy valami hasonló miatt fagy le mert azt keresi? Gép bekapcsolása elött mindig bekapcsolom a routert. Az első alkalommal mikor ezt művelte kikapcsoltam a routert és resetet nyomtam a gépnek és betöltött. Ma reggel is eljátszotta ezt kétszer is egymás után. A második után kapcsoltam ki a routert így harmadik próbálkozásra már betöltött.

    Azért gondolok a routerre mert már párszor láttam hogy valamiért nem érzékelte a hálózatot rendesen, egy sárga felkiáltójel volt a hálózat ikonján és ilyenkor barom lassan töltött be a gép. Ilyenkor ki majd be kell kapcsolni a routert és megjavul.
  • zord01
    #43032
    De hát én pont azt szeretném, ha ez így maradna, sőt a többi ikon is így működne. Eszem ágában sincs letörölni...

    Zoli007
    Jah ez műxik, thx :):)
  • Zoli007
    #43031
    Középső gomb egéren.
  • CsiziDani
    #43030
    Apám ma véletlenül kikapcsolta a fujitsu amilo pi3560 win7-es laptomon a billentyűzetet. Rám vár a feladat, hogy visszakapcsoljam. Másfél óra guglizással annyit találtam, hogy a kezeléstechnikai központban a billentyűzetnél ki lehet kapcsolni azt, amit véletlenül bekapcsolt, mint pl billentyűszűrés, beragadóbillentyűk. De nálam semmi ilyesmi nem volt bepipálva. Van valami ötletetek?
  • RelakS
    #43029
    Ezt én is észrevettem.

    Ilyenkor az elindult programot rögzítem, a régi ikont törlöm, és megint úgy működik minden, mint régen.
  • zord01
    #43028
  • zord01
    #43027
    Sziasztok!

    Volna egy érdekes kérdésem. Win7-nél van egy olyan lehetőség, hogy tálcára rögzíthetjük 1-1 program ikonját. Ekkor ez az ikon gyorsindításként fog üzemelni. Nah itt jön a probléma nálam.
    Ugyanis, ha ezen „gyorsindító ikononkra” rákattintunk, maga az ikon egy aktív tabbá (ablakká) alakul át, és nem tudunk új programot indítani róla, mivel ha rákattintunk, maga az aktív tab nyílik meg. Az egyetlen lehetőség, hogy ilyenkor is új tabot nyissunk, ha az aktív tabon nyomunk egy jobb klikket, és ott kérünk egy új tabot.
    Ez engem mióta W7 van, mocskosul zavart, főleg Firefoxnál, ahol amúgy is sok tabot szoktam egyszerre hasznáni.
    Na most X idő óta történt valami. Nem tudom, hogy ez egy frissítéssel lett ilyen, vagy megnyomtam valamit, de a következő történt.
    Mostanában, ha rákattintok a tálcán lévő FF ikonra, nyit egy firefox ablakot, de mellette az eredeti ikon is megmarad, így arra akár mikor rá tudok kattintani, és új lapot kérni. Ez nagyon meggyorsítja a dolgokat.
    Az volna a kérdésem, hogy meg lehet-e oldani, hogy az összes többi gyorsindító ikon így viselkedjen?

    http://www.kephost.com/images4/2012/11/4/a1_2012_11_4_k2z8fjo1qj.jpg

    A linken láthajtátok, hogy a Word gyorsindító ikon tabbá alakul, és maga az indító ikon eltűni, míg a Firefox ikon azután is ott marad, hogy megnyílt egy aktív tab.
    Tudom nem a legjobban fogalmaztam meg a problémát, de remélem azért még érthető.

    Előre is köszi a segítséget!
  • GTV
    #43026
    Rendben, ez érdekelt. Kösz-kösz :)
  • bon
    #43025
    Az utolsó a win32 ami biztosan nem a rendszer része, de igazság szerint ha tiszta telpítésed volt akkor autoexec.bat, config.sys, io.sys, msdos.sys, win7.id fájloknak se kellene ott lennie.
  • GTV
    #43024
    Igazából az UXEBG/IO/MSDOS.sys-re nem emlékszem. Mind1 hagyom akkor. Thx.
  • Evin
    #43023
    Nekem az alsó három abszolút nem ismerős. Bár igaz, hogy ezek közül egyik sincs a C-men.
  • GTV
    #43022
    Nem, a Kernel az a C-ben volt. Ezek meg simán a C-n vannak.
    Ezek közül még melyikek gyanúsak, mely nem a Windows-hoz tartoznak?
  • bon
    #43021
    Kernel mappát? az érdekes, mert az itt felsorolt fájlok többségét nem mappában lehet megtalálni, főként kernel nevűben. hiberfil.sys és pagefile.sys fájlokank a rendszer meghajtó gyökerében kellene lenniük.
  • GTV
    #43020
    Nem találta meg az se, viszont megtaláltam egy Kernel mappát ami hozzá tartozik és még ezek közül mit lehet törölni, ami gyanús a "win32.exe"-n kívül?

  • GTV
    #43019
    Köszi
  • bon
    #43018
    Próbáld meg az Emsisoft emergency kit-et.
  • GTV
    #43017
    Mivel tudnám törölni, mert se Hitman se a Security Essentials se találja?
  • bon
    #43016
    virus
  • GTV
    #43015
    Sziasztok. Érdeklődnék, hogy a folyamatoknál a "win32.exe" mire szolgál?
    Eddig nem emlékeztem rá, hogy futott volna.
  • Reg5
    #43014
    Pedig pont ezen az oldalon volt róla cikk.
  • tompka
    #43013
    Kész lett minden.
    24,6GB mindennel együtt. A lapozó fájlt kikapcsoltam. A 11hónap alatt 1 program sem sírt érte. Max a rendszer, hogy kevés a 6GB ram, amikor a firefoxban ment 20oldal+media player classic+google earth egyszerre. :D
    Hiberfile nélkül 20,2GB a rendszer.

    Reg5:
    Na ne már...