46641
  • wollnerd #46281
    TeamViewer :) Az okostelefonommal volt összekötésben a szgépem.
    Igaz a "W" betűt lehet hogy elrontottam... :DDD
  • biomage
    #46280
    Nekem is van egy zavaró problémám, a futtatás a start menüben nem jegyzi meg a kereset fájl neveket :D
    Biztos valamit kikapcsoltam .
  • Klon
    #46279
    :D
    vicc, hogy ezt nem tudják kijavítani :)
    TW? mit is takar ez? :)
    Utoljára szerkesztette: Klon, 2017.02.08. 16:59:42
  • wollnerd #46278
    csináld újra a módszert. :) Nekem még megtartotta a pozíciókat. pedig azóta TW miatt többször is váltottam felbontást is...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.02.08. 13:33:57
  • Klon
    #46277
    na, eddig tartott, ma megint összekeverte az ikonjaimat.. :D
  • Bokafix2
    #46276
    A hangerővel nem volt gond, mindegyik maxon volt... de mindegy, újratelepítéssel megoldottam.
  • gergely1991
    #46275
    Hangerő ikonra jobb gombbal>Hangok.
    Vagy Hangerő bal gomb>Keverő>Rendszerhangoknál a hangerőt feljebb veszed.
  • Bokafix2
    #46274
    Üdv

    Windows 7-ben hogy lehet visszaállítani az alapértelmezett hangot? Egyáltalán nincs hang a gépemen. Megállítottam egy online filmet míg bebufferel, lehoztam tálcára, és játszottam egy játékkal kb. 10 percet... mikor kiléptem a játékból és indítanám el a filmet, elment a hang.

    A hangeszközök működnek, és kiírja hogy használatban van, engedélyezve... újraindítottam többször is a gépet, de a probléma nem oldódott meg.

    3 dolog van a hangeszközökben:

    Digitális hang (SPDIF)
    High Definition Audio hangeszköz

    Hangszórók
    SB Audigy

    Digitális Hangillesztő
    SB Audigy

    Mind a 3-nál ki lehet választani hogy alapértelmezett eszköz legyen vagy alapértelmezett kommunikációs eszköz, illetve mindkettő...

    Melyiknél mit állítsak be hogy újra legyen hang? Őszintén szólva már fogalmam sincs hogy volt beállítva, de tuti itt állítódott el valami.
  • Klon
    #46273
    az a vicc az egészbe, hogy a tök sz.r, régi gépemen soha nem csinált ilyet.
    Mostani I7-es, "csoda" gépemen ugyanazzal win7-el meg csinálja...
    nah mindegy, most épp jó Wollnerd leírása alapján :)
  • TokraFan
    #46272
    Ezer éve hiba, nálam is előjött!
    Nem túl elegáns megoldás, de én folderekbe szerveztem az összes ikont, így azóta még egyszer sem keverte össze.
  • Klon
    #46271
    eddig jó! :)
    Viszont nem is csinálta mindig, csak mikor "Ő" úgy gondolta...

    Köszi!
  • wollnerd #46270
    Működött? :)
  • Klon
    #46269
    nah, ezt ki is fogom próbálni!

    Köszi!!
  • wollnerd #46268
    Lefordítom az idézetet:
    "1. Mozgasd egy (többet is lehet kijelöléssel) ikont a kívánt helyre.
    "2. Lődd ki az explorer.exe-t, a feladatkezelővel (Ctrl+Shift+Esc) a "Folyamatok" fülön. Utána rögtön indítsd újra a "Alkalmazások" fülön az "Új feladat" gombra kattintva és az "explorer.exe" beírásával és OK gombra kattintva)
    3. Észreveszed, az ikon(ok) visszaugrott(ak) az eredeti helyére. (mert nem volt(ak) elmentve)
    4. Újra mozgatod a kívánt helyre.
    5. JOBB KLIKK AZ ASZTALON ÉS KATT A "FRISSÍTÉS" MENÜPONTRA!
    6. Lődd ki újra az explorer.exe-t és indíts újra a 2. pontban leírtak alapján.
    7. Észreveszed hogy az ikon(ok) NEM ugrottak vissza! (mert az explorer.exe kilövése előtt el lett(ek) mentve.)
    8. KÉSZ! ha gondolod újraindíthatod a Windows-t. én megtettem kíváncsiságból és lám! ott maradt a 3-4 ikon a jobb szélső alsó sarokban amikről korábban beszéltem a gép restart után is. :D
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.01.29. 11:18:57
  • wollnerd #46267
    Esetleg? (Superuser oldaláról)
    "You can simply right-click the Desktop & click Refresh. This saves the icon positions (at least it does on XP, also confirmed on Windows 7).

    Here's a simple way to confirm that this method works:

    Move an icon
    Kill explorer.exe (& restart it, if it doesn't auto-restart)
    Notice icon moves back (because it wasn't saved)
    Move icon again
    Right-click on the Desktop -> click Refresh
    Kill explorer.exe (& restart)
    Notice icon doesn't move back (since this time it was saved before killing explorer)
    "

    De javasolnak egy-két külső programocskákat az ikonok (erőszakos) mentésére, pl. DesktopOK

    UPDATE: Nekem müködött az első megoldás!!! még az újraidítás után is így maradt!!
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2017.01.29. 10:56:35
  • Klon
    #46266
    persze, az ki :)
    Fura ez a dolog, nem értem...
    Benned bíztam, h te majd megmondod a tutit. Mindegy, azért köszi! nagyobb baja sose legyen :)
  • greger74
    #46265
    hali
    tudnátok adni működő letöltési linket valami WDM streaming driverhez? (win 7 64 bit)
    feltelepítettem egy webkamera splitter progit de ennek hiányában nem müxik
    help
  • bon
    #46264
    Gondolom az konok automatikus rendezése ki van kapcsolva.
  • bon
    #46263
    Ikon kezelésben én nem észleltem logikát, itthon is Windows 10-nél az a kevés 8 ikonomat is piszkálja, van, hogy átrakja a másik képernyőre, de volt, hogy csak egy ikon került át a második képernyőre.
  • Klon
    #46262
    nem. akkor legalabb ertenem, h azert...
    siman csak mindent a bal oldalra rak, random modon. legalabbis logikat nem vettem eszre :(
  • TomBond
    #46261
    Nem lehetséges, hogy ABC sorrendbe rendezi mindig?
  • Klon
    #46260
    én azt hittem, h ez csak nálam hiba, mert még nem hallottam mástól...
    Hátha BON kolléga tud rá valami okosat mondani! Nekem már sokat segített! :)
  • wollnerd #46259
    Valószínű hogy az "alig látható" gyors felbontásváltás (nagyból-kicsibe-újranagyba) miatt csinálja. (?) De én is észrevettem már nálam, van két parancsikon amik képernyő jobb alsó részén vannak, na azt a két inkont nem tudom a legszélső jobb oszlopba helyezni, mert ki-be kapcsolás után mindig egy oszloppal odébb balra helyezi és kész, szóval én már akkor így is hagytam őket.
    Én csak az okot tudom feltételezni, a megoldást nem nagyon... :/ Ez a gyors felbontásváltás a videokártya driver jellegzetessége(hibája?) (vagy Windowsé?) azt gondolnám hogy így kalibrálja magát a videokártya az indításkor... Majd valaki okosabb megmondja... De megpróbálom a Google-t is.
  • Klon
    #46258
    Hali!

    Megoldható az valahogy, hogy az asztalon lévő parancsikonokat,fájlokat, akármiket NE keverje össze a win7?
    Mindig elrendezem magamnak, de van, hogy újraindítás után teljesen össze-vissza vannak. IDEGESÍTŐ :D

    köszi!
  • strepsils
    #46257
    Nekem ott a loudnes hangkiegyenlítés van ami egy nagyon fontos dolog számomra de.

    Most letöltöttem az equalizer APO programot ami azt tudja ugyan amit akarok . Szóval beállítasz bármilyen parametrikus EQ ut és a gép kikapcsolásra is megjegyzi ,no problém .

    Vagy mégis hiszen azt vettem észre hogy miután feltelepítettem ezt ,a realtek nél amit mondasz jobbra gomb hangkiegyenlítés funkció eltűnt . Vagyis az APO program valahogy kivégezete a realtek hd audio programot ,lényegében minden effekt eltűnt nics is ilyen fül hogy hanghatás csak az alapértelmezett formátum ahol a mintavételi frekvenciákat állíthatod.

    Szóval a vége az lett hogy megint ott vagyok ahol kezdtem mivel le kellett installálnom az APO equalizert mert nekem kell a loudness kiegyenlítés .

    Amúgy egy baromi jó program tényleg kézzel be tudsz állítani bármilyen frekvencia szűrést . Ez nekem azért kellene mert vannak olyan zenék amik tartalmaznak hirtelen nagy pár Hz es kiugró bassokat ,amivel gyakorlatilag szétbaszom a 280e Ft os polc sugárzóimat hiszen általában semelyik hangfalba nem tesznek alsó frekvencia szűrőt .
    Hiába bírja elektronikailag a nagy terhelést a tekercs ,amikor a zenében olyan tartalom jön hogy 30Hz alattti frekvenciák jönnek akkor az erősítő azt is ráküldi a membránra ami ekkor az alacsony frekvencia miatt képes akkora kitérést végezni hogy már a mágnesbe ütközik bele a csévetest .

    Szóval elég idegesítő a probléma amit már megint nem tudtam megoldani mert nem akarok elektronikus szűrőt építeni a hangszóró elé ugyanakkor jelszintűt sem tudok építeni mivel optikai kábelen megy az erősítőbe a jel amiből nem is engedek.

    A megoldás nyilván valami szoftveres dolog lenne csak olyan ami nem nyírja ki a loudness kiegyenlítés funkciót.
  • gergely1991
    #46256
    Ha visszamész a hanghatások fülre lesz egy gomb jobbra a alaphelyzet mellett.
  • Carmang
    #46255
    Helló! Szórakozik a tálca, és az egér. Boot után a tálca nem érzékeli, hogy fölé viszem az egeret, vagy kattintok valamelyik ikonon, vagy a start menün. Nem indít semmit.
    Billentyűzet működik, asztali ikonok is kattinthatók, de a megnyitott ablak sem 100%-os működésű: kattintok pl a bezáró X-re, de becsukás helyett az ablak elveszti a fókuszt. Görgővel kattintásra visszanyeri a fókuszt, ráadásul néha ezt érzékeli balklikknek.
    Próbáltam, hogy egy asztali .bat-ből kilövöm az explorer-t, majd elindítom újra, de néha ez nem oldja meg a problémát.

    De ha az alt-ctrl-del menüből megnyitom a feladatkezelőt (kell pár másodperc mire észbe kap az egér, és kattinthatóvá válik valamelyik menüpont), helyreáll minden, anélkül, hogy bármilyen alkalmazást kilőttem volna.

    Az egért több portban is próbáltam, nincs vele baj amúgy.
  • strepsils
    #46254
    Igen realtek hd audio manager .
  • gergely1991
    #46253
    Reáltek Audio managered van?
  • strepsils
    #46252
    Nincs ilyen .Nekem realtek hangkártyám van és annak vannak beállításai ,de azon csak gagyi előre definiált equalizer minták vannak. Szóval még a csúszkákat sem tudom állítani ami amúgy sem lenne elég mivel nekem parametrikus EQ kéne hogy tényleg csak a 30Hz alatti frekvenciákat vágjam ki .
  • Zoli007
    #46251
    Ha jól rémlik, windowsban be lehet állítani, hogy van-e subwoofered, és ha nincs, akkor levágja magától. Start menü keresőbe írd be, hogy hang, aztán katt rá, itt kikeresed az aktívot a lejátszás fülön, és ott végigmész a beállításon.
  • strepsils
    #46250
    Hogy lehet olyan programot csinálni vagy letölteni hogy a hangnak levágja a 30Hz alatti részét és nem engedi kimenni a hangkártyából?
  • TomBond
    #46249
    Az Office-nál leírtakat próbáltam, de nem megy, a win frissítésnél megtalálja de nem tudja frissíteni. Próbáltam a kézi telepítést is, de úgy se megy.
  • bon
    #46248
    Nem bírja telepíteni, vagy csak a keresésnél akad el? Ha ha csak keres és keres akkor türelem és egyszer csak megjönnek a frissítések.
  • bon
    #46247
    Az itt leírtak próbáltad már? link
  • TomBond
    #46246
    Bocsi a dupláért de a keddi frissítést sem akarja feltenni.
  • TomBond
    #46245
    Ja bocsi az lemaradt: 2010
  • bon
    #46244
    Milyen office-?
  • TomBond
    #46243
    Az mitől lehet, hogy a Win Update, nem ajánlja fel az Office frissítését? Nem is tudom beállítani, hogy más Microsoft termékekre is kérek frissítést. Jogtiszta az Office is meg a Win is.
  • LV 426
    #46242
    Az is megoldás, de ebben a pillanatban találtam egy másikat.
    Frissen telepített Windows 7-nél (tegnap előtt raktam újra) Az updater valamiért "beragad" és csak az első pár frissítést tudja feltelepíteni.
    Manuálisan kell felrakni az alábbi kettőt:
    KB 3020369
    KB 3172605
    és már működik is.Egyből talált 172 db fontos frissítést.
    Mint kiderül sajnos ez általános probléma frissen telepített rendszereknél.