46641
  • lalakov
    #43176
    Köszönöm, csinálok előbb egy Ghost mentést, arra az esetre ha valami balul sülne el.
  • kl24h
    #43175
    Nálam csak Windows Xp van, azért csak úgy tudom megmutatni.

    Jobb click a Sajátgép (My Computer) és click a Manage. A képen látszik hogy utána a Device Manager-re clickelsz egyet és a jobb listában a Network Adapter-nél a "+"-ra clickelsz egyet és ami ott van (nálam VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter) jobb click és Update Driver.
    Lehet, hogy Windows 7-ben másképp írja, de hasonló kell legyen.
  • lalakov
    #43174
    CCleanert szoktam használni időnként(most is lefuttattam).
    Ez a Network driver viszont kínai nekem. Leírnád bővebben, hogyan?
    Ez az alaplapom alaplap és melyiket? Ezt: Broadcom Lan illesztőprogram ?
    Illetve még annyi, hogy tegnap próbáltam rögtön indulás után programot telepíteni, de az sem indult el, míg a hálózat ikon helyre nem jött.
  • kl24h
    #43173
    Lehet túl sokmindent telepítettél mostanában. Jó lenne csak regiszter tisztogatás (CCleaner és Advanced System Care free). A hálózati ikon viselkedése elég érdekes. Nekem az a furcsa, hogy csak a Chrome tud egyből az internetre kapcsolódni és a többi esetébe kell várj.
    Az is lehet, hogy frissítened kellene a Network drivert.
  • lalakov
    #43172
    Vírus nincs, ennyit talált:
    "Objektum neve";"C:\Windows\SysWOW64\pbsvc.exe"
    "Találat neve";"A fájl sérült digitális aláírással rendelkezik. Kibocsátó: Even Balance."
  • kl24h
    #43171
    Biztonságból kell vírusellenőrzést végezni: #43155 hozzászólásban szereplő vírusellenőrzőket kell lefuttatni egyelőre.
  • lalakov
    #43170
    Tudnátok segíteni? A gépem 1 hónapos koráig rendben működött (W7 64, SSD). De azóta a teljes betöltés időszaka lassult. Nagyjából, feláll olyan gyorsan ahogy egy SSD-n lévőnek kell. Tudom használni a fájljaimat és működik a net is Chrome alatt. De a Firefox nem indul el. A tálcán lévő hálózat ikon dolgozik, mintha nem talált volna jelet (miközben mint írtam, megy a Chrome és bármilyen weboldalt elérek) és nem indul el a Skype, Dropbox, Steam (a Steam HDD-n van, a másik kettő az SSD-n). Még fél perc kell kb., hogy őket is használni tudjam és onnantól semmi hiba. Lehet ezzel együtt élni, de azért zavar. Köszönöm.
  • kl24h
    #43169
    Akkor azt jelenti, hogy billentyűzetet kell cserélj. Szerintem még fog szórakozni veled a billentyűzet. Azért én kíváncsi vagyok hogy mikor fog még előjönni a hiba.

    A grafikus felülettel kapcsolatban, szerintem még nincs ezekben a live CD-ben kifejlesztve ezekre az újabb videokártyákra a szoft rész. Én még nem találkoztam ilyen problémával pedig sok gépen próbáltam a live CD dolgokat.
  • Palinko
    #43168
    nem talált semmit, persze updatevel kezdtem aztán MBR majd minden object. közben tegnap még restart előtt megjavult magától. gyanús. pedig restart volt az első dolog amit csináltam hogy hátha megjavul akkor nem vált, be erre restart nélkül is egyszer csak jó? áh ilyen nincs

    kaspersky meg grafikus módban el sem indult :D nem tudom mit vétett az 5770 es kártyám de sok live cdnél nem megy a grafikus felület :D
  • kl24h
    #43167
    Az ilyen már régi dolog.
  • Palinko
    #43166
    ja mbr (master boot record) ba is települnek már a nyavalyások? :S
  • kl24h
    #43165
    Mielőtt elellenőriznéd az egész gépet, akkor ott kell lássad mindegyik partíciót. Arra vigyázz, hogy legyen az össze particionál bepipálva a Boot Sector ellenőrzés (lehet be is lesz automatikusan pipálva). Az is lehet, hogy nem C, D, E nevük lesz a partícióknak, hanem más olyan sdb, sda, stb.
  • Palinko
    #43164
    de hülye vagyok ott az external hdd :D na arról simán átmászott ha akart :D
  • kl24h
    #43163
    Van már saját tapasztalatom is. A profi vírust csak így lehet kitrükközni.
    Persze ha még nem szerepel a Kaspersky adatbázisába, akkor még nem fogja detektálni és kell várni egy pár napot, amíg Kaspersky-ék kiadnak még egy csomó frissítést.
    Ezért mondtam neked, hogy az újratelepítés előtt az adatok mentésére van egy speciális megoldás, pont ez lett volna, mert ez a Kaspersky Rescue Disc lehet fájlokat is másolni a gépről perndriverre. Így megmented a fontos adatokat. Most már mindegy.
  • Palinko
    #43162
    kipróbálom, de minden format után mégis hogy?
  • kl24h
    #43161
    Akkor a Windows-al van a gond. Az kizárt lenne, hogy hibásan telepedett fel a Windows, ezért csak az marad még mindig vírusos a géped, hiába formáztad le, mivel a billentyűzet a te gépeden volt letesztelve és csak Windows alatt vannak gondok.

    Én azt ajánlom, hogy töltsd le a Kaspersky Rescue Disc 10, ez egy Linuxban írt vírusellenőrző, frissíteni kell az adatbázisát és leellenörzöd a gépet vele.
    Ha csak a *.iso fájlt töltöd le, akkor azt kiírhatod CD-re és CR-ről bootolsz vagy ha a géped támogatja az USB bootolást, akkor a megadott linkben le van szépen írva, hogy hogyan kell pendriver esetén eljárni. Én Windows 7 esetében nem használtam, de gondolom működik, másképp nem tették volna fel.
    Mikor bejön a Kaspersky Rescue Disc Asztal, ott van Böngésző, ahol le tudod tesztelni a billentyűzetet, sőt a fórumba is be lehet lépni, amíg végzed a vírusellenőrzést.
  • Palinko
    #43160
    csak win van már, kell pár progi miatt, de belöktem a live cdt és jó volt. elég rossz egérrel írni :D
  • kl24h
    #43159
    Hogy értsem: Ubuntu van a te gépeden és akkor mikor az Ubuntu-t indítod mikor a Windows 7 vagy a billentyűzetet más gépen tesztelted, ahol van Ubuntu?
  • Palinko
    #43158
    ja, újraraktam már. de most van új hepp. pl n karaktert ha leütök jön h is. ha nem virtuális billel írnék így néz ki:

    vírus hnem lehet mert mert mihndehn részt formatáltam, szóval passz. jogbgb nyhílhnál pl ír hnullát is :D
    akik szerihnt trollkodok azokhnak üzehnem hogy nhem! gbillehntyűzet jó mert Ugbuhntu alatt jó.
  • kl24h
    #43157
    Az adatok mentésére van egy speciális megoldás, ha azzal nem sikerül, amit ajánlottam a #43155.
  • kl24h
    #43156
    Elegendő csak gyors ellenőrzést (quick scan) végezni, esetleg a végén csak egy teljes ellenőrzést (full scan) azzal, amelyik detektálta a vírust.
  • kl24h
    #43155
    A viselkedés alapján inkább vírusra gyanakszok. Sőt, hogy a Total Commander-rel megoldod a dolgokat ez mégjobban megerősíti a vírus jelenlétét. A biztonság okáért ajánlom lefuttatni a következőket. Van amelyiket telepíteni is kell, utána frissíteni és ellenőrizni vele és ha majd nem kel, akkor Uninstall.
    Malwarebyte's Antimalware (free)
    Hitman Pro
    Kaspersky Virus Removal Tool
    Emsisoft: MalAware
    Microsoft Safety Scanner
  • Palinko
    #43154
    hát semmit nem oldott meg :D na majd total commanderral mentegetek.
  • Palinko
    #43153
    na restart után lecheckolja, köszi a tippeket majd írom segített-e. rendszer visszaállítási pontok vannak de nam használnám őket szívesen.
  • bon
    #43152
    Próbáld a Total Comamnder-t a mentésnél.
  • Evin
    #43151
    Checkdisk a C-re.
    Esetleg fájlkezelő használata?
    Legutolsó helyes konfiguráció?
  • Palinko
    #43150
    nekem még ilyen problémám nem volt. bemegyek egy mappába, lehajtom indítanám amit akarok, erre leáll az intéző, explorer.exe, újraindul csinálom újra, de megint omlik. restart, de csak tovább omlik ez a szar.
    most újrainstallálnám nem érdekel, de mégis hogy mentsem az adatokat így? marad a linux?
  • marsu
    #43149
    köszi
  • bon
    #43148
    Elvileg itt van néhány fájl: C:\Windows\SoftwareDistribution\Download
  • tompka
    #43147
    Ha jól tudom a Windows 7 a frissítéseket elmenti valahová a Windows mappába. Melyik mappában vannak azok és törölhetem őket?
  • barret
    #43146
    Hali!
    Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudok bemásolni a system32 mappába valamit? Mert nem írható a mappa/tartalma,és nem tudom feloldani!
    A másik,xp-n tűéles a kép,win7 alatt maszatosak a betűk,mintha nem lenne nativ a felbontás,pedig az!
  • bon
    #43145
    Inkább levelező program, a rendszer már más. Amúgy a Windows Live Essential programcsomagban találod meg, beleintegrálva már nincs.
  • marsu
    #43144
    Sziasztok.

    A win 7-nek van saját levelezőrendszere??
  • huncsik
    #43143
    rendben, köszi a segítséget!
  • tommygear
    #43142
    haló
  • bon
    #43141
    Na ez már határozottan jobb és úgy látom Windows 7-es drivert is lehet találni hozzá.
  • huncsik
    #43140
    és a AsRock P4i65G??
  • Örm
    #43139
    Hello!
    Szerintetek az mitől lehet, hogy nagyobb méretű fájlok letöltésénél, internet rádió hallgatásnál vagy online video steamelésnél meghatározhatatlan időközönként leáll a letöltés vagy az adás? Ha frissítek akkor minden megy tovább egy pár percig majd ismét leáll. Internet van folyamatosan és az xbx live is megy gond nélkül.
  • bon
    #43138
    Milyen változatú a Windows 7, mert Enterpirse és Ultimate-hez létezik csak nyelvi csomag. Én inkább újradobnám egy magyar nyelvű telepítővel.
  • TuxSkajvok
    #43137
    sziasztok, van egy kis gondom... van egy win7em, de holland nyelvű (gyárilag az van a laptopon), viszont le akarnám magyarítani a rendszert... régebben elég volt csak letölteni a microsoft oldaláról, de most elvileg windows update-en keresztül kellene, de hollandájul nemtudok, valami 5let, h honnan lehetne magát a csomagot leszedni, ami telepítené is magát, v valami képekkel illusztráló oldalt tudnátok dobni, h le tudjam fordítani a rendszert? Előre is köszi :)