46641
  • bon
    #46321
    Próbáld ki ezt: link
  • Tetsuo
    #46320
    Képek mappájában van több mappa, amik közül kb. felénél látszik bélyegkép a mappaikonban, a másik felénél nem látszik, vagyis itt szimpla sárga a mappa.
    A mappákat egyformán kezeltem, és hasonló file-okat tartalmaznak (jpg).
    Miért kétféleképpen jeleníti meg a Windows, illetve mit tudok tenni, hogy ezen a mappán belül MINDEN mappában megjelenjenek a kis bélyegképek, vagyis megnyitás előtt bele lehessen látni a tartalmába?
    (Nem akarom egyenként beállítani, több száz mappáról van szó.)
  • marsu
    #46319
    Köszönöm szépen a válaszokat!
  • Tetsuo
    #46318
    Vagy ezek a cookiek (vagy a weboldalak) havonta frissítik a belépést. Nekem is ez szokott lenni.
  • wollnerd #46317
    Van valamilyen (takarító) program feltelepítve a gépedre, amelyik kitörli a böngészők cookie-jait. Vagy az a bizonyos böngésző úgy lenne beállítva hogy kitörli a böngészési előzményeit, cookie-jait....
    A cookie-kben vannak eltárolva a "bejelentkezve marad" beállítások.
    Több nem jut eszembe.
  • marsu
    #46316
    Sziasztok, lehet hogy nem ide tartozik, de ti okosabbak vagytok. Miért van az, hogy néha néha mindenhova újra be kell lépnem mert valamiért, mindenhonnan ki lettem lépve, vagy léptetve. Gondolok itt az sg, gmail, facebook, minden olyan oldal aminek jelszavát a chrome tárolta el. Jelszót változtattam, de ma megint be kellet lépnem mindenhova.

    Előre is köszi a választ.
  • bon
    #46315
    Ki fogja írni a számot ha szükséges lesz, de ha jól emlékszem letiltott hálózati kártya esetén is felajánlja a telefonos aktiválást és ott szerepelni fog minden szükséges információ.
  • k1571
    #46314
    Akkor a win7-t (ha azt használnád) még jó állapotban ghostold át a vincseszter2-re, ha gond van, azt tudod indítani, megnézheted mi a baj az elromlottal, ha nagyon "lerobbant" a vincseszter2-ről visszaállíthatod az utolsó ghostolási állapotot. (Persze az adatmentésre külön figyelj!)
  • biomage
    #46313
    telefon, amit nem is tudok :D de ok, ott a pont.
    Veszek egy pendrive ot és kész, talán 32gb elég is lesz Windows 7re :D
  • bon
    #46312
    Ez egy elég furcsa indok. Erre fenntartani egy külön oprendszert? Halott rendszerre ott a Windows telepítő lemeze, jó pár dolgot meglehet csinálni vele, de léteznek lemezről futtatható rendszerek is hiba vizsgálatra. De amúgy tételezzük fel, hogy csinálsz egy boot menüt a javasolt BCdedit-el a két rendszernek. De megpusztul pont az a rendszer vagy winyó amin a boot rekordok vannak akkor hajadra kenheted a másik rendszert, mert nem fog elindulni. De tudnék még más ellen javaslatot is írni.
    A windows 7 OEM aktiválást meg nem értem, mert telefonon nincs korlátozva az aktiválás mennyisége.
  • biomage
    #46311
    Azért van két külön vinyora rakva a 2 windows ha valami baj történne az egyikkel és mondjuk a windows 7 nem indulna el mert kitudja miért, akkor legyen egy másik Windows amin megtudom nézni mi a probléma.
    És azért van win xp mert a Windows 7 OEM. aktiválást nem pazarlok el egy mentő övre ha van win xp.
  • bon
    #46310
    XP-t nem lenne egyszerűbb betolni egy virtuális gépbe? Lemented egy vhdx kiterjesztésű fájlba és simán betölthető hyper-v alá.
  • k1571
    #46309
    BCDedit a kulcsszó. Erre keress a Google-ban.
  • biomage
    #46308
    úgy tűnik rosszul fogalmaztam meg a kérdést.

    A windows betöltése előtti menüre értem ahol kiválaszthatóm a windowst.
    Úgy telepítettem fel mindkét Windowst hogy a másik vinyo nem volt a gépre csatolva, így egyikre sem kreált menüt.
  • TokraFan
    #46307
    Klasszikus Runtime Library hiba (esetleg hiány). Ez lehet .NET keretrendszer, C++ runtime, akármi. Frissíteni kell első körben -sok sikert hozzá, 1 napot nyugodtan számolhatsz erre a sz*rra-. Ha nem segít, fel kell tenni kézzel.
  • bon
    #46306
    Én telepíteném, nem dísznek vannak. Azon kívül a hiba megoldásának is a frissítést javasolták az egyik helyen. Na meg a Visual C++ Redistributable frissítését is.
  • dopli
    #46305
    nincsenek.
  • bon
    #46304
    Frissítések fennt vannak?
  • dopli
    #46303
    Hali!

    5 napja formáztam a gépet és újraraktam az op rendszert (windows7). Azonban a jegyzettömbben a mentéskor mindig ez a hibaüzenet fogad: "Az eljárás belépési pontja (ucrtbase.terminate) nem található a DLL-ben (api-ms-win-crt-runtime-|1-1-0.dll)."
    Hogyan lehetséges ez, és miként tudom megoldani?
  • biomage
    #46302
    Van 2 vinyom, az egyiken Win 7 van a másikon Win XP összetudom menüre kapcsolni?

    Win 7 vinyot nézi a bios először.
  • Atisz #46301
    +1

    #46294
    Ha akár csak egy nyomorult word/PP/excel táblázatot akarsz szerkeszteni, esetleg játszanál, nincs választás.

    Jogos kritikával pedig bármit lehet illetni, legfőképpen azt, amiért pénzt adtál.
  • Tetsuo
    #46300
    Azért olyan sok választásod nincs. ;-) Megvetted a fost, mert muszáj. Miért ne szidhatnád?
  • macleody
    #46299
    Fos :D


    Utoljára szerkesztette: macleody, 2017.02.11. 20:24:15
  • biomage
    #46298
    nincs :D
  • macleody
    #46297
    Nézd meg, tálca, tulajdonságok, gyorslisták. Bár nem tudom Win 7-en van-e ilyen fül.
  • Puhos
    #46296
    Semmi érzelgősködés sincs benne, de ez egy fórum, Ezért van, ha nem tetszik ne olvasd el! A vélemény sokszor fájdalmas!
  • strepsils
    #46295
    Jólvan ne érzelgősködjél ha nem tudod a választ akkor minek szólalsz meg ...
  • Puhos
    #46294
    Szerintem teljesen felesleges egy oprendszert fosnak nevezni, főleg úgy, hogy ha az ember pénzt ad ki érte. Gondolom, hogy senki nem állt a háta mögött nagykéssel a kezében és kiabálta azt, hogy neked ezt kell használnod! Ha meg nem adott érte pénzt, akkor meg végkép felesleges, mert annyira sem becsüli másnak a munkáját, így hát kritizálni sem érdemes. Egyébként meg vannak ingyenes oprendszerek akkor azt kell használni. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy azt lehet "fosozni".
  • biomage
    #46293
    Még mindig várom a választ a futtatásban kereset fájlok mentésére, hogy miért nem menti a keresést.
  • Tetsuo
    #46292
    Sajnos de.
  • bon
    #46291
    Nem fos.
  • strepsils
    #46290
    Hogy lehet elérni a képek és videók importálásának beállítása menüt ebben a fosban, anélkül hogy bedugnék egy eszközt és felugorna az imporálási ablak és azon belül kéne rákattintanom . ?

    Nem a vezérlőpult - automatikus lejátszás menüt keresem hanem ezeknek a beállítását pl hogy mit csináljon az eszközzel ha kész van és hogy hova mentse a fájlokat .
  • bon
    #46289
    pl. Asus EEEPC gyárilag telepítve ha jól emlékszem
  • Zoli007
    #46288
    Erre nem is gondoltam. Mondjuk ki a franc használ Home Basicet...
  • Puhos
    #46287
    Itt:
    [/URL][/IMG]
    A Google a barátod, használd.
  • biomage
    #46286
    Oem van és 64 bites.
    hogy tudnám megnézni menyit tud kezel?
  • bon
    #46285
    Változat függő, van olyan változata aminél max a 8gb.
  • Zoli007
    #46284
    Nem.
  • biomage
    #46283
    még 1 kérdés
    tényleg igaz hogy a Win 7 nem tudja a 8GB feletti memóriát használni?
  • bon
    #46282
    Már nem fejlesztik a rendszert.